16 міфів про контент-маркетингу та їх розвінчання

417

Популярність контент-маркетингу в рунеті зростає. Ця дисципліна поступово стає мейнстрімом. Колишні оптимізатори і копірайтери масово вступають до лав контент-маркетологів, а сам контент-маркетинг обростає міфами. Останні заважають працювати фахівцям і вводять в оману клієнтів. У цій статті ви знайдете перелік основних міфів про контент-маркетингу та їх спростування.

16 міфів про контент-маркетингу та їх розвінчання

Міф № 1: контент-маркетинг — недорогий підхід до просування проектів

Контент-маркетинг насправді має дуже високий ROI або віддачу від інвестицій. Більш того, інвестуючи в контент-маркетинг, ви практично гарантовано отримуєте запланований результат. Однак цей підхід до просування можна назвати дешевим.

Щоб успішно використовувати контент-маркетинг, вам доведеться витрачати кошти на створення якісного контенту і його просування. Додайте сюди технічний розвиток сайту, покращення функціональності і юзабіліті та інші витрати.

Користуючись фінансової аналогією, контент-маркетинг можна порівняти з депозитом у надійному банку, прибутковість по якому становить 12 % і збільшується за рахунок капіталізації. Інвестувавши 100 рублів, ви заробите смішних 12 рублів. Інвестувавши мільйон, ви досягнете значних результатів.

Міф № 2: створення контенту можна довірити самому дешевому автору, так як писати можуть всі

Якщо вам потрібен унікальний контент для сайтів в Москві недорого», тоді ви дійсно можете співпрацювати з автором під ніком Ludok_super з якою-небудь біржі. Однак це не має нічого спільного з контент-маркетингом. Ця дисципліна приносить успіх, якщо ваш контент вирішує проблеми аудиторії, створює додану вартість, забезпечує читачам доступ до якісної інформації.

Якщо ви займаєтеся контент-маркетингом, вам не потрібні тексти для сайтів. Шукайте тексти для людей. Їх можуть писати не все.

Міф № 3: контент-маркетинг — це всього лише модний тренд, який рано чи пізно застаріє

Контент-маркетинг дійсно перетворився в останній писк моди. Однак за цією дисципліною стоять принципи, які забезпечують її довготривалу актуальність.

Контент-маркетинг будується на задоволенні інформаційних потреб аудиторії. Пошукові системи працюють, щоб знаходити для користувачів актуальну і якісну інформацію. Алгоритми пошуковиків удосконалюються. Тому вони все успішніше шукають дійсно якісний контент, позбавляючи шансів маніпуляторів пошуковою видачею. Судячи з усього, контент-маркетинг стане тією самою класикою, яка актуальна завжди.

Міф № 4: контент-маркетинг — це незалежна дисципліна

Контент-маркетинг можна розглядати в якості частини інтернет-маркетингу, а також в якості інтегративної дисципліни. У будь-якому випадку створення та просування контенту працює лише в комплексі з технічної пошуковою оптимізацією, SMM, роботою над дизайном, функціональністю і юзабіліті ресурсу, платною рекламою, маркетинговими заходами в офлайні. Контент-маркетинг тісно пов’язаний з іншими дисциплінами маркетингу.

Міф № 5: контент-маркетинг — це модне назва SEO

SEO в хорошому сенсі — це забезпечення відповідності ресурсу технічним вимогам пошукових систем. SEO в поганому сенсі — це просування сайту за рахунок маніпулювання пошуковою видачею. Технічне SEO є частиною контент-маркетингу. Маніпулятивне SEO — віджила технологія, що не має нічого спільного з маркетингом.

Міф № 6: контент-маркетинг — це одна з назв SMM

Здійснювати маркетинг за допомогою контенту без активності в соціальних мережах неможливо. Здійснювати маркетинг в соціальних мережах без вмісту неможливо. Контент-маркетинг та SMM — це різні дисципліни. Якщо розглядати контент-маркетинг як інтегративної дисципліни, то SMM є його частиною. Якщо розглядати в якості інтегративної дисципліни інтернет-маркетинг, то SMM та контент-маркетинг є його складовими частинами.

Міф № 7: ефективність контент-маркетингу необхідно оцінювати з продажу

Продажі забезпечуються комплексом заходів, які все-таки виходять за рамки контент-маркетингу. Коли контент-маркетолог бере на себе відповідальність за операції, він перетворюється в інтернет-маркетолога. В цьому випадку ефективність контент-маркетингу зручніше оцінювати по ефективності вирішення специфічних завдань: залучення цільового трафіку, формування постійної аудиторії бізнесу, забезпечення залучення клієнтів у взаємодію з бізнесом.

