147 варіантів звернення до аудиторії

1078

Матеріал підготував Іван Шкіря, засновник Callibri.

«Добрий вечір, добрий вечір мої дорогі. Мої ласкаві, мої злі й похмурі, засмучені і зраділі. Здрастуйте, мої різні, здрастуйте, мої однакові», – так вітала красуня Нонна слухачів «Як би радіо». Перерахувати гамузом усіх, до кого ви звертаєтеся, прийом цікавий, але навряд чи підійде більшості з тих, хто регулярно контактує з аудиторією.

Для тих, хто кожного разу впадає в ступор при думці, як звертатися до передплатникам блогу/пабліка, як до партнерів, а до учасників конференції, Callibri створили цю інструкцію.

Офіційні звернення

У цю категорію входять всім знайомі нудні і банальні загальноприйняті обігу. Вони знадобляться для офіційних листів, заяв, звернень, доповідей, загалом, будь-яких комунікацій, які передбачають заданий формат.

Узагальнені безособові

Можна не ламати голову, а просто написати «добрий день (ранок, вечір)», «здрастуйте», «приємного вечора (дня, ранку, ночі)». Це буде доречно скрізь і завжди.

Узагальнені особисті

Пані та панове, мадам і месьє, леді і джентльмени, юнаки та дівчата, громадяни, товариші, шановні. До речі, «шановні» можуть служити як самостійним зверненням, так і універсальним прикметником до практично будь-яким зверненням будь-якої категорії, наприклад, шановна аудиторія. В деяких випадках можна додавати до обігу слово «дорогі», згадаймо Бориса Миколайовича з його незмінним: «Дорогі росіяни».

За професійною або соціальною ознакою

Колеги, співробітники, колеги, студенти (можна конкретизувати курс), викладачі, школярі, батьки, військові, родичі, однокласники, покупці, клієнти, клієнти, гості, спортсмени, журналісти, піарники, бізнесмени, сантехніки, лікарі, омонівці, екологи. Продовжувати можна до безкінечності. Якщо у вашої цільової аудиторії є загальний ознака, придумуйте звернення, спираючись на нього.

Географічні, національні і релігійні

Росіяни, мешканці (тут можна вказати країну, регіон, область, район, місто, село чи вулицю), співвітчизники, емігранти, москвичі (екатерінбуржци, пітерці, криворіжці – жителі конкретного міста), уралмашевцы (автозаводці, канавинцы – жителі конкретного району). Сюди ж віднесемо звернення до представників конкретних націй (сибірські татари, кримські німці, малі народи Півночі, росіяни, українці, буряти) і прихильників різних релігій (православні, мусульмани, правовірні, буддисти, іудеї).

Політичні

Ще одна специфічна категорія, але раз вже ми взялися класифікувати, то не будемо обходити стороною. Комуністи, єдинороси, путінці, лдпровцы, справедливороси, анархісти, монархісти, націоналісти, юні ленінці, демократи, ліберали, однопартійці.

Неформальні звернення

Навіть офіційні представники серйозних компаній воліють спілкуватися зі своїми передплатниками менш формально, ніж це наказує офіційно-діловий стиль.

Дружні

Досить нейтральна категорія. З одного боку пішли від офіціозу, з іншого – нічого епатажного шокує.

Друзі, дорогі мої, народ, люди, други, дружочки, все, хлопці.

Узагальнені звернення

Привіт всім, салют, доброго часу доби (до речі, так писати — моветон), привіт, дорогі мільйони (тисячі, сотні – показник залежить від розміру аудиторії), доброго ранку суботи (та будь-якого дня тижня) тим, хто…

Запозичені

За останні роки в російській мові з’явилося багато запозичених слів. Не залишилися осторонь і звернення до великої кількості людей. Причому можна використовувати як оригінальне написання, так і транслітерацію.

Хай піпл, хай піпл, бро, сістер, дарлінг, гайз, киндеры, хаюшки, хеллоу.

Зоологічні

Риби мої, котики, кошенятка, котаны, пташенята, птенчики, зайчики, зайчика, Бджілки (постійні читачі).

Ми в Callibri часто користуємося цим прийомом, коли звертаємося до співробітників, Телеграм-чаті співробітники часто чують від мене: «Пташки мої …», а директор з маркетингу говорить менеджерам: «Колибрики, увага!..»

Звернення-прикметники

Саме їх використовувала красуня Нонна і цілком успішно. Розумні, улюблені, хороші, дорогоцінні, милі, лучезарнейшие мої, чарівні, чудові, прекрасні, чудові люди, прекрасні, дорогоцінні, допитливі мої, инстазависимые. Для продовження використовуйте свою фантазію і словниковий запас.

Інфантильні

Відмінно заходять для звернення до спільнот яжематерей і гламуру. Одна з відмінних рис – любов до зменшувально-пестливим суфіксів. Крихти, малята, друзяшки, богині, сонечка, зірочки, матусі-красуні, намистинки, мамс, подруженьки.

Гендерні

Мужики, брати і сестри, хлопчики і дівчатка, дівчата, девули, девчули, ребяты, добродії і добродійки, пацани. Гендерна звернення абсолютно не означає, що повідомлення адресоване виключно до представників однієї статі. Наприклад, «Нещадний піарник» звертається до своїх читачів виключно «дівчинки».

Тільки для своїх

Схожий на офіційну категорію «За професійним або соціальним ознаками», тільки тут зібрали звернення до представників спільнот, які утворилися на основі якихось загальних інтересів. Матусі, французоводы, власники iPhone, вебсарафановцы (це передплатники пабліка WEBSARAFAN), еодиновцы (активні користувачі сайту е1), форумчани, автоклубчики, инстадруги, инстасемья, ласуни, рибалки, рукодільниці.

Всякі різні

Категорії можна придумувати до нескінченності, але принцип, сподіваємося, зрозумілий. Тут просто ще кілька прикладів звернень. В одній з телеграм-каналів, присвячених маркетингу, автор називає свою аудиторію «молодики», «мої юні друзі», «юні мані-мейкери». Хтось трохи спотворює звичайні слова, і виходять товарисч і подписечники (від слова підписка). Для кого-то ідеальним стануть «дорогі мої чемпіони» або «майбутні переможці». Можна взагалі обійтися без звернення: «Привіт. Я Іван Іванов, володар Всесвіту. І сьогодні навчу вас чого-небудь корисного».

Три правила звернення до аудиторії

Готового рецепту, як знайти ідеальне звернення для своєї аудиторії, не існує. Але можна виділити кілька загальних правил:

  • Визначтеся, як ви будете спілкуватися з аудиторією – офіційно або неформально. Відштовхуйтеся від власного статусу: в розсилці з великого концерну за підписом генерального директора навряд чи буде доречно звернення «хай піпл». А от запрошення на корпоративну вечірку той самий директор цілком може написати «друзі».
  • У власному блозі ви цар і бог, тому вибір звертання залежить від того, яку аудиторію ви хочете залучити і яку атмосферу створити. Якщо в постах буде мат і жарти на межі, то звернення «шановні та дорогі передплатники» не піде.
  • Найпростіший – звернутися до ЦА. Нехай це банально, зате точно нікого не образить.
  • У цій статті згадуються 147 варіантів звернень. Якщо про щось забули, пишіть в коментарях.