Який хард і софт використовувати для створення подкастів забійних

348

Жителі великих міст живуть у шаленому темпі. Вони встають о п’ятій ранку, щоб вчасно потрапити на роботу. Повертаючись додому о сьомій-восьмій вечора, люди ледь встигають проковтнути вечерю і обійняти близьких. Вони засипають ще до того, як добираються до ліжка. Скажете, що ця ситуація повинна турбувати лікарів і психологів, а не маркетологів? Як би не так, адже ритм життя великого міста позбавляє людей можливості споживати маркетинговий контент. Якщо у людини не залишається сил, щоб переглянути стрічку новин у «Фейсбуці», то про читанні споживчих посібників, аналітичних статей і оглядів не може йти і мови.

В даній ситуації рятівною соломинкою стає контент, який можна споживати на ходу, наприклад, сидячи в метро або керуючи автомобілем. До контенту цього типу відносяться подкасти, які можна слухати за допомогою смартфона або автомагнітоли. Ця стаття розповість вам, яке обладнання та програмне забезпечення можна використовувати для подкастингу.

Який хард і софт використовувати для створення подкастів забійних

Подкастінг — це створення і публікація тематичного аудіо — та відеоконтенту. Синонімами подкастингу вважаються терміни «аудиоблоггинг» і «видеоблоггинг».

Щоб стати подкастером, вам не доведеться закладати квартиру і обладнати професійну студію звукозапису. Якщо ви користуєтеся комп’ютером, то більша частина ресурсів, необхідних для подкастингу, у вас вже є. Однак вам все ж доведеться придбати додаткове обладнання та програмне забезпечення.

Яке обладнання знадобиться для подкастингу

Щоб записати подкаст, у першу чергу вам знадобиться мікрофон. Напевно у вашому лептопі є вбудований мікрофон. Використовуйте його, якщо ваш аудіоблог присвячений нових серій «Клубу Вінкс» або результатами спортивних змагань. Але якщо подкастинг є частиною вашого контент-маркетингу, подбайте про прийнятної якості звуку. Все просто — аудиторія не буде слухати подкасти, якщо голос аудиоблоггера трудноразличим через сторонніх шумів.

Отже, вам необхідно придбати мікрофон. Зверніть увагу на наступні варіанти:

  • Недорога гарнітура, наприклад, Logitech ClearChat Comfort USB Headset, Plantronics Audio 628 та інші моделі. Вартість першої моделі на Amazon становить 26 доларів США, вартість другий в одному з російських інтернет-магазинів — 1090 рублів. Навіть недорога гарнітура забезпечує більш високу якість звуку в порівнянні з вбудованими мікрофонами лептопів. Устаткування цього класу підходить початківцям блогерам і малому бізнесу.
  • Мікрофони середнього цінового сегмента, наприклад, модель Blue Microphones Yeti USB. Вартість цієї моделі в російських інтернет-магазинах становить 7-8 тис. рублів. Виробник позиціонує обладнання, як єдиний USB-мікрофон, що забезпечує професійну якість передачі звуку. Обладнання даного класу підходить для професійних маркетологів.
  • Дорогий мікрофон професійного класу, наприклад, модель Heil PR-40 Dynamic Recording Studio Microphone. Вартість цього обладнання в одному з російських інтернет-магазинів, що спеціалізуються на доставці товарів з eBay, становить 10 850 рублів або 327 доларів США. Зверніть увагу, цей мікрофон варто використовувати тільки в тому випадку, якщо вам необхідно якість звуку рівня професійних студій.

У більшості випадків блогери і маркетологи можуть створювати подкасти, використовуючи підключаються до ПК, мікрофони і самі комп’ютери. Але в деяких випадках вам може знадобитися додаткове обладнання для звукозапису та створення спецефектів.

Наприклад, якщо ви вибрали професійний мікрофон Heil PR-40 Dynamic Recording Studio Microphone, то повинні розуміти, що його необхідно підключати через XLR-з’єднання до мікшерний пульт.

