100+ англомовних інтернет-ресурсів для digital-маркетолога

250

Незважаючи на те, що просування в рунеті має свою специфіку, певні знання можна почерпнути із зарубіжних ресурсів. А якщо ви збираєтеся виходити на міжнародний ринок, вам просто необхідно знати, як працювати з західною аудиторією. У цьому списку понад 100 англомовних ресурсів (блогів, YouTube-каналів та каналів), які можуть бути корисними digital-маркетолога.

Digital-маркетинг

Inbound

Сервіс дозволяє створити власний кабінет і збирати в ньому статті та обговорення на тему інтернет-маркетингу зі всього інтернету. Для цього при реєстрації (п’ятисекундне справа) ви повинні зазначити хвилюючі вас теми. В особистому кабінеті можна не тільки читати статті, але і брати участь в дискусіях.

HubSpot

Блог поділений на три частини: клієнти (як правильно їх обслуговувати), продажу (як продавати більше і швидше) і маркетинг (ідеї для маркетологів). У кінці деяких постів можна знайти посилання на скачування корисних e-book. Однією з таких знахідок може стати робоча зошит для новачків по впровадженню в свій бізнес контент-маркетингу або кишенькова шпаргалка з написання текстів для сайтів.

Moz

Спочатку був SEOMoz, пізніше значно розширилася спеціалізація і з’явилася нова назва. Засновник компанії Ренд Фишкин – відомий SEO-спеціаліст і маркетолог. На сайті величезна кількість його власних публікацій, так і статей від колег. У постійній рубриці WhiteBoard Friday фахівці подають інформацію у формі невеликої відеолекції. Ці та інші відеоролики можна знайти на каналі компанії в YouTube.

DigitalMarketer

Назва говорить сама за себе – тут пишуть про digital-маркетингу. Секрети підвищення конверсії, керівництва по створенню рекламних оголошень, реальні кейси просування і багато іншого. Деякі статті доступні в pdf. Є також власний подкаст і канал на YouTube.

Search Engine Watch

Один з найстаріших та найавторитетніших сайтів про інтернет-маркетингу: SEO, соціальні мережі, контент, аналітика, web-розробка і т. д. Тут же можна дізнатися останні новини про digital.

Marketo

Сучасний маркетинг, продажі, тестування та оптимізація, брендинг, мобільний маркетинг і багато іншого. Тут висвітлюються будь-які теми, що мають відношення до інтернет-маркетингу.

Adweek

Останні новини і тренди в digital. Для маркетологів, які тримають руку на пульсі.

Seer Interactive

Гайди для початківців маркетологів поради більш досвідчених. Велика кількість публікацій по роботі з даними Google Analytics. Цікаві кейси. Наприклад, «Ми прибрали 84 поста з поганою якістю, і ось що вийшло».

Iron Paper

Практичні поради з маркетингу для різних сфер бізнесу, засновані на останніх дослідженнях і тренди. Корисний ресурс для маркетологів і підприємців, які хочуть вивести свій бізнес на новий рівень.

AdHawk

Про digital-маркетингу простою мовою. Докладні керівництва, видеотуториалы, щотижневі раундапы і подкаст. Основні теми статей – Google Adwords і реклама в соцмережах.

SEMrush

Майже 300 сторінок з відмінними статтями, які допомагають вирішувати проблеми digital-маркетологів і дають поштовх до розвитку власних ідей. На ютуб-каналі публікуються корисні ролики по SEO, контент-маркетингу, аудиту сайтів і т. д. Регулярно проходять онлайн-трансляції.

DigiDay

Останні новини в світі digital, краще за тиждень, дослідження Digiday, особистий досвід інших компаній, подкаст, а також преміум-контент (журнал, звіти останніх досліджень, доступ до профсообществу і т. д.), доступний після оплати підписки.

Neil Patel

Ніл Патель зробив все, щоб його ім’я стало відомим у цифровому просторі. Його блог – хороший приклад того, як писати експертні статті. Читабельність, оформлення, наочність, повнота інформації – все на вищому рівні. До кожної статті Ніл випускає коротке відео. Повну колекцію можна знайти на його каналі.

Ще два сайти з корисними матеріалами того ж автора і його команди – Quick Sprout і Crazy Egg.

WebpageFX

У меню Learn відвідувачам сайту пропонується ціла бібліотека гайдів в pdf форматі, інструменти для маркетингу, дослідження у вигляді барвистих инфорграфик, калькулятори вартості сайту і маркетингових послуг. В основному, все безкоштовно.

