Як написати гайд?

817

«Гайд» походить від англійського guide — ‘провідник, консультант’. Стосовно до контент-маркетингу це жанр матеріалу, що представляє собою докладне керівництво по опису, вибору і нюанси експлуатації того чи іншого товару або групи товарів.

Тобто гайд — це стаття, яка допомагає користувачам вирішити конкретну проблему — визначитися з вибором продукту, оптимально підходить йому за всіма характеристиками: надійність, ціною, дизайну, умов експлуатації і т. д. Ми поговоримо про те, яким бізнесам можуть бути корисні при просуванні їх товарів і послуг гайди і як створювати матеріали цього типу.

Як написати гайд?

Яким категоріям бізнесу рекомендується використовувати гайди у своїй контент-маркетингової стратегії?

Безумовно, вони необхідні перш за все інтернет-магазинах. Корисно публікувати гайди про своїх продуктах також фінансовим компаніям: банків, страховиків, брокерським компаніям, що пропонують, наприклад, торгові платформи для трейдерів. Фірми, що працюють у сфері туризму, можуть урізноманітнити гайдами свій блог: матеріалами про тури і статтями в дусі «Яку країну вибрати для літньої відпустки?»

За великим рахунком, гайди як жанр — це цікаво і корисно для безлічі галузей бізнесу. Практично в будь-якої тематики вони можуть прекрасно працювати. Ділячись об’єктивною інформацією зі своєю аудиторією, компанії отримують лояльного представника ЦА, який, якщо йому корисні рекомендації з публікованих гайдів, з високим ступенем ймовірності може конвертуватися у клієнта.

Що важливо мати на увазі при створенні гайда

Гайд — це текст експертного рівня

У вашої аудиторії — маса питань про продукт. Дати на них відповіді можна, тільки глибоко вивчивши питання, розібравшись в темі досконально.

Гайди для інтернет-магазинів умовно можна розділити на два типу:

 • матеріали загального характеру — про категорії товарів (наприклад: ноутбуки, праски, жіночі парасольки);
 • статті типу «категорія товару + бренд» (наприклад: пилососи Hitachi, смартфони Samsung, годинник Versace).
 • І в тому і в іншому випадку основне завдання — зібрати максимально велику кількість питань, які можуть виникнути у вашої аудиторії, і відповісти на них.

  • Де кнопка включення у цієї штуки?
  • Вона працює тільки від електромережі або ще і від батарейок?
  • Чим корисні всі ці функції?
  • А я не хочу купувати гаджет за такою високою ціною, що є у нього більш дешеві аналоги? і т. д.

  Корисна порада автору при написанні гайда про який-небудь товар наступний: зв’яжіться з відділом продажів вашої компанії і дізнайтеся у його співробітників, які питання найчастіше задають люди про цей товар; не полінуйтеся зателефонувати в інші магазини і як потенційний покупець отримаєте потрібну вам інформацію про продукт, про який ви пишете гайд.

  Чим гайд відрізняється від огляду продукту?

  За великим рахунком при спостерігається тенденції до змішання жанрів очевидних відмінностей залишається все менше. З чисто формальної точки зору можна сказати наступне: завдання огляду — представити конкретний продукт, завдання гайда — розповісти про те, як вибрати найбільш відповідає потребам конкретної людини продукт з усього розмаїття представлених на ринку товарів цього типу.

  Саме тому найбільш відповідає характеру і завданням гайда заголовки в дусі: «Як вибрати?» Адже гайд — це покрокова інструкція, виконавши яку користувач зможе самостійно впоратися із завданням — вибрати той бренд і ту модель товару, що оптимально підходить.

  Об’єктивність

  Характерні риси гайда — об’єктивність і неупередженість. Гайд — не матеріал рекламного характеру, це стаття, мета якої — правдиво і всебічно відобразити інформацію про продукті або групі товарів.

  Як можна більше «м’яса»

  Для гайда характерно велика кількість фактів і статистичної інформації: цифри, дати (наприклад, рік виходу продукту на ринок), ціновий діапазон на ринку, розміри і вага моделей, дані про те, скільки людей у світі, у нашій країні або в конкретних містах Росії) придбали цей товар за певний проміжок часу і т. д. Чим більше «м’яса» — корисної читачеві інформації — буде в гайде, тим краще.

  Порівняння з аналогами

  Не забувайте: мета гайда — допомогти визначитися з вибором. Саме тому чим повніше представлена інформація про порівняльних характеристик різних моделей, тим корисніше гайд.

  Плюси і мінуси товару

  Якщо в гайде немає інформації про переваги і слабкі сторони описуваного продукту, то навряд чи можна говорити про об’єктивної позиції. Які мінуси є у товару? Це одне з ключових питань людини, що наміряється зробити покупку.

  Ілюстративний матеріал

  Якщо ви створюєте текстовий, а не видеогайд, слід пам’ятати про візуальному оформленні вашого матеріалу. Користувач хоче не тільки читати про продукт, він хоче бачити його. Ви самі погодилися б купити товар, не бачачи його, а тільки прочитавши його опис?

  Тому чим більше фотографій (різнопланових, що представляють продукт у різних ракурсах, що дають уявлення про його якостях і можливостях використання) буде у вашому гайде, тим краще.

  Сподіваємося, наші поради були для вас корисні — в такому дусі ви можете завершити ваш гайд.