Що таке семантичне ядро і як його складати

502

Звичайна ситуація: з тих чи інших причин ви вирішили розвивати сайт самостійно. Пошукове просування доведеться почати з побудови семантичного ядра. З цієї статті ви дізнаєтесь, як правильно скласти семантичне ядро. Також ви навчитеся дивитися на цю задачу очима бізнесмена і маркетолога, а не «сеошника».

Що таке семантичне ядро сайту

Природний пошук — найефективніший джерело залучення трафіку. Щоб його використовувати, необхідно зробити сайт цікавим і видимим для користувачів «Яндекса» і Google. Тут не потрібно винаходити велосипед: досить визначити, чим цікавиться аудиторія вашого проекту і як вона шукає інформацію. Ця задача вирішується при побудові семантичного ядра.

Семантичне ядро — набір слів і словосполучень, що відображають тематику і структуру сайту. Семантика — розділ мовознавства, що вивчає смислову наповненість одиниць мови. Тому терміни «семантичне ядро» і «смислове ядро» тотожні. Запам’ятайте цю репліку, вона не дасть вам скотитися до keyword stuffing або напичкивания контенту ключовими словами.

Складаючи смислове ядро, ви відповідаєте на глобальне питання: яку інформацію можна знайти на сайті. Оскільки одним з головних принципів бізнесу і маркетингу вважається клієнтоорієнтованість, на створення семантичного ядра можна дивитися з іншого боку. Вам потрібно визначити, за допомогою яких пошукових запитів користувачі шукають інформацію, яка буде опублікована на сайті.

Побудова смислового ядра вирішує ще одне завдання. Мова йде про розподіл пошукових фраз по сторінках ресурсу. Працюючи з ядром, ви визначаєте, яка сторінка найточніше відповідає на конкретний запит, або групу запитів.

Є два підходи до вирішення цієї задачі. Перший передбачає створення структури сайту за результатами аналізу пошукових запитів користувача. У цьому випадку семантичне ядро визначає каркас і архітектуру ресурсу. Другий підхід передбачає попереднє планування структури ресурсу до аналізу пошукових запитів. У цьому випадку семантичне ядро розподіляється по готовому каркасу.

Обидва підходи так чи інакше працюють. Але логічніше спочатку планувати структуру сайту, а потім визначати запити, за якими користувачі зможуть знайти ту чи іншу сторінку. У цьому випадку ви залишаєтеся проактивним: самі вибираєте, що хочете розповідати потенційним клієнтам. Якщо ви підганяєте структуру ресурсу під ключі, то залишаєтеся об’єктом і реагуєте на середу, а не активно її міняєте.

Тут треба чітко підкреслити різницю між «сеошным» і маркетинговим підходом до побудови ядра. Ось логіка типового оптимізатора старої школи: щоб створити сайт, потрібно знайти ключові слова і вибрати фрази, за якими просто потрапити в топ видачі. Після цього необхідно створити структуру сайту і розподілити ключі по сторінкам. Контент сторінки потрібно оптимізувати під ключові фрази.

Ось логіка бізнесмена або маркетолога: потрібно вирішити, яку інформацію транслювати аудиторії з допомогою сайту. Для цього необхідно добре знати свою галузь і бізнес. Спочатку потрібно запланувати приблизну структуру сайту і попередній список сторінок. Після цього при побудові семантичного ядра треба дізнатися, як аудиторія шукає інформацію. З допомогою контенту необхідно відповідати на питання, які задає аудиторія.

До яких негативних наслідків призводить використання «сеошного» підходу на практиці? Із-за розвитку за принципом «танцювати від печі» падає інформаційна цінність ресурсу. Бізнес повинен формувати тренди і вибирати, що говорити клієнтам. Бізнес не повинен обмежуватися реакціями на статистику пошукових фраз і створювати сторінки тільки заради оптимізації сайту під якийсь ключ.

Із-за особливостей підходів до просування представники старої школи SEO необґрунтовано відсівають частина перспективних пошукових запитів. Це пояснюється високою конкурентністю або низьким коефіцієнтом KEI, низькою частотністю, «мусорностью» ключів і т. д. Сміттєвих або занадто конкурентних ключів не буває, але про це пізніше.

