Засновник «Церебро Таргет»: «Поки вас немає в ВК, ваші конкуренти знімають вершки»

263

Я взяв інтерв’ю у творця сервісу «Церебро Таргет», в якому він розповів про особливості просування бізнесу і роботи з таргетованої рекламою у «ВКонтакте».

Костянтин: Уявіть, що ваш співрозмовник дуже поспішає, а вам потрібно пояснити йому, в чому суть сервісу «Церебро». Як би ви це зробили?

Фелікс: Це сервіс, який моніторить всі відкриті дії користувачів соцмережі «ВКонтакте», що збирає ці дані і впорядковує так, щоб можна було зрозуміти портрет потрібної цільової аудиторії.

Це дозволяє зробити рекламу ефективною, т. к. вивчивши портрет ЦА ви знаєте, де вона сидить ВК, в яких місцях їй показувати рекламу, а в яких ні. І що саме треба написати в рекламі, щоб зачепити болю потрібної ЦА.

К: Які завдання для клієнтів ви вирішуєте в рамках цього проекту?

Ф:

 • Контент. У нас є кілька інструментів, які буквально за кілька хвилин можуть знайти найкращі спільноти якоїсь ніші. Ті спільноти, які вміють працювати з потрібною ЦА і конвертувати її. У нас навіть є рубрика про це.У кожного посту є декілька характеристик – збираючи всі пости потрібної тематики, ми можемо обчислити ті, які добре ранжуються стрічкою і добре втягують ЦА. Не просто лайки і коментарі, але і у покупки.
 • Бази для реклами. Щоб не зливати бюджет тим, кому реклама не цікава, у нас є напрацювання по приблизно 100 нішах: як зібрати потрібну аудиторію, дізнатися її болю і дати на неї дохідну рекламу. Тобто ту, яка окупиться. В клієнтській групі «Церебро» час від часу з’являються цікаві кейси від новачків у рекламі або власників бізнесу, які самі взялися за просування. Недорогі кліки і хороші конверсії. З найяскравіших недавно – власник меблевої фабрики продав за 9 місяців кухонь на 16 млн. Через ВК. Сам 🙂
 • Ввідне навчання рекламу в соцмережах. У нас є закрите клієнтське співтовариство дуже добре складеної базою знань по роботі з ВК – від створення спільноти до масштабування успішної РК. У співтоваристві є як матеріали для вивчення, так і консультанти, які допомагають у маркетингових питаннях.
 • До: чи Є якісь лайфхаки по використанню сервісу, про яких більшість користувачів не підозрюють? Як варіант – функціонал, який багато хто недооцінює.

  Ф: Так. На жаль, їх дуже багато 🙂 На жаль, т. к. щоб зрозуміти лайфхак і використовувати його в маркетингу, треба володіти хоч якоюсь навичкою рекламщика або чуттям. Велика частина клієнтів не володіє такими навичками, тому з осені у нас з’явилася рубрика коротких відео-лайфхаков, наприклад – як дати рекламу на тих, хто звик купувати в інтернеті, або як знайти болю цільової аудиторії, які спрацюють в рекламі. Зараз базу цих відео можна подивитися тут. Плануємо викладати по 1-3 ролика на тиждень

  До: чи Може виникнути така ситуація, що сервіс витягне персональні дані, із-за чого у користувачів «Церебро» виникнуть проблеми з законом?

  Ф: Ні. Ми до цього дуже фанатично підійшли і вели всю розробку так, щоб дотримати всі правила роботи з ВК і законодавства РФ. Це нам дуже сильно підвищило вартість розробки сервісу, але зате ми і наші користувачі можемо бути спокійні за роботу з сервісом. Навесні ВК додав нас в офіційний список сервісів, які рекомендує сам ВК

  К: У зв’язку з цим або з інших причин були можливості сервісу, від яких довелося з часом відмовитися?

  Ф: Для білого маркетингу – ні 🙂 ВК – єдина соцмережа, яка віддає нереально багато даних через API. Жодна соцмережа стільки не віддає. Для сірих і чорних механік так – ми не віддаємо дані про телефони і емейлах, які користувачі іноді у себе в профілі залишають.

  До: Був функціонал, який дуже хотілося реалізувати, але не вийшло технічно?

  Ф: Ні. Напевно, майже всі наші ідеї або ідеї користувачів, що нам пишуть, технічно реалізовані. У нас приблизно 1-4 оновлення в місяць виходить.

  Є ідеї, від яких ми свідомо відмовляємося, т. к. вони цікаві 1-2 клієнтам, а інші їх використовувати не будуть.

  До: Як ви вважаєте, чи є у сервісу гідні конкуренти?

  Ф: Ми перестали орієнтувати і дивитися у бік прямих конкурентів або непрямих. У перший рік роботи «Церебро» були моменти, коли щотижня з’являлося по 2-3 сервісу, званих «аналог «Церебро»». Майже ніхто з них не пропрацював більше півроку. І ніхто з них, на жаль, не розвивав нішу. Максимум, що роблять – це повторюють наші ідеї в розробці і просуванні сервісу. Майже завжди це команди програмістів, які думають, що достатньо тільки розробити софт, і до тебе підуть черги клієнтів.

  На практиці важливий не софт, а технічна підтримка та маркетингове супроводження в умінні застосувати софт так, щоб присутність бізнесу в ВК приносило клієнтів.

