Як забезпечити конверсію: три неагресивних методу управління поведінкою аудиторії

316

Контент-маркетинг — це просування проектів за допомогою інформативного і корисного для аудиторії контенту. Інвестуючи кошти у створення статей, оглядів, презентацій, інфографіки та інших форм контенту ви розраховуєте на конкретний результат, чи не так? Бажано, щоб це були реальні клієнти, а не просто трафік.

Вибудовування конверсійного сценарію на сайті сприяє збільшенню продажів. Саме реалізація конверсійного сценарію є ядром вашої контент-маркетингової стратегії. Ви повинні публікувати заклики на сторінках сайту, соціальних акаунтів, а також на будь-яких майданчиках, де є ваші матеріали виходячи з вашого конверсійного сценарію.

Отже, кожна публікація в рамках контент-маркетингових кампаній повинна включати заклики до дії. Але не поспішайте наповнювати свій сайт агресивними «купи зараз», «підпишись і отримуй знижку», «замов сьогодні і отримай подарунок» і подібними їм фразами. Вони дратують більшість людей, адже відвідувачі приходять на сайт насамперед за корисною інформацією. Краще використовувати більш ефективні способи взаємодії з аудиторією, що забезпечують необхідні вам дії. Ви знайдете інформацію про трьох таких способах нижче.

Дозвольте своїм читачам бути в центрі уваги

Практичний кожна людина радіє, коли бачить своє ім’я на сайті або в друкарському виданні. Він пишається, якщо хтось посилається на його думку і підкреслює важливість його слів.

Перетворіть своїх читачів у представників вашого бізнесу на громадських засадах. Для цього вам знадобиться цікавий контент, який захочуть поширювати або коментувати користувачі. Але мова йде не про формі коментарів у нижній частині сторінки.

Створіть історію за допомогою сервісу Storify, яку зможуть продовжити ваші читачі. Цей сервіс дозволяє автоматично збирати тематичні пости та коментарі користувачів соціальних мереж, включаючи Facebook, Twitter, YouTube, Flickr і Instagram. Створюючи історію, ви можете додати в неї посилання на контент, опублікований на будь-яких ресурсах.

Після публікації історії ви отримуєте можливість додати віджет Storify на ваш сайт або блог, щоб читачі побачили свої імена та коментарі.

Як забезпечити конверсію: три неагресивних методу управління поведінкою аудиторії

Використовуючи Storify, ви стимулюєте аудиторію ділитися своєю думкою з питань, що вас цікавлять. Зверніть увагу, ви не лякаєте людей нав’язливими «купи» і «підпишись». Крім того, Storify дозволяє вам використовувати контент як ваших соціальних фоловерів, так і будь-яких інших користувачів Twitter, YouTube і Facebook, публікують матеріали, близькі вам по тематиці.

Зробіть своїх читачів переможцями

Всі люди люблять вигравати. Зробіть своїх читачів переможцями, игрофицировав ваш сайт. Це стимулює аудиторію споживати ваші матеріали і виконувати потрібні дії — коментувати пости, вказувати повні дані при реєстрації тощо

Игрофикация (також зустрічається термін «гейміфікація» — калька з англ. gamification) — використання ігрових методів для розвитку неігрових систем. Найпростіший приклад игрофикации в блогосфері — використання плагінів типу «Топ-коментатори».

Проявіть фантазію, игрофицируя свій ресурс. Привласнюйте активним користувачам жартівливі звання (дока, мегагуру, юнкер), реалізуйте автоматичний підрахунок рейтингу учасників дискусії. Даний підхід широко використовується на форумах, де учасники отримують бали за коментарі та подяки від інших користувачів.

Заохочуйте переможців і простих учасників за активність на вашому сайті. Тільки не обмежуйтеся віртуальними призами. Подаруйте кращим користувачам ексклюзивні умови обслуговування вашої компанії. Не забудьте про інших коментаторів — вони заслуговують, наприклад, дисконтів або футболок з корпоративною символікою.

Віддавайте, щоб отримувати

Робіть аудиторії пропозиції, від яких важко відмовитися. Наприклад, запропонуйте користувачам розмістити їх вміст, якщо він відповідає тематиці вашого ресурсу. Натомість просіть читачів зареєструватися або поділитися з друзями з соціальних мереж інформацією про вашому сайті.

Наприклад, ви можете використовувати цей метод, представляючи аудиторії новий продукт. Запропонуйте читачам отримати детальне керівництво по його використанню, ілюстроване фотографіями і відео. Навряд чи хтось втратить можливість завантажити такий матеріал за перепост.

Висновок

Люди люблять бути в центрі уваги, перемагати і отримувати корисні речі безкоштовно. Використовуючи описані вище методи, ви надаєте їм такі можливості. А це гарантує вам конверсії без нав’язливих закликів типу «купи зараз».

Зверніть увагу, розглянуті тактики не гарантують негайні продажу. Вони дають вам більше. Ваші читачі перетворюються у представників бренду на громадських засадах. А це важливіше сьогочасної вигоди.