DuctTapeMarketing

Справжня база знань онлайн-маркетолога. Кількість постів у блозі давно перевалило за тисячну відмітку. Статті розбавляються подкастами на досить цікаві теми, деколи виходять за межі маркетингу. Щотижня засновник компанії Duct Tape Джон Джантш публікує невелику замітку з посиланнями на ресурси, які здалися йому цікавими або корисними.

SEO.com

Цей блог вже давно вийшов далеко за межі SEO-тематики. Тепер тут висвітлюється практично все, що цікавить digital-маркетолога.

Search Engine Journal

Онлайн-журнал, присвячений не тільки пошуковим системам (незважаючи на назву), але і всьому, що стосується інтернет-маркетингу. Тут публікуються останні новини і статті про контент-маркетингу, соціальних мережах (особливо – YouTube), SEO та digital-рекламі. Передплатникам пропонується кілька безкоштовних електронних книг (деякі з яких просто шикарні). Плюс, можна послухати подкаст або зберегти собі на комп’ютер вподобані випуски. На каналі в YouTube часто з’являються записи відеотрансляцій.

Portent

Експертні лонгриды про інтернет-маркетингу, підкріплені наочними прикладами, інфографікою та практичними рекомендаціями. Особливо багато інформації по розробці контент-стратегії (бажаючі можуть завантажити безкоштовну книгу з вправами). SEO-фахівцям також є що почерпнути в блозі.

Marketing Experiments

Для тих, хто любить експерименти. Блог оновлюється рідко, зате є велика відеотека з порадами і кейсами в області інтернет-маркетингу.

Читайте також: 59 ресурсів для тих, кому потрібен безкоштовний дизайнерський контент: іконки, шрифти, шаблони, логотипи

Unbounce

Море інформації по підвищенню конверсії Landing Page і оптимізації витрат рекламних кампаній Adwords. В цілому, багато корисних думок на тему інтернет-маркетингу, викладених у цікавій формі і іноді приправлених гумором.

User Testing

Поради про те, як поліпшити user experience і зробити сайт максимально зручним для користувача. Дослідження, тести і пр. В обмін на e-mail доступна безкоштовна книга по темі.

MarketingProfs

Бібліотека контенту на будь-які теми, пов’язані з інтернет-маркетингом (рубрикатор налічує понад 20 тем). Щоб почитати статті або послухати подкаст, необхідно зареєструватися. Матеріалів надто багато, ось тільки далеко не все доступно в безкоштовному режимі – за видеотуториалы, гайди та звіти доведеться заплатити. В розділі онлайн-семінарів можна зустріти і безкоштовні.

Clіck

Аналітика, email-маркетинг, соцмережі, SEO, e-commerce, маркетинг-стратегії для конкретних галузей – основні теми статей в блозі. У розділі Reports можна завантажити кілька корисних white paper і звітів про проведені компанією дослідження.

TopRank

Команда маркетологів digital-агенції TopRank Marketing щодня публікує у своєму блозі новини (щотижневий roundup виходить також у відеоформаті), бере інтерв’ю у колег, намагається передбачити майбутнє і дає цінні поради з практики.

Marketing Cloud

Ще одна скарбничка знань для інтернет-маркетолога. Крім експертних статей в блозі у відкритому доступі знаходяться кілька десятків відмінних white paper, а також подкаст.

CMO

Сайт компанії Adobe від маркетологів і для маркетологів. Інтерв’ю, думки, інсайти і просто статті про digital – все це доступно кожному, хто цікавиться маркетингом і шукає натхнення.

B2B Marketing

Статті про маркетинг в сегменті B2B, а також новини, кейси, how-to гайди (також доступні для скачування після реєстрації). Преміум підписка дозволяє отримати доступ до додаткових матеріалів.

Oracle

Блог про сучасному маркетингу, що розповідає про останні тренди та інновації у цій сфері. Деякі статті супроводжуються корисними e-book, доступними для безкоштовного скачування.

Pagezii

Не тільки статті про digital-маркетингу (особливо SEO), але і щомісячні раундапы, огляди важливих новин, кейси і покрокові керівництва.

Business 2 Community

Digital, соціальні мережі, маркетинг, продажі, бізнес, фінанси, технології – основні теми публікацій. Регулярні оновлення по кілька разів в день. Безкоштовна бібліотека white paper від різних компаній.

