Шість основних компонентів SEO-стратегії для інтернет-магазинів

361

Примітка перекладача. То що, Forbes.com став друкувати статті з пошукової оптимізації — ще раз доводить, що інтернет сьогодні вже де-факто став основним маркетинговим каналом. Сьогодні чи ти приходиш в інтернет, або тебе виносять з ринку вперед ногами (© Текстерра).

Правильна пошукова оптимізація є, мабуть, основною стратегією, яка може допомогти власникам інтернет-магазинів створити успішний бізнес. Однак алгоритми пошукових систем постійно змінюються (досить згадати запуск «Пінгвіна» і апгрейд «Панди»), і тепер онлайн-ритейлерів змушені вивчати механізми дії пошукових систем. Власники віртуальних прилавків повинні переконатися в тому, що їхні прийоми не застаріли і ключові слова їх сайтів релевантні потрібних запитах.

Якщо ви хочете, щоб пошукові системи високо ранжирували ваш сайт, пропонуємо до вашої уваги шість основних компонентів успішної SEO-стратегії, актуальних для 2012 року.

  • Ключові слова. Дослідження ключових слів – це перший крок до правильної SEO-стратегії. Щоб досягти успіху, вам слід вивчити запити, які вводять в пошукові системи для пошуку того чи іншого товару або послуги. Якщо вам вдасться підібрати правильні ключові слова, то ви залучите трафік до вашого сайту по потрібних запитах. Влаштуйте «мозковий штурм» з метою визначити правильні ключові слова (в якості помічника можна використовувати Google AdWords Keyword Tool). Якщо ви помітили, що деякі ключові слова занадто часто вживаються у вашій сфері бізнесу, розширте фрази, зробіть більш довгі запити (від двох до п’яти слів), які були б зручні для пошукових систем. Чим довша фраза, тим менше у вас буде конкурентів у конкретному запиті.
  • Мета-теги. Вони також відіграють дуже важливу роль в SEO. Якщо ви наберете який-небудь запит у пошуковій системі, ви побачите, як він буде відображений в тайтлі цієї інтернет-сторінки. Google вивчає тайтл (Title) вашої сторінки і визначає її релевантність. Те ж саме стосується і дескрипшена (Description).
  • Контент. Це правда, контент рулить. Якісний контент – це не тільки найкращий спосіб просування у видачі запитів для ключових слів. Він ще і формує позитивне ставлення до вас з боку клієнтів. Хороший контент вчить, утворює споживача і одночасно підвищує ваш авторитет. Без сумніву, хороший, якісний контент збільшить ваші продажі.
  • Посилання, які ведуть на ваш сайт. Запам’ятайте: важливо не те, як багато посилань містить той або інший сайт, а скільки якісних посилань, ведучих на нього. Ви можете створювати такі посилання, посилаючи ваші прес-релізи цікавлять вас компаніям. Також пропонуйте ваші матеріали авторів популярних блогів. Спробуйте створити найкращий сайт у вашій сфері, і тоді люди, обговорюючи ваш товар або сервіс, самі будуть розміщувати посилання на ваш ресурс. Наповніть сайт таким якісним і цікавим контентом, щоб блогери і новинні сайти самі посилалися на ваш сайт.
  • Соціальні мережі. З тих пір, як з’явилися на світ соціальні медіа, алгоритми їх дій змінилися. Багато сайтів орієнтовані на користувачів: наприклад Digg.com ввів голосування, згідно з яким користувачі вибирали головний матеріал дня. Тому комерційні компанії повинні бути присутніми на таких сайтах, як Facebook, Pinterest, Twitter і т. д. до того Ж це сигнал для пошукових систем, натякає на авторитет і вплив фірми.
  • Картинки. Якщо ви думаєте, що картинки на сайті нічого не значать, ви помиляєтеся. Коли користувачі шукають в пошукових системах той чи інший товар, вони також переглядають результати пошуку картинок. Ставте на свій сайт якісні ілюстрації товарів, які ви продаєте, і обов’язково включіть ключові слова у підписи до них, і тоді картинки займуть вигідні місця у видачі пошукових систем. Це залучить додатковий трафік до вашого сайту.
  • На додаток до цих шести рекомендацій можна додати наступне. Проаналізуйте бізнес ваших конкурентів і спробуйте дізнатися, які саме стратегії використовують вони. Вивчіть способи їх оптимізації (у тому числі офлайнові і в соціальних мережах). І нехай навіть виявиться, що ви робите приблизно те ж саме, ви отримаєте дуже важливу інформацію, якщо будете спостерігати за вашим суперництвом з боку.

    Джерело: Forbes.com