Який хард і софт використовувати для створення подкастів забійних

З допомогою мікшера можна обробляти звук, записувати голос блогера і його співрозмовника на різні звукові доріжки, видаляти сторонні шуми, редагувати аудіо, накладати різні спецефекти. Зверніть увагу на мікшерний пульт PreSonus FireStudio Project, з його допомогою ви зможете значно підвищити якість подкастів. Вартість гаджета на Amazon становить 400 доларів США.

Яке програмне забезпечення та онлайн-сервіси допоможуть подкастеру

Щоб створювати подкасти, вам знадобиться програмне забезпечення, що дозволяє записувати аудіо, редагувати і конвертувати в MP3-файл, який можна опублікувати на сайті.

Якщо ви плануєте брати інтерв’ю у експертів і включати їх в подкасти, вам потрібно ПО, що дозволяє дзвонити співрозмовнику і записувати розмову. Тут вибір простий — скористайтесь Skype. Навіть якщо ваш співрозмовник використовує вбудований мікрофон лептопа, якість запису буде вище, ніж при спробі записати голос із стільникового телефону.

Щоб записати Skype-діалог із співрозмовником, використовуйте програми Pamela Call Recorder (для Windows) або eCamm Call Recorder (iOS). Вартість коробкової версії першого продукту становить 21,67 доларів США, вартість другого — 29,95 доларів США.

Якщо ви створюєте видеоподкасты, скористайтесь безкоштовним сервісом Google Hangouts. C його допомогою ви можете не тільки записувати відеочат, але і автоматично записувати його на вашому каналі YouTube. Також ви зможете опублікувати інтерв’ю на своєму сайті.

Який хард і софт використовувати для створення подкастів забійних

Якщо ви не плануєте брати інтерв’ю, використовуйте програми, що дозволяють записувати аудіо з допомогою мікрофону, підключеного до ПК. Нижче перераховані деякі з них:

  • Audacity — безкоштовна програма для запису і редагування звуку. Це дозволяє додати до запису ефекти, видаляти дефекти, зберігати файли у форматі MP3, WAV, Ogg Vorbis.
  • GarageBand — безкоштовне ПЗ для iOS. Програма призначена для запису, редагування та публікації аудіо.
  • Adobe autdition — аудіоредактор компанії Adobe. Вартість його використання складає 599 рублів в місяць. Також ви можете придбати його у складі дизайнерського Creative Cloud, вартість якого становить 1500 рублів на місяць. Програмне забезпечення Adobe autdition можна використовувати в комплексі з професійним звукозаписним обладнанням, описаним вище. Зокрема, аудіоредактор дозволяє записувати дві аудіодоріжки одночасно, редагувати запис, видаляти шуми і додавати ефекти.

Щоб створювати та публікувати подкасти, вам знадобиться спеціальний хард і софт. Початківцям аудиоблоггерам можна обійтися безкоштовним ЗА і вбудованими в ПК мікрофонами. Однак професійним маркетологам слід звернути увагу на обладнання більш високого класу, щоб забезпечити якість звукозапису.

Зверніть увагу на USB-мікрофон середнього цінового сегмента, якщо плануєте записувати і публікувати аудіо без обробки. А якщо ви плануєте редагувати записи, скористайтесь мікрофоном професійного рівня і мікшером. В цьому випадку вам знадобиться просунуте програмне забезпечення, наприклад, Adobe autdition. Використовуйте Skype і програми для запису діалогів, якщо хочете брати аудіоінтервью у експертів. А сервіс Google Hangouts допоможе вам створювати і публікувати відеоінтерв’ю.

Адаптація матеріалу Podcast Software and Hardware to make a Killer Audio Podcast by Mike Stelzner.

Читайте також:

  • 17 порад, які допоможуть отримати максимум інформації при інтерв’ю з джерелами
  • 13 способів збільшити відвідуваність ваших вебінарів
  • 25 ефективних способів подачі контенту