Як зрозуміти, що ваш бізнес приречений на провал?

259

Навіщо ви заснували свій бізнес? Ну, або навіщо збираєтеся це зробити?

Задумайтеся над цим. Ви повинні чітко розуміти, навіщо ви робите свою справу – в іншому випадку, ви в ньому не просунетеся.

Багато починаючі підприємці відповідають, що їм «просто хочеться заробити зайві гроші на стороні». Не дуже конкретну відповідь, звичайно. Я вам ось що скажу: якщо ви відповісте на це питання точно так само, то відразу стане зрозуміло, що ви не дуже серйозно ставитеся до розвитку успішного бізнесу. Ваша справа приречена на провал.

Чому ви не отримуєте ніякої уваги або підтримки

Серед тисяч бізнесменів, які збираються разом на різних конференціях та інших подібних заходах, можна по пальцях перерахувати тих, хто дійсно може справити враження своїми знаннями і баченням. Просто на їхніх обличчях дуже легко читається вираз рішучості.

Найцікавіше, що деякі з них можуть бути мотивовані негативною подією: «Я роблю це тому, що без свого бізнесу я опинюся на вулиці буквально через кілька тижнів» (між іншим, багато хто так починали). А деякі починають свою кар’єру з позитивних установок: «Я добре знаю свою цільову аудиторію і розумію, що мій продукт їй просто необхідний. Людям дуже важко жити без нього, я бачу їх проблеми і можу запропонувати рішення. Моя компанія може полегшити їм життя».

А іноді їх мотивація ще глобальніше: «Я хочу відкрити ліки від раку. Я знаю, що я – саме той, хто зможе це зробити. У мого існування є певна мета, і все тут».

Відчуваєте різницю між цими обґрунтованими заявами і невиразними відповідями більшості підприємців? Я відчуваю. Крім мене, це відчувають також досвідчені бізнесмени, інвестори та керівники, для яких ваш невиразний відповідь пояснює, що вони даремно втратить час, зв’язавшись з вами і вашим бізнесом. Грубувато? Можливо, такий тон стане для вас першим тривожним дзвіночком.

Забудьте про захоплення

Дуже часто вчителі, тренери і навіть блогери описують це як «пристрасть», кажучи, що «ви повинні знайти те, що захопить вас з головою, і займатися цим». Нісенітниця це все, що я вам скажу. Вам не обов’язково починати цілу місію з пошуку вашого захоплення, щоб заснувати свій бізнес. Все, що вам потрібно – це відкинути велику частину своєї провини і невпевненості в собі… і не забувати про те, що ви були надіслані на цю планету, щоб займатися саме тим, що ви зараз робите.

Таких людей дуже мало. Саме тому більшість бізнесменів приречене на провал. Особисто мені не здається, що ви були народжені, щоб «заробляти зайві гроші на стороні». Мені також не здається, що ви були народжені, щоб накупити купу книг, навчальних посібників, веб-семінарів та іншої нісенітниці, що пояснює, як почати свій бізнес, а потім просто сидіти на дупі і нічого не робити. Як тільки ви знайдете для себе мету, ви більше не зможете дивитися реаліті-шоу замість роботи. У вас буде стимул вставати вранці і піднімати свій бізнес на ноги.

Незалежно від того, які у вас мотиви – не померти з голоду («Мені потрібно працювати, щоб розплатитися по всіх іпотечних кредитах») або перевернути світ («Мені потрібно винайти ліки від раку, щоб допомогти тисячам приречених людей»), ви повинні вкладатися у свою справу на 100%, якщо хочете досягти успіху в ньому.

Ви покликані це зробити

Я знаю, про що ви зараз думаєте. Ви серйозно сумніваєтеся, що станете тією людиною, який відкриє ліки від раку. Ну, а чому б і ні? Хтось же повинен це зробити, в кінці кінців. Ви думаєте, для цього вам необхідно вищу освіту або вчений ступінь? Не обов’язково. Почніть з того, що маєте – допомагайте іншим людям, що потрапили у вашу ситуацію, наприклад, – адже ви вже пережили це і знаєте, як впоратися. Купіть біографію одного з ваших кумирів, прочитайте і зробіть що-небудь з того, що цей чоловік зробив у своєму житті. Зрештою, почастуєте вечерею вченого або дослідника в потрібній області, щоб дізнатися більше про те, з чим вам доведеться зіткнутися. Напишіть пост в блозі і поділіться ним. Напишіть анотацію до книги запропонуйте її видавництву. Ви сумніваєтеся, що будь-хто може просто так взяти і написати книгу? Та ви подивіться, що сьогодні прилавки завалені. Звичайно, може. Якщо ви думаєте, що ваша книга допоможе іншим, ви зобов’язані її написати.

