FAQ по зовнішніх посиланнях на сайт: 24 питання і відповіді

286

Деякі власники сайтів скаржаться, що отримувати природні зовнішні посилання дуже складно. Вони пояснюють це особливістю тематики ресурсу: мовляв, користувачі рідко посилаються на сайти, присвячені пластиковим вікнам або автосервісу. Наші батьки і діди першими полетіли в космос. Ось кому було дійсно складно. Так що перестаньте скиглити та засучивайте рукава. Представлені нижче питання та відповіді допоможуть вам отримувати природні зовнішній посилання на сайт будь-якої тематики.

FAQ по зовнішніх посиланнях на сайт: 24 питання і відповіді
FAQ по зовнішніх посиланнях на сайт: 24 питання і відповіді

Не шукайте в питаннях і відповідях чарівну кулю, яка допоможе отримувати посилання без зусиль. Вам доведеться попрацювати заради кожного бэклинка. Представлена нижче інформація допоможе вам визначити, як правильно займатися линкбилдингом.

1. Як пошукові системи відрізняють платні публікації з посиланнями від гостьових постів?

Google та інші пошукові системи з допомогою алгоритмів не можуть визначити, чи є конкретна публікація платною рекламою або гостьовим постом. Пошуковики реагують, якщо ви публікуєте багато статей з посиланнями, які не закриті атрибутом nofollow. У цьому випадку вони можуть застосувати алгоритмічні санкції або покарати ресурс-акцептор посилань вручну. Зверніть увагу, Google вважає гостьовий постинг легальним, якщо ви публікуєте на сторонніх майданчиках релевантний і цінний контент. Отримання посилань не повинно бути основною метою таких публікацій.

2. Карають пошукові системи сайти за платні посилання?

Так, пошуковики карають як покупців, так і продавців посилань. Початківці зазвичай порушники отримують алгоритмічні санкції. Злісні маніпулятори отримують ручні фільтри.

Читайте також: Нотатки на полях: прогнози розвитку пошукового маркетингу

3. Може сайт або блог постраждати через безкоштовного відкликання про продукт? Наприклад, іноді «мамские блоги» отримують санкції за безкоштовний відгук або огляд.

Google дійсно карає блоги зазначеної категорії за відгуки та огляди, так як блогери часто публікують платний контент. Іноді з-за цього страждають ресурси, які публікують відгуки безкоштовно. У цьому випадку необхідно звернутися в службу підтримки.

4. Як пошукові системи відносяться до гостьових постів? Дійсно Google ігнорує посилання в гостьових постах, якщо публікації мають низьку інформаційну цінність?

Пошукові системи вітають гостьовий постинг, якщо він не перетворюється в інструмент маніпулювання видачею. Алгоритми пошукових систем визначають спам-сайти, які продають або купують посилання. Однією з ознак спаму дійсно вважається низька якість контенту при наявності посилань. Чи означає це, що ви можете створювати великі і якісні статті і платно публікувати їх на сторонніх майданчиках? Немає, так як платна публікація — це маніпулятивна техніка.

5. Скільки часу займає кампанія з нарощування посилальної маси? Як скоро можна отримати результат?

Линкбилдинг триває стільки, скільки виконуються роботи з маркетингу проекту. Перші результати ви отримуєте в день публікації першої статті: спочатку користувачі соціальних мереж роблять перепис вашого контенту, а трохи пізніше на вас посилаються блогери та власники тематичних сайтів. В залежності від тематики та рівня конкуренції, стійкий результат доводитися чекати від кількох місяців до року.

6. Можна отримувати посилання, якщо маркетингова кампанія не передбачає створення і публікацію контенту? Наприклад, якщо інтернет-магазин публікує тільки опису товарів, але не веде блог, чи може він отримувати природні беклінків?

Користувачі зазвичай посилаються на корисний контент, ексклюзивні продукти, вигідні умови обслуговування. Ви можете стимулювати користувачів залишати відгуки про вашому бізнесі або продукті, публікувати у блогах огляди. Але якщо ви не пропонуєте аудиторії якісний контент, ваші можливості залишаються обмеженими.