Планований результат побудови семантичного ядра — це список ключових запитів, розподілених по сторінках сайту. Він містить URL сторінок, пошукові запити і вказівку їх частотності.

Як побудувати структуру сайту

Структура сайту являє собою ієрархічну схему сторінок. З її допомогою ви вирішуєте кілька завдань: плануєте інформаційну політику і логіку подачі інформації, забезпечуєте юзабіліті ресурсу, забезпечуєте відповідність сайту вимогам пошукових систем.

Щоб побудувати структуру, скористайтесь зручним вам інструментом: редакторами таблиць, MS Word або іншим. Також ви можете намалювати структуру на аркуші паперу. При плануванні ієрархії відповідайте на два питання:

Яку інформацію ви хочете повідомити користувачам?

Де слід опублікувати той чи інший інформаційний блок?

Уявіть, що плануєте структуру сайту невеликий кондитерської. Ресурс включає інформаційні сторінки, розділ публікацій і вітрину або каталог продуктів. Візуально структура може виглядати так:

Що таке семантичне ядро і як його складати

Для подальшої роботи з семантичним ядром оформіть структуру сайту у вигляді таблиці. У ній вкажіть назви сторінок і позначте їх підпорядкованість. Також включіть в таблицю колонки для вказівок URL сторінок, ключових слів і їх частотності. Таблиця може виглядати так:

Що таке семантичне ядро і як його складати

Колонки URL, «Ключі» і «Частотність» ви заповните пізніше. Зараз переходите до пошуку ключових слів.

Що потрібно знати про ключових словах

Щоб підібрати семантичне ядро, ви повинні розуміти, що таке ключові слова і які ключі використовує аудиторія. З цими знаннями, ви зможете коректно використовувати один з інструментів для підбору ключових слів.

Які ключі використовує аудиторія

Ключі — це слова або фрази, які використовують потенційні клієнти, щоб знайти необхідну інформацію. Наприклад, щоб приготувати торт, користувач вводить в пошуковий рядок запит «наполеон рецепт з фото».

Ключові слова класифікуються за кількома ознаками. По популярності виділяють високо-, середньо — і низькочастотні запити. За різними даними, пошукові фрази об’єднуються в групи так:

 • До низькочастотних відносяться запити з частотою показів до 100 в місяць. Деякі фахівці включають у групу запити з частотою до 1000 показів.
 • До середньочастотним відносяться запити з частотою до 1000 показів. Іноді експерти збільшують поріг до 5000 показів.
 • До високочастотним запитам відносяться фрази з частотою від 1000 показів. Деякі автори вважають високочастотними ключі, що мають від 5000 або навіть 10 000 запитів.
Різниця в оцінці частотності пов’язана з різною популярністю тематик. Якщо ви створюєте ядро для інтернет-магазину, який торгує ноутбуками, фраза «купити ноутбук samsung з частотою показу близько 6 тис. в місяць буде середньочастотної. Якщо ви створюєте ядро для сайту спортивного клубу, запит «секція айкідо» з частотою близько 1000 показів запитів буде високочастотним.

Що потрібно знати про частотності при складанні семантичного ядра? За різними даними, від двох третин до чотирьох п’ятих всіх запитів користувачів відносяться до низькочастотних. Тому вам потрібно будувати максимально широке семантичне ядро. На практиці воно має постійно розширюватися за рахунок низькочастотних фраз.

Чи означає це, що високо — і середньочастотні запити можна ігнорувати? Ні, ви не обійдетеся без них. Але як основного ресурсу залучення цільових відвідувачів розглядайте низькочастотні ключі.