  Нашу технічну і маркетингову підтримку добре оцінила «Еламу» (після цього ми почали співпрацювати) і, наскільки я знаю, працівники «ВКонтакте».

  Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

  К: У вас круте співтовариство в ВК. В ньому ви змогли домогтися високої залученості аудиторії. Як вам це вдалося?

  Ф: Редакційна політика – найскладніша частина роботи в «Церебро» 🙂 За весь час існування спільноти ми кардинально змінювали підхід, напевно, разів 5. Останній раз – на початку цієї осені 🙂

  Майже все, що розробляється для софта, ми пробуємо на своїх проектах або на «Церебро». Як з точки зору пошуку вакансій, трендових речей для маркетингу, так і для пошуку речей хворих на обговорення. При цьому ми суворо модеруємо спілкування, видаляємо коментарі не по темі і стежимо, щоб ніхто не переходив на образу.

  Це створило певний дружнє співтовариство, яке готове ділитися своїми напрацюваннями. Багато передплатники знають, що добре обговорення може продовжитися на наступний день новим постом на цю ж тему, але під іншим кутом, і заходять до нас у спільноту щодня або підписуються на пуш-повідомлення.

  Як приклад, можна подивитися пост-питання, як знайти фахівця на ведення РК. У коментарі прийшли власники бізнесу, власники рекламних агентств і фрілансери. Деякі коментарі можна окремими статтями випускати, оскільки там дуже багато внутрянки і досвіду розкрито – прям раджу зайти і подивитися це обговорення.

  К: Які рекламні інструменти ви застосовували для розвитку свого співтовариства в ВК? Хочеться дізнатися як можна докладніше.

  Ф: Тут докладно не вийде. Ми використовували всі можливості просування в ВК: як бічній таргет, так і промопосты і посіви в біржу.

  К: Які механізми вам здалися більш ефективними?

  Ф: Ми з вересня тимчасово відключили всю рекламу на спільноту. Причина в тому, що мене не влаштовувала залучення читачів в контент. А навіщо збирати передплатників, якщо не вмієш залучати?

  До сьогоднішнього дня залученість за всіма параметрами збільшився в 4-5 разів. Можливо, скоро будемо давати рекламу 🙂

  Із самих працюючих інструментів на підписку зараз це промопост з кнопкою і карусель – у них найдорожчі показники виходять.

  Засновник «Церебро Таргет»: «Поки вас немає в ВК, ваші конкуренти знімають вершки»

  К: Дякую, що поділилися! Питання в сторону: з чим найчастіше пов’язані негативні відгуки про роботу сервісу?

  Ф: Зі швидкістю роботи. Іноді приходять клієнти, яким треба, наприклад, зібрати всіх користувачів, які зробили кілька дій у всіх спільнотах мільйонниках одночасно. Від початку існування цих спільнот. Іноді для цього треба обробити до пари мільярдів даних (ID користувачів, ID спільнот, ID постів, лайки, репости, коментарі тощо), що може зайняти кілька днів.

  Огляд 35 сервісів і додатків для адміністраторів «ВКонтакте»

  До: Робота з негативом в інтернеті – область, в якій бізнесу слід якомога швидше набиратися досвіду. Як ви відпрацьовуєте негативні відгуки?

  Ф: Не думаю, що це першорядне, де бізнесу треба набиратися досвіду 🙂 Якщо ми про малий бізнес. Малий бізнес майже не присутня у ВК. А даремно. А з тих, хто присутній – тільки близько 10 % використовують інструменти для просування.

  Іншими словами, поки вас немає у «ВКонтакте», якісь ваші конкуренти внеконкурентно знімають вершки з ВК 🙂 Ось це, я думаю, першочергово, на що треба звернути увагу бізнесу.

  А те, що ви говорите про негатив – це частіше впевнений бізнес, середній або бренд. Для моніторингу негативу і вміння роботи з ним є спеціальні сервіси, наприклад, «СидоринЛаб».

  К: У вас на сайті такий блог, що його, можна сказати, немає. Чому ви його не ведете? Багатьом він був би цікавий.

  Ф: Ми почали його вести влітку, він складається з двох частин.

 • Докладна документація по кожному модулю «Церебро». Це місце, де ми дуже детально, з відео, з прикладами, з розборами склали інформацію, як працювати правильно і вигідно.
 • Статті. Тут ми почали писати авторські статті для різних типів бізнесу. Є дві дуже великі, фактично, по маленькій книжці. Вони нереально круті, прям вогонь, а не статті. Але на опрацювання кожної з них треба не менше місяця роботи, а потім верстка, редагування і т. д. Ми продовжимо їх писати, як тільки вирішимо всередині – як це робити систематично і швидше 🙂
 • До: якою соцмережі, на вашу думку, прихований найбільший потенціал для реклами бізнесу в 2018 році?

  Ф: Залежить від бізнесу і регіону. Але мені дуже подобається, як розвивається «ВКонтакте». І з технічної точки зору для користувачів соцмережі, і з точки зору рекламників. За 2017 рік було приблизно по одному оновленню на тиждень для роботи з рекламою в «ВКонтакте».

  До: Яку головну помилку зазвичай роблять люди, які вперше пробують просунути свій бізнес в ВК?

  Ф: Купують ботів, лайки, офферов. Наприклад, 5 000 передплатників за 1 000 рублів, а потім кажуть, що ВК не приносить клієнтів 🙂

  К: Дякую за відповіді!

  З ким ви б хотіли побачити інтерв’ю в нашому блозі? Пишіть в коментарях.