Як ефективно використовувати ремаркетинг: посібник для чайників

298

Уявіть ситуацію: ви успішно просуваєте проект з допомогою контент-маркетингу. Користувачі бачать ваші публікації в пошуковій видачі і новинних стрічках соцмереж. Вони приходять на ваш сайт, читають статті, ставлять «лайки», коментують і йдуть. Відвідувачі не підписуються на розсилку, не реєструються на сайті і не дзвонять в офіс. Вони просто не потребують вашому продукті прямо зараз. Проблема в тому, що коли вони усвідомлюють свої потреби, то можуть не згадати про вашому ресурсі. Як вирішувати цю проблему за допомогою ремаркетингу? Докладне керівництво нижче.

Як ефективно використовувати ремаркетинг: посібник для чайників

Що за звір — ремаркетинг?

Ремаркетинг — це функція систем контекстної реклами, що дозволяє демонструвати оголошення користувачам, які вже відвідували ваш сайт. З її допомогою ви маєте можливість повернути відвідувачів, які раніше виявляли зацікавленість у вашому вмісті або продукті.

Потенційні клієнти бачать ваші оголошення, коли відвідують інші сайти, дивляться відео на YouTube, пишуть електронний лист. За допомогою оголошення ви можете запропонувати користувачеві цікавий йому контент, запросити зареєструватися на сайті, підписатися на розсилку, купити продукт.

За даними аналітичної компанії Forrester Research, 96 % користувачів залишають ваш сайт, не здійснюючи конверсійного дії. Ремаркетинг дає вам другий шанс: ви можете повернути відвідувачів і спробувати їх конвертувати.

Що таке медійна мережа Google

Якщо коротко, медійна мережа (КМС) — це можливість доносити маркетингові повідомлення до величезної аудиторії. У КМС входить понад 2 млн сайтів по всьому світу, популярні сервіси Google, включаючи Gmail, YouTube, Google Maps, соціальні мережі, мобільні програми та ігри.

КМС охоплює 90 % інтернет-користувачів у світі. Щомісяця ця мережа обслуговує більше 1 трлн переглядів веб-сторінок. Система контекстної реклами Google AdWords дозволяє реалізовувати ремаркетингові кампанії в КМС.

З чого почати

Почніть з установки коду ремаркетингу на сайт. Потім визначте цільову аудиторію рекламної кампанії. Після цього вкажіть термін участі користувачів у списку ремаркетингу.

Як додати код

Щоб отримати код ремаркетингу Google AdWords, увійдіть в обліковий запис і виберіть розділ «Загальна бібліотека».

Як ефективно використовувати ремаркетинг: посібник для чайників

У підрозділі «Аудиторії» знайдіть блок «Тег» в правій верхній частині екрана. В ньому виберіть меню «Показати інформацію про тегу».

Як ефективно використовувати ремаркетинг: посібник для чайників

Далі виберіть пункт меню «Налаштування – Переглянути тег AdWords для веб-сайтів». Скопіюйте запропонований код і вставте його в кожну сторінку сайту. Це можна зробити вручну або за допомогою диспетчера тегів.

Як ефективно використовувати ремаркетинг: посібник для чайників

Читайте також: Повне керівництво по Google AdWords для новачків: як налаштувати контекстну рекламу

Як визначити цільову аудиторію та термін участі

Ви можете показувати рекламні оголошення всім відвідувачам сайту або визначити специфічні аудиторії. Наприклад, у вас є можливість показувати оголошення № 1 відвідувачам сторінки A, а оголошення № 2 відвідувачам сторінки B.

Щоб визначити аудиторію, вам необхідно створити списки ремаркетингу. Для цього в підрозділі «Аудиторії» розділу «Загальна бібліотека» виберіть меню «+ список ремаркетингу».

Як ефективно використовувати ремаркетинг: посібник для чайників

Назвіть список і визначте умови включення користувачів. Вкажіть термін участі в списку ремаркетингу.

Як ефективно використовувати ремаркетинг: посібник для чайників

Як створювати забійні ремаркетингові оголошення

В медійній мережі можна використовувати текстові, графічні, мультимедійні та відеореклама. Використовуйте кілька форматів і типів рекламних блоків одночасно, щоб збільшити охоплення ресурсів, на яких буде відображатися ваше повідомлення. У таблиці нижче наведено типи рекламних блоків з найбільшою часткою переглядів:

Тип

Частка переглядів

Повний банер (728 на 90)

25,5 %

Вбудований прямокутник (300 250)

25,1 %

Банер (468 на 60)

12 %

Широкий хмарочос (160 на 600)

10,1 %

Великий прямокутник

8,6 %

Повнорозмірний мобільний банер (320 на 50)

7,4 %

Блок на половину сторінки (300 на 600)

4,3 %

Квадрат (250 на 250)

2,8 %

Створюйте оголошення, що викликають емоційний відгук аудиторії. Уникайте нудних інформаційних повідомлень, які найчастіше залишаються непоміченими. Експерти BuzzSumo проаналізували 10 тис. найбільш популярних в інтернеті у розрізі емоцій, які вони викликають. Результати аналізу на ілюстрації.

Як ефективно використовувати ремаркетинг: посібник для чайників

Тут ви знайдете інформацію, яка допоможе написати хороші оголошення:

 • Як правильно писати контекстні оголошення.
 • Як писати заголовки.
 • Як написати текст, що продає.