По потребам користувачів ключі об’єднуються в такі групи:

 • Інформаційні. Аудиторія використовує їх, щоб знайти якісь відомості. Приклади інформаційних запитів: «як правильно зберігати випічку», «як відділити жовток від білка».
 • Транзакційні. Користувачі вводять їх, коли планують здійснити дію. До цієї групи відносяться ключі «купити хлібопічку», «скачати книгу рецептів», «замовити піцу з доставкою».
 • Інші запити. Мова йде про ключових фразах, за якими складно визначити намір користувача. Наприклад, коли людина використовує ключ «торт», він може планувати купити кулінарний виріб або приготувати його самостійно. Крім того, користувач може цікавитися інформацією про тортах: визначенням, ознаками, класифікації і т. п.
Деякі фахівці виділяють в окрему групу навігаційні запити. З їх допомогою аудиторія шукає інформацію на конкретних сайтах. Ось кілька прикладів: «ноутбуки зв’язковий», «сіті експрес відстежити доставку», «зареєструватися в LinkedIn». Неспецифічні вашому бізнесу навігаційні запити при складанні семантичного ядра можна ігнорувати.

Як використовувати цей спосіб класифікації при побудові семантичного ядра? По-перше, ви повинні враховувати потреби аудиторії при розподілі ключів по сторінках і створення контент-плану. Тут все очевидно: публікації інформаційних розділів повинні відповідати на інформаційні запити. Тут же повинна бути більша частина ключових фраз без вираженого наміру. На транзакційні питання повинні відповідати сторінки з розділів «Магазин» або «Вітрина».

По-друге, слід пам’ятати, що багато транзакційні питання відносяться до комерційних. Щоб залучати природний трафік за запитом «купити смартфон Samsung», вам доведеться конкурувати з «Евросетью», «Ельдорадо» та іншими бізнес-важкоатлетами. Уникнути нерівної конкуренції можна за допомогою рекомендації, наведеною вище. Максимально розширюйте ядро і знижуйте частотність запитів. Наприклад, частотність запиту «купити смартфон Samsung Galaxy s6» на порядок нижче частотності ключа «Купити смартфон Samsung Galaxy».

Що потрібно знати про анатомію пошукових запитів

Пошукові фрази складаються з кількох частин: тіла, специфікатора і хвоста. Це можна розглянути на прикладі.

Що можна сказати про запит «торт»? За ним можна визначити намір користувача. Він високочастотний, що визначає високу конкуренцію у видачі. Використання цього запиту для просування принесе велику частку нецільового трафіку, що негативно позначається на поведінкових метриках. Высокочастотность і неспецифічність запиту «торт» визначається його анатомією: він складається тільки з тіла.

Зверніть увагу на запит «купити торт». Він складається з тіла «торт» і специфікатора «купити». Останній визначає намір користувача. Саме специфікатори вказують на належність ключа до транзакційних або інформаційним. Подивіться на приклади:

 • Купити торт.
 • Рецепти тортів.
 • Як подавати торт.

Іноді специфікатори можуть виражати прямо протилежні наміри користувача. Простий приклад: користувачі планують купити або продати машину.

Тепер подивіться на запит «купити торт з доставкою». Він складається з тіла, специфікатора і хвоста. Останній не змінює, а деталізує намір або інформаційну потребу користувача. Подивіться на приклади:

 • Купити торт онлайн.
 • Купити торт в Тулі з доставкою.
 • Купити домашній торт в Орлі.
Що таке семантичне ядро і як його складати

У кожному випадку видно намір придбати людини торт. А хвіст ключової фрази деталізує цю потребу.

Знання анатомії пошукових фраз дозволяє вивести умовну формулу підбору ключів для семантичного ядра. Ви повинні визначити базові терміни, пов’язані з вашим бізнесом, продуктом і потребами користувачів. Наприклад, клієнти кондитерської фірми цікавляться тортами, тістечками, печивом, тістечками, капкейками та іншими кондитерськими виробами.

Після цього вам потрібно знайти хвости і специфікатора, які аудиторія проекту використовує з базовими термінами. Завдяки «хвостатим» фразами ви одночасно збільшуєте охоплення і зменшуєте конкурентність ядра. Детальніше про низькочастотних запитах читайте в статті про long tail.

Сервіси для складання семантичного ядра

Є багато інструментів для підбору ключових слів. Ви можете побудувати ядро з допомогою платних або безкоштовних сервісів і програм. Вибирайте конкретний засіб залежно від поставлених перед вами завдань.

