Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

333

Щоб успішно розвивати сайт, маркетологу потрібно вміти подивитися на нього з боку. Це дозволяє критично оцінити ресурс, помітити й усунути помилки, знайти шляхи підвищення ефективності. Проблема в тому, що людина не завжди може об’єктивно оцінювати продукт своєї праці. Вийти з положення можна за допомогою сервісу для проведення аудиту сайтів Askusers. Детальний огляд цієї платформи ви знайдете нижче.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Що може Askusers? Загальна інформація про сервіс

Askusers — сервіс тестування і підвищення ефективності сайтів з допомогою асесорів або реальних користувачів. Для кого працює майданчик? В першу чергу це власники сайтів і керівники онлайн-проектів. Вони можуть використовувати результати перевірки для виправлення помилок, підвищення юзабіліті, розвитку функціональності.

Друга група користувачів — інтернет-маркетологи, які просувають клієнтські проекти. З допомогою Askusers агентство або веб-студія отримує цінні дані від цільової аудиторії проекту. Ці відомості використовуються для підвищення результатів просування.

Третя група — усі інтернет-користувачі, охочі заробити. Асесором може стати будь-порядна і відповідальна людина, у якого є бажання і можливість працювати, доступ в інтернет і настільний комп’ютер під управлінням ОС Windows. Для роботи асесором не потрібно розбиратися в інтернет-маркетингу або володіти технічними знаннями. Власників сайтів цікавлять реальні враження про ресурс представників різних цільових груп.

З допомогою Askusers власники сайтів і професійні маркетологи знаходять інтернет-користувачів, готових протестувати ресурс і поділитися враженнями. Перевірка виконується за запропонованим замовником алгоритмом: асесори відвідують вибрані розділи сайту, виконують зазначені маркетологом дії, оцінюють сайт за обумовленими критеріями.

Асесори виконують тестування за допомогою програми, яка направляє їх, фіксує виконання кожного етапу перевірки і записує відео екрану користувача. В процесі виконання роботи користувач відповідає на питання завдання. Відповіді асесора і відеозапис його дій система оформляє звіт, який отримує замовник.

Сервіс Askusers забезпечує власникам сайтів і маркетологам такі вигоди:

  • Можливість залучити до перевірки сайту неупереджених користувачів. Незалежні асесори допомагають поглянути на сайт з боку. Вони об’єктивно оцінюють функціональність і юзабіліті, вказують вузькі місця UX, пропонують способи поліпшення і розвитку ресурсу.
  • Гарантоване виконання дослідження і його високу якість. Адміністрація Askusers відбирає асесорів. Ваш сайт будуть тестувати реальні, дорослі, відповідальні користувачі. Більш того, ви можете вибрати перевіряючих з професійних, демографічних, соціально-психологічним і іншим критеріям. Це дозволяє під час тестування сайту використовувати техніку купівельних персон.
  • Змістовні звіти, в яких є дійсно важлива інформація. Всі виконані завдання перевіряють модератори. При необхідності вони просять асесора уточнити або доповнити звіт. За бажанням замовника, маркетологи Askusers формують зведений звіт та інтерпретують його.
  • Проста організація і безпечне проведення дослідження. Теоретично асесорів можна набрати на біржах фрілансерів або навіть у соцмережах. При цьому замовник зіткнеться з різними організаційними проблемами. Askusers — безпечна майданчик з відпрацьованими алгоритмами замовлення та проведення тестування.
  • Можливість використовувати для оцінки ecommerce-проектів технологію таємного покупця. Асесор проходить шлях від вибору продукту до оформлення угоди. Завдяки цьому маркетологи отримують цінну інформацію про воронки продажів. Зверніть увагу, що послуга «Таємний покупець» станом на початок червня 2016 року перебуває на стадії запуску.

Тестування сайтів з допомогою майданчики Askusers — приклад людського маркетингу. За результатами перевірок власники отримують інформацію, яку можна використовувати для поліпшення сайтів без маніпуляції видачею, накрутки поведінкових чинників та інших нездорових тактик.

До речі, на відміну від так званих сервісів поліпшення поведінкових факторів, за використання яких пошуковики справедливо карають сайти, Askusers зі стовідсотковою гарантією відноситься до білих інструментів. За словами керівника проекту Дениса Наріжного, платформа не дозволяє автоматизувати власні дії, тобто спрямувати десятки або сотні відвідувачів на певні сторінки і попросити виконати шаблонні дії.