Я відкрию вам маленьку таємницю: всі бояться. Навіть метри віртуального пера, публікуючи черговий запис у своєму блозі, чують в голові гул голосів своїх читачів. Якщо у вашій голові теж лунає голос власної невпевненості, говорить: «Не можу повірити, що люди без досвіду можуть взяти і відкрити ліки від раку – це ж маячня!», скажіть йому спасибі і до побачення. Підніміть свою п’яту точку і почніть діяти.

Ну, а для більшої мотивації подивіться ось це відео:

А тим, хто зараз сидить і розмірковує, де б заробити зайві пару тисяч в місяць, оголошую: ваша мета недостатньо глобальна. Ви повинні починати десь між «заробити зайві пару тисяч» і «знайти ліки від раку».

Для особливо нетямущих можу дати точну формулу. Візьміть свою початкову ціль («кілька тисяч») і помножте на 10. Ось там і починайте. Тут вже ваша п’ята точка довго розсиджуватися не стане!

Коли у вас пропадає стимул…

Якщо у вас пропадає мотивація, це означає лише одне: ваша мета недостатньо значна. Зрозумійте, що «заробити зайві гроші» не є метою. Змінити світ – ось що є метою. Додаткові гроші – це лише побічний ефект зміни життя людей. І будь зрадницький голосок, ниючий десь на задвірках вашої голови, що ви не можете цього зробити, що ви недостатньо гарні, що для успіху завжди потрібен стартовий капітал, – це саме те, що стоїть на шляху між вами і величчю.

Як тільки ви починаєте позбавлятися від цього страху або хоча б не помічати його, люди відразу це помічають. Ваш голос набуває відтінки сили і впевненості. Ви тримайте спину прямо. Вас не зачіпає неминуча критика. Коли люди запитують вас, чим ви займаєтеся, ви посміхаєтеся. Ви дивитеся їм прямо в очі, пояснюючи в парі пропозицій, як ви зміните світ.

Як витримувати критику

Не факт, що «зайва пара тисяч в місяць» досить вас мотивує. А ось змінити світ – це так, це велика справа. Заради такого можна і постаратися. Ну а потім все впиратиметься лише ваші особисті перешкоди на шляху до успіху. Будьте готові до критики – чим значніше ваші справи, тим більше думок про них будуть висловлювати, і не всі вони будуть приємними. Просто пам’ятайте, що ваша кінцева мета – допомогти людям.

Як зрозуміти, що ваш бізнес приречений на провал?

Щоб дійсно досягти успіху, ви повинні мати силу волі. Не ведіться на те, що популярне в нашому суспільстві. Якщо у вас слабкі цілі, у вас не буде мотивації для того, щоб почати роботу. Якщо ви боїтеся критики, то просто не зможете продовжувати. Але якщо у вас достатньо мужності, щоб підійти до знаменитості і розповісти про свою глобальної мети, вас вислухають. Чому? Та тому що така впевненість і зосередженість – рідкість в наші дні. До таких людей щодня звертається тисяча людей, і знаєте, чому ви повинні від них відрізнятися? Та тому, що тепер ви знаєте маленький секрет – у всіх них насправді немає значної мети. А якщо у вас вона є, то ви виділяєтеся серед натовпу. Людей буде підкуповувати ваша зацікавленість, і вони охоче допоможуть вам досягти успіху. Ви зрозумієте, що й самі можете мотивувати інших, незалежно від їх популярності чи заслуг, – просто тому, що у вас є глобальна мета, і ви можете з упевненістю показати, як її досягти.

Ну так що, ви тягнете на людину, який може перевернути світ і стрибнути вище своєї голови? Звичайно, так. Фактично, на вашому шляху немає ніяких зовнішніх перешкод. Люди молодші за вас і без освіти змогли зробити більше, ніж ви – бо знали наш маленький секрет. Світ починає любити вас, коли ви впевнені в собі, чітко викладаєте свої думки і ніколи не здаєтеся. Тепер ваша черга.

Адаптація матеріалу Еріки Дугласс Playing to Fail»–The Harsh Reality of Why 99% of Entrepreneurs don’t Make It

Статті по темі:

  • П’ять речей, які зроблять вас щасливішими? Ню-ню…
  • Співробітники компанії: офісний планктон або команда мрії?
  • Це чарівне слово – «Заткнися!»