Key Collector

Ви не обійдетеся без цього інструменту, якщо займаєтеся інтернет-маркетингом професійно, розвиваєте кілька сайтів або складаєте ядро для великого сайту. Ось список основних завдань, які вирішує програма:

 • Підбір ключових слів. Key Collector збирає запити через Wordstat «Яндекса».
 • Парсинг пошукових підказок.
 • Відсікання невідповідних пошукових фраз за допомогою стоп-слів.
 • Фільтрація запитів по частоті.
 • Пошук неявних дублів запитів.
 • Визначення сезонних запитів.
 • Збір статистики з сторонніх сервісів і платформ: Liveinternet.ru, «Метрика», Google Analytics, Google AdWords, «Директ», «Вконтакте» та інші.
 • Пошук релевантних запиту сторінок.
Що таке семантичне ядро і як його складати

Key Collector — багатофункціональний інструмент, який автоматизує операції, необхідні для побудови семантичного ядра. Програма платна. Ви можете виконати всі дії, які «вміє» Key Collector, з допомогою альтернативних безкоштовних інструментів. Але для цього вам доведеться використовувати кілька сервісів і програм.

SlovoEB

Це безкоштовний інструмент від творців Key Collector. Програма збирає ключові слова через Wordstat, визначає частотність запитів, парсити пошукові підказки.

Щоб скористатися програмою, в настройках вкажіть логін і пароль від аккаунта «Директ». Не використовуйте основний аккаунт, так як «Яндекс» може заблокувати його за автоматичні запити.

Що таке семантичне ядро і як його складати

Створіть новий проект. На вкладці «Дані» виберіть опцію «Додати фрази». Вкажіть пошукові фрази, які імовірно використовує аудиторія проекту для пошуку інформації про продукти.

Що таке семантичне ядро і як його складати

У розділі меню «Збір ключових слів і статистики» виберіть потрібну опцію і запустіть програму. Наприклад, визначте частотність ключових фраз.

Що таке семантичне ядро і як його складати

Інструмент дозволяє підібрати ключові слова, а також автоматично виконати деякі завдання, пов’язані з аналізом і угрупуванням запитів.

Сервіс підбору ключових слів «Яндекс»

Wordstat — безкоштовний сервіс, за допомогою якого можна підібрати та проаналізувати ключові слова. Інструмент володіє такою функціональністю:

 • Показує статистику показів по ключовому слову, а також пошуковим фразам, які включають вказане ключове слово. Ви можете проаналізувати загальні дані або дані про запити мобільного аудиторії.
Що таке семантичне ядро і як його складати
 • Показує дані про запити в регіональному розрізі.
Що таке семантичне ядро і як його складати
 • Відображає дані про популярність запиту в динаміці. Відповідна інформація доступна в розділі «Історія запитів».
Що таке семантичне ядро і як його складати
 • Показує статистику тільки щодо зазначеної фрази та її формам. Щоб отримати дані, візьміть ключ в лапки.
Що таке семантичне ядро і як його складати
 • Відображає статистику для ключа без урахування форм. Щоб отримати дані, додайте перед пошуковою фразою знак оклику.
Що таке семантичне ядро і як його складати
 • Відображає дані для ключа без урахування мінус-слів. Щоб отримати статистику для запиту «вбити пересмішника» без урахування слова «фільм», перед останнім потрібно поставити мінус.
Що таке семантичне ядро і як його складати
 • Показує статистику запитів з використанням обраного прийменника. Щоб отримати дані, поставте перед приводом знак «+».
Що таке семантичне ядро і як його складати
 • Показує статистику по групі запитів. Щоб отримати інформацію, вкажіть групи запитів в круглих дужках, а варіанти ключів розділіть знаком «|». Наприклад, щоб швидко отримати статистику по запитах «замовити торт», «купити торт», «замовити капкейк», «купити капкейк», «замовити пиріг» і «купити пиріг», використовуйте зазначену на ілюстрації конструкцію.
Що таке семантичне ядро і як його складати
 • Показує статистику запитів з прив’язкою до зазначених регіонах.
Що таке семантичне ядро і як його складати

З допомогою сервісу Wordstat ви можете підібрати ключові фрази, необхідні для побудови семантичного ядра. Використовуйте його, якщо готові аналізувати і групувати запити вручну.

