Альтернатива микроразметке: як допомогти пошуковикам зрозуміти ваш контент

307

За допомогою алгоритму Hummingbird Google намагається розуміти людську мову, виходити за межі ключових слів, визначаючи потреби користувачів, а також вичерпно відповідати на складні питання. Для цього пошукова система аналізує ваш контент. Маркетологи вважають мікророзмітку Schema.org єдиним способом допомогти Google сприймати інформацію. Однак менше чверті сайтів використовують цей інструмент із-за складності його впровадження. Чи існують альтернативні способи допомогти Google зрозуміти ваш контент?

Альтернатива микроразметке: як допомогти пошуковикам зрозуміти ваш контент

Що не так з микроразметкой?

З нею все в порядку: якщо ви можете впровадити мікророзмітку, зробіть це як можна швидше. Почніть з базових типів. Тільки не вважайте Schema.org панацеєю, здатною вирішити всі питання, пов’язані з індексацією та уявлення сайту в результатах пошуку. Микроразметка має ряд недоліків, до основних з яких відносяться:

  • Обмежене число типів схем. Так, повний перелік схем може налякати початківця маркетолога. Однак микроразметка не може зрівнятися з людським мовою. Покладаючись тільки на Schema.org ви обмежуєте можливості Google і «Яндекс».
  • Впроваджувати мікророзмітку складно. Відповідайте чесно, завжди ви пишіть метадані, публікуючи нову статтю, або заповнюєте атрибут alt для фото? А розмічати сторінку набагато складніше.
  • За даними неприбуткової дослідницької організації Common Crawl, в кінці 2013 року менше 25 % сайтів використовували мікророзмітку. Цей інструмент поки не став загальноприйнятим способом полегшення взаємодії пошукачів з сайтами.

Пошукові системи розуміють контент, навіть якщо ви не використовуєте розмітку. Як вони це роблять?

Як пошукові системи розуміють контент без розмітки

Пошуковики структурують контент за допомогою моделі «підмет – присудок – додаток». Цей принцип використовується в семантичної розмітки Schema.org. Зверніть увагу на наступний приклад:

Альтернатива микроразметке: як допомогти пошуковикам зрозуміти ваш контент

Цей код структурує контент за допомогою трійки «підмет, присудок, додаток»: «Аватар (фільм) має режисера Джеймса Кемерона». Російськомовний чоловік побудував би цю пропозицію інакше, однак для англомовного робота конструкція цілком природна: Avatar (підмет) has director (присудок) James Cameron (додаток).

Пошукові роботи можуть структурувати контент за допомогою трійок «підмет, присудок, додаток» без мікророзмітки. На ілюстрації нижче видно, що Google відповідає на запит за допомогою даних з сайту, на якому відсутній семантична розмітка.

Альтернатива микроразметке: як допомогти пошуковикам зрозуміти ваш контент

Щоб відповісти на запит «хто відкрив Америку», пошуковик при скануванні сайту структурував контент за допомогою трійок «підмет, присудок, додаток». Ця структура відображається на сторінці видачі. Структурування вмісту допомагає Google розуміти семантичне значення вмісту мікророзмітки.

На конференції Search Marketing Expo, що пройшла в Сіетлі на початку червня, виступав почесний борець зі спамом Google Метт Каттс. Він розповів, що пошукова система використовує близько 500 алгоритмів для сканування та аналізу контенту. Вдумайтеся, щоб розуміти семантичне значення ваших публікацій, Google використовує кілька сотень незалежних алгоритмів. Це ще один привід якомога швидше впровадити мікророзмітку на вашому сайті. Але навіть якщо ви поки не зважилися на цей крок, у вас є можливість допомогти пошуковикам краще розуміти контент. Як це зробити?

Спосіб № 1: використовуйте ключові слова

Ви не помилилися, ключові слова дуже важливі для пошукових систем. Тільки не біжіть на біржу текстів, щоб знайти досвідченого seo-копірайтера, який напише для вас «сео-тексти в Москві недорого замовити».

Альтернатива микроразметке: як допомогти пошуковикам зрозуміти ваш контент

Насичення текстів ключовими словами не має сенсу, так як Google після запуску алгоритму «Колібрі» навчився аналізувати смисли. Тому в даний час пошуковик аналізує ключі (підлягають) тільки у зв’язці з сказуемыми і доповненнями. Що це означає на практиці? Їжею для пошукових роботів є детальна інформація, організована в смислові блоки, що складаються з пропозицій. Іншими словами, щоб Google розумів ваш контент, вам потрібно зробити його максимально інформативним, корисним, логічним і структурованим. Якою повинна бути щільність ключових слів? Запитайте у майстра Йоди.

