Як побудувати SMM-стратегію: покроковий план просування в соціальних мережах

646

За даними маркетингової компанії Forrester Research, ваші клієнти проробляють від 66 до 90 % споживчого подорожі самостійно. За даними Google, перед покупкою користувачі вивчають в середньому 10,4 публікацій. А за інформацією Global Web Index, середньостатистичний споживач має 5,8 акаунтів в соцмережах і активно використовує 2,8 облікових записів. Це означає, що вам необхідно пропонувати аудиторії якісний контент в соціальних мережах, щоб допомагати потенційним клієнтам приймати вірні споживчі рішення. У цій статті ви знайдете покроковий опис SMM-стратегії, яка допоможе вам ефективно просувати бізнес в соціальних мережах.

Крок 1: визначте стратегію просування в соціальних мережах

Щоб розробити стратегію, дайте відповідь на наступні питання:

 • Чого ви хочете досягти з допомогою SMM? Запишіть цілі, яких ви хочете досягти. Визначте завдання, вирішуючи які, ви виконаєте мети. Ви звичайно знаєте, що цілі повинні бути конкретними, вимірними, досяжними, пов’язаними з вашим бізнесом і строковими. Наприклад, мета може виглядати так: протягом трьох місяців SMM-кампанія повинна збільшити кількість переходів на сайт з соціальних мереж до 100 в добу.
 • Хто ваша цільова аудиторія? Ви повинні розуміти, для кого працюєте і кого хочете бачити на сайті або перед касою в магазині. Створіть маркетингові персони, відповідні кожному сегменту вашої аудиторії.
 • В якій інформації має потребу споживач, який планує купити ваш продукт? Спробуйте змоделювати споживче подорож ваших клієнтів. Відповідь на це питання допоможе вам планувати інформаційні кампанії.
 • Які соціальні мережі популярні серед представників вашої цільової аудиторії? Ви повинні визначити майданчики, які будете використовувати для просування.
 • В який час представники вашої цільової аудиторії активно користуються соціальними мережами? Відповідь на це питання допоможе вам планувати час публікацій.

Обов’язково запишіть відповіді на питання.

Як побудувати SMM-стратегію: покроковий план просування в соціальних мережах

Матеріал по темі: SMM-план на 30 хвилин: як просуватися в соцмережах, витрачаючи на це не більше півгодини в день

Крок 2: виберіть тактику спілкування

Після відповідей на стратегічні питання ви повинні вирішити важливу тактичну задачу. Виберіть тон і стиль спілкування з аудиторією в соціальних мережах. Вам необхідно визначити, хто буде публікувати нотатки і відповідати на коментарі, як ви будете спілкуватися з клієнтами і колегами. Скористайтеся наступними рекомендаціями:

 • Призначте відповідального за публікації контенту в соціальних мережах. Запропонуйте йому використовувати неформальний стиль спілкування з аудиторією.
 • Виберіть фахівця, який буде грати роль головного експерта. Це може бути керівник профільного відділу або топ-менеджер. Запропонуйте йому використовувати діловий стиль спілкування. Цей фахівець повинен відповідати на складні запитання користувачів або модерувати конфлікти.
 • Виберіть візуальні елементи бренду, які ви будете використовувати в SMM-кампаній. Брендируйте сторінки в соціальних мережах: використовуйте впізнавану обкладинку «Фейсбук», шапку в «Твіттері» фото для групи «Вконтакте».

Використовуйте обрану тактику постійно, щоб аудиторія звикла до вашого стилю.

Як побудувати SMM-стратегію: покроковий план просування в соціальних мережах

Крок 3: створюйте контент

Це найголовніший крок у будівництві SMM-стратегії, так як контент — це фундамент ефективного просування бізнесу в соціальних мережах. На етапі підготовки вам допоможе стаття про контент-плануванні. Наступні поради зроблять вашу контент-кампанію ефективною:

 • Анонсируйте власний контент. Також займайтеся курирування і повторно публікуйте найпопулярніші матеріали.
 • Комбінуйте різні типи вмісту. Приділяйте увагу візуальної привабливості постів. Це допоможе вашим публікаціям привертати увагу користувачів. Пропонуйте користувачам інфографіку, фото, презентації, електронні книги, використовуйте видеомаркетинг.
 • Стимулюйте користувачів створювати контент. Для цього підтримуйте дискусії, проводите конкурси та розіграші, цікавтеся думкою клієнтів.

Матеріал по темі: Як стимулювати користувачів створювати контент на вашому сайті

Щоб збільшити охоплення аудиторії, попросіть ваших співробітників і друзів робити репости.