Вірніше, теоретично це зробити можна. Але такі дії можна порівняти з забиванням цвяхів мікроскопом: робота асесорів коштує дорожче, ніж копійчані автоматичні дії школярів та ботів з маніпулятивних сервісів типу Userator.

Як покращити сайт за допомогою Askusers? Про це далі.

Інтерфейс особистого кабінету замовника

Після реєстрації, яка займає кілька хвилин, ви потрапляєте в особистий кабінет. Основне меню у верхній частині сторінки містить дані про стан рахунку та посилання на розділи управління аккаунтом.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Почніть роботу з сервісом з заповнення профілю. Для цього виберіть відповідну вкладку. Вкажіть особисті дані і завантажте логотип компанії. Це особливо важливо для агентств, які виконують дослідження для клієнтів. Логотип вашого агентства буде зображений на зведених звітах. Якщо ви не вкажете його, звіти будуть брендовані емблемою сервісу Askusers.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

В розділі «Профіль» знаходиться реферальне посилання, за допомогою якої ви можете залучати користувачів на сервіс. За це AskUsers пропонує комісійну винагороду.

На вкладці FAQ, ви знайдете відповіді на часті питання про сервіс, а також відеоінструкцію по використанню п’яти варіантів завдань для асесорів. На вкладках «Фінанси» і «Техпідтримка» міститься відповідні дані і функціональність. На вкладці «Білий/Чорний списки» будуть відповідні списки асесорів.

Основна робоча вкладка особистого кабінету — «Мої завдання». У блоці «Оформити нове завдання» ви можете налаштувати і запустити дослідження. Можна вибрати один з двох варіантів: скористатися стандартним тарифом або оформити питання самостійно. Останній підходить для досвідчених маркетологів, які вміють досліджувати ринок.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

У блоці «Мої завдання» відображається список поточних і виконаних досліджень. Також на вкладці є відеоінструкція по створенню завдань, список рекомендацій та кейсів.

Після ознайомлення з інтерфейсом особистого кабінету ви можете оформити нове дослідження.

Як оформити дослідження з допомогою стандартних тарифів

На вкладці «Мої завдання» особистого кабінету натисніть кнопку «Вибрати тариф». При використанні стандартного тарифу маркетологи Askusers підготують і проведуть дослідження вашого сайту. Також фахівці опрацюють дані і сформують звіт.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Всі стандартні тарифи забезпечують доступ до однакового набору послуг. Щоб ознайомитися з ним, розгорніть меню «Що входить» на сторінці вибору.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

У двох словах: у будь-який стандартний тариф входить підготовка, проведення та аналіз дослідження фахівцями сервісу. А за результатами виконання завдання ви отримаєте детальний звіт і відео з екранів асесорів.

Тарифи відрізняються числом асесорів, які тестують ваш сайт. Наприклад, якщо ви виберете рекомендований тариф «Оптимальний», вивчати ресурс будуть 15 осіб.

Ви можете самостійно вибрати завдання дослідження. Для цього потрібно позначити прапорцем відповідні опції в блоці «Завдання». Наприклад, якщо ви позначите пункт «Онлайн-закупівля», асесори оцінять процес вибору товару або послуги, оформлення і оплати замовлення на вашому сайті.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Що ви отримаєте, обравши ту або іншу послугу? Як сказано вище, в рамках послуги «Онлайн-закупівля» асесори спробують щось купити на вашому сайті. У звіті вони поділяться враженнями, відзначають помилки і недоліки. Після обробки даних ви отримаєте зведену інформацію, яка виглядає так:

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Також до звіту входять відповіді асесорів, які вони пишуть у процесі тестування ресурсу.

У рамках послуги «Порівняння з конкурентами» асесори самостійно знайдуть ресурси конкурентів і порівняють з ними ваш сайт. Зокрема, вони постараються знайти причини, які змусили б їх вибрати ваших колег по ринку при пошуку продавця або партнера. У звіті ви отримаєте зведену інформацію та оригінали відповідей асесорів.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

У рамках послуги «Оцінки довіри» асесори оцінюють чинники, що впливають на довіру чи недовіру користувачів до сайту. За результатами дослідження ви отримуєте зведені дані про найбільш важливих елементах і помилки, а також коментарі перевіряючих.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

