Як вибрати блок живлення

8-4-2020

 

Займаючись самостійним складанням комп’ютера, необхідно приділяти належну увагу підбору всіх комплектуючих, у тому числі і блоку живлення. В першу чергу він повинен ефективно працювати і видавати мінімум шуму. Крім того, потрібно правильно підібрати блок живлення по потужності, щоб при включенні комп’ютера не зіпсувати інші компоненти, такі як процесор і материнська плата. У цій статті ми постараємося відповісти на всі питання, що стосуються вибору блоку харчування, а саме: що таке блок живлення? як вибрати блок живлення? на що звернути увагу при купівлі блоку живлення? Хочемо порекомендувати вибрати блок живлення на сайті   https://zeto.ua/ 

Що таке блок живлення?

Блок живлення – це джерело електроживлення комп’ютера, завдання якого полягає в перетворенні змінного струму (220 В) три різних напруги постійного струму. Справа в тому, що напруга мережі знаходиться в постійному коливанні, що може вивести з ладу компоненти комп’ютера. Блок живлення в свою чергу підтримує необхідну напругу і забезпечує живлення всіх комплектуючих. рекомендуємо    https://Zeto.ua/

  • Блок живлення є одним з найважливіших компонентів комп’ютера, який забезпечує безпеку системи. Його пошкодження або неправильна робота можуть призвести до виходу з ладу інших компонентів або навіть їх займання.

Отже, тепер Ви знаєте, що собою представляє блок живлення, і можете сміливо приступати до його вибору. Про те, як це правильно зробити ми розповімо нижче.

Як вибрати потужність блоку живлення для комп’ютера

Потужність – ймовірно, найважливіший показник, на який потрібно звернути увагу при виборі блоку живлення. Залежно від комплектуючих, комп’ютери можуть споживати від декількох сотень до тисяч ват. Потужність напруги для комплектуючих, залежить від завдань, які користувач ставить перед своїм ПК.Для звичайного домашнього комп’ютера, який призначений для роботи і серфінгу в інтернеті, цілком вистачить блоку живлення потужністю 450 Вт – 500 Вт. Якщо ж у Вас ігровий комп’ютер, то знадобиться більш потужний блок живлення – від 500 Вт і вище.

Як розрахувати потужність блоку живлення для комп’ютера?

Розрахувати потужність блоку живлення можна за допомогою спеціального калькулятора, який легко знайти в інтернеті, або самому. В обох випадках Вам необхідно знати необхідні потужності для відеокарти і процесора.Отже, оптимальна потужність блоку живлення розраховується за сумою термопакета (TDP) відеокарти і процесора, помноженої на 1,5. Наприклад, якщо TDP відеокарти — 250 Вт, а процесора – 80 Вт, то необхідна нам потужність дорівнює 415 Вт. До цього значення сміливо додаємо 100 Вт, так як далеко не всі блоки живлення видають ту потужність, яка вказана в їх характеристиках. Та й шуму від нього буде набагато менше, якщо блок живлення буде працювати не на межі можливостей.