З фірми по гайці – копірайтеру компресор, або Як готувати матеріали на промислову тематику

289

Складно написати хороший текст на промислову або «околостроительную» тематику? Так, складно. Іноді дуже складно. Але найважче полягає зовсім не в тому, щоб розібратися в технічних особливостях пропонованих компанією компресорів або опалювальних котлів.

Набагато важливіше подати матеріал так, щоб у потенційного покупця не склалася думка, що тексти писав малограмотний дилетант, «по верхах» начитався описів техніки в інтернеті. У користувача після ознайомлення зі змістом сайту повинно сформуватися 100-відсоткове переконання, що він звертається до компетентних людей, які знають свій продукт, його переваги та ключові особливості. А сама компанія, в якій вони працюють, – надійна і заслуговує довіри.

З фірми по гайці – копірайтеру компресор, або Як готувати матеріали на промислову тематику

Як цього домогтися?

В першу чергу необхідно і справді досконально вивчити всі технічні особливості продукту, про який в тексті піде мова. Конструкція, основні характеристики, специфіка експлуатації в різних умовах – все має значення.

При цьому необхідні для написання тексту матеріали – каталоги, технічні описи – краще брати не з відкритих джерел, де запросто можуть бути помилки, а у співробітників самої компанії. Знайдіть час, щоб ознайомитися з надісланими каталогами або навіть ініціюйте інтерв’ю (по телефону або скайпу) з провідним спеціалістом – в майбутньому це обов’язково стане у нагоді.

Крім того, перед написанням тексту обов’язково слід:

  • як можна більше дізнатися про бізнес клієнта і його компанію;
  • вивчити сайти конкурентів, що пропонують аналогічний продукт;
  • з’ясувати, для якої цільової купівельної аудиторії він призначений.

Коли весь необхідний матеріал буде зібраний, можна сміливо братися … ні, не за написання тексту, а за складання опитувальника для клієнта.

Уточнюємо нюанси, задаємо питання

Диявол, як відомо, криється в деталях. У випадку з технічними текстами це правило не завжди спрацьовує на 100%. Вони повинні бути наповнені максимально конкретною і абсолютно достовірною інформацією, корисною для потенційних покупців. Саме тому у клієнта, крім суто технічних особливостей, необхідно уточнити:

  • механізм придбання того чи іншого товару (складання КП за запитом, постачання обладнання під замовлення за електронним каталогам, запрошення покупця в демонстраційний зал тощо);
  • умови доставки і установки (платно-безкоштовно, терміни тощо);
  • тривалість і умови пусконалагодження, а також подальшого сервісного обслуговування (як і де виконується, ким і т. д.);
  • тривалість і специфіку гарантії (на які випадки не поширюється, як відбувається заміна вузлів з заводським браком тощо).

І обов’язково з’ясовуємо РЕАЛЬНІ, а не уявні переваги!

Нарешті, коли технічна і «клієнтська частина майбутнього тексту будуть опрацьовані, можна переходити на завершальний етап – виділення конкурентних переваг саме конкретної компанії. При цьому вони повинні бути реальними, а не вигаданими. До перших можна віднести, наприклад, надання знижки при оформленні замовлення на певну суму, до других – вже набив оскому «індивідуальний підхід» і «досвідчених менеджерів». А для того щоб виділити справжні переваги фірми, потрібно, знову-таки, уважно вивчити бізнес клієнта і з’ясувати у нього все, що може вплинути на прийняття рішення при покупці.

Пишемо конспект

Наступний крок – узгодження плану тексту. Ми багато дізналися, ми можемо розповісти потенційному покупцеві про все, що йому буде цікаво. Складаємо конспект тексту. Це останній етап, на якому клієнт може сказати: «Та ви все неправильно зрозуміли! Спочатку передоплата, потім тільки монтаж!» або «А ось про це давайте не будемо писати. Тільки налякаємо його».

Практика показує:

Підготовчі роботи за проектом займають до 50% часу копірайтера. Натомість написання текстів за готовим планом стає в рази легше! До того ж така ретельна проробка «занурює» копірайтера в тему, і йому простіше оперувати поняттями й термінами, які він не раз почув від клієнта. І якщо перші 1-2 конспекту отримують досить багато коментарів клієнта, то з кожним наступним текстом працювати все легше.

Трудомісткість (і вартість) таких робіт, зрозуміло, вище, ніж в середньому по ринку. Зате і за якість так ретельно підготовлених текстів ми готові відповісти.

Михайло Зорін, копірайтер компанії «Протекст».

Читайте також:

  • Маркетинг як експеримент за рішенням завдання: розповісти просто про складне
  • Просування молодого сайту: як пройти пустелю Сахару і залишитися живим?
  • Як писати тексти все краще і краще: дюжина ідей на замітку авторам