У рамках послуги «Оцінка УТП» асесори вивчають комерційну привабливість вашої пропозиції. За результатами тестування ви дізнаєтеся, вважають потенційні клієнти актуальним ваш продукт, його вартість, спосіб подання інформації про товар або послугу. Це дуже важливе дослідження для молодих проектів і для продавців складних продуктів. З фрагментом звіту можна ознайомитися на ілюстрації.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Послуга «Оцінка зручності інтерфейсів» вирішує відповідну задачу. Наприклад, ви можете попросити асесорів оцінити форми реєстрації та оформлення замовлень, меню, систему коментування, онлайн-чат і так далі. На ілюстрації фрагмент звіту за результатами вивчення інтерфейсів сайту.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Визначити загальну вартість дослідження в рамках стандартного тарифу ви можете самостійно. Для цього достатньо зазначити вибрані завдання.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Після вибору тарифу система перенаправляє вас на сторінку «Додаткова інформація». Тут необхідно описати цільову аудиторію проекту або надати Askusers гостьовий доступ до облікового запису Google Analytics або «Яндекс.Метрики». Майданчик гарантує безпеку даних.

Щоб надати доступ до аналітичних сервісів, скористайтеся відповідними кнопками. Описати аудиторію можна в полі «Коментар для модератора». Після введення даних натисніть кнопку «Перейти до оплати».

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Поповнити рахунок можна за допомогою банківської карти, через системи електронних платежів через системи інтернет-банкінгу «Альфа-клік» і «Сбербанк Онл@йн».

Як підготувати дослідження самостійно

Якщо ви вважаєте себе досвідченим інтернет-маркетологом і вмієте організовувати дослідження, підготуйте тестування сайту самостійно. Для цього на вкладці «Мої завдання» виберіть кнопку «Підготувати самому».

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Для підготовки дослідження ви можете використовувати відкриті питання і опитувальник. Відповідь асесора на відкрите запитання складається як мінімум з 200 знаків. В опитувальнику асесор вибирає один або кілька запропонованих вами варіантів відповідей. Відповідь асесора на відкрите питання коштує 150 рублів, відповідь на кожне питання з опитувальника обійдеться вам в 50 рублів.

Створіть завдання з відкритими питаннями. Вкажіть його назву. Виберіть один з двох варіантів: «Аудит одного сайту» або «Порівняння двох сайтів». Вкажіть URL і опишіть завдання. Натисніть кнопку «Вибрати питання».

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

У розділі вибору ви знайдете шаблонні питання, об’єднані в групи відповідно із завданнями, які потрібно вирішити. Також у розділі можна створювати користувальницькі питання.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Щоб переглянути групу шаблонних питань, натисніть на кнопку з назвою задачі, яка вас цікавить. Відзначте прапорцем підходящі з вашої точки зору питання та натисніть кнопку «Додати». Зверніть увагу, вартість відповіді на питання становить 150 рублів.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Щоб додати довільний питання, скористайтеся відповідним блоком меню. Напишіть інструкції для асесорів, при необхідності додайте коментар для модератора. Натисніть кнопку «Додати питання».

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Після додавання усіх необхідних питань перейдіть до вибору асесорів. Для цього натисніть відповідну кнопку.

За замовчуванням асесори відфільтровані за рейтингом. Цей критерій практично марний при проведенні досліджень. Для вибору перевіряючих з користувальницьким критеріям розгорніть меню «Фільтр підбору асесорів».

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

З допомогою бігунків виберіть правильний, на вашу думку, рейтинг і вік асесорів. Вкажіть ступінь володіння інтернетом і пол. Зверніть увагу, ви можете позначити прапорцем більше одного ступеня володіння інтернетом.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Виберіть потрібні варіанти у розділах «Сімейний стан», «Діти» і «Автолюбитель». За допомогою бігунка налаштуйте відповідний рівень доходу.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Розгорніть відповідне меню, щоб вибрати відповідні професії, хобі та зрозумілі або незрозумілі для асесорів тематики. Також ви можете вибрати риси характеру та іноземні мови, якими повинен володіти перевіряючий. Відзначте потрібні варіанти прапорцями.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

При необхідності вкажіть місто та належність асесора до білого списку. Натисніть кнопку «Підібрати асесорів».

Чорний і білий списки можна формувати за результатами дослідження.
Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Система запропонує вам список асесорів, які підходять за вказаними критеріями. Ви можете за допомогою опції «Вибрати всі» відправити завдання всім перевіряючим або вручну відібрати потрібну кількість фахівців. Перед вибором можна ознайомитися з анкетою спеціаліста. Для цього треба натиснути на ім’я зацікавив вас асесора.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Щоб запросити асесора виконати завдання, позначте його профіль галочкою. Після вибору потрібної кількості фахівців натисніть кнопку «Додати обраних».

