Євген Алексєєв: Як за рахунок контент-маркетингу стати лідером в СНД у виробництві керамзитобетонних блоків

294

В нашій групі «Контент-маркетинг» в Facebook під однією з записів як-то вибухнула (вже 100500 за рахунком) бурхлива дискусія на тему того, чи можна використовувати контент-маркетинг в будь-яких тематиках або не можна. Деякі експерти призвели черговий аргумент: ну, як, скажіть на милість, використовувати контент-маркетинг, наприклад, заводу?

І тут в коменти виліз «нежданчик» і сказав буквально наступне: цегельного заводу немає, але є будкомбінат з виробництва керамзитобетонних блоків, за 3 роки завдяки контент-маркетингу ми стали лідерами по СНД.

Експерти зробили вигляд, що нічого не помітили. Але ми не змогли втриматися від спокуси дізнатися більше інформації з перших вуст і взяли у нього інтерв’ю, яке пропонуємо вашій увазі.

Євген Алексєєв: Як за рахунок контент-маркетингу стати лідером в СНД у виробництві керамзитобетонних блоків

– Розкажи трохи про свою компанію.

– «Чебоксарский Будкомбінат» – досить молода компанія, в цьому році їй виповнюється лише 3-й рік (на сайті висить інфа – 10 років, в темі – так, але саме Будкомбінат існує всього лише 3 роки). Ми займаємося постачанням стінових блоків з керамзитобетону в Приволзькому федеральному окрузі, а також продажем та виробництвом керамзитобетонних блоків по всій Росії.

На сьогоднішній день нашу продукцію купило вже понад 5000 клієнтів. Це багато. Все це стало можливо завдяки контент-маркетингу і взагалі тих робіт, які ми виробляли на сайті. При цьому навіть зараз, у кризу, ми нарощуємо обсяг продажів і продуктивність.

– Як ти дізнався про контент-маркетингу і чому вирішив використовувати його для свого сайту?

Я займаюся бізнесом вже багато років і вже давно думав про те, що можна використовувати інтернет для розвитку бізнесу, але тоді у мене не було для цього ні знань, ні технічних ресурсів. А потім пішла хвиля контент-маркетингу, заявив про себе Денис Каплунов, з’явилася «Текстерра» і багато нової інформації на тему розвитку компанії за допомогою сайту.

Я з працівниками періодично виїжджав на семінари по даній темі, але нічого особливого для себе не почерпнув. Можна нескінченно говорити про те, як просувати сайт, але насамперед необхідно розуміти, для чого це потрібно робити.

Я зрозумів одне – неважливо, що ти продаєш: степлер, автозапчастини або ж приймаєте пологи, – самим дієвим способом залучення клієнтів буде детальний опис товарів або послуг, які ти надаєш.

– Чи використовував ти якісь інші способи просування?

– Так, використовував. Багато що перепробував. Про****л на всякі послуги (seo, smm, таргет тощо) більше 1 млн. рублів. Зараз розумію точно – краще вкладати гроші в свій сайт, а не дарувати їх Яндекс.Директу. Директ я, до речі, спробував самим останнім, тому що просто в нього не вірив.

Але в кінці минулого року мене все ж таки здолало місцеве рекламне агентство, і я вклав 100 тисяч рублів в Директ. Я не отримав звідти ні рубля виручки, жодного замовлення! Я, звичайно, розумію, що, якщо вести таку рекламу з місяця в місяць – коли-небудь, може, через кілька місяців, це вкладення почне окупатися. Але я стільки чекати не готовий.

На витрачені кошти я міг би зробити багато контенту: провести багато різних випробувань в лабораторіях та опублікувати у себе результати цих випробувань, відвідати не одну будівництво особисто, нарешті, просто купити відеокамеру або пару об’єктивів…

– А до контент-маркетингу прийшов відразу як запустив сайт або поступово?

Можна сказати, що я йшов до цього давно.

До створення Будкомбінату я був співвласником іншої компанії, яка займалася продажем різного виду обладнання та будівельних матеріалів (вугілля, опалювальні котли, порошкові камери, порошкові фарби тощо). Моїми завданнями були наповнення сайту і розкручування проектів, а для цього потрібно було створювати текстовий контент. Спочатку я навіть ходив до бібліотеки, шукав інформацію в книгах з будівельної тематики і використовував її статтях. Але незабаром цей канал вичерпався, і я став замислюватися про те, що ж робити далі.

Коли я пішов з цієї компанії і почав займатися виробництвом в Стройкомбинате, я зрозумів, що хочу зробити по-справжньому крутий сайт, причому займатися ним самостійно.

Після створення сайту постало питання про його просування. Я вже дещо знав про те, як це робиться – використовував ключові слова і посилання, але для того, щоб підвищити продажі, потрібно було зробити сайт цікавим для клієнтів.

Тоді ми вирішили встановити зворотний зв’язок з клієнтами: стали проводити збір відгуків та пропозицій, а також розмістили відповіді на часті запитання.

Але найголовніше, що я робив – я завжди перебував на виробництві і спостерігав за роботою компанії зсередини. Я бачив, як у цеху варять каркас печі, а в піролізних котлах випалюють деревне вугілля, дізнався, чим акрилова смола відрізняється від поліефірної і т. д. Всі ці знання знадобилися мені при створенні контенту.