Econsultancy

Новини та останні тенденції в світі digital, а також цікаві спостереження, підкріплені статистикою. Відмінна фішка блогу – рубрика «День з життя», де фахівці різних компаній розповідають про свою роботу.

WebProNews

Новини цифрового простору, які можна відфільтрувати за бажанням – реклама, e-commerce, соціальні мережі, пошукові системи, технології, бізнес. Матеріал публікується відносно рідко (за мірками новинних порталів), тим не менше, завжди можна перехопити щось важливе.

Cision

Кращі практики, інсайти, історії успіху та досвід компаній в області онлайн-маркетингу. А також останні новини для тих, хто хоче бути в курсі останніх подій.

Altitude Branding

Все про брендинг: від створення бренду до його просування в мережі. Користувачам пропонується також безкоштовна книга «Топ-10 інструментів і ресурсів для брендування».

Wordstream

Експертні рекомендації про те, як використовувати рекламні канали в інтернеті найбільш успішно, багато матеріалів з AdWords і paid search marketing, а також корисною для рекламників статистики. Можна скачати white paper.

Arm Worldwide

Багато корисного для CMO і власників малого і середнього бізнесу. Статті публікуються кожен день – корисного чтива вистачає.

MarkGrowth

Покрокові керівництва, хакі для маркетологів, а також реальні історії типу «Як жахливий матрац з IKEA змінив нашу маркетинг-стратегію».

PerfomanceIN

Партнерський маркетинг, інтернет-реклама, data-driven маркетинг, лідогенерація, просування через лідерів думки. Також доступні дослідження і гайди.

Mention

Статті про digital-маркетингу: огляди різних інструментів, рекомендації експертів, погляд на важливі події в медіа-просторі і багато іншого. Справжня знахідка – цифрова бібліотека для маркетологів.

Groove

Досить оригінальна концепція журналу (як і дизайн). Компанія прагне до річного доходу в 10 мільйонів доларів і ділиться з читачами кожним кроком на шляху до своєї мети (на даний момент дохід становить $5,2 M). Тема маркетингу, зрозуміло, займає не останнє місце на шляху до успіху.

Event MB

Блог для event-менеджерів з порадами від експертів з організації та просування різних заходів. Ідеї для натхнення, howto-керівництва, тренди, технології, а також цікава колонка з думкою команди авторів журналу про останні новини в event-сфері. Безкоштовні e-book за запитом.

Seth Godin

Ви напевно чули виступи Сета Годіна на TED Talk. Він – підприємець і фахівець у багатьох сферах, яким є чим поділитися. Сет написав понад 30 книг. Ну а головне – він щодня пише в свій блог, і його думки доступні кожному. Не можна сказати, що кожен пост несе практичну користь, але на роздуми наводить.

99 signals

Блогер з великим досвідом роботи в digital Сандіп Маллиа викладає купу корисної інформації у вигляді постів і безкоштовних електронних книг. Тему інтернет-маркетингу доповнюють нотатки про продуктивності, огляди онлайн-сервісів, щомісячні збірки статей про SEO і пр. Радує наявність розділу Advanced SEO, в якому просунуті сеошники можуть знайти щось цікаве для себе.

Webris

Статті від Райана Стюарта – експерта в області маркетингу. Маса практичних хаків, які можна застосовувати тут і зараз. Блог доступний як у вигляді тексту, так і у відеоформаті (з транскриптом). Безкоштовні корисності додаються. Ви тільки подивіться на це!

Builtvisible

Застосовні на практиці стратегії та інші корисності для SEO-фахівців та digital-маркетологів. Найчастіше у формі коротких нотаток.

Matthew Woodward

Блогер, бізнесмен і володар безлічі нагород Метью Вудвард ділиться знаннями в області digital-маркетингу в своєму блозі. Не гребує автор і чорним SEO – в одній зі статей він дає докладну інструкцію, як заробити 1000 $ на сайті за допомогою посилального спаму. В блозі багато докладних туториалов, кейсів і звітів про доходи власника.

Rebekah Radice

Ребекка створює пости, які активно поширюються в соцмережах (подивіться на кількість розшарювання). Вона розповідає, як розробити маркетингову стратегію і отримувати нових клієнтів, використовуючи різні канали залучення. Поради експерта доступні також в аудіоформаті.

UnMarketing

Ця пара довела, що удвох можна не тільки створити сім’ю, але і побудувати успішний бізнес. У Скотта і Елісон Страттен вийшло чотири спільних бестселера по бізнесу. Їх онлайн-проект Unmarketing.com закликає відмовитися від стандартного маркетингового підходу і збільшувати залученість користувачів. Кожен пост в блозі – історія з особистого досвіду, що дозволяє зрозуміти, як працює маркетинг на практиці. Unpodcast – болтологія про маркетинг в аудіоформаті.

