Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»

324

24 квітня 2015 року ми зробили заяву про те, що повністю відмовляємося від публікації «прохідних» статей і переходимо на power page (великі і дуже глибоко опрацьовані матеріали з обраної теми, їх ще іноді називають лонгриды з-за їх обсягу). Завдяки цій стратегії ми планували збільшити інтерес до нашого блогу, поліпшити поведінкові метрики нашого сайту і отримати серйозне зростання пошукового трафіку. З того моменту, як ми почали дотримуватися цього правила, минуло рівно півроку. Настав час підбивати підсумки.

Скільки матеріалів ми опублікували?

З 24 квітня по 24 жовтня ми опублікували 30 лонгридов та 8 матеріалів, які я до лонгридам вирішила не відносити: короткий анонс про запуск конкурсу, пост, що складається з одних демотиваторів, інфографіку, відео, а також кілька інтерв’ю з експертами (даний тип контенту зазвичай не концентрується на одній проблемі і містить у собі мало практичних порад).

В цілому за півроку ми написали 30 лонгридов (це виходить приблизно 1 лонгрид в тиждень). При цьому велика частина з них була написана Дмитром Дементием (20 статей написав Дмитро, 10 – інші автори). Ось список всіх статей, опублікованих у нашому блозі за минулі півроку:

 • Як відкрити інтернет-магазин: покрокова інструкція
 • Як правильно замовити сайт: покрокове керівництво для чайників
 • 40 розсилок по SEO та інтернет-маркетингу, на які обов’язково варто підписатися
 • Як просувати молоді сайти після запуску «Мінусинська»: 30 думки експертів рунета
 • Кейс кейсів: навіщо використовувати в інтернет-маркетингу case studies
 • Створення тексту від «А» до «Я»: як написати, оптимізувати і зверстати статтю
 • Думки експертів ринку про боротьбу «Яндекса» з SEO-посилання
 • 97 ідей інтернет-бізнесу
 • Як використовувати соціальні докази в інтернет-маркетингу
 • Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»
 • Як оцінити перспективи онлайн-проекту: фінансова абетка для початківців підприємців
 • Повне керівництво по просуванню додатків: 23 кроки в топ магазинів
 • Чи є життя поза «Яндекса» і Google: альтернативні способи залучення трафіку
 • Як користуватися сервісом веб-аналітики Liveinternet.ru
 • Покрокове керівництво по «Яндекс.Директ» для новачків
 • Сповідь «чорного» SEO-оптимізатора
 • Як створити сайт на Joomla!: покрокове керівництво для початківців
 • Кейс: про те, як ми 2 місяці тестували сервіс Chaser і що нам це дало по лидам
 • Які бувають фільтри пошукових систем: чек-лист для діагностики санкцій «Яндекса» і Google
 • 200+ кращих кейсів з інтернет-маркетингу в рунеті
 • Як зробити багатомовний і мультирегіональний сайт
 • Відкладений постинг в соціальних мережах: кращі сервіси для публікації повідомлень за розкладом
 • Повне керівництво по оптимізації конверсії: як підвищити конверсію, залучити нових клієнтів і уникнути помилок
 • Texterra проти всіх
 • Як використовувати нову «Яндекс.Метрику»: докладне керівництво для початківців
 • Чорний копірайтинг: як напевно добити аудиторію з допомогою неякісних текстів
 • Як зробити виральный лендінгем: 7 прикладів і кейс
 • Повне керівництво по Google AdWords для новачків: як налаштувати контекстну рекламу
 • Як створити сайт на WordPress: повне керівництво для новачків
 • Контент-стратегія не значить нічого без зміни самого бізнесу
 • Ну, а тепер давайте розглянемо, як перехід з посередній статей на лонгриды вплинув на показники нашого сайту.

  Загальний трафік

  Оскільки сумарний трафік нашого сайту вже давно йде по наростаючій, списувати збільшення трафіку виключно на перехід на нову стратегію неправильно. З іншого боку, якщо б цей підхід виявився провальним, такого зростання ми б не спостерігали. Якщо порівняти сумарний трафік за квітень і жовтень 2015, то виявиться, що показники зросли на 34%, що є досить непоганим результатом.

  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»

  При цьому, тут обов’язково варто сказати, що протягом цього часу ми практично не використовували платні джерела трафіку: 2 рази крутили рекламу на «Фейсбуці» (для промоутування нашого конкурсу та статті про розсилки по інтернет-маркетингу), але це ніяк не могло вплинути на загальну динаміку зростання. Ніяких нових маркетингових інструментів ми в цей час також не використовували. Все, що змінилося в нашій стратегії просування, – це якість і частота виходу вмісту в блозі.