Наступні рекомендації відносяться безпосередньо до ремаркетинговым кампаній:

 • Використовуйте візуальні оголошеннях ваш логотип, а також елементи дизайну сайту. Оголошення повинно нагадувати користувачеві про вашому ресурсі.
 • Переконайтеся, що у вас є статичні варіанти оголошень, так як не всі ресурси КМС приймають анімовану рекламу.
 • Вмикайте текстові оголошення в кожну групу оголошень. Деякі ресурси КМС приймають тільки цей формат реклами.
 • Використовуйте в оголошеннях конверсійні кнопки з закликом до дії. У ремаркетинге можна використовувати агресивні інструменти, так як ви показуєте рекламу користувачам, знайомим з вашим бізнесом.

Ви можете використовувати ремаркетинг в рамках існуючих кампаній, а також створити нову. Якщо ви створюєте нову кампанію, в налаштуваннях виберіть тип «Лише медійна мережа» і функцію «Ремаркетинг».

Як ефективно використовувати ремаркетинг: посібник для чайників

На етапі створення групи оголошень виберіть списки ремаркетингу, учасникам яких будуть демонструватися оголошення.

Як ефективно використовувати ремаркетинг: посібник для чайників

Створіть і збережіть оголошення.

Як забезпечити високий CTR ремаркетинговых оголошень

Збільшуючи клікабельність оголошень, ви повертаєте більше відвідувачів на сайт, а також зменшують вартість кліків. Останнє пояснюється просто: Google вигідно показувати оголошення, за якими користувачі частіше переходять на цільові сторінки. Пошукова система використовує показник якості, щоб визначати, які оголошення показувати і скільки рекламодавець заплатить за кожен клік. Завдяки цьому для оголошень з високим CTR знижується CPC, а для оголошень з низьким CTR цей показник підвищується. За даними WordStream, зміну CTR на 0,1 % збільшує або зменшує CPC на 21 %.

Як підвищити CTR оголошень на практиці? Зверніть увагу, 67,5 % графічних оголошень КМС насправді не є графічними. Дві третіх рекламодавців використовують для створення графічних оголошень текст, збережений у форматі зображення.

Як ефективно використовувати ремаркетинг: посібник для чайників

Середній CTR текстових оголошень складає 0,23 %, а для справжніх графічних оголошень цей показник становить 0,31 %. При цьому середній CPC текстових оголошень складає 2,31 USD, тоді як для графічних оголошень вартість кліка дорівнює 0,48 USD. Відчуваєте різницю? Тоді ви вже зрозуміли, що для підвищення CTR і зменшення CPC не потрібно жаліти часу і ресурсів на створення яскравих і красивих графічний оголошень.

Підвищити клікабельність оголошень вам допоможуть наступні рекомендації:

 • З допомогою графічних оголошень пропонуйте клієнтам найвигідніші продукти. Наприклад, це може бути пробна версія програми, участь у семінарі зі знижкою 50 %, КАСКО за рахунок автосалону при покупці машини і т. п.
 • Аналізуйте джерела конверсій. Наприклад, на вашому сайті можуть бути розділи або окремі сторінки, відвідувачі яких найчастіше здійснюють конверсійні дії. Створіть окремі списки ремаркетингу для відвідувачів цих сторінок або розділів. Включіть їх у рекламні кампанії.
 • Показуйте аудиторії ваш кращий контент. Це повинні бути практично корисні огляди і керівництва, отримали багато «розшарювання» і коментарів.

Користувачі будуть переходити з вашим оголошенням, якщо вважатимуть ваші пропозиції вигідними. Якщо ви будете нав’язливо рекламувати нерозпродані товари, ваші оголошення в кращому випадку залишаться непоміченими.

Скористайтеся можливостями просунутих форматів реклами

Згадки заслуговують три просунутих формату: відеореклама YouTube TrueView, рекламні пости в Google+ і ремаркетингові оголошення в пошуку.

 • За допомогою YouTube TrueView ви можете демонструвати відеоролики користувачів, коли вони дивляться відео. Ви платите тільки за перегляди. Якщо користувач натискає кнопку «Пропустити рекламу», оплата не стягується.
 • Платні пости Google+ можна показувати потенційним клієнтам, навіть якщо вони не користуються соціальною мережею Google. Це відносно недорогий спосіб збільшити видимість вашого контенту, а також залучити нових фоловерів.
 • Списки ремаркетингу для пошуку. Ця функція дозволяє вам повертати відвідувачів на сайт, коли вони використовують Google. Ваші оголошення будуть з’являтися в SERP, забезпечуючи вам нові переходи і конверсії.

Ремаркетинг підвищує ефективність контент-маркетингу

З допомогою ремаркетингу ви можете подолати один з недоліків контент-маркетингу: низький показник негайних конверсій. Цей інструмент Google AdWords дозволяє повертати на сайт потрібних відвідувачів в потрібний час. Крім того, ремаркетинг допомагає частково подолати глухоту аудиторії до реклами. Коли користувачі бачать оголошення відомого їм бренду, вони охочіше переходять за посиланням. Якщо ви ще не використовуєте ремаркетинг, саме час почати.

Адаптація матеріалу How to Design Content Remarketing Campaigns That Actually Work by Larry Kim.