Heidi Cohen

Хайді Коен – професіонал в області маркетингу. В минулому – робота в найбільших компаніях, а зараз увага зосереджена на передачі знань іншим (Хайді виступає в якості спікера на різних заходах і дає консультації). Її сторінка – гайд по практичному маркетингу. Автор дає рекомендації сама і опитує в інтерв’ю інших експертів.

WebInkNow

Маркетинг-стратег Девід Мирман Скотт випустив серію книг, які отримали хороший відгук у відомих видань, і тепер ділиться безкоштовними порадами з маркетингу, PR та продажу на своїй сторінці.

Chris Ducker

Кріс Дакер допомагає створити особистий бренд і зробити його впізнаваним. Його блог – безкоштовна скарбничка знань для експертів, які бажають стати лідерами думок і побудувати на цьому бізнес. Відповідно, тут багато статей по блогінгу та інтернет-маркетингу, які супроводжуються відеороликами (канал на YouTube). Любителі британського акценту можуть послухати його подкаст.

Jeff Bullas

В блозі Джеффа Бьюлласа статті про повсякденне життя підприємця перегукуються з практичними рекомендаціями щодо просування бізнесу в інтернеті. У своїй безкоштовної книзі автор описує шлях блогера до успіху за 8 кроків. Особливий інтерес представляють його ранні публікації.

Wordtracker

Збірна солянка статей на різні теми, безпосередньо пов’язані з онлайн-маркетингом. Вмісту багато і публікується він часто. Статті не настільки об’ємні (для кого-то плюс), як в блогах конкурентів, але можна знайти корисне.

EZMarketing

Відносно рідкісне оновлення контенту, але періодично трапляються цікаві матеріали, які примушують поглянути на проблему з іншого боку. Статті присвячені інтернет-маркетингу, веб-дизайну та інтернету в цілому.

Brian Solis

Ресурс веб-аналітика та автора кількох бестселерів Брайана Соліса.

Izea

Підбірка корисних для маркетолога гайдів у форматі pdf.

Marketing Over Coffee

Подкаст в зоні перетину маркетингу та технологій. Розмови про діджитал, інтерв’ю з експертами. Новий випуск щотижня.

Andrew and Pete (YouTube)

На каналі менше тисячі передплатників, але цих креативних хлопців не можна обійти стороною. Часто їх публікації трапляються в чужих блогах про digital. При цьому видно, що при написанні гостьових постів Ендрю і Піт викладаються на 100 %. Їх канал можна сміливо рекомендувати в якості джерела для натхнення.

Jay Baer (YouTube)

Джей Бэйер, за його власними словами, допомагає компаніям отримати клієнтів безкоштовно. Він часто публікує на своєму каналі короткі відео, в яких відповідає на конкретні питання про маркетинг і ділиться своїми секретами.

Gary Vaynerchuk (YouTube)

Гарі Вайнерчук – підприємець, письменник і в цілому відома в інтернет-просторі особистість. Число передплатників на його каналі впевнено рухається до мільйону. Маркетинг, соціальні мережі, лайфхаки, мотивація – тут є плейлисти по самим різним темам. Слід попередити, що товариш говорить швидко. На щастя, до більшості відео є субтитри.

Eric Enge (YouTube)

Канал в цілому оновлюється рідко, але є одна цікава рубрика – «here’s why», в якій Марк Трафаген і Ерік Енге з Stone Temple за 3-5 хвилин пояснюють який-небудь аспект digital-маркетингу в досить оригінальній формі. Субтитри додаються.

Контент-маркетинг

Content Marketing Institute

Мабуть, кожен digital-маркетолог час від часу заглядає на цей сайт.

Це практично енциклопедія контент-маркетингу. Тут можна не тільки почитати статті, але і завантажити безкоштовні електронні книги, а також послухати подкасти (їх на сайті два – обидва різної спрямованості). На YouTube-каналі публікуються записи з конференцій.

Convince&Convert

Якщо вірити красующейся у верхньому куті написи, це блог № 1 по контент-маркетингу (за версією раніше згаданого CMI). Крім статей є кілька безкоштовних e-book і white paper, доступних для скачування. Плюс, подкасти по інтернет-макетингу.

