7 тем для блогу, які зачеплять будь-якого

372

Неважливо, який у тебе блог – особистий, професійний або бізнесовий. Людина хоче читати про своє життя, тому серед запропонованих тем ти обов’язково знайдеш ту саму.

Що зацікавить хардкорного бороданя і лакшері-даму з зачіскою за 500 баксів? Про що буде однаково цікаво читати директору Віті, зварнику Артему і медсестрі Тетяні?

Популярні теми єдині. Просто потрібно говорити зрозумілою читачеві мовою і підбирати правильні слова.

Ці теми легко уживаються в одному блозі, тому можна писати хоч відразу про все.

Любов, стосунки, дружба, повага

Романтика, дружба і відносини не цікаві, мабуть, тільки трухлявому пня. «Стоп, стоп, стоп! Що за лажа? У мене бізнес-блог!» – скажеш ти. Окей. А якщо такі теми:

 • «Як ми з другом відкрили шиномонтаж і що з цього вийшло»,
 • «5 причин не відкривати бізнес з друзями»,
 • «Мій досвід бізнесу з родичем: всі за і проти»,
 • «Втратив дружину і знайшов свою справу».
7 тем для блогу, які зачеплять будь-якого

Тема взаємовідносин між людьми затребувана завжди. Будь то звичайний офісний флірт або несподівана зустріч, яка змінила життя.

Гроші, яхти, тачки, хати

Напевно ти знаєш про попсові теми в стилі: «Зароблю 10 лямів за рік або з’їм свою хурму». Не раджу їм наслідувати, але…

Тема грошей і матеріальних цінностей цікава всім без винятку. Хіба що ти відлюдник чи буддійський монах і, чесно кажучи, голови таких людей ми теж не залазили.

Наприклад, я писав пост про те, як ми з другом їздили в Москву купувати «мазду шістку». І там нас трошки розвели на 17к в одному із «салонів». Історія вийшла повчальною й викликала бурхливу реакцію. До речі, з машиною досі все в порядку.

7 тем для блогу, які зачеплять будь-якого

Ось ще приклади заголовків для «грошової» теми:

 • «Як я розорився на биткоинах»,
 • «Швидка їжа – швидкі гроші: Реальний заробіток на фаст-фуді для простого смертного»,
 • «Тепличний бізнес: Новий будинок за 1,5 року».

А ось цей заголовок щойно вискочив на ютубі і порадував: «Що я заробив за 13 років зварювальником».

Дуже популярний такий жанр, як історія успіху – оповідання в стилі «як я до такого докотився за стільки-то часу». Правда ж цікаво дізнатися, як герой так хвацько піднявся, або впав і піднявся. Такий матеріал добре заходить у форматі інтерв’ю.

Кар’єра, розвиток, самопізнання, суперсила

Частково тема пов’язана з попередньою. Однак тут є свої нюанси. Майже кожен вірить в якесь особливе призначення і дану природою унікальну суперсилу, доступну йому одному.

Розкривай таланти людини, і буде тобі аудиторія. Проводь тестування, а потім на їх основі визначай, чим краще займатися людині або дай йому самому визначитися. Нехай дізнається, хто він насправді: воїн, маг, вчитель, лицар або просто цар. А то, може, цар засидівся в двірниках.

Сюди відносяться всілякі психологічні блоги, які допомагають з профорієнтацією.

7 тем для блогу, які зачеплять будь-якого

Хіба ти не хочеш стати профі у своїй справі? Завалити парочку драконів і показати місцевим «Капітанам Америка», що Америка давно відкрита. Причому відкрита не кимось там, а саме тобою. Потрібно, щоб чоловік відповів: «Ну, звичайно, хочу! Ясний хрін. Що робити треба?».

Саме тому амбітні блоги бізнесі цікаві аудиторії. Всякі проекти а-ля «Блог молодого підприємця з Майямі» привертають народ і розквітають.

