Реклама на сайтах знайомств. Забудьте про секс – працює любов!

273

Зовсім недавно ви дізналися про те, як порно-сайти освіжили банальну кліше «Sex Sells». Ресурси для дорослих стали дешевою і дієвим майданчиком для реклами одягу та ресторанів цілодобової доставки їжі. На цей раз вас чекає матеріал на схожу тему, але тепер продає не секс, а любов – не менш сильний, але при цьому схвалена суспільством почуття.

Сайти знайомств – це не соромно

Вам під прицілом ніхто не зізнається, що у нього преміум аккаунт на Pornhub, а от про зустріч з коханою людиною на сайті знайомств цілком можна почути за обіднім столом – тепер у цьому немає нічого підозрілого.

Дослідницький центр PEW із США повідомляє

 • 15% дорослого населення щоденно використовують сайти і додатки знайомств;
 • 41% опитаних повідомили, що знають того, хто користується сайтами знайомств;
 • за 3 роки кількість користувачів у віці 18-24 збільшилася втричі – з 10 до 27%;
 • 5% пар в тривалих відносинах повідомляють, що зустріли один одного онлайн.
Реклама на сайтах знайомств. Забудьте про секс – працює любов!

Засновник сайту знайомств Tab Dating – Шиб Хуссейн – каже: «Онлайн-знайомства – це мейнстрім. Ми охоплюємо весь демографічний спектр, а тому бренди зобов’язані використовувати цю перевагу. Все що їм залишається – зробити цікаву кампанію на базі нашої платформи!»

Ідеальне середовище для реклами?

Один з висновків, які можна зробити з висловлювань доктора Дэвида Шпигельхальтера, які він наводить у своїй книзі Sex by Numbers, – сьогодні люди більше дивляться на картинки, чим займаються реальним сексом.

Док посилається на Британський Національний Огляд сексуальних відносин (і є!), де стверджують, що сьогодні пари мають менше справжньої близькості, ніж у 1990 році. Підлітки менше п’ють (що добре), менше зав’язують стосунки, а замість цього більше залипають в Мережі. Що вони там роблять? Здогадайтеся самі, якщо одні з найбільш скачуваних додатків Android в минулому році – Tinder, Match.com, Hot or Not – сайти знайомств.

Статистика лише підтверджує перспективи

Реклама на сайтах знайомств. Забудьте про секс – працює любов!

3 плюса реклами на сайтах знайомств:

 • Точне таргетування – за місцем проживання, віком, статтю, сімейним станом, знання мов, захоплень і інтересів.
 • Активна і платоспроможна аудиторія. Відвідувачі сайтів знайомств – прошарок у віці від 18 до 40 (80%), у яких часто вже є вища освіта і постійна робота.
 • Лояльне ставлення до реклами. Порівняйте дві ситуації. Вас відволікає рекламний банер під час аврального пошуку потрібного шматка коду, поки начальник кричить на вухо, або спокійно перегортаєте анкети, лайкаете дівчат в бікіні і бачите цілком собі привабливий смартфон.
 • І якщо у випадку з порно-сайтами спливає ряд моральних перешкод, страх нашкодити репутації, то на сайтах знайомств у брендів повністю розв’язані руки. У США і Великобританії компанії вже щосили використовують для своїх кампаній Tinder – одна з найпопулярніших програм для онлайн-знайомств.

  Навіщо тобі побачення, якщо є піца?

  Американська компанія domino’s Pizza запустила у Великобританії рекламну кампанію в честь дня святого Валентина. Вони вирішили обійти стороною щасливі парочки і порадувати тих, хто в це свято залишився на самоті.

  В результаті в Tinder з’явився новий персонаж domino’s Pizza, який можна було знайти серед інших завсідників соціальної мережі. Цілком реальний контакт, який можна лайкнути і, отримавши взаємну симпатію, навіть поспілкуватися.

  Реклама на сайтах знайомств. Забудьте про секс – працює любов!

  Якщо ви сподобалися domino’s Pizza, вам покладена безкоштовна піца або інший бонус. У наступному відео детальніше про акції, але якщо вам ліньки дивитися, я коротко опишу результат.

  • прямий контакт відбувся з 234 350 людьми;
  • PR охоплення перевищив 2 200 000 людина;
  • вартість показу реклами одній людині – менш 0,00008 пенсів (менше 7 рублів за 1000 показів).

  Майже таку ж акцію провели хлопці з McDonalds, але вже в Румунії. Вони теж використовували Tinder для реклами власної продукції до дня всіх закоханих.

  Серіал Suits (у російському перекладі Форс-мажори)

  Творцям серіалу пощастило, що два виконавчих менеджера Tinder, які в той момент керували додатком, були фанатами Suits, а тому дозволили розмістити завідомо нереальних персонажів в мережі.

  Реклама на сайтах знайомств. Забудьте про секс – працює любов!

