Пошуковий маркетинг своїми силами: 10 порад для малого бізнесу

277

Хочете залучати клієнтів через інтернет, але не готові платити сеошників? Тоді вам доведеться самостійно освоювати ази пошукового маркетингу. У цій статті ви знайдете 10 рад для власників невеликого бізнесу в офлайні, бажаючих отримувати нових споживачів за допомогою веб-сайту.

Пошуковий маркетинг своїми силами: 10 порад для малого бізнесу

Для чого козі баян

Самостійно освоївши ази пошукового маркетингу, власники невеликого офлайн-бізнесу зможуть вирішувати наступні завдання:

 • Збільшувати природний трафік на сайт.
 • Ранжируватися в топ видачі по важливим для підприємства запитам.
 • Демонструвати контактні дані компанії на сторінці пошукової видачі.
 • Впливати на потреби аудиторії.
 • Формувати спільноту лояльних споживачів.

При правильному використанні пошуковий маркетинг перетворюється для невеликого офлайн-бізнесу в рекламний канал, який генерує постійний потік клієнтів.

Пошуковий маркетинг своїми силами: 10 порад для малого бізнесу

Порада № 1: розберіться з ключовими словами

Вам потрібно знайти ключові фрази, за якими клієнти шукають ваш бізнес в пошукових системах. Наприклад, якщо ви ремонтуєте взуття в Тулі, користувачі напевно використовують ключ «ремонт взуття в Тулі». Ваше завдання — знайти якомога більше ключових фраз, специфічних вашу і ваших колег-конкурентів бізнесу. Використовуйте для цього наступні інструменти:

 • Планувальник ключових слів Google.
 • Підбір слів «Яндекс».
 • «Слово* б».
 • Key Collector (платна програма).

Внесіть ключові слова в електронну таблицю. Об’єднайте їх у три групи за частотою вживання: високо-, середньо — і низькочастотні.

Порада № 2: оптимізуйте сайт і контент

Наведіть сайт у відповідність з технічними вимогами пошукових систем. Про вимоги «Яндекса» читайте в «Яндекс.Вебмастере», а вимоги Google можна знайти в «Інструменти для веб-майстрів».

Щоб не витрачати час на глибоке вивчення технічної оптимізації, використовуйте SEO-дружній «движок», наприклад, WordPress. Встановіть комплексний SEO-плагін, наприклад, All in One SEO Pack. Все, стартова технічна оптимізація завершена. Пора переходити до оптимізації контенту.

Вам потрібно створювати корисний, унікальний, цікавий, якісний, експертний контент. Ваш сайт повинен перетворитися на джерело важливої інформації. Для цього вам доведеться вести корпоративний блог.

Поверніться до електронної таблиці з ключовими словами. Використовуйте її, щоб скласти контент-план на найближчі півроку. Для цього згрупуйте близькі за змістом ключі і сформулюйте теми майбутніх публікацій. Створюючи контент, тримайте ключові фрази в розумі. У вас немає завдання напхати текст ключами. Просто розкажіть, як ви ремонтуєте взуття в Тулі, як споживачу вибирати ремонтну майстерню і т. п.

Порада № 3: додайте свій бізнес в Google Local і «Яндекс.Адреси»

Додавши організацію в «Яндекс.Адреси» і Google Local, ви отримуєте важлива перевага. Контактні дані вашої компанії будуть відображатися на сторінці пошукової видачі.

Пошуковий маркетинг своїми силами: 10 порад для малого бізнесу

Порада № 4: внесіть дані про бізнес в популярні каталоги і на сайти оголошень

Це необхідно не для оптимізації під пошукові системи. Просто багато клієнтів користуються електронними дошками оголошень, щоб шукати вигідні пропозиції. Зверніть увагу на ресурси Avito.ru, Mercatos.net, 1000dosok.ru та інші.

Порада № 5: стати педантом

Стежте, щоб інформація про вашому бізнесі відображалася в Мережі точно. Це стосується контактних даних, списку послуг або товарів, назви компанії. Перевіряйте інформацію перед публікацією на сайті та в соціальних мережах, на сайтах оголошень. Точність інформації, що публікується важлива для живих користувачів і пошукових систем.

Рада № 6: просіть споживачів писати відгуки про вашому бізнесі

Зверніть увагу, це повинні бути реальні відгуки, в іншому випадку вам дістанеться від клієнтів і пошукачів. Підійдуть відгуки на «Яндекс.Місто», Yelp, Google+ Local, в соціальних мережах, на галузевих сайтах і форумах.

Пам’ятайте, вам не потрібні лише хороші відгуки. Працюючий бізнес неминуче стикається з негативом. Покажіть аудиторії, що ви прислухаєтеся до критики і працюєте з незадоволеними клієнтами.

Порада № 7: оптимізуйте профілі в соціальних мережах

Виберіть найбільш популярні серед ваших клієнтів соціальні мережі, створити в них паблики або бізнес-сторінки і публікуйте корисну інформацію. На початку роботи достатньо взяти 2-3 мережі, наприклад, Facebook, «Вконтакте» і Google+. Якщо ваш продукт або послуга візуально привабливі, використовуйте Instagram або Pinterest.

У соціальному профілі вкажіть назву організації, контакти, перерахуйте перелік продуктів, дайте посилання на сайт. Публікуйте анонси власного контенту, а також анонсируйте корисні публікації з інших джерел.

Порада № 8: займіться зовнішньої оптимізацією

Знайдіть галузеві сайти, місцеві портали, форуми. Пишіть для них статті, беріть участь в обговореннях, допомагайте аудиторії вирішувати проблеми, пов’язані з вашим бізнесом. Не прагніть щоразу отримувати зворотні посилання. Лінки повинні з’являтися природно, щоб пошукові системи не звинуватили вас у маніпуляціях.

Порада № 9: подумайте про мобільних користувачів

Ваш сайт повинен бути зручним для власників смартфонів і планшетів. Найпростіше це завдання вирішується з допомогою адаптивної верстки. При необхідності ви можете вибрати мобільну версію сайту або програми. Однак невеликому офлайн-бізнесу зручніше почати саме з адаптивного дизайну.

Порада № 10: аналізуйте ефективність просування

Аналіз необхідний, щоб визначати ефективність тих або інших підходів і вносити зміни в маркетингову кампанію. В якості інструменту моніторингу використовуйте Google Analytics. Вам знадобляться наступні матеріали:

 • На які питання вміє відповідати Google Analytics.
 • 50 трюків і рад.
 • Як перевірити налаштування Google Analytics.
 • 6 порад для просунутих користувачів.

Використовуйте спліт-тести, щоб перевіряти ідеї щодо покращення сайту в режимі онлайн.

Просто почніть

Повірте, починати бізнес страшніше, ніж освоювати пошуковий маркетинг. Якщо вам вдалося провести свою справу через долину смерті, у вас є все, щоб навчитися залучати клієнтів з пошуку. Вчіться, спілкуйтеся зі спеціалістами, обговорюйте питання, що виникають на тематичних форумах. Отримані знання знадобляться вам, щоб оцінювати компетентність інтернет-маркетингових агентств. Ви будете працювати з ними, коли масштаби вашого бізнесу зростуть, а у ваших співробітників не залишиться часу на просування в інтернеті.

Адаптація матеріалу 10 Steps a Local Business Can Take Today to Improve Search Rankings.