Бездротових зарядок

6-9-2021
Для Авто

Бездротова зарядка

Для того, щоб перетворити енергію з одного виду в інший, чималу її частину необхідно витратити на саме перетворення. У бензинових двигунів ККД ледь наближається до 30%, у електромоторів він трохи вище. Бездротова зарядка перетворює енергію аж двічі, і кожен раз втрати перетворюються в тепло. Нагрівається зарядка, нагрівається смартфон, і акумулятор в ньому теж нагрівається — як і при будь-якій зарядці. Цілий тепловий бутерброд, який неминуче впливає на термін ефективної служби батареї. І все тому, що сучасні літієві акумулятори бояться надмірного тепла. Так що назвати бездротову зарядку зовсім нешкідливою для акумулятора я не можу, але це не та шкода, яка веде до швидкої поломки. Також хочемо вам порекомендувати купить беспроводную зарядку в магазине QINETIQ.

Виходить, що не всі міфи про бездротових зарядках заможні. Але деякі сумніви справедливі. Відмовлятися від звичайних дротових зарядок зарано, хоча б тому, що:

  • втрата загальної ємності акумулятора при одному бездротовому заряді через підвищеного нагріву майже вдвічі вище, ніж при заряді по кабелю, а значить, термін служби батареї знижується трохи швидше;
  • досить зрушити смартфон на пару сантиметрів в сторону, і бездротова зарядка припиниться;
  • бездротова зарядна станція коштує помітно дорожче проводового аналога;
  • бездротова зарядка поки підтримується порівняно невеликою кількістю гаджетів.

Що в підсумку? бездротову зарядку можна сміливо використовувати на роботі і в машині — це зручно, але заряджати смартфон вночі я рекомендую через перевірений поколіннями кабель. Так менше шанс побачити з ранку розряджений смартфон в парі сантиметрів від бездротової зарядної станції, яку хтось ненавмисно штовхнув ввечері. Не відмовляйтеся від зручностей, але використовуйте їх з розумом.

Як вибрати потрібну бездротову зарядку

Тут поки все просто, і є всього два моменти, на які потрібно звернути увагу.

  • ваш телефон повинен підтримувати функцію бездротової зарядки. Я говорю про це тільки тому, що пару раз стикався з помилкою, що бездротову зарядку можна купити до будь-якого смартфону. І це теж свого роду міф: ні, не до будь-кого. Якщо ви не впевнені, подивіться в документації до свого гаджету, а якщо немає і її, знайдіть докладний опис характеристик вашої моделі смартфона в інтернеті. Можливість бездротової зарядки завжди відзначається.
  • бездротова зарядка повинна бути сумісна з вашим смартфоном. Потрібно розуміти, що майже всі сучасні гаджети з підтримкою функції, яку ми з вами обговорюємо, підтримують стандарт бездротового заряду qi. Однак раптом саме у вас гаджет-виняток? звіртеся з характеристиками пристрою. Знову ж таки, якщо сумніваєтеся, уточнюйте у продавця.