Планувальник ключових слів Google

Використовуйте планувальник ключових слів, щоб побудувати семантичне ядро з урахуванням потреб користувачів пошукової системи Google. Наприклад, логічно використовувати статистику Google в регіонах, де цей пошуковик домінує.

Планувальник ключових слів дозволяє шукати нові запити за запитами, сайтів або тематикам. З допомогою сервісу ви можете зібрати статистику пошукових запитів. Також планувальник можна використовувати для створення нових комбінацій запитів і прогнозування трафіку.

Щоб отримати статистику по існуючим запитам, оберіть відповідну опцію на головній сторінці сервісу. Введіть цікавлять вас, фрази або завантажте файл у форматі CSV. Виберіть регіон запитів. При необхідності вкажіть мінус-слова. Натисніть кнопку «Дізнатися кількість запитів».

Що таке семантичне ядро і як його складати

Системи аналітики

Якщо ви будуєте семантичне ядро для існуючого сайту, скористайтесь системами аналітики «Метрика» або Google Analytics. З їх допомогою ви можете визначити, якими пошуковими фразами користується існуюча аудиторія проекту.

Що таке семантичне ядро і як його складати

Дані про популярних пошукових запитів можна отримати в кабінетах для вебмайстрів «Яндекса» і Google. У Search Console інформація знаходиться в розділі «Пошуковий трафік – Аналіз пошукових запитів». У «Вебмастере» скористуйтесь розділом «Пошукові запити – Популярні запити».

Сервіси аналізу сайтів-конкурентів

Сайти конкурентів — відмінний джерело ідей ключових слів. Якщо вас цікавить конкретна сторінка, визначити пошукові фрази, під які вона оптимізована, можна вручну. Щоб знайти основні ключі, зазвичай достатньо прочитати матеріал або перевірити вміст мета-тегу keywords в коді сторінки. Також ви можете скористатися сервісами семантичного аналізу текстів, наприклад, Istio або Advego.

Що таке семантичне ядро і як його складати

Якщо вам необхідно проаналізувати сайт цілком, скористайтеся сервісами комплексного конкурентного аналізу:

 • SEMrush.
 • Searchmetrics.
 • SpyWords.
Що таке семантичне ядро і як його складати

Ви можете використовувати й інші інструменти для збору ключових фраз. Ось кілька прикладів: Google Trends, Wordtracker, WordStream, Ubersuggest, Топвизор. Але не поспішайте освоїти всі сервіси та програми відразу. Якщо ви складаєте семантичне ядро для власного невеликого сайту, скористайтесь безкоштовним інструментом, наприклад, сервісом підбору ключових слів «Яндекс» або планувальником Google.

Як підібрати ключові слова для семантичного ядра

Процес підбору ключових фраз об’єднується у кілька етапів. На першому ви визначте базові ключі, з допомогою яких аудиторія шукає ваш продукт або бізнес. Другий етап присвячений розширенню семантичного ядра. На третьому етапі ви видалите невідповідні пошукові фрази.

Визначаємо базові ключі

Внесіть в таблицю або запишіть на папері загальні пошукові фрази, пов’язані з вашим бізнесом і продуктами. Зберіть колег і проведіть мозковий штурм. Фіксуйте всі запропоновані ідеї без обговорень.

Ваш список буде виглядати приблизно так:

Що таке семантичне ядро і як його складати

Більшість ключів, які ви записали, характеризуються високою частотністю і низькою специфічністю. Щоб отримати середньо — і низькочастотні пошукові фрази з високою специфічністю, вам потрібно максимально розширити ядро.

Розширюємо семантичне ядро

Цю задачу ви будете вирішувати з допомогою інструментів для підбору ключових слів, наприклад, Wordstat. Якщо ваш бізнес має регіональну прив’язку, в налаштуваннях виберіть відповідний регіон.

З допомогою сервісу підбору ключових фраз вам необхідно проаналізувати всі записані на попередньому етапі ключі.