Перед оплатою завдання зверніть увагу на додаткову послугу «Обробка даних». Скористайтесь цією опцією, щоб маркетологи Askusers сформували для вас зведений звіт. Ви отримаєте результати дослідження в зручному для аналізу вигляді, а також наочну візуалізацію отриманих в ході перевірки сайту відомостей.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

На етапі підготовки завдання ви можете замість відкритих питань вибрати опитувальник. Для цього в розділі «Назва завдання виберіть відповідну опцію, вкажіть потрібні параметри та натисніть кнопку «Створити опитувальник».

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

У розділі «Створення опитування» підготуйте альтернативні запитання з варіантами відповіді. При необхідності увімкніть опцію «Асесор може вибрати більше одного варіанту». Додайте питання.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Після підготовки питань виберіть асесорів і оплатіть дослідження.

Що робити з результатами дослідження

Після завершення тестування ви можете ознайомитися з результатами дослідження. Вони доступні в розділі «Мої завдання» особистого кабінету. Ви можете завантажити зведений звіт, завантажити таблицю з даними асесорів або ознайомитися з відповідями на запитання кожного перевіряючого окремо. Якщо вас цікавить останній варіант, натисніть знак «+» навпроти назви завдання.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

У вас є можливість ознайомитися з анкетою та відповідями на запитання конкретного асесора. Для цього виберіть опцію «Переглянути» або «Завантажити анкету» навпроти імені зацікавив вас спеціаліста.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

В анкеті ви знайдете інформацію про асесора і його відповіді на питання дослідження.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Також ви можете переглянути відео з екрану асесора. Вона створюється автоматично при виконанні завдання. Відео можна переглянути в особистому кабінеті або завантажити на жорсткий диск.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Зверніть увагу, відео вдається записати не для всіх асесорів. На деяких комп’ютерах користувачів встановлено, що конфліктує з програмою Askusers.

Що дає відео? Фактично це просунутий варіант «Вебвизора». Ви бачите, як користувач подорожує по вашому сайту і відповідає на питання з допомогою програми Askusers.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Після вивчення анкети і відео ви можете додати асесора в чорний або білий список.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Зведені дані, оброблені фахівцями Askusers, доступні у форматах PDF і DOC. Посилання на документи знаходяться під списком асесорів, які тестували ваш сайт. Тут же знаходяться посилання на всі анкети і всі відео з екранів асесорів.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

У зведеному звіті є дані про головні з точки зору перевіряючих недоліки та помилки, знайдених на сайті. Для кожної помилки є коментарі та пропозиції асесорів по поліпшенню ресурсу. Розглядайте їх як дорожньої карти розвитку проекту.

Ви можете виправити помилки і реалізувати пропозиції асесорів самостійно. Ще один варіант пропонує Askusers. В каталозі розробників ви можете вибрати веб-студію. Щоб переглянути каталог, натисніть кнопку «Вибрати розробника» на вкладці «Мої завдання».

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

В каталозі можна ознайомитися з профайлами веб-студій. Замовникам доступна інформація про чисельність штату компаній, ціни на послуги, приклади робіт і відгуків. Також є посилання на сайт студії і контактна інформація.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Щоб відправити фахівцям студії завдання, натисніть кнопку «Вибрати звіти». Встановіть навпроти потрібного завдання галочку. Також відзначте галочкою обраного розробника, як вказано на малюнку нижче. Натисніть кнопку «Відправити звіт».

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Інформація для веб-студій: ви можете стати партнерами Askusers. Для цього натисніть кнопку «Стати розробником» в каталозі. Заповніть інформацію про компанії і відправте заявку.

Зверніть увагу на партнерську програму Askusers. Ви можете отримувати накопичувальні знижки і залучати рефералів.

Сервіс Askusers дозволяє поглянути на сайт очима асесорів. Чи можна довіряти їх оцінками? Як відбувається перевірка і можливі маніпуляції? Щоб відповісти на ці питання, потрібно подивитися на сервіс Askusers з іншого боку.

Погляд з іншого боку: Askusers очима асесора

Щоб стати асесором, вам знадобиться ПК під управлінням Windows, доступ до інтернету, бажання і можливість працювати.