Спосіб № 2: використовуйте таблиці і інші елементи HTML, що дозволяють структурувати контент

Пам’ятайте, що використання HTML та HTML 5 за замовчуванням забезпечує структурування контенту, допомагає пошуковим системам аналізувати інформацію. Використовуючи заголовки, підзаголовки, таблиці, списки, ви створюєте зрозумілі для роботів конструкції. Зверніть увагу на SERP по запиту «Володимир Путін».

Альтернатива микроразметке: як допомогти пошуковикам зрозуміти ваш контент

Пошуковик взяв дані для формування графа знань з сайту «Вікіпедії» та інших довідкових ресурсів, що надають структуровану інформацію.

Альтернатива микроразметке: як допомогти пошуковикам зрозуміти ваш контент

Структуруйте контент, щоб його розуміли пошукові системи.

Спосіб № 3: використовуйте синоніми та пов’язані фрази

Хто такий Володимир Путін? Це президент Росії, верховний головнокомандувач, вища посадова особа держави. Ви можете підібрати ще кілька синонімів, які описують одну сутність.

А хто такий Дмитро Медведєв? Пошукові системи можуть заплутатися, так як пан Медведєв теж був президентом Росії і верховним головнокомандувачем. Щоб допомогти роботам, активно використовуйте синоніми, що відносяться тільки до описуваної сутності: 2-й і 4-й президент Росії, чинний президент, нинішній глава держави і т. д. Ви можете допомогти пошуковикам, використовуючи пов’язані з описуваної сутністю слова і фрази. Наприклад, роботи безпомилково визначить, про якому президенті РФ йдеться, якщо ви використовуєте такі пов’язані слова і фрази:

  • Колишній директор ФСБ.
  • Санкт-Петербург.
  • Лабрадор Коні.
  • Дзюдо.

Спосіб № 4: використовуйте інформативні анкор

Пошукові системи традиційно використовують посилання, щоб аналізувати зв’язок між веб-сторінками. А анкор допомагають роботам аналізувати семантичне значення вмісту. Ілюстрація нижче підтверджує цю тезу:

Альтернатива микроразметке: як допомогти пошуковикам зрозуміти ваш контент

Заголовок на сторінці видачі повністю повторює текст анкору, опублікований на сайті-донорі інформації. Це ще один аргумент на користь розгорнутих анкоров, що включають ключові слова. Якщо ви використовуєте в якості «якорів» слова «тут», «тут», «тиць», пошуковикам складно зрозуміти, про що йде мова. А якщо у вигляді анкора використовується фраза «докладна біографія Юрія Гагаріна», будь робот розуміє, про що йде мова.

Спосіб № 5: використовуйте Google Адреси

Якщо ваш бізнес працює в офлайні, використовуйте Google Адреси. Це найпростіший спосіб надати пошуковику структуровану інформацію без мікророзмітки.

Альтернатива микроразметке: як допомогти пошуковикам зрозуміти ваш контент

Скористайтеся можливостями Google «Мій бізнес», щоб допомогти користувачам і пошуковим системам отримати необхідну інформацію.

Пошукові системи розуміють контент без мікророзмітки

Це дійсно так: роботи розуміють семантичне значення текстів без мікророзмітки. Але це не означає, що ви можете просто публікувати контент і чекати, поки краулеры його просканує. Рецепт успіху виглядає так: ви повинні публікувати інформативний, корисний і структурований контент. Він повинен містити сигнали, які допомагають пошукачам аналізувати інформацію. До них відносяться ключові слова, таблиці та інші елементи HTML, синоніми, анкор. До речі, ці сигнали відмінно поєднуються з микроразметкой.

Адаптація матеріалу Feeding the Hummingbird: Structured Markup isn’t the Only Way to Talk to Google by Cyrus Shepard.

Схожі матеріали:

  • Як використовувати мікророзмітку Schema.org: посібник для чайників
  • Як отримати санкції від Google: 30 вірних способів
  • Що таке «in-depth articles» і як з допомогою них потрапити в ТОП видачі Google