Читайте також: Чому не просувається сайт і як виправити цю ситуацію: 25 рекомендацій

7. Що робити, якщо проект працює в конкурентній комерційної ніші, де всі маркетологи використовують спам-техніки? Варто працювати чесно і чекати, поки пошуковики покарають маніпуляторів?

Не орієнтуйтеся на конкурентів, навіть якщо ви працюєте в дуже конкурентній ніші. Дотримуйтеся обраної стратегії і не використовувати маніпулятивні техніки, навіть якщо всі сайти в топі купують посилання, а ви зі своєю чесністю бовтається десь на третій сторінці видачі. Скоро ви будете крутити пальцем біля скроні і сміятися, дивлячись на спамерів з першого місця видачі.

8. Чи варто ставити посилання на свій сайт футерах сайтів клієнтів?

Google відносить посилання в футері до непрацюючим технікам линкбилдинга.

9. Чи варто займатися битим линкбилдингом?

Битий линкбилдинг заслуговує уваги. Ви можете отримувати хороші тематичні посилання, якщо врахуєте два зауваження. По-перше, битий линкбилдинг передбачає копітку роботу: пошук сайтів з битими посиланнями і переговори з власниками. По-друге, якщо ви за два дні знайдете 125 сайтів і домовтеся про отримання беклінків, чекайте в гості пінгвіна.

10. Варто маркетологам заради отримання посилань працювати на сторонніх майданчиках: брати участь в дискусіях в соцмережах, коментувати блоги?

Маркетологам варто брати участь у дискусіях і коментувати блоги заради збільшення охоплення аудиторії. Отримання посилань розглядайте в якості побічного результату такої роботи.

11. Як можна зв’язатися з власниками сайтів і блогів, які не публікують контакти?

Ось кілька ідей:

  • Прокоментуйте матеріал.
  • Пошукайте посилання на профілі в соцмережах.
  • Спробуйте дізнатися контакти власника домену за допомогою сервісу Whois.

Перш ніж скористатися підказками, подумайте, чи варто витрачати час. Якщо блогер обмежив доступ до контактними даними, він навряд чи прийме ваш гостьовий пост.

12. Як уникнути отримання посилань з сайтів, що мають негативну репутацію?

Ви не можете уникнути цього. У разі отримання санкцій спробуйте видалити беклінків і скористайтеся інструментом відхилення посилань.

13. Достатньо отримувати посилання тільки на головну сторінку?

Природні посилання повинні бути релевантними. Якщо посилається сайт згадує вашу компанію, беклінків повинен вести на головну або на сторінку про компанії. Якщо сайт згадує конкретний продукт, логічно послатися на сторінку продукту. Якщо ви продаєте різні групи товарів, напевно користувачі поставлять посилання на сторінки категорій.

Зверніть увагу на сезонні продукти або продукти, продаж яких припиняється. Зробіть коректні редиректи, якщо сторінка товару втратила актуальність. Це допоможе вам утримати користувачів, що переходять на сайт за раніше отриманими посиланнях.

14. Посилання на субдомени передають стільки ж посилального соку, скільки посилання на основний домен?

Припиніть думати про ссылочном соку, еліксир молодості або нектарі. Думайте про зручність користувачів. Якщо посилається сайт згадує продукт, опис якого знаходиться на субдомені, посилання повинне вести на субдомен. Якщо посилається сайт згадує продукт, що описаний на головному домену посилання має вести на головний домен.

FAQ по зовнішніх посиланнях на сайт: 24 питання і відповіді

15. Досить використовувати інструмент відхилення посилань, щоб зняти з пенальті сайту?

Ні, інструменту по відхиленню посилань недостатньо. Вам потрібно зробити все можливе і навіть більше, щоб видалити спам-посилання.

16. Яким має бути співвідношення відкритих посилань і посилань, закритих атрибутом nofollow?