Таким чином, все почалося з необхідності продавати, і було зрозуміло, що для продажу потрібно зацікавити і привернути до себе клієнтів, тому ми стали пояснювати їм принципи роботи внутрішніх процесів компанії.

– Що сталося далі? Хто зараз займається контент-маркетингом? У вас є контент-план?

– Спочатку я найняв копірайтера-самоучку, Сашу Агєєва, який до цього працював комірником. Він виконав разом зі мною нелегкий шлях під час «Блоктура», – без нього ми не змогли б досягти таких успіхів. Пізніше в нашому штаті з’явився ще один копірайтер, але з причини великого обсягу інформації, хотілося б найняти ще пару хороших фахівців. Я ж займаюся маркетингом і рекламою і головним завданням для себе бачу саме створення контенту.

Контент-плану як такого у нас немає, замість нього – безліч ідей і великий чек-лист. До того ж, ми зібрали досить багато матеріалу під час нашого «Блоктура», який будемо ще довго використовувати в своїх статтях. До речі, зверніть увагу – наш «Блоктур» не від слова блог, блогінг, а від слова блок – будівельний блок, керамзитобетонний блок.

–Що таке «Блоктур»? Розкажи про це детальніше.

– Мені завжди хотілося поспілкуватися безпосередньо з клієнтами і подивитися на результат нашої роботи своїми очима. І мені вдалося це здійснити на початку літа минулого року – ми з колегами вирушили у великий тур по російським містам і селищам, відвідавши всіх наших клієнтів.

«Блоктур» тривав протягом 3,5 місяців: ми проїхали понад 30 тис. км, об’їхавши більше 20 регіонів нашої країни – від Кронштадта до Іжевська, і відвідали 230 об’єктів. Це було важко, але зате ми зібрали досить велику кількість контенту, якого нам вистачить ще на 1,5-2 роки роботи.

Євген Алексєєв: Як за рахунок контент-маркетингу стати лідером в СНД у виробництві керамзитобетонних блоків

«Блоктур» обійшовся мені приблизно в 900 тисяч рублів. Але ці гроші працюють на повну котушку. Тому що я знаю, що якщо клієнт, який живе під Пітером, побачить на нашому сайті хоча б 1-2 будинки, побудовані в Ленобласті з нашого матеріалу, у нього з’явиться більше лояльності до нас.

– Хто і як оцінює контент-матеріал перед публікацією?

– Після прочитання статті я аналізую її в Google-документи, якщо знаходжу якісь помилки чи недоліки, прошу копірайтерів їх виправити. Потім ми додаємо до статті інформацію, отриману в ході моїх особистих спостережень на різних об’єктах. І, якщо мене влаштовує підсумковий матеріал, ми публікуємо. Таким чином, основну частину контенту на сайті я намагаюся контролювати самостійно.

– Як ти думаєш, що вам дає контент-маркетинг?

Я вважаю, що саме контент-маркетинг дає нам великий обсяг продажів.

До речі, наш бізнес досить специфічний: в силу того, що будівельна сировина в Чувашії дешеве, конкуренція тут просто шалена. Наприклад, в радіусі одного кілометра в мене близько 40 конкурентів. І навіть незважаючи на те, що ми новачки в цьому бізнесі, а багато компаній працюють в цій сфері по 10-15 років, продажі у них нижче, ніж у нас.

Достатня кількість компаній зараз загрузло в боргах або зовсім близько до закриття, а ми продовжуємо продавати, незважаючи на фінансову кризу. У 2015 році протягом 10 місяців обсяг продажів збільшувався на 3 відсотка за кожний місяць, та багатьох дивувало, звідки ж у нас оборотка така. А фактично, виходить так, що саме сайт забезпечує нам замовлення.

– Які ваші подальші плани? Ви будете продовжувати займатися контент-маркетингом?

– Так, однозначно. Головне для нас зараз – наповнювати сайт хорошими звітами. Не просто описувати товар, а пояснювати клієнтові, як його потрібно застосовувати у будівництві: яку краще вибрати гідроізоляцію, покрівлю, плитковий клей або штукатурку. Паралельно з цим, зараз ми будемо наступати на ринок товарів-конкурентів – пінобетону і газобетону, і писати про їх недоліки і свої переваги перед ними.

Крім наповнення сайту контентом, ми будемо займатися розробкою нових ідей і проектів, на кшталт нашої акції «гречкобетон», яка вдало вистрілила і стала віральной в минулому році, а також продовжимо їздити по містах в рамках «Блоктура».

Євген Алексєєв: Як за рахунок контент-маркетингу стати лідером в СНД у виробництві керамзитобетонних блоків

До того ж, у найближчому майбутньому ми збираємося відкрити відділ проектування, який буде проводити експертизу та розробляти проекти під замовлення.

– Ти відчуваєш себе першопрохідцем? Хтось ще займається контент-маркетингом в будівництві?

– Ні, я не вважаю себе першопрохідцем. Нещодавно я натрапив на дуже цікавий сайт компанії, що займається будівництвом будинків з клеєного бруса. Ця компанія має гектари площ, безліч філій та представництв, її працівники пильно спостерігають за кожним етапом роботи – від виробництва до будівництва. Мене вразило, наскільки цікаво і якісно вони працюють, і я зрозумів, що нашій компанії ще є куди рости і до чого прагнути.

— Спасибі, Євген. Було дуже пізнавально. Удачі тобі і твоїм проектом, будемо за ним ретельно стежити.