Почніть з реєстрації на сайті. Для цього на головній сторінці виберіть вкладку «Асесорам». Прочитайте та прийміть угода і політику конфіденційності. Вкажіть електронну адресу та натисніть кнопку «Зареєструватися».

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Система пришле на вказану адресу лист з посиланням підтвердження і автоматично згенерованим паролем. Надайте адресу та авторизуйтеся на сервісі.

Після реєстрації заповніть профіль. Для цього виберіть відповідну вкладку в особистому кабінеті. Завантажте фотографію, заповніть анкетні дані.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Введіть необхідну інформацію у всіх розділах профілю. Зверніть увагу, необхідно вказувати достовірну інформацію. Це допоможе власникам сайту правильно оцінювати, чи належите ви до цільової аудиторії їх проекту.

У розділі «Документи» завантажте на сайт сканокопию будь-якого документа, наприклад, паспорта, студентського квитка, посвідчення водія. Надішліть профіль на модерацію.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Поки модератори перевіряють профіль, скачайте та встановіть програму Askusers. Вона необхідна для виконання завдань. Зверніть увагу, що на сторінці завантаження дистрибутива треба натиснути кнопку Launch, а не Install.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Після встановлення програми і модерації профілю ви можете перевіряти сайти. Асесори не мають можливості вибирати завдання. Повідомлення про нові пропозиції приходять на пошту.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Щоб прийняти пропозицію, запустіть програму Askusers. Програма автоматично відкриє в браузері сайт, який ви будете перевіряти. Якщо цього не сталося, відкрийте його самостійно. Натисніть кнопку «Виконати завдання». Після цього система почне запис відео з екрану. Тому переконайтеся, що ви закрили зайві вкладки з конфіденційною інформацією.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Питання завдання з’являються у вікні програми Askusers. Зверніть увагу на зазначену на ілюстрації нижче стрілку. Натисніть на неї, щоб згорнути вікно для зручної роботи з сайтом. Після збору інформації розгорніть вікно. Відповідайте на питання і переходьте до наступного.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Відповісти на питання під силу будь-якій людині. Ось кілька прикладів із завдань, які були виконані при підготовці статті:

  • Виберіть який-небудь товар та оформіть замовлення. Які труднощі виникли при оформленні? Як можна поліпшити функціональність сайту?
  • Знайдіть і оцініть п’ять сайтів, що конкурують з нашим проектом. За допомогою яких пошукових запитів ви їх знайшли? Які з них сподобалися вам більше нашого ресурсу? Чому?
  • Оцініть актуальність товару для вас за десятибальною шкалою.

Після виконання завдання не закривайте програму до завершення завантаження відео на сервер.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Система відправляє виконане завдання на модерацію. Вона займає від декількох годин до декількох днів. Зі списком робіт на модерації можна ознайомитися на вкладці «Мої завдання» в розділі «У роботі».

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Після перевірки модератором система перераховує кошти за роботу. Зі списком виконаних і оплачених завдань можна ознайомитися в розділі «Виконані». Модератор може надіслати завдання на доопрацювання.

Запитай користувача: огляд сервісу Askusers

Виконання завдання займає приблизно 30 хвилин з перервою на чай.

Асесор може отримати зароблені кошти на банківську картку або за допомогою електронних грошей. Для виведення коштів необхідно подати заявку в техпідтримку. Мінімальна сума для виводу — 500 рублів.

Чи можна обдурити замовника і взяти відповіді на завдання зі стелі? Навряд чи. По-перше, модератор перевіряє всі відповіді асесора. По-друге, програма записує відео екрану. Це допомагає адміністрації сервісу контролювати дії перевіряючих.

З допомогою Askusers можна отримати об’єктивну оцінку сайту

Сервіс виступає в якості посередника між власниками сайтів і асесорами. Перші готують завдання з проханням оцінити ті чи інші елементи функціональності і юзабіліті ресурсу. Другі перевіряють сайт і діляться враженнями з замовником. Виконання завдання контролює адміністрація Askusers. Модератори перевіряють сумлінність асесорів і обробляють отриману від них інформацію. У звіті про перевірку містяться дані, які можна використовувати для розвитку сайту.

Сервіс Askusers дійсно допомагає покращувати ресурси, а не експлуатувати недосконалість пошукових алгоритмів. Цим він вигідно відрізняється від «сеошних» сервісів, за використання яких сайти отримують санкції від пошукових систем.