Google ввів новий вид покарання за спам в розширені сніппети: чи загрожує воно вашому сайту?

322

З початку лютого цього року Google почав приймати ручні заходи по відношенню до сайтів, що використовують спам в структурованій розмітки даних. Веб-майстрам, які потрапили в немилість найбільшої пошукової системи світу, надсилається повідомлення наступного змісту:

Google ввів новий вид покарання за спам в розширені сніппети: чи загрожує воно вашому сайту?

Спам в розширеному описі

——————————————

У розширеному описі деяких сторінок цього сайту використовується прихований від користувачів, нерелевантний або вводить в оману контент та/або інші техніки, які порушують наші рекомендації з розширеним описами веб-сторінок.

Для тих, хто вже отримав це повідомлення (не важливо, з банального незнання або ж бо ви навмисно використовували заборонені техніки), а також тих, хто просто хоче убезпечити свій сайт, ми підготували список найбільш грубих помилок, що здійснюються при оформленні розширених фрагментів. Прочитайте їх всі і переконайтеся, що вашому сайту нічого не загрожує.

Інструменти, які вам знадобляться

1. Вкладка «Структуровані дані» в Інструментах для веб-майстрів

Щоб до неї потрапити, зайдіть в Інструменти для веб-майстрів і виберіть розділ «Вид в пошуку» – «Структуровані дані». Там ви побачите всі сторінки вашого сайту з розширеним описом, типи даних, використовувані на них, а також помилки, які ви допустили при їх оформленні.

Google ввів новий вид покарання за спам в розширені сніппети: чи загрожує воно вашому сайту?

Клікнувши по обраному типу даних, ви побачите список всіх сторінок, на яких він використовується.

Google ввів новий вид покарання за спам в розширені сніппети: чи загрожує воно вашому сайту?

Якщо у ваших розширених описах допущені помилки, це відображається у колонці «Елементи з помилками».

2. Інструмент перевірки структурованих даних

Інструмент перевірки структурованих даних допоможе вам протестувати розмітку на сторінці і перевірити, чи може Google витягти з неї інформацію. Для цього просто введіть лінк потрібної сторінки і натисніть «Подивитися». Як тільки ви це зробите, Google видасть вам всю інформацію з розширеним сниппетам, метатегів, інформації про авторство, а також елементів PageMaps, що містяться на цій сторінці.

Google ввів новий вид покарання за спам в розширені сніппети: чи загрожує воно вашому сайту?

Яких помилок потрібно уникати?

1. Прихований контент

Контент, який видно пошуковим системам, але прихований від користувачів – це одна з найпоширеніших помилок, якої припускаються веб-майстри при оформленні розширених описів. Запам’ятайте: навіть якщо інформація, яку ви плануєте розмістити в сніппеті, не підходить вам по дизайну або, на вашу думку, просто не потрібна користувачам, – ніколи не використовуйте CSS, атрибут value, правило display: none або будь-які інші способи, які дозволяють приховувати дані, оскільки Google сприймає їх як спам.

«Рішення приховати розмічене зміст за допомогою CSS або іншими методами може здатися дуже привабливим. Не робіть цього! Розмічайте на сторінці змісту, яка там вже існує» – Google.

2. Нерелевантні контент

Переконайтеся, що інформація, представлена у вашій розмітці структурованих даних, що відповідає вмісту сторінки, продуктів або подіям, описаним на ній. Google вважає, що фрагменти повинні давати уявлення про зміст сторінки. Якщо вони цього не роблять, то Google присвоює їм статус «вводять в оману», а сайт може отримати санкції.

3. Різні формати розмітки для однієї сторінки

Переконайтеся в тому, що для всіх типів елементів фрагменту використовується один і той же формат розмітки (або микроданные, або мікроформати, або RDFa). Інакше Google буде відчувати труднощі при читанні.

4. Неправильно оформлені вкладені елементи

«Деякі елементи ваших структурованих даних можуть містити в собі інші елементи. Наприклад, відгук про ресторані може включати інформацію про автора відкликання (посада або адреса його компанії). У цьому випадку для визначення зв’язку між перерахованими типами даних слід вкласти в відгук відповідну інформацію (посада та адреса)» – Google.

Неправильно оформлені вкладені елементи – це технічна помилка, ніяк не пов’язана зі спамом, але вона заважає «Гуглу» коректно розпізнавати ваші дані і, теоретично, може привести до проблем. Як мають бути оформлені вкладені елементи, читайте тут.

5. Сниппет авторства, доданий не до тих сторінок

Сниппет авторства не повинен бути використаний на головній сторінці сайту, а також на сторінках, контент яких вам не належить. Начебто прості і всім відомі правила, але багато їх не дотримуються. І якщо до недавнього часу Google не робив з цього приводу ніяких дій, то найближчим часом все може різко змінитися.

І останнє. Офіційні рекомендації Google про розширених описах веб-сторінок знаходяться тут. У них Google дає лише кілька практичних порад з оформлення фрагмента, намагаючись донести до веб-майстрів свій основний посил: «Зосередьтеся на створенні зручних для користувачів сайтів і припиніть вже шукати лазівки».

Воістину мудрі слова. Прислухайтеся.

Переклад і адаптація матеріалу google’s new «rich snippets» penalty: can it hit your site?.

Читайте також:

  • Інструменту по відхиленню посилань недостатньо для зняття пенальті в Google
  • Як зберегти пошуковий рейтинг після впровадження Google Колібрі: 8 порад
  • Унікальність контенту: розвінчання головного SEO-міфу