Що таке семантичне ядро і як його складати

Скопіюйте фрази з лівої колонки Wordstat і вставити в таблицю. Зверніть увагу на праву колонку Wordstat. У ній «Яндекс» пропонує фрази, які люди використовували разом з основним запитом. Залежно від змісту ви можете відразу вибрати відповідні ключі з правої колонки або скопіювати список. У другому випадку невідповідні запити будуть відсіяні на наступному етапі.

А результатом цього етапу роботи буде список пошукових фраз для кожного базового ключа, який ви отримали за допомогою мозкового штурму. У списках можуть бути сотні або тисячі запитів.

Що таке семантичне ядро і як його складати

Видаляємо невідповідні пошукові фрази

Це найбільш трудомісткий етап роботи з ядром. Вам потрібно вручну видалити з ядра невідповідні за змістом пошукові фрази.

Не використовуйте в якості критерію оцінки ключів частотність, конкурентність або інші чисто «сеошные» метрики. Знаєте, чому оптимізатори старої школи вважають сміттєвими ті чи інші пошукові фрази? Наприклад, візьміть ключ «дієтичний торт». Сервіс Wordstat прогнозує для нього 3 показу в місяць в регіоні Череповець.

Що таке семантичне ядро і як його складати

Щоб просувати сторінки за конкретним джерелам, олдскульные сеошники купували або орендували посилання. До речі, деякі фахівці використовують цей підхід до цих пір. Зрозуміло, що пошукові фрази з низькою частотністю в більшості випадків не можуть виправдати засоби, витрачені на покупку посилань.

Тепер подивіться на фразу «дієтичні торти» очима звичайного маркетолога. Деякі представники ЦА кондитерської фірми дійсно цікавляться такими продуктами. Тому ключ можна і треба включити в семантичне ядро. Якщо кондитерська готує відповідні продукти, фраза стане в нагоді в розділі описів товарів. Якщо фірма з якихось причин не працює з дієтичними тортами, ключ можна використовувати як контент-ідеї для інформаційного розділу.

Які фрази можна сміливо виключати зі списку? Ось приклади:

 • Ключі із згадкою конкуруючих брендів.
 • Ключі із згадкою товарів або послуг, які ви не продаєте і не плануєте продавати.
 • Ключі з включенням слів «недорого», «дешево», «зі знижкою». Якщо ви не демпингуете, отсекайте любителів дешевого, щоб не псувати поведінкові метрики.
 • Повторювані ключі. Наприклад, з трьох ключів «торти на замовлення на день народження», «торти на замовлення на день» і «торти на замовлення на народження» достатньо залишити перший.
 • Ключі із згадкою невідповідних регіонів чи адрес. Наприклад, якщо ви обслуговуєте жителів Північного району Череповця, вам не підходить ключ «торти на замовлення індустріальний район».
 • Фрази, введені з помилками або помилками. Пошукові системи розуміють, що користувач шукає круасани, навіть якщо вводить в пошуковий рядок ключ «круасани».

Після видалення невідповідних фраз ви отримали список запитів для базового ключа «торти на замовлення». Такі ж списки необхідно скласти для інших базових ключів, отриманих на етапі мозкового штурму. Після цього переходьте до угруповання ключових фраз.

Як групувати ключові слова і будувати карту релевантності

Пошукові фрази, за допомогою яких користувачі знаходять або будуть знаходити ваш сайт, об’єднуються у семантичні кластери. Це близькі за змістом групи запитів. Наприклад, семантичний кластер «Торт» входять всі ключові фрази, пов’язані з цим словом: рецепти тортів, замовити торт, фото тортів, весільний торт і т. д.

Семантичний кластер — це група об’єднаних за змістом запитів. Він являє собою багаторівневу структуру. Усередині кластера першого порядку «Торт» є кластери другого порядку «Рецепти тортів», «Замовлення тортів», «Фотографії тортів». Усередині кластера другого порядку «Рецепти тортів» теоретично можна виділити третій порядок кластеризації: «Рецепти тортів з мастикою», «Рецепти бісквітних тортів», «Рецепти пісочних тортів». Число рівнів в кластері залежить від обширність тематики. На практиці в більшості тематик досить всередині кластерів першого порядку виділити специфічні бізнесу кластери другого порядку.
Що таке семантичне ядро і як його складати

Більшу частину кластерів першого рівня ви визначили під час мозкового штурму, коли записували базові ключові фрази. Для цього достатньо розбиратися у власному бізнесі, а також підглядати в схему сайту, яку ви склали до початку роботи над семантичним ядром.