CopyBlogger

Один з найвідоміших блогів про контент-маркетингу і створення контенту. Статей багато, правда, знайти дійсно корисний для практичного застосування контент у такому океані не так просто. Ще після реєстрації на сайті можна отримати доступ до безкоштовних електронних книг.

CopyPressed

Блог про контент-маркетингу з конкретними прикладами і практичними рекомендаціями. На сторінці з безкоштовними ресурсами представлена інфографіка, white paper, вебінари та кейси (в стислій формі – всього одна pdf-сторінка кейс).

The Content Strategist

Блог від Contently, присвячений розробці контент-стратегії. Contently охоче ділиться думками, ідеями, дослідженнями, а також успішними історіями своїх клієнтів.

Детальніше

Контент-маркетинг в деталях. Кейси, які можна застосовувати на практиці. Тут не буває лонгридов, кожен пост – невелика замітка. Щоденні оновлення.

Orbit Media Studios

Збірник практичних порад по контент-маркетингу, аналітиці та веб-дизайну. Докладні лонгриды практично не залишають додаткових питань після прочитання.

Wistia

Тут навчають того, як з’єднувати маркетинг і видеопродакшн для отримання максимального ефекту. Купа корисної інформації для тих, хто хоче просуватися за допомогою відео, але поки не знає, як це робити.

Optimist

Забавно, але цей блог практично порожній, а все одно на нього варто звернути увагу хоча б із-за цієї статті. Таких гайдів один на мільйон. І, можливо, є сенс періодично заглядати на сайт – раптом з’явиться ще щось вартісне.

Writtent

Блог рідко оновлюється, але зустрічається багато in-depth статей, корисних для маркетологів, блогерів, SEO-фахівців і копірайтерів.

SEO

Backlinko

В блозі трохи більше 30 статей, зате яких! Мало того, що кожна з них розміром з міні-книгу, так ще й періодично оновлюється і доповнюється. Брайан Дін – автор декількох стратегій линкбилдингу, які взяли на озброєння багато фахівців. Це він написав відому серед сеошників статтю про 200 фактори ранжирування в Google. При всьому цьому варто відзначити, що інші фахівці часто піддають його статті критиці.

Webmasters.googleblog.com

Блог Google по темі. Ще один корисний ресурс з дослідженнями – Research Blog.

Search Engine Land

З допомогою цього сайту легко відстежувати останні зміни в пошукових системах (переважно – в Google) та digital-просторі в цілому. Ну і, зрозуміло, експертні публікації про SEO, як же без них. Один з найбільш цікавих матеріалів – періодична таблиця SEO факторів. Аналогічний сайт про digital-маркетингу – Marketing Land.

Hobo

Важко пройти повз цього блогу. Незважаючи на зовнішню простоту, він містить в собі сотні мега подробнейших туториалов і статей з експертними думками з різних питань. До того ж, не так давно сюди виклали приклад детального звіту по SEO-аудиту.

Ahrefs

Блозі сервісу, знайомого кожному сеошніку. Більшість публікованих матеріалів присвячені саме SEO і линкбилдингу, але взагалі зачіпаються всі сторони онлайн-маркетингу. Цінність цього блогу – в наявності великої кількості власних досліджень і реальних кейсів в області SEO.

Siegemedia

Блог присвячений SEO контент-маркетингу. Інфографіка, статистика, приклади для натхнення і просто цікаві статті. Наприклад, міркування про методи просування інших експертів.

CognitiveSEO

Статті про SEO-техніках та інструментах для збільшення трафіку, а також поради про те, як зробити контент на сайті максимально привабливим для пошукових систем. Зверніть увагу, наскільки опрацьований кожний матеріал!

The SEO Project

Самий повний список усіх стратегій линкбилдингу, існуючих в мережі (2017). Також доступний безкоштовно в pdf-форматі (400 сторінок).

Yoast

Розробники популярного плагіна Yoast SEO для Wordress ведуть свій SEO-блог, де розглядають різні аспекти пошукового просування. Крім статей про пошукової оптимізації для новачків і просунутих користувачів тут можна знайти матеріали по аналітиці, роботі з соцмережі, кейси по оптимізації окремих сайтів та багато іншого.

Search Engine People

Просто хороший блог зі статтями від профі.

GotchSEO

Ще один блог з докладними seo-гайдами для новачків. Є цікаві статті на теми, пов’язані з наданням SEO-послуг (як позбутися від токсичного клієнта, як вивчити SEO, чому варто уникати «доступного» SEO і т. д.).