  В результаті фанати і просто рядові користувачі, в залежності від статі, могли познайомитися з Харві Спектром або Рейчл Зейн – головними героями серіалу. Не просто познайомитися, а отримати взаємну симпатію, поспілкуватися або навіть побачити неопубліковані сцени з фільму.

  Любов допомагає на всіх фронтах

  Хто сказав, що треба продавати? Сайти знайомств – відмінна майданчик для соціальних кампаній. Реклама агентства Bartle Bogle Hegarthy разом з активістами з Social Teeth взялися допомогти кинутим собакам знайти свою половинку.

  Гортаючи анкети і фотографії, користувачі бачили перед собою фотографії цуценят, яким потрібен будинок. З ними можна отримати взаємний лайк…

  Реклама на сайтах знайомств. Забудьте про секс – працює любов!

  І навіть домовитися про зустріч 🙂

  Реклама на сайтах знайомств. Забудьте про секс – працює любов!

  — Якщо ти хочеш взяти мене до себе або просто погуляти напиши на цей Email.
  — Я з задоволенням погуляю з тобою, милий!
  — Добре, коли у тебе є час?

  Вже в першу годину після запуску проекту 1500 одиноких собак отримали свої збіги і шанс знайти постійний будинок. Відмінний результат і чудова ідея. Не остання в галузі соціальної реклами.

  Національна служба охорони здоров’я Великобританії в темі

  NHS (National Health Service) просунули ідею того, наскільки важливо бути донором органів. Одним з носіїв послання став відомий в Англії актор Джеймі Ленг. Після того, як користувач лайкнув його профіль, він отримував повідомлення від зірки «Якщо б і нужденним в органах було так само просто знайти потрібну людину» і далі прохання зареєструватися на порталі для донорів.

  Реклама на сайтах знайомств. Забудьте про секс – працює любов!

  Результат кампанії – за 2 тижні вдалося зібрати 92% від звичайного числа щорічних підписів.

  Чому так багато «соціалки»? По-перше, тому що Tinder активно допомагає некомерційним проектам в просуванні, а по-друге, тому що аудиторія на сайті не прагне швидше звідти втекти і розташована до позитивних вчинків.

  А що в Росії?

  З метою оволодіти матеріалом з усіх сторін, я на якийсь час став користувачем відразу декількох сайтів знайомств. По інтерфейсу і наповнення видно, що всі вони належать одній з найбільших в Росії і Європі мережі Wamba.ru.

  Що сказати про рекламу? А говорити і не про що. Я не помітив » не те що цікавих кампаній або продуманих акцій, а навіть більш-менш пристойних рекламних банерів – настирливий фітнес-клуб і контекстна реклама. Думав справа в геолокації – у мене в профілі автоматично вискочив Липецьк, але навіть Москва не принесла нічого цікавого. Сотні оновлень, тисячі кліків за пару тижнів і жодного пристойного матеріалу. Якщо реклама в профілі, то секс-послуги, які швидко баніт адміністрація.

  Реклама на сайтах знайомств. Забудьте про секс – працює любов!

  Чому так? Може, на російських сайтах відвідуваність низька? Статистика говорить про зворотнє. На одному тільки love.mail.ru щодня (!) понад 600 000 відвідувачів і 25 000 000 переглядів. Всього відвідувачів мережі Wamba кожен день близько 3 000 000.

  Реклама на сайтах знайомств. Забудьте про секс – працює любов!

  Ще трохи загальної статистики Wamba з презентації.

  Реклама на сайтах знайомств. Забудьте про секс – працює любов!

  З цього боку майданчик виглядає перспективною. Може, справа в ціні? Ось що говорить прайс на сайті corp.wamba.com.

  Реклама на сайтах знайомств. Забудьте про секс – працює любов!

  Причому за кожен параметр націлювання доведеться істотно доплатити.

  Реклама на сайтах знайомств. Забудьте про секс – працює любов!

  Відразу скажу, що я не таргетолог, а тому порівняю з тими даними, що вже є в статті. На прикладі domino’s Pizza, у яких ціна за показ вийшла 0,00008 пенси (приблизно 6,4 рубля за тисячу), виходить, що рекламуватися в російськомовному сегменті не так вже й дешево. Особливо якщо робити це в лоб і не проявляти ніякої фантазії.

  Хоча, якщо чесно, я сумніваюся, що це основна причина, по якій в цей сегмент не надто активно йдуть компанії. У порівнянні з альтернативами, ціна не така вже фантастична.

  На жаль, в Росії великий вплив мають усталені тренди, а новинки маркетингу приживаються з великим скрипом. Рекламникам лінь шукати нові майданчики і придумувати складні, ефектні кампанії – клієнти і так ідуть, а замовник часто поняття не має, куди зливається його бюджет.

  Загалом, якщо порно для вас все ще занадто, беріть на озброєння ще один альтернативний спосіб просування. Звичайно, хотілося б побачити не просто купу банерів (чим більше заплачу, тим краще), а по-справжньому креативну кампанію, яка враховує особливості майданчика і бажання аудиторії. Як думаєте, чи дочекаємося?