Приклад презентації такого блогу:

Привіт, мене звуть Іван. Мені 29 років і у мене є бізнес з доходом 200 тисяч. «Не так багато», – скажете ви. Однак 2 роки тому моя зарплата становила рівно 17 тис. руб. Мені настільки були потрібні гроші, що я готовий був вчепитися зубами в покришку проїжджаючого повз мерседеса…

Читайте також: 45 тим, які точно спровокують холівар (без політики, інопланетян і Ильяхова)

Подорожі, море, гори, пальми

Ти можеш довго відмовлятися, але буває ж цікаво почитати про те, як хтось гріє п’яту точку де-небудь на острові. Їсть фруктики, ганяє на мопеді і занурюється в екзотику по саму маківку. Такі блоги читати по-справжньому смачно, якщо вони написані так само, а ще приправлені фотографіями та історіями.

 • «Як я переїхав жити в Бельгію»,
 • «Чим Бельгія відрізняється від Росії»,
 • «Чому я думаю виїхати з Бельгії»,
 • «5 безглуздих законів Бельгії»,
 • «4 ключових правила бізнесу в Бельгії».

Вставляємо в ці заголовки потрібну країну і готово.

7 тем для блогу, які зачеплять будь-якого

Про подорожі можна написати не тільки в стилі «Шлях з Воронежа в Лас-Вегас», але і «Шлях з бідняка в мільйонери», наприклад. Все залежить від фантазії автора.

Здоров’я, благополуччя, схуднення, тренування

Запхав це в один розділ, тому що теми схожі по суті. Люди займаються спортом заради здоров’я. Худнуть за допомогою тренувань, покращують форму, лікуються від чого-небудь і так далі.

Заголовків тут безліч:

 • «Худну за 60 днів»,
 • «Чим закінчилися мої тренування на масу»,
 • «Марафон: жим лежачи 100 кг за 100 днів»,
 • «Як я скинув 15 кг і вилікував гастрит»,
 • «7 рецептів здорового сніданку, які ви ще не пробували».
7 тем для блогу, які зачеплять будь-якого

Тема здоров’я важлива, мабуть, для всіх. Так, іноді люди нехтують цим і палять організм при будь-якому зручному випадку, але рано чи пізно вони почнуть читати твої статті в блозі. Пиши про здоров’я, а читач знайдеться.

Освіта, мови, науки, навчання

Непогано було б знати англійську, так? Так. Якщо ти його не знаєш, думки щодо навчання точно були. А раптом знадобиться? Адже ця тема цікава, практична і розвиваюча.

Наприклад, Павло Дуров вчасно подивився лекцію Цукерберга, і що тепер? «ВКонтакте» пустив коріння в наших мізках, а Павло вже телеграми всім шле. Не знай він англійської, як би ми жили без нових стікерів з лисицею, котиком і медузою?

Коротше, навчання мовам і будь-яка інша освіта завжди цікаво більшості країн людей.

7 тем для блогу, які зачеплять будь-якого

Роби людей ефективними і читач прийде за тобою, навіть якщо ти підеш на Марс.

Амбіції, мрії, смисли, «хотілки»

Ми живемо не так довго, як хотілося б. Якщо людина прожила 30 років, йому залишилося десь 480 місяців, якщо він зібрався прожити сьомий десяток. Заплутав тебе? Закрий поки калькулятор. Насправді, інтерес ось у чому…

Пости на тему «що я встиг за 30 років» або «мети на найближчий рік» практично кожен раз хвилюють аудиторію.

Або ось, наприклад: «Заробити 9000 $ і полетіти в Таїланд за 3 місяці» – тут вже йде перетин з темою подорожей і фінансів.

У будь-якому випадку, все це нескінченне успевание, реалізація бажань, мети, амбіції завжди будуть цікаві іншим людям, тому що вони бачать в цьому частину свого життя. Адже вони так само про щось мріють і хочуть втілити це.

Читаючи подібні речі, вони наповнюються енергією і думкою «так, чорт візьми, це можливо».

Прагнення до кращого майбутнього запалює людей зсередини. Тому тема цілей і «добийся, поки не здох» буде завжди актуальна. Напевно, я жорсткувато висловився, але да ладно. Ти ж знаєш, що я добрий.

7 тем для блогу, які зачеплять будь-якого

Ось, мабуть, і все. Найголовніше, тобі потрібно визначитися, навіщо ти ведеш блог:

 • Якщо для душі, то і пиши від душі!
 • Якщо для бізнесу, то і про душі не забувай!
 • Якщо для піару, то пиарься душевно!

Всім спасибі! З вами був Офіцерів.