Як використовувати ностальгію в маркетингу

337

Що викликає у вас ностальгію? Можливо, ви переживаєте це почуття, коли розглядаєте дитячі фотографії і згадуєте кожен куточок двору, в якому виросли. Може, ви ностальгируете, в тисячний раз переглядаючи «Діамантову руку» і «Службовий роман». А хтось згадує веселі деньки в студентському гуртожитку, прокидаючись з моторошною головним болем і бажанням негайно здохнути або випити пива.

У кожного є власні тригери ностальгії. А об’єднує нас ця світла смуток, приємна печаль, яку вони викликають. А що, якщо використовувати її в маркетингу? І як це зробити інтернет-бізнесу?

Як використовувати ностальгію в маркетингу

Якщо ви вмієте викликати в аудиторії позитивні емоції, то зумієте пов’язати їх з брендом і продуктом. Вам потрібно створювати контент, який знаходить позитивний емоційний відгук у потенційних клієнтів. Нижче описані тактики, за допомогою яких можна змусити ностальгувати навіть товстошкірого брутального мачо.

Читайте також: Як вирішити проблеми в продажах, в яких звинувачують маркетологів

Використовуйте старі форми контенту

Цифрова ера настала: люди засинають і прокидаються зі смартфоном, пишуть електронні листи, читають новини в Feedly, дивляться замість «Смехопанорамы» по телеку «+ 100500» на планшеті. Але покоління любителів гаджетів росло, коли Петросян був ще в тренді, а газети спочатку читали, а лише потім використовували для розведення вогню в мангалі. Можливо, на цьому можна зіграти і викликати в аудиторії ностальгію?

Адже ви ведете блог, створюєте white papers і інфографіку, відправляєте передплатникам листи? Дайте контенту друге життя з допомогою нецифровых форм. Випустіть справжню газету або глянцевий журнал з підбіркою ваших кращих статей. Організуйте доставку листів передплатникам. Це напевно викличе у них приємні спогади.

Як використовувати ностальгію в маркетингу

Отримавши газету або паперовий лист, деякі читачі можуть звинуватити вас у знищенні лісів у сельві Амазонки і забруднення планети друкарською фарбою. Щоб уникнути цього звинувачення, зробіть газету або журнал цінною для одержувача. Ось деякі ідеї:

  • Друкована версія контенту повинна виглядати дорого. Якщо ви вибрали формат газети, це повинен бути товстий тижневик з кольоровими фото. Ще краще, якщо це буде глянцевий журнал.
  • Пам’ятаєте, як газети продовжували термін життя окремих екземплярів? Вони друкували програму телепередач на тиждень вперед. За тиждень сім’я зачитувала номер до дірок. Скористайтеся цим досвідом, опублікуйте щось корисне: шпаргалки, календарі, списки корисних ресурсів і т. п.
  • Опублікуйте в газеті ексклюзивний контент, запропонуйте аудиторії додану вартість.
  • Доставляйте газети або листа в офіс клієнта під розпис.
  • Опублікуйте в газеті купон на знижку, який потрібно вирізати і надіслати вам паперовою поштою.

Кажете, випустити газету або глянцевий журнал дорого? Ви ж не хочете, щоб аудиторія запідозрила вас в дешевих маніпуляції та гри на почуттях. Тому все має виглядати по-справжньому.

Зрештою, ви можете скористатися другою тактикою, вона абсолютно безкоштовна.

Читайте також: Як досягти успіху в контент-маркетингу в 2015 році: тенденції, ринкові перспективи, рекомендації

Нагадуйте аудиторії про минуле

Використовуйте знайомі всім образи, цитуйте героїв старих фільмів, згадуйте популярні в минулому гри, сюжети, жарти. Щоб використовувати цю тактику, ви повинні добре знати свою цільову аудиторію. Адже кому-то передача «До 16 і старше» нагадує про дитинство і отроцтво, а хтось ходив пішки під стіл, коли її закрили.

Як змусити читачів згадувати минуле і ностальгувати? Ось деякі ідеї:

  • Процитуйте героя якогось старого фільму. Залежно від аудиторії, це може бути «Гостя з майбутнього», «Термінатор» або, наприклад, «Весна на Зарічній вулиці».
  • Використовуйте у статті рядки з популярної колись пісні.
  • Нагадайте читачам про літніх канікулах в селі, протистояннях з вожатими в піонертаборах, смак котлет в шкільній їдальні, які коштували 7 копійок. Чорт візьми, таких смачних котлет більше не буває!
  • Розкажіть про речі з минулого: відеомагнітофонах, електронній грі «Ну, постривай!», вкладишах з жувальної гумки Turbo.
  • Поділіться з аудиторією спогадами про свого вчителя в молодших класах.

Ви і самі напевно знаєте ще пару десятків трюків, за допомогою яких можна змусити будь-якої людини поринути у спогади. Сміливо використовуйте їх, більша частина спогадів викликає позитивні емоції. Так влаштована людська психіка.

Як використовувати ностальгію в маркетингу
Читайте також: Чому ваш контент не працює: мій особистий кейс

Створюйте ностальгічний контент з допомогою ультрасучасних інструментів

Мова йде про візуальному контенті, стилізованому під ретро. Найпростіший приклад — фільтри Instagram, состаривающие фото. До них відносяться 1977, Inkwell, Willow. Ви можете використовувати для створення та обробки візуального контенту більш просунуті інструменти. Зверніть увагу на сервіс Slidely. Він допоможе вам зробити анімовані галереї або відеопрезентації, які змусять пустити сльозу будь-якого читача.

Як використовувати ностальгію в маркетингу

Ви можете без труднощів створити ностальгічне маркетингове відео. Включіть фантазію: використовуйте чорно-білу зйомку, обіграйте неповторну рекламу початку 90-х, озвучте відео в гундосом стилі. Нарешті, нагадайте аудиторії про героїв телепередач і фільмів минулого.

Ностальгія vs. котики

Бренди використовують різні інструменти, щоб викликати в аудиторії позитивні емоції. Котики, смішні меми, дітки, оголена натура і інші способи залучення уваги і догоджання читачів працюють і будуть працювати. Коли вам набридне змагатися з колегами в пухнастості кошенят і мимишности хлопців, спробуйте ще один інструмент. Примусьте читача ностальгувати. Лояльність аудиторії вам забезпечена.

Адаптація матеріалу 3 Ways to Incorporate Nostalgia in Marketing by Ben Plomion.

Читайте також: Чому хороший контент фокусується на темах, а не на ключових словах