  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»

  Пошуковий трафік

  Те ж саме стосується і пошукового трафіку. У нас давно йде зростання трафіку, але після зміни стратегії він просто вибухнув. Якщо порівняти кількість пошукового трафіку за квітень і жовтень 2015, вийде, що показники зросли на 62%.

  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»

  Неможливо сказати напевно, чим зумовлений такий стрімкий ріст, але ми схильні до того, що все-таки це заслуга якісних матеріалів, які ми публікуємо в нашому блозі останнім часом. За рахунок цих матеріалів у нас значно покращилися поведінкові метрики, зросла кількість якісних природних вхідних посилань і соціальних сигналів. Все це вплинуло на те, що наш сайт став більш трастовим в «очах» пошукових систем, і за рахунок цього багато наші матеріали повилазили в ТОП, витісняючи звідти менш якісний контент.

  На графіку нижче ви можете подивитися пошуковий трафік, який нам принесли 30 лонгридов, опубліковані за останні півроку:

  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»

  А ось пошуковий трафік, які нам дали 30 статей, які були опубліковані до зміни стратегії:

  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»

  Різниця не дуже велика, але вона є. При цьому варто враховувати, що лонгриды публікувалися протягом усіх шести місяців, а короткі статті, які я взяла для порівняння, були опубліковані протягом квітня (в той час ми публікувалися дуже часто, практично кожен день). Найефективніша стаття про SEO-оптимізацію інтернет-магазинів набрала за 6 місяців 1834 переходу з пошуку (в місяць це виходить 305 переходів). У той час як найбільш ефективний лонгрид про відкладений постинг, який був опублікований 8 червня, за 5 місяців набрав 4689 переходу (937 переходів в місяць).

  Таким чином, можна зробити висновок про те, що лонгриды мають більший потенціал в отриманні пошукового трафіку, оскільки пошукові системи вважають цей контент найбільш повним і якісним з обраної теми. Але для того щоб цей потенціал реалізувати, треба обов’язково дотримувати наступні вимоги: стаття повинна бути якісною і корисною, вона повинна бути правильно оптимізована (як показує наш досвід, бажано, щоб ключ використовувався в заголовку), на неї повинен йти достатній трафік, щоб пошуковики могли швидше зробити висновок про те, що вона дійсно якісна (для цього потрібно представляти її де тільки можливо), ну і плюс до цього сам сайт повинен бути зручним у плані юзабіліті і викликати довіру користувачів.

  Якщо всі ці умови будуть враховані, то ваш лонгрид з великою часткою ймовірності з часом почне приносити вам пошуковий трафік. Причому, не один-два місяці, а на протязі довгого-довгого часу. Деякі статті з нашого блогу приносять нам пошуковий трафік роками. Можете самі в цьому переконатися:

  • 12 прикладів чудових лендингов: надихаємось професіоналів
  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»
  • Як ефективно використовувати хештегі
  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»
  • 96 забійних ідей контенту для соціальних мереж
  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»

  Зверніть увагу на той факт, що всі три графіка мають висхідний тренд. Це відбувається з-за того, що пошукачі з часом змінюють своє ставлення до сторінки – вони збирають дані про інтерфейсу досвіді і на підставі цього роблять висновок про її якість. Якщо якісний контент (його читають, расшарівать, коментують, додають в закладки), то його видимість в пошуку поступово поліпшується. Якщо на сторінку заходять користувачі, читають перші кілька рядків, закривають вкладку і продовжують пошук потрібної їм інформації – значить, неякісний контент, і його видимість у видачі знижується.

  Це якщо говорити зовсім простою мовою 🙂 насправді, в пошуковому ранжуванні беруть участь сотні різних факторів, пошукові системи використовують big data, і часто навіть самі співробітники «Яндекса» і «Гугла» не можу сказати напевно, які фактори стали вирішальними в ранжируванні того чи іншого сайту. Але загальний сенс, думаю, я вам передала.

  Розшарювання

  Для того щоб зрозуміти, чи збільшилася кількість розшарювання у наших статей після того, як ми змінили стратегію ведення блогу, я використовувала безкоштовний сервіс Social Activity, який порекомендував один з наших читачів в коментарях до нашого конкурсу. Я взяла 30 матеріалів, які ми опублікували до зміни стратегії і 30 лонгридов, які ми опублікували за останні півроку, і порівняла кількість їх розшарювання. На графіку нижче ви можете побачити, наскільки серйозна різниця.

  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»

  Пояснюється такий результат досить просто – коли користувачі бачать великий і дуже якісний з увазі матеріал, вони або зберігають його в закладки, або діляться ним в соцмережах для того, щоб прочитати пізніше. З цієї ж причини у цих статей зазвичай багато переглядів, т. к. користувачі постійно повертаються до них (реалізують один пункт, дивляться, що можна зробити далі, йдуть, потім знову повертаються, і так по колу).