Дуже важливо коректно виконати кластеризацію на другому рівні. Тут пошукові фрази змінюються з допомогою спецификаторов, що позначають наміри користувачів. Простий приклад — кластери «рецепти тортів» і «торти на замовлення». Пошукові фрази першого використовують люди, що потребують інформації. Ключі другого кластера використовують клієнти, охочі купити торт.

Пошукові фрази для кластера «торти на замовлення» ви визначили з допомогою Wordstat і ручного відсіву. Їх необхідно розподілити між сторінками розділу «Торти».

Що таке семантичне ядро і як його складати

Наприклад, у кластері є пошукові запити «футбольні торти на замовлення» і «торти на замовлення футбольна тематика».

Що таке семантичне ядро і як його складати

Якщо в асортименті фірми є відповідний продукт, в розділі «Торти з мастики» необхідно створити відповідну сторінку. Внеси її в структуру сайту: вкажіть назву, URL та пошукові фрази з частотністю.

Що таке семантичне ядро і як його складати

З допомогою сервісу «Підбір ключових слів» або аналогічних інструментів подивіться, які ще пошукові фрази використовують потенційні клієнти, щоб знайти торти з футбольним оформленням. Внесіть відповідні список ключових слів сторінки.

Що таке семантичне ядро і як його складати

У списку пошукових фраз кластера зручним вам способом відмітьте розподілені ключі. Розподіліть залишилися пошукові фрази.

Якщо необхідно, міняйте структуру сайту: створюйте нові розділи і категорії. Наприклад, сторінка «торти на замовлення дитячого патруль» повинна увійти в розділ «Дитячі торти». Одночасно вона може входити у розділ «Торти з мастики».

Що таке семантичне ядро і як його складати

Зверніть увагу на два моменти. По-перше, у кластері може не виявитися придатних для фраз сторінки, яку ви плануєте створити. Це може відбутися з різних причин. Наприклад, до них відносяться недосконалість інструментів збору пошукових фраз або їх неправильне використання, а також низька популярність продукту.

Відсутність у кластері відповідного ключа — не привід відмовитися від створення сторінки та продажу продукту. Наприклад, уявіть, що кондитерська фірма продає дитячі торти із зображенням героїв мультфільму «Свинка Пеппа». Якщо у список не потрапили відповідні ключі, уточніть потреби аудиторії з допомогою Wordstat або іншого сервісу. У більшості випадків відповідні запити знайдуться.

Що таке семантичне ядро і як його складати

По-друге, навіть після видалення зайвих ключів в кластері можуть залишитися пошукові фрази, які не підходять для створених і запланованих сторінок. Їх можна ігнорувати або використовувати в іншому кластері. Наприклад, якщо кондитерська з якихось причин принципово не продає торт «Наполеон», відповідні ключові фрази можна використовувати в розділі «Рецепти».

Що таке семантичне ядро і як його складати

Після розподілу всіх ключів ви отримаєте список існуючих і запланованих сторінок сайту із зазначенням URL, пошукових фраз і частотності. Що з ними робити далі?

Що робити з семантичним ядром

Таблиця з семантичним ядром повинна стати дорожньою картою і основним джерелом ідей при складанні контент-плану. Подивіться: у вас є список з попередньою назвою сторінок і пошуковими фразами. Вони визначають потреби аудиторії. При складанні контент-плану вам залишається уточнити назву сторінки або публікації. Включіть в нього основний пошуковий запит. Це не завжди найпопулярніший ключ. Крім популярності, запит у назві має найкраще відображати потребу аудиторії сторінки.

Інші пошукові фрази використовуйте в якості відповіді на питання «про що писати». Пам’ятайте, вам не потрібно у що б то не стало вписати всі пошукові фрази в інформаційний матеріал або в опис продукту. Контент повинен розкривати тему і відповідати на питання користувачів. Ще раз зверніть увагу: потрібно фокусуватися на інформаційних потребах, а не на пошукових фразах і вписування їх у текст. Детальніше про це можна прочитати у статті про дослідження факторів ранжирування Searchmetrics.