Співвідношення повинне бути природним. Пошукові системи навряд чи використовують в алгоритмах точне співвідношення відкритих і закритих посилань. Однак якщо ваш сайт отримує переважно відкриті беклінків, це може говорити про накрутки. Якщо всі посилання на ваш сайт закриті, це може говорити про низьку інформаційної цінності ресурсу.

17. Як отримувати природні посилання інтернет-магазинах, які продають однакові продукти? Наприклад, всі магазини електроніки продають смартфони Samsung.

Щоб отримувати посилання, вам необхідно надати аудиторії щось цінне і ексклюзивне. Це може бути інформація, умови обслуговування, ціна, якість сервісу. Наприклад, продавайте телефони зі знижкою 50 %. Через кілька днів ви отримаєте багато посилань. Не хочете жертвувати маржинального? Запропонуйте потенційним клієнтам цінні відомості. Наприклад, опублікуйте серію оглядів телефонів, рекомендації з вибору техніки і т. п.

Читайте також: Як виконати аналіз сайту конкурента

18. Як зрозуміти, що сайт потрапив під санкції?

Ви дізнаєтеся про пенальті за різкого падіння трафіку. Перевірте повідомлення в блогах «Яндекса» і Google. Якщо вони нещодавно оновили алгоритм, значить, санкції напевно пов’язані з цією подією. Також ви можете перевірити ручні пенальті в кабінеті для веб-майстрів Google.

19. Як щодо внутрішньої перелінковки? Скільки посилань можна робити на кожній сторінці? Потрібно ставити посилання з анкором або віддати перевагу безанкорным?

Плануйте внутрішню перелінковку у відповідності з інтересами користувачів. Ставте на сторінці стільки посилань, скільки необхідно вашим клієнтам. Посилання з анкором є більш інформативними, однак безанкорниє лінки або лінки з анкорами типу «тут» або «тут» теж мають право на існування.

20. Можна використовувати прес-релізи для отримання посилань?

Ні, прес-релізи можна використовувати тільки для інформування преси і аудиторії. Google вважає використання повідомлень для преси в якості інструменту линкбилдинга спамом.

21. Чи варто реєструвати сайт в каталогах і публікувати посилання в соціальних закладках?

Якщо тактика допомагає вам залучати цільовий трафік, реєструйте сайт в каталогах і публікуйте посилання в соціальних закладках. Якщо ви робите це заради посилань, краще не витрачайте час і не ризикуйте.

FAQ по зовнішніх посиланнях на сайт: 24 питання і відповіді

22. Уявіть ситуацію: сайт A отримав багато посилань різної якості. З-за поганих посилань пошуковики застосували до цього ресурсу санкції. Сайт A перенаправляє трафік на сайт B за допомогою 301 редіректу. Передадуться цього ресурсу санкції?

До чого гадати. Спробуйте спочатку видалити погані посилання на сайт A. Якщо це не вдається, використовуйте інструмент відхилення посилань. Після цього налаштуйте редиректи на сайт B.

23. Як виконати аудит посилальної маси?

Скористайтеся рекомендаціями зі статті про інструменті відхилення посилань.

24. Де можна отримати більше інформації про линкбилдинге?

Ось кілька актуальних матеріалів:

  • Кращі стратегії линкбилдинга.
  • Як отримувати зовнішні посилання.
  • Линкбилдинг і Link earning: креативні підходи до вибудовування посилальної маси.
  • Як отримувати посилання і уникати санкцій у 2015 році.
  • 20 тактик линкбилдинга, які працюють.
  • Як виміряти ROI линкбилдинга.
  • Як вижити після скасування посилань.

Універсальний відповідь є

Ви можете самостійно відповісти на будь-яке питання про зовнішні посилання. Оцінюйте линкбилдинг з точки зору інтересів користувачів: допомагають чи беклінків знаходити ваш ресурс, релевантні вони інтересам користувачів, не дратують вони аудиторію. В цьому випадку всі ваші посилання будуть хорошими, а авторитет сайту буде зростати.

Адаптація матеріалу 33 Link Building Answered Questions by Rhea Drysdale.