Як приборкати «Пінгвіна»?

373

Пошуковик Google змінює алгоритми пошуку до п’ятисот разів на рік. Однак серйозні структурні зміни, що стосуються виведення на сторінці результатів пошуку, відбуваються набагато рідше, приблизно раз у два місяці. У числі основних модифікацій за останній час – апгрейд алгоритму Panda 3.7 і, звичайно ж, запуск «Пінгвіна».

Спочатку «Пінгвін» призначався для боротьби з інтернет-спамом, заснованим на зовнішньої посилальної маси. Алгоритм вже введений, він торкнувся величезна кількість сайтів – як в рунеті, так і за кордоном (UpDate від 19.07.2012: як учора заявив Google, останні території – корейська та японська інтернет – вчора впали під Пінгвіном). Відразу після запуску Пінгвіна, представники Гугла говорили про 3% сайтах, яких торкнеться Пінгвін. Не знаємо, скільки їх по інтернету (рунет, все-таки, тут не показник, роль посилального тут завжди була кратно вище, ніж в цілому по інтернету), але в рунеті таких сайтів значно більше, ніж 3%. За нашим уявленням їх близько 22-24% у комерційному сегменті.

Як виглядає удар Пінгвіна. Ось типовий приклад — це щоденний трафік з Гугла після Пінгвіна:

Як приборкати «Пінгвіна»?

З 24 квітня трафік з Гугла падає, але не зникає зовсім, всі сторінки залишаються в індексі.

До речі, настав час реклами:

Як «приборкати Пінгвіна»? Звертайтеся до нас, у нас реально напрацьована офігенна компетенція в цьому питанні. Ну а якщо з якоїсь причини ви маєте намір боротися з антиспамовым алгоритмом від Google самостійно, то пропонуємо вам рецепт успішної боротьби.

Рекламна пауза закінчилася, продовжуємо.

Ось список наших порад:

 • Контролюйте ключові слова

Google спостерігає за ключовими словами сайту. Пошуковику важливо знати, чому присвячений інтернет-ресурс. Щоб Google не забракував сайт, не потрібно виділяти ключові слова жирним шрифтом. Проблема ключових слів у «Пінгвіні» як і раніше актуальна, і щодо цієї проблеми можна дати наступні рекомендації:

 • Щоб матеріал на основі ключових слів був якісним, тримайте їх в голові при написанні текстів. Не варто вставляти їх у вже готовий текст.
 • Слід звернути особливу увагу на редагування тексту. Краще зайвий раз перечитати написане.
 • Слід написати назву бренду в рядку Title, а головне ключове слово переважно написати першим.
 • Картинки треба підписувати ключовими словами, якщо вони релевантні один одному.
  • Оптимізуйте зовнішні посилання

  В інтернет-маркетингу одночасно ефективним і безпечним методом вважається використання ключових слів у тексті посилань. Хоча зовнішні посилання на інтернет-ресурс важливі, вони є основним способом маніпуляції. На що ще ми радимо звернути особливу увагу:

 • Слід уникати однакових текстів посилань, що ведуть на ваш сайт. Це напевно не сподобається пошуковикам.
 • Зверніть увагу на те, щоб кількість посилань з ключовими словами було менше, ніж кількість посилань з назвою бренду.
 • Щоб пошукові системи не забракували інтернет-ресурс, треба використовувати неописательные посилання, наприклад, «натисніть сюди» або «відвідайте сайт».
 • Ми рекомендуємо повністю відмовитися від «автоматичних систем просування», систем, які по суті тільки закуповують посилальну масу в авторежимі (з автоматичними анкорами).
 • Пора починати стежити за якістю ваших донорів. Стратегія отримання посилання звідки тільки можливо і в що б то ні стало більше не працює. І навіть шкодить.
 • Одне з кращих засобів сайту для взаємодії з пошуковими системами – якісне релевантний зміст. Звичайно, це вимагає чимало сил і часу, але воно того варто.
  • Зверніть увагу на контент сайту

  Контент – одна з основних складових успішного просування. Час, витрачений на якісні тексти для сайту, – це інвестиції в майбутнє.

 • Не рідше одного разу в тиждень на сайті або в блозі повинні з’являтися нові матеріали, а прес-релізи повинні виходити як мінімум раз на місяць.
 • Опублікуйте на сайті офіційні документи компанії. Також можна поділитися з читачами досвідом своєї роботи, відомостями про прийом нових працівників, про участь в різних заходах та виступах на конференціях і т. д. Це повинно зацікавити читачів.
  • Користуйтеся сервісом Webmaster Tools

  Сервіс Google Webmaster Tools корисний тим, що ви можете подивитися на свій сайт очима цього пошуковика. Також сервіс вкаже на можливі технічні помилки сайту. Іноді Webmaster Tools допомагає виявити спам на інтернет-ресурсі.

  • Відмовтеся від «чорних» тактик

  Серед них можна назвати, наприклад, спінінг і клоакінг.

  А ось в кінці статті ми хотіли б окремо сказати, що ми НЕ рекомендуємо робити.

  На багатьох форумах і блогах йдеться про використання 301-го редиректа, як про панацею виходу з-під фільтрації. Алгоритм використання наступний:

  • створюємо сайт на новому домені (вкрай бажано тільки змінити зону, зберігши першу частину домену до точки);
  • робимо повну копію зафильтрованного сайту;
  • у файлі robots.txt створюємо директиву для пошуку із зазначенням нового хоста;
  • очікуємо від 1 до 4 тижнів, поки домени «склеятся».

  Після склеювання спостерігається наступний ефект: вага зовнішньої посилальної маси передається на новий домен, а фільтр – ні. Тобто, отримуємо готовий, «чистенький» сайт, який вийшов з-під фільтра.

  Так, це зараз працює, і це найбільш прямий шлях до результату.

  Але ми категорично не рекомендуємо використовувати цей шлях. Чому?

  По суті, це «діра» в алгоритмах Гугла. За що Пінгвін виносить сайти з видачі вперед ногами? Очевидно – за «погані» бек-лінки. (Тут треба зробити відступ, зрозуміло, що Пінгвін не працює без Панди, наша точка зору на це питання: основний алгоритм Гугла – це саме Panda, а Pinguin – це каскад фільтрів, надбудова на Панду. І якщо Панда насамперед звертає увагу на тексти + частково поведінкові, то Пінгвін – це тварина, у якого дуже складне і при цьому практично до геніальності доведене чуття на посилальну масу.) Так ось – Пінгвін «вбиває» сайт за «погані» беки. А тепер, увага питання:

  При перенесенні на новий домен що ці посилання раптом стануть «хорошими»?

  Саме тому ми НЕ рекомендуємо використовувати 301-ї редирект. Це «дірка» буде пофиксена вручну, або – що швидше за все – фільтр через якийсь час буде накладено і на новий сайт.

  Update від 30 липня 2012 року: Бінго! Як ми і попереджали, використання 301-ого редіректу не захищає від фільтра. Помічаємо масову фільтрацію сайтів, які використовували метод 301-го редиректа (моніторимо буржуйнет, але явно така ж картина буде в рунеті). Думайте, перш ніж впроваджувати цей метод.

  Всі апдейти Google Peguin:

  • У ніч з 24 на 24 квітня 2012 року — запустити Пінгвіна (версія 1.0).
  • 26 травня — анонс запуску Пінгвіна 2.0 (в рунеті апдейт Пінгвіна, по всій видимості, був на 1 тиждень пізніше).
  • 5 жовтня — Пінгвін 3.0 (в рунеті помічений відразу ж).