Міф № 8: контент-маркетинг — це просто. Досить писати і регулярно публікувати пости в блозі

Створення і публікація якісного контенту — це стрижень маркетингової стратегії. Але контент-маркетинг не обмежується цими діями. Варто відзначити, що з-за інформаційного шуму навіть самий якісний контент потребує просування.

Міф № 9: ви можете планово створювати та публікувати контент виральный

Ви можете вивчити анатомію виральности і спробувати повторити успіх найвідоміших мемів. Однак це ніхто не може гарантувати. Вірусне поширення контенту відбувається швидше волею випадку і завдяки удачі. Втім, це не скасовує ефективність рекомендацій по створенню вірального контенту.

Міф № 10: контент-маркетинг можна структурувати на кампанії

Прихильники цього міфу вважають, що контент-маркетингом можна займатися від випадку до випадку, реалізовуючи окремі кампанії. Наприклад, в рамках кампанії по просуванню продукту «А» вони створюють і публікують п’ять-десять нотаток, проводять парочку конкурсів у «Фейсбуці» і йдуть займатися старим добрим SEO. Через місяць з’являється продукт «Б», для якого теж можна провести контент-маркетингову кампанію.

Структурування маркетингу на кампанії умовно. Контент-маркетинг — це безперервний процес. За допомогою цього інструменту маркетологи задовольняють інформаційні потреби аудиторії. Невже у ваших потенційних клієнтів потреба в інформації виникає лише час від часу?

Міф № 11: контент-маркетинг — це простий і швидкий шлях до успіху

Контент-маркетинг — це правильний шлях, тому він не може бути простим і швидким. Це марафон, а не спринт і навіть не біг на середні дистанції. Більш того, це марафон із перешкодами, які необхідно долати на всій дистанції.

Міф № 12: щоб збільшити охоплення, потрібно публікувати більше контенту

Щоб збільшити охоплення, недостатньо збільшити частоту публікацій або обсяг нотаток. У цій формулі присутні і інші змінні: актуальність і якість контенту, просування контенту, авторитетність бренду та інші. Завдання збільшення охоплення повинна вирішуватися комплексно.

Міф № 13: контент-маркетинг працює лише в онлайні

Насправді з допомогою контент-маркетингу можна успішно просувати офлайн-бізнес. Крім того, ця дисципліна включає тактики просування, які реалізуються в офлайні.

Міф № 14: контент-маркетинг в сегменті B2B впливає на організації, а не на людей

Будь-яка організація складається з людей. Маркетинг завжди впливає на конкретних людей, що представляють організації.

Міф № 15: завдання контент-маркетингу — залучити відвідувачів на сайт. За продажу відповідають інші дисципліни

У викриття міфу № 7 сказано, що ефективність контент-маркетингу некоректно оцінювати з продажу. Однак контент-маркетолог не повинен повністю знімати з себе комерційні завдання, включаючи конверсії та угоди. Визначаючи цілі і завдання контент-маркетингу, досвідчені контент-стратеги інтегрують цю дисципліну в комерційну діяльність проекту.

Міф № 16 (головний): якщо створювати якісний контент і успішно його просувати, на сайт прийде багато відвідувачів, багато з яких куплять ваш продукт

Реальність така: якщо створювати якісний контент і успішно його просувати, на сайт прийде багато відвідувачів. Деякі з них запам’ятають ваш бренд. Можливо, коли-небудь вони куплять ваш продукт.

Щоб відвідувачі дізнавалися ваш бренд, вам потрібно постійно протягом тривалого терміну публікувати і просувати якісний і корисний контент. Щоб відвідувачі купували ваш продукт, ви повинні запропонувати їм хороші умови обслуговування, вигідну ціну, зручність оформлення покупки і здійснення платежу.

Міфи заважають маркетологам

З-за міфів виникають протиріччя і конфліктні ситуації. Наприклад, клієнт чекає від маркетолога збільшення продажів, а маркетолог вважає, що його завдання обмежується створенням контенту. Ці крайнощі існують завдяки міфам, які не дають контент-маркетологам і їх клієнтам ставити реальні цілі і формувати адекватні очікування від співпраці. Викриваючи міфи, ви краще розумієте контент-маркетинг і отримуєте можливість ефективно використовувати цей інструмент.

Використані матеріали 18 Content Marketing Myths and How to Bust Them.

Схожі матеріали:

  • 4 міфу про оптимізацію конверсії
  • Унікальність контенту: розвінчання головного SEO-міфу
  • Лендінгем: розвінчання деяких міфів про посадочних сторінках