Як встановити відеоспостереження

10-29-2020

 

Згідно зі статистичними даними, більшість розкрадань на складі відбувається самим персоналом. Установка відеоспостереження допомагає вирішити, як мінімум два завдання: утримати співробітників від злодійства і зафіксувати події, що відбуваються. Хочемо порекомендувати замовити камеры видеонаблюдения , тут великі шанси на перемогу.

Найчастіше поліпшується і продуктивність роботи — постійний контроль дисциплінує. А в разі позаштатних ситуацій камери дозволяють швидко дізнатися про неприємності і оперативно відреагувати на проблему.

Що краще вибрати для відеоспостереження

Оптимальним варіантом відеоспостереження для складських комплексів, є готова система, в яку входять:

 • волого-і пилозахищені вуличні камери в антивандальному виконанні;
 • рекордер (записуючий пристрій) з декількома каналами підключення;
 • жорсткий диск для зберігання інформації;
 • кабелі для з’єднання камер з рекордером;
 • блоки живлення, необхідні аксесуари та інструкції.

Додатково буде потрібно комп’ютерний монітор або телевізор. Відео з камер, виводиться на екран в режимі реального часу. Одночасно йде запис подій, що відбуваються. Інформація, розподілена по датах і номерами відеокамер, зберігається на жорсткому диску. Архів можна переглянути в будь-який момент часу. Рекомендуємо купить камеру видеонаблюдения

Спільними характеристиками для всіх комплектів є:

 • можливість віддаленого доступу з будь-яких пристроїв через спеціальну безкоштовну програму по хмарної технології Р2Р;
 • функція циклічної запису (заміна застарілих файлів новими при повному заповненні жорсткого диска);
 • кольорові всепогодні камери з пило-та вологозахистом в антивандальному виконанні;
 • опциональное підключення додаткових камер і установка жорстких дисків об’ємом до 4 ТБ.

Подивитися приклади готових систем відеоспостереження або зібрати свій готовий комплект.

Місця для установки відеокамер: куди краще монтувати

При монтажі камер необхідно врахувати специфіку складського приміщення та охопити всі важливі місця. Як правило, в зону ризику потрапляють:

 • входи і виходи;
 • ділянки вивантаження / завантаження;
 • місця зберігання товару;
 • сортувальні комплекси;
 • службові приміщення;
 • периметральне огорожу.

При побудові схеми відеоспостереження, керуються одним із принципів: «ковдру» або індивідуальний підхід.

Перший принцип передбачає установку максимальної кількості камер, другий — закриття проблемних ділянок.

При всій удаваній надійності, у «ковдрові» принципу є кілька недоліків: висока вартість (крім великої кількості камер буде потрібно кілька операторів) і низький ККД (складно відстежити всі події в режимі реального часу).

При індивідуальному підході відеокамери встановлюють тільки в важливих для спостереження місцях:

 • На входах і в зонах сортування необхідно використовувати пристрої з високою роздільною здатністю — оператор повинен чітко бачити обличчя людей, номерні знаки машин, етикетки товару.
 • Місця вивантаження / навантаження повинні проглядатися з усіх боків — важливо виключити ситуації, при яких приїхала машина закриває огляд.
 • Якщо на складах зберігається великогабаритний товар, досить буде встановити камери на виході (виняток становлять ситуації, коли транспорт подається на завантаження прямо до воріт приміщення).
 • У випадках з дрібної продукцією або при адресному системі зберігання доцільно буде поставити додаткові камери в самих складах. Це допоможе уникнути розкрадань продукції.

Важливо! Найкраще купувати камери з високою чутливістю або інфрачервоним підсвічуванням — вони не втрачають якості картинки в умовах недостатнього освітлення або його відсутність.

Заощадити на установці складського відеоспостереження можна двома способами: зменшити кількість камер за рахунок їх правильного розміщення (близько 20-30% економії) і провести монтаж своїми руками (до 70% економії), використовуючи готові комплекти відеоспостереження.

Важливо! На якість запису також економити не варто — в разі необхідності чіткі «картинки» можуть стати речовими доказами.

Як встановити відеоспостереження самостійно: етапи монтажу

Провести установку відеоспостереження на складі може будь-яка людина, що не володіє спеціальними навичками.

Крок 1. Розпакуйте систему відеоспостереження і перевірте її комплектацію. Додатково вам може знадобитися ізолююча стрічка, кабель-канал або металева гофра (для захисту з’єднувальних шнурів від гризунів та інших шкідників).

Крок 2. Встановлення камер. Камери необхідно монтувати в безпечних місцях на висоті. По-перше, необхідно виключити можливість випадкового псування устаткування при вантажно-розвантажувальних роботах. По-друге, до камер повинно бути складно дістатися співробітникам складу (працівники можуть змінити напрямок зйомки або кут огляду). Особливу увагу варто приділити з’єднувальним шнурах — найкраще заховати їх в гофри і кабель-канали, закріплені на стінах.

Крок 3. Підключіть камери і відеореєстратор до роздільним блокам харчування. Місця з’єднання необхідно захистити ізоляційною стрічкою.

Крок 4. Підключіть рекордер до монітора. Якщо вам необхідний віддалений доступ, потрібно додатково підключити відеореєстратор до локальної мережі або мережі Інтернет. Підключення здійснюється звичайним LAN-кабелем, наприклад, до роутера. При наявності в якості джерела інтернет-сигналу тільки USB-модема стільникової компанії, його можна підключити до роутера через USB, тим самим організувавши доступ в мережу Інтернет всім іншим пристроям підключеним до цього роутера LAN-кабелем (система відеоспостереження, комп’ютер) або по Wi- Fi (смартфон, планшет).