Як вибрати трубку для підводного плавання

4-21-2021

Трубка Scubapro FUSION Dry белая

 

Трубка для дайвінгу або плавання необхідна для безперервного дихання під час плавання. Це зручне пристосування дозволяє дихати коли особа в масці опущено в воду і не піднімати голову кожен раз щоб зробити вдих. Важливо правильно вибрати трубку. У добре підібраній масці і трубці можливо плавати у воді годинами. Сучасні трубки для плавання випускаються з пластика і силікону — надійних, легких і зносостійких матеріалів. Світові виробники пропонують безліч моделей, колірних і конструктивних рішень для будь-якого виду відпочинку на поверхні і під водою. Також хочемо вам порекомендувати https://batiskaf.ua/158-maski-trubki-nabory трубку для підводного плавання в інтернет магазині «Батискаф» за посиланням https://batiskaf.ua/content/16-servis

Які бувають трубки?

Практично всі трубки оснащені зручними кріпленнями (за винятком класичних трубок для фрідайвінга), які дозволяють просто і без зусиль прикріпити трубку до маски. Залежно від моделі і конструкції самої трубки, кріплення може бути жорстким або рухомим. Чим більше рухомих елементів в кріпленні і чим ширше можливість його підгонки, тим комфортніше і зручніше буде трубка, що дуже важливо для сноркелінга (плавання з маскою і трубкою по поверхні), коли трубка використовується безперервно для дихання. Так само трубка може мати м’які гофровані вставки, що теж дає більший комфорт при її використанні. Будь-яка трубка складається з самої трубки і м’якого силіконового загубника. Трубки з гумовими загубниками, на сьогоднішній день, практично не виробляються. Силікон м’який, комфортний і гіпоалергенний матеріал, який добре зберігає свою форму. Трубки бувають з простим або анатомічним загубником, відповідно, другі більш зручні.

Трубки бувають з клапанами і без клапанів. Трубка з одним нижнім клапаном (дренажним) дозволяє легко і без зусиль видаляти потрапила в неї воду, вода легко видувається через встановлений поруч із загубником клапан. Трубки з двома клапанами, верхнім і нижнім, практично захищені від попадання в них води. Верхній клапан перекриває трубку коли вона опускається під воду і не дає заливатися воді. Однак, слід розуміти, що абсолютно «сухих» трубок не буває, неможливо повністю ізолювати трубку від попадання в неї води, але такі трубки найбільш зручні і комфортні для сноркелінга або дайвінгу.

Так само як і маски, трубки можна розділити на:

  • трубки для дайвінгу або сноркелінга
  • трубки для фрідайвінгу або підводного полювання

Трубки ділять на дорослі і дитячі, у самих трубок зазвичай не буває розмірного ряду. Сучасні виробники пропонують безліч різних моделей, колірних і конструктивних рішень, що дозволяють швидко і без праці підібрати потрібну трубку для будь-якого заняття у воді.

Трубки, призначені для дорослих і без специфікації в назві не повинні використовуватися дітьми. Купуючи трубку дитині переконайтеся, що це трубка меншого розміру, позначена як дитяча.

Вибір

Фактично, для будь-якого заняття у воді підходить будь-яка трубка. Це означає, що і дайвер і фрідайвер і підводний мисливець можуть користуватися однаковою трубкою. Однак, для найбільшої функціональності і комфорту, слід розділити моделі по виду занурень і вибирати відповідні.

Як вибрати трубку для фрідайвінга

Слід вибрати максимально просту конструкцію. Трубки для фрідайвінгу використовуються без клапанів, м’яких гофр і навіть без кріплень. Фрідайвер використовує трубку коли готується до пірнання на поверхні або пересувається по поверхні. При пірнанні трубка дістається з рота. Тому клапана і м’які вставки для комфорту там просто не потрібні. Набагато важливіше ергономічна і легка конструкція, щоб під водою під час пірнання нічого не заважало і не відволікало. Зазвичай класичні трубки для фрідайвінгу продаються без кріплень (кріпляться під ремінець маски) або зі знімними кріпленнями.

Трубка для фрідайвінга і підводного полювання omer slalom

Як вибрати маску для фрідайвінга — пірнати можна і без ласт і без трубки і без гідрокостюма. Пірнати без маски теж можна, але зір під водою без маски утруднено.