Distilled

Сайт одного з найбільш відомих SEO-агентств в США. Тут можна знайти не тільки добротні статті, але і, що особливо цінно, кілька глибоко опрацьованих гайдів, які можна зберегти у pdf-форматі.

Matthew Barby

З оновленнями справа йде не дуже добре, але деякі статті просто вражають зануренням в тему. Незважаючи на легку «несвіжість» більшість матеріалів не втратило корисності. Особливу увагу варто звернути, наприклад, на статтю про те, як публікуватися на топових сайтах (Forbes, Guardian, Mashable, Moz тощо).

Robbie Richards

Роббі Річардс публікує по більшій частині статті про SEO. Робить він це не так часто, зате кожна стаття – мега докладний лонгрид з безліччю прикладів. Ну і ще кілька безкоштовних e-book від автора можна забрати з собою.

Raven Tools

Мінімалістичний сайт. Мінімум картинок – максимум користі. Багато реальних кейсів від компанії у форматі «проблема – рішення – результат». При цьому активно промоутируются власні інструменти (куди без цього).

A Sage’s Journal

Автор блогу ділиться результатами експериментів в SEO контент-маркетингу зі своїми читачами, розробляє конкурентоспроможні контент-стратегії і знаходить способи написання контенту без експертних знань. З оновленнями досить туго, але тема в кожній статті розкривається повністю.

ViperChill

Як вкрасти ідею на мільйон доларів, як вибрати нішу з низькою конкуренцією для сайту, де брати зовнішні посилання – тут початківець блогер знайде відповіді на будь-які питання. Все засновано на реальних прикладах. І так, блог перестав оновлюватися в минулому році, але це не знецінює наявну інформацію.

Аналітика

Occam’s Razor

Мабуть, кращий блог з веб-аналітиці від досвідченого фахівця і автора двох бестселерів Авинаша Каушика.

Analytics Vidhya

Цей блог, скоріше, саме для аналітиків, а не маркетологів – велика увага приділяється технічним деталям. Варто періодично заглядати, щоб бути в курсі останніх новин та тенденцій в аналітиці.

Online Behavior

Статті про націлювання, тестуванні, юзабіліті і аналітиці. Стратегії і техніки, які допоможуть аналітикам оцінити маркетингові зусилля і оптимізувати веб-сайти за допомогою отриманих даних.

Читайте також: 23 сервісу з аналізу сайтів конкурентів

Поцілунок метрики

Блог про аналітики, маркетингу та тестуванні. Практичні поради та рекомендації, howto-керівництва, робота над помилками і відповіді на важливі для маркетологів питання.

Analytics Academy

Безкоштовний курс від Google – відмінна база знань по аналітиці. Тут навчають не тільки тому, як користуватися власним продуктом Google Analytics, але дають базу по загальному аналізу даних.

Копірайтинг

Copy Hackers

«Ми побудували мільйонний бізнес на блогінг» – так пишуть про себе автори Copy Hackers. Тепер команда вчить інших писати карколомні тексти. Основна тема блогу – копірайтинг. Багато корисних порад з написання продають текстів, в тому числі у відеоформаті. Також можна знайти поради для фрілансерів-копірайтерів і хакі для інтернет-маркетологів.

Kate Toon Copywriter

Kate Toon – досвідчений SEO-копірайтер і консультант. У блозі вона розповідає не тільки про своє копирайтерском досвід, але і ділиться міркуваннями на тему маркетингу, SEO, бізнесу, мотивації, фріланса. Оновлюється рідко, приблизно раз на півтора місяця.

У Кейт кілька проектів. Вона також веде свій власний подкаст про копірайтинг, канал на YouTube. Ще у неї є блог про SEO, де сухі тексти підкріплені відеопорадами. Там же можна знайти подкаст, присвячений SEO, куди часто залучаються експерти.

Enchanting Marketing

Копірайтер і автор декількох книг Хеннеки Дастермат веде приголомшливий блог, де дає безліч порад з написання текстів різної спрямованості. Також можна підписатися на безкоштовну розсилку і отримувати короткі замітки від профі на свій e-mail.

SEO Copywriting

Все про SEO-копірайтингу. Крім статей про те, як писати SEO-тексти, автор дає рекомендації по роботі з замовниками, які особливо стануть в нагоді фрілансерам-копірайтерам.

