4 простих способи подвоїти рівень конверсії

312

Оптимізація рівня конверсії – пріоритет вищого рівня для «цифрового» маркетингу. SEO-оптимізатори, інтернет-маркетологи і вся королівська рать оптимізують сайти в надії обернути відвідувачів у клієнтів. Якщо ви взялися за прочитання цієї статті, ласкаво просимо на веселу компанію!

4 простих способи подвоїти рівень конверсії

Нижче ми розглянемо чотири простих способи підвищити конверсію. Всі вони засновані на дослідженнях, проведених компанією SuperOffice. Ніякої мудрованою методики, тільки здоровий глузд і аналітика.

1. Додайте мети в нижній колонтитул

Ваш сайт повинен прагнути поєднувати ваші цілі з цілями ваших клієнтів. Скажімо, вам необхідна генерація ліда або продаж, а вашому клієнту потрібна технічна підтримка. Трюк в тому, щоб звести ці цілі разом.

Припустимо, що ви публікуєте «білу книгу» (звіт, інструкцію, методичку, статтю зразок тієї, що ви читаєте), а ваш клієнт шукає інформацію з теми, порушеної в публікації – в цьому випадку можна сказати, що ваші цілі суміщені.

Хлопці з SuperOffice використовували майданчик UserTesting для проведення трьох тестів і отримали цікаві результати. Кожен учасник тесту пробегался по вмісту сторінки зверху донизу. З кнопками «заклик до дії» перепробували все: міняли колір, розмір, дизайн. Реакції практично нуль, результат негативний.

Вирішили проблему просто: додали заклики до дії (підписка на розсилку, зворотній зв’язок, безкоштовний демо тощо) в нижній колонтитул, він же «підвал». Провели тестування знову за тим же сценарієм, і результати вийшли позитивними.

4 простих способи подвоїти рівень конверсії

Протягом наступних двох тижнів зростання рівня конверсії для цілей, включених в підвал, склав 50%!

Дія: відберіть всі сумісні ділові і власні цілі і додайте їх в нижній колонтитул.

2. Додайте спливаючий банер на топових сторінках

Спливаючі банери стали трендом в 2013. При виході з сайту, при відсутності активності протягом десяти секунд або просто при відвідуванні більше трьох сторінок, користувача, як правило, радували банером.

Існує думка, що «вони вже всіх дістали!» Але, як казав товариш Брудний Гаррі, «думки подібні дупам – є у всіх».

4 простих способи подвоїти рівень конверсії

Так от, особливими талантами графічного дизайну колектив SuperOffice не ообладает, що самі ж і визнають, але це не проблема. Швидше, недосконалість дизайну тільки підтверджує тезу про ефективність застосування таких засобів.

4 простих способи подвоїти рівень конверсії

Вгадайте, що сталося? Він почав конвертувати, та вельми непогано. Зауважте, що цей банер дещо незвичайний. У більшості випадків вас просять дати ім’я або адресу електронної пошти прямо в банері. У даному ж випадку відвідувачів просто відсилали на сторінку з ресурсами, де викладені безкоштовні матеріали. Дизайн, звичайно, так собі, але він все одно став третім кращим генератором лідов на сайті.

Загалом, якщо люди дають контактну інформацію, бачачи банер, чи так вже сильно він дратує?

Дія: впровадьте спливаючі банери в десяток найбільш відвідуваних сторінок вашого сайту.

3. А/Б-тестування найбільш відвідуваних форм

Отже, ви підвищили вхідний трафік форм за рахунок додавання цілей в колонтитул (крок 1) і вмонтували спливаючий банер (крок №2). Ось тепер настав час для А/Б-тестування самих форм.

Неважливо, чи є у вас методологія чи ні. Прислухайтеся до інтуїції і починайте тестувати. Власне, перед тим як виробляти певну спрямовану методику А/Б-тестування, потрібно отримати хоча б загальну картинку того, що подобається вашим клієнтам. Іншими словами, спочатку не заморачивайтесь, а почніть з перевіреного підходу – метод «наукового тику».

Отже, беремо форму – повсякденне, просту, сумну навіть. Саму звичайну форму із запитом контактної інформації, якими рясніє інтернет. Для початку додаємо в форму соціальні докази логотипи і відгуки у випадку з SuperOffice. Це перша варіація на тему. А друга варіація – просто сторінка, без введення, банерів, логотипів і відгуків. Нічого, окрім самої форми.

4 простих способи подвоїти рівень конверсії

Результати були просто вражаючими. Форма з доказами дала приріст до 48% в порівнянні з оригіналом, а форма «без витребеньок» – все 197%! Тобто, спрощена форма (варіант 2) показала найвищий рівень віддачі.

Дія: проведіть А/Б-тестування найбільш відвідуваних форм, використовуючи кілька варіантів.

4. Використовуйте сторінки з вдячністю для збільшення конверсії

Коли настає найкращий момент для продажу? Відразу ж після першого продажу!

Куйте залізо, поки гаряче. Може, ви займаєтеся електронною комерцією, а може, генерацією лідов – як би там не було, але сторінка з вдячністю у вас напевно є. Більшість (приблизно 99%) сторінок складаються з банального «спасибі і до побачення!», і це при тому, що маса вільного місця пропадає даремно. А хто сказав, що не можна перетворити сторінку з вдячністю в майданчик для лідів і продажів?

Ось і у SuperOffice була сама буденна сторінка. Нудна сторінка краще, ніж нічого, звичайно ж, але їх сторінка була… просто пісної.

Виглядала вона ось так:

4 простих способи подвоїти рівень конверсії

Нудно? Нудно. Само собою, напросилося перше рішення в нашому списку: були додані посилання на найбільш часто завантажувані матеріали.

А ось нова версія, для порівняння:

4 простих способи подвоїти рівень конверсії

Результат не змусив себе чекати – рівень конверсії, тобто кількість користувачів, які скачали матеріали, негайно виріс на 90%.

Дія: визначте найбільш важливі цільові напрями і включіть посилання на відповідні матеріали до сторінки подяки.

Підсумки

Загальний обсяг трафіку SuperOffice збільшився на 89% в 2013 році порівняно з 2012 155% зростанням рівня конверсії і 246% збільшенням кількості лідов! Не обов’язково бути Перельманом, щоб підрахувати вигоду від чотирьох простих прийомів, чи не правда? Ті ж зміни були локалізовані на семи мовах, із збільшенням глобального зростання конверсії від 1.1% до 2.2% в 2013 році.

Резюмуємо:

  • Спростіть виконання цільових завдань користувачами
  • Надсилайте відвідувачів на цільові сторінки або до форм, щоб не плутали в розгубленості
  • Проводите А/Б-тестування форм
  • Використовуйте будь-яку можливість (сторінку) для конвертації відвідувачів

Якщо метою вашого сайту є генерація лідів, ви просто зобов’язані приділяти увагу воронці продажу та конверсії. Спробуйте чотири методи, описані вище, і не забувайте про А/Б-тести. Адже те, що спрацювало в інших, не обов’язково буде працювати і у вас.

Високою вам конверсії!

Адаптація матеріалу 4 Simple Tips That Doubled Our Conversion Rate.

Читайте також:

  • Як редагування тексту впливає на рівень конверсії: аналіз 8 простих прикладів з результатами реальних А/Б-тестів
  • А/Б-тестування на рівні різних маркетингових каналів: 3 реальних прикладу
  • Покинуті кошика: 7 шикарних прикладів «повертають» імейлів