Як використовувати аудіобрендинг: знайдіть свою звукову підпис

384

Маркетологи широко використовують візуальні інструменти брендингу. Вони прикрашають офіси, поліграфічну продукцію і упаковку товару в корпоративні кольори. Логотипи компанії не ставляться хіба що на лобі у співробітників. Рекламні ролики набридають вже не тільки телеглядачі, але й користувачам YouTube та інших місць для розміщення відеофайлів. При цьому аудіоконтент в цілому і музика зокрема найчастіше розглядається лише в якості фону, що супроводжує демонстрацію аудиторії відеоряду.

Однак деякі компанії навчилися використовувати аудіоконтент в якості одного з основних елементів брендингу. Ця стаття розповість вам, як працює брендінг з допомогою музики і як використовувати звуковий контент для взаємодії з аудиторією.

Як використовувати аудіобрендинг: знайдіть свою звукову підпис

Чому варто використовувати аудіобрендинг

Контент-маркетинг постійно розвивається слідом за зростаючими потребами аудиторії в контенті і появою нових можливостей для його споживання. Наприклад, якихось 20 років тому про газетах у вигляді микротелевизоров можна було прочитати тільки у фантастичних творах, наприклад, у знаменитій повісті Кіра Буличова про Алісу Селезньову. Сьогодні з планшетними комп’ютерами і смартфонами, що дозволяють дивитися відео і читати тексти буквально на ходу, познайомилися майже все.

Поява нових каналів розповсюдження контенту додає маркетологам турбот. Бачте, вони повинні не просто використовувати різні канали для публікації однакового вмісту. Фахівці зіткнулися з необхідністю створювати контент, підходящий для майданчиків, на яких він публікується. Наприклад, вони можуть публікувати статті та огляди в корпоративному блозі компанії. А ось для публікації на YouTube маркетологу доведеться спочатку зняти відео.

В даний час інтернет-ресурси перетворилися в мультиканальные платформи для поширення контенту. Відкривши одну сторінку сайту, ви можете знайти на ній текст, відео, зображення, аудіо та інші типи вмісту. Та що там відео, на деяких сторінках ви знайдете ще й ігри. Враховуючи це, маркетологи можуть використовувати для спілкування з аудиторією і брендингу різні типи контенту, в тому числі, музику. А деякі бренди вже досягли успіху в цьому. Переконайтеся самі:

Ви напевно безпомилково визначили виробника не до місця зазвонившего телефону. А зробили ви це завдяки мелодії, яка стала візитною карткою бренду.

Як працює брендінг з допомогою музики

По суті, музика є мовою, з допомогою якого можна передавати емоції і смисли. Цілеспрямовано використовуючи цю мову, бізнес може транслювати аудиторії свої цінності, позиціонувати себе і підкреслювати переваги. Подивіться, як використовує культову музику один з найбільш яскравих брендів на російському банківському ринку:

Керівники банку «ТКС» вирішили зробити пісню легендарної рок-групи елементом бренду і його звукової підписом. Однак не думайте, що пан Тиньков вибрав цю композицію тільки тому, що вона подобається йому і відбиває його настрій. Можливо, Герман Греф теж любить співати з друзями під гітару «Групу крові» та «Змін». Але, погодьтеся, ядро аудиторії «Ощадбанку» навряд чи зрозумів би використання даної музики в якості звукової підпису найбільшого банку країни.

Як використовувати аудіобрендинг: знайдіть свою звукову підпис

Іншими словами, музичний елемент бренду повинен не тільки відповідати смакам його власників і топ-менеджерів, але і збігатися з настроями та очікуваннями споживачів. Щоб забезпечити цю умову, проведіть невелике дослідження:

 • Визначте поточну ринкову позицію вашого бренду. Для цього охарактеризуйте ваш бізнес, опишіть його цільову аудиторію, відмінності від конкурентів. Якщо ви використовуєте в рекламних кампаніях яку-небудь музику, подумайте, чи відповідає вона цінностей компанії і її клієнтів. Подумайте, що ви хочете сказати клієнтам, партнерам або співробітникам за допомогою музики.
 • Виберіть типи і формати аудіоконтенту, який найімовірніше віддає перевагу ваша цільова аудиторія. Наприклад, за даними агентства аудіобрендингу Sixième Son’s, гіпотетичний виробник кави повинен вибирати в якості елемента брендингу музику, що відповідає таким характеристикам:

 • Чуттєвість, романтичність, спокусливість. Музика, що володіє цими якостями, може бути зіграна на струнних інструментах з помітною реверберацією звуку, мідних духових інструментів, виділеними басами і приглушеною ударної секцією.
 • Дружба, сімейний затишок, веселощі. Цим характеристикам відповідає музика, зіграна на гітарі або укулеле, дитячий хор, джазові ритми.
 • Гедонізм, сексуальність. Музику, відповідну цьому настрою, грають виконавці фанку.
 • Поцікавтеся, як інші компанії транслюють з допомогою музики емоції і смисли, які ви хочете висловити. Наприклад, еталоном музично-візуального контенту, передає святковий настрій, напевно, можна вважати рекламні ролики Coca-Cola з прилиплива мелодією «Свято до нас приходить».
 • Подумайте, які звуки і мелодії найкраще передають цінності та інтереси вашого бренду і його аудиторії. Існує музичний твір, який ви могли б використовувати в якості звукової підпису?
 • Вибравши музичну композицію, визначте способи її використання в маркетингових кампаніях.
 • Як використовувати аудіоконтент

  Люди часто намагаються робити кілька справ одночасно. Наприклад, вас навряд чи здивує фахівець, який примудряється одночасно працювати з документом, слухати музику, листуватися з одним в «асьці» і відповідати на телефонний дзвінок. При цьому увага людини розподіляється в тій чи іншій пропорції між різними завданнями, не концентруючись повністю ні на одній з них. Ця ситуація характерна для робочих ситуацій і повсякденному житті.

  Аудіобрендинг відноситься до інструментів, що дозволяє компаніям доносити свої повідомлення до сучасного споживача, увагу якого постійно розподілено між різними інформаційними каналами. Наступні рекомендації допоможуть вам використовувати цей інструмент для підвищення впізнаваності бренду та формування іміджу вашого бізнесу:

  • Виберіть музичний твір, яке стане звуковий візитною карткою вашої компанії. Це може бути існуюча композиція або музика, створена спеціально для вашого бренду. Використовуйте його для оформлення маркетингового контенту, наприклад, рекламних роликів або власних настанов. Зверніть увагу, ваша звукова візитна картка не повинна використовуватися виключно в якості фонового супроводу. Акцентуйте увагу на значеннях і емоціях, які ви хочете передати користувачам за допомогою музики.
  • Використовуйте джингли і музичний логотип для оформлення контенту. Як джинглу можна використовувати уривок твору, який ви вибрали в якості візитної картки.
  • Створіть і запропонуйте споживачам та працівникам фірмовий рінгтон. Цей інструмент завоював популярність серед музичних колективів і великих корпорацій.
  • Використовуйте аудіоконтент для оформлення АТС компанії. Мелодія очікування або музичний супровід автовідповідача може працювати на ваш бренд.

  Кому потрібен музичний контент і як його використовувати

  Аудіоконтент став невід’ємним елементом багатьох відомих брендів, наприклад, Coca-Cola, Nescafe, Nokia. Компанії використовують музичні композиції для оформлення контенту. При цьому бізнес обов’язково передає з допомогою аудіоконтенту емоції та змістовні повідомлення. Класичний приклад — компанія Coca-Cola з її наближенням святом.

  В першу чергу, аудіобрендинг необхідний великим компаніям, що працюють на споживчому ринку. Однак навіть невеликі фірми можуть використовувати елементи аудіобрендингу завдяки розвитку інтернет-технологій.

  Як ви вважаєте, чи варто малому і середньому бізнесу інвестувати в аудіобрендинг?

  Адаптація матеріалу How Audio Enhances Your Brand Content: Find Your Signature Sound by Coleen Fahey.

  Читайте також:

  • Як створювати виральный контент для соціальних мереж: 7 порад
  • 5 принципів створення притягає вмісту
  • 25 ефективних способів подачі контенту