Kopywriting Kourse

Дивні ілюстрації, схожі на ті, що малюють в Paint, використання «k» замість «c», простацький дизайн – спершу не сприймаєш цей блог всерйоз. Насправді статті тут просто чудові, а головне – корисні. А яка незвичайна і цікава подача інформації!

Business Casual Copywriting

Цей блог – непоганий посібник для початківця копірайтера. Тут і рекомендації з написання текстів, і багато корисних прикладів з практики автора. Блог рідко оновлюється, але гідний перебувати в списку кращих.

E-commerce

GetElastic

Блог № 1 по e-commerce (як скромно згадано у футері). Сама компанія Elastic Path займається розробкою програмного забезпечення для інтернет-магазинів, тому охоче ділиться своїми напрацюваннями.

Bigcommerce

Ще один № 1 ecommerce-блог за версією самих себе, але в даному випадку справді в це віриться. Тим, хто працює з e-commerce – читати обов’язково. Новини, тенденції, докладна статистика, інфографіки, прийоми, які використовують успішні бренди, і багато іншого.

Shopify

Цю компанію можна наводити як приклад вдалого контент-маркетингу – вони створюють по-справжньому якісний і корисний контент для своєї цільової аудиторії. Як правильно фотографувати товари, як продавати косметику, як правильно заповнювати тег description – відповіді на ці та інші запитання можна знайти в блозі. На YouTube компанія викладає туторіали, поради для бізнесменів, історії успіху своїх клієнтів і пр.

Click Funnels

Сайт надає послуги по впровадженню воронок продажів для бізнесу, а в блозі фахівці викладають свій досвід по темі, накопичений за роки роботи. Інформація представлена як у вигляді тексту, так і у вигляді аудіо (інтерв’ю з експертами).

CMS Critic

Огляди різних CMS, CRM, хостингів, шаблонів для сайтів, плагінів, маркетингових платформ – загалом, все, що потрібно для ведення бізнесу в інтернеті. Тут же поради щодо вибору онлайн інструментів, howto-інструкції і багато іншого.

Ecommerce Platforms

Маса необхідної для власників інтернет-магазинів інформації. Починаючи від вибору хостингу, закінчуючи просуванням в мережі. Є і безкоштовні плюшки у вигляді e-book або векторної графіки для сайту.

Sleeknote

Тут навчають правильно писати опису товарів, створювати цепляющие рекламні оголошення для соцмереж, оптимізувати сторінки для пошукових машин – загалом, допомагають підвищити конверсію інтернет-магазину. А ще тут публікують добірки статей з ecommerce з інших джерел і призводять корисну статистику.

CXL

Шукаєте відповідні способи підвищення конверсиии? Не знаєте, як зробити своїх клієнтів більш лояльними? Експертні лонгриды довжиною в життя вам в допомогу. Їх тут багато. Приготуйтеся зануритися в пучину знань.

Klient Boost

Круті статті про PPC-рекламу, ретаргетинге, аналітиці та оптимізації конверсії. Море безкоштовних ресурсів: гифографика, гайди, семінари, курси, аудіоінтервью, відео з конференції можна завантажити слайди), а також звіти за підсумками роботи з різними компаніями (коротко перераховані вжиті дії і результат).

Optimizely

Цей блог допомагає власникам інтернет-магазинів і посадочних сторінок правильно проводити експерименти і тести для підвищення конверсії. Кейси, реальні приклади і безкоштовно e-book по темі додаються.

Ecommerce Fuel

Тут пишуть про інтернет-маркетингу та SEO для e-commerce, але це лише один з напрямів. Автори діляться порадами по бізнесу в сфері онлайн торгівлі (відкриття магазину, дропшиппинг, аутсорсинг, продаж бізнесу тощо). Багато особистих кейсів. Контент оновлюється досить рідко.

SMM

Social Media Examiner

Сайт, про який повинен знати кожен SMM-щик. Нюанси просування в соцмережах, дослідження, рекомендації, хакі – все зібрано в одному місці. Тут же подкаст і ранкове щотижневе SMM ток-шоу у відеоформаті (доступно після реєстрації).

HootSuite

Тисячі порад про те, як створювати привабливий контент для соціальних мереж і отримувати від нього максимальний ефект. Must read для тих, хто розробляє контент-стратегії для соцмереж.

Sprout Social

Скарбничка знань з Facebook, Twitter, Instagram, Google+, LinkedIn (публікація контенту, залученість користувачів, аналітика), представлених у вигляді гайдів, кейсів, інфографіки.

