5 секретів ефективного ретаргетинга

275

Хочете підвищити CTR оголошень в 10 разів? Тоді ви повинні розбиратися в секретах ретаргетинга. За даними видання Digiday, клікабельність контекстної реклами, показаної побували на вашому сайті користувачам, у 10 разів перевищує цей показник для стандартної реклами. Більш того, коефіцієнт конверсії повернутого трафіку на 70 % вище порівняно з новими відвідинами. У цій статті ви знайдете опис секретів, які підвищать ефективність кампаній по ретаргетингу потенційних клієнтів.

5 секретів ефективного ретаргетинга

Секрет № 1: сегментируйте аудиторію

Ви витрачаєте зусилля даремно, якщо показуєте всім який побував на сайті клієнтам однакові оголошення. Уявіть три групи користувачів: чоловіки, які обирали смартфон, жінки, які шукали фен, чоловіки і жінки, щось купили в вашому магазині. Потрібно з допомогою ретаргетинга рекламувати чоловікам фен? А як щодо користувачів, які вже придбали необхідний продукт?

Якщо ви ще не використовували ретаргетінг, прочитайте, як встановити код відстеження AdWords і повертати користувачів на сайт. Також вам знадобиться інформація про використання ретаргетинга в Facebook. Детальніше про таргетування аудиторії у «Фейсбуці» читайте тут. Нарешті, ознайомтеся з перевагами використання функції Audience Insights.

Такі ідеї сегментації допоможуть вам ефективно використовувати ретаргетінг:

 • Загляньте в сервіси аналітики і визначте найпопулярніші сторінки входу користувачів, що потрапляють на сайт з пошуку. Можливо, відвідувачі деяких сторінок потребують специфічної інформації або рекламу конкретного продукту?
 • Сформулюйте пропозицію для користувачів, які відвідують сторінки описів послуг або розділ «Про компанію». Наприклад, запропонуйте їм безкоштовну консультацію, пробний період використання сервісу, статтю про переваги вашого продукту або кейс, що підтверджує успішне використання.
 • Виділіть в окрему категорію користувачів, які купили ваш продукт. Рекламуйте їм контент, формує лояльність.
 • Створіть сегмент користувачів, схожих на ваших клієнтів. Використовуйте цю тактику для збільшення охоплення аудиторії.
 • Сегментируйте аудиторію за демографічними та географічними критеріями. Чоловіки з Рязані і жінки з Новосибірська напевно цікавляться різними продуктами і потребують різної інформації.

Сегментація допоможе вам ефективно використовувати бюджет на рекламу і підвищить клікабельність і конверсію оголошень.

Секрет № 2: використовуйте традиційні рекламні хитрощі

Ви можете підвищити CTR оголошень і коефіцієнт конверсії залученого з допомогою ретаргетинга трафіку, використовуючи традиційні маркетингові хитрощі. Це може бути:

 • Інтригуючий заголовок.

Читайте також: Як писати заголовки: 10 рецептів створення забійних хедлайнов

 • Ефект терміновості. Особливо добре працює таймер зі зворотнім відліком.
 • Ефективний заклик до дії.
 • Конкретні цифри. Наприклад, скажіть, що клієнт заощадить 12 тис. рублів, збільшить доходи на 10 %, зможе повернути продукт і отримати гроші протягом 30 днів.
 • Візуальна привабливість. Використовуйте в кампаніях ретаргетинга графічні оголошення.
 • Візуальний відгук. Заголовок оголошення повинен збігатися з пошуковим запитом користувача. Це підвищує CTR.

Не забувайте про ефективність цільових сторінок.

5 секретів ефективного ретаргетинга

Секрет № 3: використовуйте ретаргетінг через різні канали

Не обмежуйте зусилля по ретаргетингу Google AdWords і Яндекс.Директ». Використовуйте цей інструмент у соціальних мережах:

 • Зареєструйтесь в системі AdRoll і використовуйте ретаргетінг в Facebook.
 • Система Perfect Audience дозволяє використовувати ретаргетінг в Twitter і Facebook.
 • Використовуйте ретаргетінг «Вконтакте».

Також ви можете використовувати ретаргетінг у вітчизняних мережах і сервісах, наприклад, «Бігун», Kavanga, Soloway, «Ретаргетер».

Секрет № 4: використовуйте апселлинг і крос-селлинг

Крос-селлинг — це продаж покупцеві додаткового продукту. Наприклад, коли страховик продає покупцеві КАСКО поліс «автоцивілки», а продавець смартфонів підбирає клієнту відповідний чохол, це крос-селлинг. Апселлинг — це збільшення суми угоди. Коли клієнт планує купити КАСКО з франшизою 1 %, а страховик умовляє його на нульову франшизу, це апселлинг.

Ретаргетінг підвищує ефективність перехресних продажів і апселлинга. Наступні ідеї допоможуть вам реалізувати ці тактики на практиці:

 • Показуйте покупцям оголошення з супутніми товарами. Наприклад, новоспечені власники електронних книг потребують чохлах і ліхтариках, щасливих автовласників зацікавлять пільгові умови на фірмових станціях, а відвідувачі салону краси не відмовляться від абонементи у спортзал.
 • Пояснюйте покупцям флагманського продукту переваги преміум-підписки.
 • Пропонуйте клієнтам знижку при оформленні договору на тривалий період. Ця тактика відноситься до апселлингу, так як підвищує суму угоди.
 • Пропонуйте постійним клієнтам купити подарунки для подружжя чи дітей. Даруйте клієнтам подарунки та знижки при повторній покупці.

Читайте також: Як збільшити доходи, не ганяючись за новими клієнтами

Коли ви використовуєте крос-продажу або апселлинг, перевірте правильність налаштувань ретаргетинга.

5 секретів ефективного ретаргетинга

Секрет № 5: тестуйте оголошення

Ретаргетінг значно збільшує ефективність рекламних кампаній. Але це не позбавляє вас від необхідності весь час прагнути до кращого. Використовуйте спліт-тести, щоб підвищити ефективність самого ретаргетинга. Вам допоможуть наступні ідеї:

 • Тестуйте рекламні оголошення. Працюйте з заголовками, описами, CTA, конверсійної кнопкою, графічним оформленням.
 • Підвищуйте ефективність посадкових сторінок. Зверніть увагу на заголовки, конверсійні кнопки і форми. Переконайтеся, що ваші лендінгем можна використовувати з мобільних гаджетів.

Читайте також: Кращі поради по А/Б-тестування лендингов

 • Тестуйте різні варіанти пропозицій. Можливо, ваші клієнти не хочуть знижку, а воліють додатковий сервіс? Може бути, вони не потребують додаткових послугах, але із задоволенням відгукуються на пропозиції взяти участь в акціях і розіграшах?

Для виконання тестів скористайтесь Content Experiments Google, Optimizely, ABTest або іншими сервісами.

Ретаргетінг повертає старих друзів і формує лояльну аудиторію

Якщо ви один раз продали людині продукт, другий раз вам не доведеться робити це знову. Використовуйте ретаргетінг, щоб актуалізувати і задовольняти потреби існуючої аудиторії. Повертайте користувачів на сайт через пошукові системи та соціальні мережі. Сегментируйте аудиторію і використовуйте традиційні рекламні хитрощі.

Адаптація матеріалу 5 Unknown Tips To Hack Your Retargeting by Johnathan Dane.