Що не можна робити з семантичним ядром, або Як все-таки не перетворитися в олдскульного сеошника

Про вписування пошукових фраз ви вже знаєте. Ось продовження списку шкідливих дій. Зверніть увагу, воно охоплює етапи побудови семантичного ядра та планування і реалізації контент-стратегії. Не практикуйте наступне:

 • Відмова від використання занадто конкурентних ключів. Щоб залучати трафік і продавати, вам не потрібно обов’язково потрапити в топ по конкурентному запитом «тури в Єгипет». Залиште фразу в семантичному ядрі і використовуйте її як контент-ідеї.
 • Відмова від використання низькочастотних фраз. Як сказано вище, представники старої школи вважають запити сміттєвими, якщо вони не окупають коштів, вкладених у купівлю або оренду посилань. А вам потрібно зібрати якомога більше низькочастотних і ультранизкочастотных ключів. Вони теж стануть вашими контент-ідеями.
 • Використання для оцінки ключових слів формул та коефіцієнтів. Наприклад, коефіцієнт ефективності ключових слів (KEI) являє собою відношення популярності до конкурентності. Ви пам’ятаєте, що семантика — розділ мовознавства? Залиште формули математикам. Інакше ви втратите багато цінних контент-ідей, які можуть відсіятися разом з ключами з нібито низькою ефективністю або KEI.
 • Створення сторінок заради запитів. Тут довго пояснювати не треба: у світі SEO часто зустрічаються окремі сторінки для запитів «купити торт» та «замовити торт». У реальному житті під «купити» та «замовити» мається на увазі одне намір. Тому вам потрібна одна сторінка.
 • Спроба максимально автоматизувати побудова семантичного ядра. Так, щоб зібрати пошукові фрази, потрібно використовувати сервіси або програми. Так, для великих проектів Key Collector якщо не незамінний інструмент, то оптимальне робоче засіб. Але навіть оптимізатори старої школи знають, що без ретельного ручного аналізу цінність списку ключів невисока. Машина може зібрати фрази і їх характеристики, але тільки людина може проаналізувати галузь, реально оцінити рівень конкуренції і спланувати інформаційні кампанії. Останнє, до речі, пов’язане з побудовою структури сайту і розподілом ключів.
 • Надлишкова фокусування на зборі ключових фраз. Невеликим новим проектам найчастіше не треба шпигувати за конкурентами, вивчати пошукові підказки, збирати ключі з різних пошукових систем. Щоб отримати контент-ідеї, на першому етапі достатньо використовувати один джерело, наприклад, статистику «Яндекса» і Google. Альтернативні джерела ключів знадобляться, коли у вас виникне дефіцит ідей і потреба розширювати ядро.

Щоб не перетворитися в олдскульного оптимізатора, досить пам’ятати, навіщо ви будуєте ядро. Це допоможе вам бачити далі суто технічної процедури збору пошукових фраз.

Семантичне ядро: маркетинг або SEO

Насправді, суперечності немає. Щоб зібрати пошукові фрази, ви повинні володіти мисленням бізнесмена або маркетолога і деякими вміннями оптимізатора. В першу чергу приділіть увагу структурі сайту. Для цього потрібно зрозуміти, що ви хочете повідомити клієнтам. Після цього вам потрібно зрозуміти, як аудиторія шукає інформацію, яку ви плануєте опублікувати. Для цього скористайтеся сервісами і програмами підбору ключових фраз, джерелами статистики та інструментами пошукового шпигунства. Проаналізуйте зібрані ключі і видаліть фрази, які не підходять за змістом. Згрупуйте ключі і розподіліть по сторінках сайту. Тепер можна приступати до створення контент-плану.

P. S. Якщо у вас немає часу на всі вище перераховані дії, ви можете замовити створення семантичного ядра для сайту в нашому агентстві. Мінімальна вартість цієї роботи становить 30 тисяч рублів. Детальніше про послугу читайте за посиланням.