The Social Media Hat

Дизайн сайту, звичайно, викликає ряд запитань, але цього точно не можна сказати про статті – вже дуже вони докладні і якісні. Основна тематика – SMM, але є дещо і про SEO, email-маркетингу та блогінгу. Посібник «виживання» у Facebook (75 рад, секретів, інструментів, ресурсів і хаків для бізнесу) від автора блогу будь-який читач може отримати безкоштовно після введення e-mail.

Kim Garst

Кім Гарст входить у десятку найвпливовіших експертів з маркетингу в соцмережах на думку Forbes. В її блозі публікуються як собственнные статті про digital-маркетингу, так і гостьові пости. Якщо ви працюєте з Facebook, вам напевно будуть цікаві безкоштовні ebook, запропоновані автором.

Jon Loomer Digital

Все про створення ефективної рекламної кампанії в Facebook. Блог вузькоспеціалізований, тому на його сторінках можна знайти відповіді практично на будь-які питання по роботі з цим майданчиком. В подкасті Джон, крім Facebook, говорить і на інші теми.

Post Planner

Блог про маркетинг в соцмережах, відрізняється від інших не тільки темами статей, але і оригінальним дизайном і ілюстраціями. Тут можна обміняти свій e-mail на безкоштовну книгу «101 спосіб збільшити залучення на Facebook» (оформлена так само привабливо, як і пости в блозі).

Buffer Social

Здебільшого блог присвячений SMM, але зустрічаються публікації на тему digital в цілому. Плюс, компанія ділиться своїми кейсами, а також фішками та інструментами, використовуваними в роботі.

Social Quant

Просування в соцмережах і все, що з ним пов’язано. Статті виходять відносно рідко, зате кожен раз радує глибина занурення в тему. Періодично можна зустріти цікаву інфографіку або реальний кейс з просування в соцмережах.

Email-маркетинг

GetResponse

Клондайк для email-маркетолога. В доповнення до статей в блозі є розділ ресурсів, де вас чекають white paper, корисні звіти, гайди та інфографіка по темі email-маркетингу.

Litmus

Ще один не менш корисний ресурс для тих, хто займається email-розсилками. Тут можна знайти все, що потрібно для розробки успішної стратегії email-маркетингу: видеоподкаст по дизайну листів, інфографіка з трендами, актуальні статті та e-book по темі.

Emma

Приклади розсилок різних компаній, чек-листи для email-маркетологів, професійні секрети, останні тренди – далеко не повний перелік тих статей, що публікуються у блозі.

SendGrid

Багато реклами самої компанії, але в цілому ресурс хороший, з великою кількістю публікацій – корисне знайти можна.

БОНУС: ресурси для блогерів

Smart Blogger

Секрети, інструменти і керівництва для розумних блогерів. Тут ви дізнаєтеся, як створити блог, що і як в ньому писати, як його просувати і як на ньому заробити. Сюди входить інформація про корисних інструментах, маркетингових прийомах, застосування дизайну для залучення уваги і багато іншого. В обмін на e-mail читачам пропонується pdf-шпаргалка з безліччю прикладів для написання забійних заголовків до постів у блозі.

Blogging Wizzard

Корисний ресурс для блогерів і не менш цінний для маркетологів, оскільки містить велику кількість порад щодо просування і підвищення продажів інфопродукта.

Blogger Tips And Tricks

Статті про створення блогів та їх подальшої монетизації. Багато хороших гайдів з категорії «для чайників».

Читайте також: Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

Become A Blogger

Все, що потрібно починаючому блогеру. Прості і зрозумілі текстові керівництва доповнюють авторська інфографіка, відео і аудіо.

Blog Tyrant

Коли автор продав один зі своїх перших блогів за 20 000 доларів, він зрозумів, що на блогінг можна забезпечити собі непогану життя, і впритул зайнявся онлайн-бізнесом. В процесі накопичився пристойний обсяг знань і досвіду, який вилився в новий блог з перевіреними стратегіями і практичними гайдами.

NicheHacks

Тут ви дізнаєтеся, як вибрати прибуткову нішу для блогу, створювати контент, який просуває сам себе, а також познайомитеся з усіма способами монетизації блогу. Досить давно не було оновлення, але інформації все одно достатньо. Підписавшись, можна отримати безкоштовну книгу, в якій перераховано 1781 прибуткова ніша (написана в 2015, доповнена в 2017).

John Chow

Джон Чоу розповість, як робити гроші на блогах. Періодично проскакивающие у стрічці цифри, що показують дохід автора, мотивують на продуктивну роботу.