Як побудувати SMM-стратегію: покроковий план просування в соціальних мережах

Крок 4: оптимізуйте контент

Навіть якщо ви створюєте дуже класний контент, він не зможе конкурувати з котами, знаменитостями і оголеною натурою, якщо ви не оптимізуєте його. Використовуйте наступні рекомендації:

 • Додавайте яскраве фото до кожного посту в «Фейсбуці», «Вконтакті» та інших мережах. До речі, якщо аудиторія любить котів і оголених селебрітіз, чому б не дати їй це? Тільки не зловживайте.
 • Пишіть цепляющие заголовки. Вам допоможуть забійні рецепти.
 • Подбайте про читабельності контенту. Вивчіть статті про юзабіліті і читабельності.
 • Забезпечте видимість контенту для пошукових систем. Мова йде як про «Яндекс» і Google, так і про внутрішній пошук соціальних мереж. Використовуйте відповідні ключові слова, вказуєте на сайті метадані. Обов’язково використовуйте хештегі.
 • Використовуйте на сайті віджети підписок і шерінгу. Наприклад, використовуйте блок «Поділитися» від найбільшого пошуковика рунета.
 • Використовуйте заклики до дії. Вони допомагають користувачам орієнтуватися і виконувати потрібні дії.

Переконайтеся, що публікується контент доступний цільової аудиторії.

Як побудувати SMM-стратегію: покроковий план просування в соціальних мережах

Матеріал по темі: Просування сайту з нульовим бюджетом: 65 кроків безкоштовного підкорення пошукових Топів

Крок 5: подумайте про конверсії користувачів соцмереж

«Лайки», шеринги і коментарі самі по собі не приносять вам операцій і прибутку. Щоб конвертувати користувачів соціальних мереж у клієнтів, вам необхідно зробити додаткові дії. Подумайте про такі заходи:

 • Вказуйте в профілях соціальних мереж контактні дані: номер телефону, електронну адресу, нік в скайпі. Це особливо актуально, якщо ви використовуєте мережі в якості віртуальної вітрини.
 • Стимулюйте користувачів залишати контактні дані. Наприклад, обмінюйте на номери телефонів або електронних адрес знижки або цінний контент.
 • Направляйте користувачів, зацікавлених продуктом, на конверсионную посадкову сторінку сайту. Наприклад, це може бути сторінка поточної акції.
 • Направляйте всіх користувачів в інформаційний розділ вашого сайту. Він повинен стати джерелом інформації, необхідної для прийняття рішення про купівлю.

Знайдіть спосіб продовжити взаємодію з передплатником за межами «Фейсбуку» або Google+.

Як побудувати SMM-стратегію: покроковий план просування в соціальних мережах

Крок 6: спілкуйтеся

Соціальні мережі створені для спілкування. Щоб успішно просувати бізнес, вам потрібно спілкуватися з потенційними клієнтами і колегами. Зверніть увагу на наступні рекомендації:

 • Активно залучайте передплатників. Для цього публікуйте актуальний контент і промоутируйте його всіма доступними способами.
 • Пропонуйте підписуватися на вашу сторінку існуючим та потенційним клієнтам. Мотивуйте їх знижками, доступ до ексклюзивної інформації, можливістю обмінюватися думками.
 • Беріть участь в дискусіях в інших групах. Вам необхідно завоювати авторитет.
 • Попросіть відомих у вашій галузі експертів оцінити ваш контент. Це може принести вам сотні підписок.
 • Відповідайте на коментарі, стимулюйте користувачів продовжувати дискусію. Чим активніше ваша аудиторія, тим більше передплатників у вас з’явиться.
 • Провокуйте аудиторію. Подумайте, як ви можете це робити.

Матеріал по темі: 96 забійних ідей контенту для соціальних мереж

Постарайтеся під що б то ні стало оживити групу або паблік. Від цього залежить успіх SMM-кампанії.

Як побудувати SMM-стратегію: покроковий план просування в соціальних мережах

Крок 7: вимірюйте результати просування

Відстежуйте ROI SMM-кампаній. Використовуйте UTM-мітки, слідкуйте за ключовими метриками на сайті. Дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 • Слідкуйте за метриками в соціальних мережах. Звертайте увагу на кількість передплатників, кількість репостов, коментарів та лайків до постів. Ці показники повинні зростати.
 • Відстежуйте трафік з соціальних мереж. Вас цікавлять кількісні та якісні показники: кількість переходів, поведінка на сайті, коефіцієнт конверсії.
 • Слідкуйте за бізнес-показниками: числом угод, середнім чеком, доходом і прибутком. Як впливає SMM-стратегія на продажу? Окупаються інвестовані кошти в просування?

Якщо показники вас не влаштовують, шукайте спосіб підвищити ефективність SMM.

Стратегія просування…

… в соціальних мережах є частиною комплексного інтернет-маркетингу. Плануйте її з урахуванням особливостей просування сайту, потреб аудиторії і способів продажу вашого продукту. Оцінюйте ефективність стратегії кожні півроку. За результатами оцінки ви зможете внести в неї корективи.

Однієї, навіть самої крутий, SMM-стратегії не буде достатньо, щоб розгорнути вашу маркетингову кампанію на повну потужність. У нашому агентстві ви можете замовити полноцикловое просування в соцмережах. Телефонуєте на безкоштовний номер 8 (800) 775-16-41, щоб отримати консультацію.