  Читайте також: Чому ваш контент не працює: мій особистий кейс

  Переходи з соцмереж

  Наш контент часто крадуть і постять в соцмережах без вказівки джерела. Для багатьох SMM-ників це вважається нормою, і ми, відверто кажучи, вже втомилися з цим боротися. Але ось, що я відзначила для себе після того, як ми почали постити лонгриды – на нас стали посилатися! Але не тому, що у SMM-ників прокинулася совість, а тому що лонгриды просто незручно читати в соцмережах. Ось такі анонси були не рідкістю впродовж минулого півроку:

  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»
  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»
  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»

  Поведінкові метрики

  Після того, як ми відмовилися від коротких статей і перейшли на power page, поведінкові показники нашого сайту покращилися:

  • Знизився показник відмов
  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»
  • Збільшився час перебування на сайті
  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»
  • Глибина перегляду залишилася приблизно на тому ж рівні
  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»

  Збільшення лояльності наших користувачів

  Коли ми зробили заяву про те, що вирішили змінити підхід до ведення нашого блогу, наші читачі дуже бурхливо відреагували. Пост набрав 39 коментарів, і жоден з них не був негативним (крім тих, в яких користувач скаржився на наші попап, але це до теми не відноситься). Всі користувачі, отписавшиеся в цій гілці, схвалили наше рішення.

  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»

  З тих пір минуло півроку, і за цей час ми отримали дуже багато позитивних відгуків про наш контенті. Якщо ви досі не можете вирішити, чи варто вам використовувати контент-маркетинг у просуванні свого сайту, нехай це буде для вас стимулом:

  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»

  На жаль, ефективність контент-маркетингу неможливо порахувати ізольовано, тому жодних графіків я показати тут не можу. Замість цього я просто наведу вам два реальних факту. Перший – наш сайт набрав стрімку швидкість нарощування трафіку, і цей тренд продовжує посилюватися з кожним місяцем (графік на початку кейса ви вже бачили). І другий – у вересні ми побили черговий рекорд з продажів. Ні контекстною рекламою, ні якими-небудь іншими платними інструментами залучення трафіку ми не користуємося. Всі ці заявки згенерувати наш блог і добра репутація.

  Лонгриды ефективні!

  Незважаючи на те, що ми не можемо із стовідсотковою впевненістю заявляти, що саме зміна стратегії ведення блогу позначилася на поліпшення всіх показників сайту, ми вважаємо, що це зіграло величезну роль. За рахунок уміння створювати якісний контент, ми здобули репутацію кращих фахівців з контент-маркетингу в рунеті (так, нехай це звучить не скромно, але серед агентств ми дійсно найдалі просунулися в цьому напрямку), серйозно збільшили кількість загального і пошукового трафіку, виростили достатньо велика спільнота шанувальників (користувачів, які лояльно ставляться до нашої компанії і рекомендують її своїм знайомим).

  Зараз ми ставимо для себе нову мету. Вона величезна. Настільки, що нам страшно її озвучувати. Але ми зробимо це. Ми хочемо зробити наш блог самим цікавим і корисним ресурсом у світі вітчизняного інтернет-маркетингу. Для цієї мети ми вже почали підбирати нових талановитих авторів і звільнили від більшості сторонніх завдань усіх «стареньких» авторів (мене, Дениса і Тимура). Починаючи з сьогоднішнього дня ми будемо поступово збільшувати кількість матеріалів, не опускаючись за якістю нижче тієї планки, яку вже взяли. Всі наші статті будуть мати практичний характер, а це означає, що будь-хто зможе прочитати наш матеріал і тут же впровадити на практиці дані в неї поради. Як і раніше, я буду стежити за тим, щоб у нашому блозі не було прохідних матеріалів. Так що, stay tuned. Підписуйтесь на нашу розсилку і будьте в курсі всіх наших кейсів і експериментів.

  Update

  В день публікації цього кейса з нами зв’язався один з наших читачів і розповів свій кейс по використанню лонгридов. З задоволенням ділимося ним з вами.

  Доброго дня, колеги!

  Я із задоволенням читаю ваш ресурс, але сьогодні, після прочитання статті про лонгриды, вирішив надіслати вам результат моєї роботи з такого роду текстами. Я ставив собі завдання робити не просто лонгриды, але намагатися написати найкращі статті на кожну тему. Після цього злегка штовхав їх через ДУЖЕ недорогу рекламу в «Фейсбуці». За цією схемою за півроку я виклав лише ТРИ статті (справа в тому, що у мене є основна робота, а ведення блогу – це хобі, тому часу на більшу кількість постів просто не вистачає). Рекорд за відвідуваністю – 20 000 чоловік за тиждень (з бюджетом в 1000 рублів). Якщо ви вірите, що стаття хороша, її достатньо лише злегка підштовхнути. Інше читачі зроблять самі.

  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»
  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»
  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»
  Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»