Хто стане новим королем цифрового маркетингу після смерті вмісту

323

У Мережі можна знайти багато повідомлень про смерть тих або інших маркетингових технологій. Традиційна реклама не працює, линкбилдинг і линкбайтинг шкодять веб-ресурсів, так і класичне SEO то просто померли від старості, чи то стало жертвою ненаситних пошукових систем, відбирають заробітки у білих і пухнастих оптимізаторів.

Публікації про смерть маркетингових технологій часто з’являються до того, як застарілі методи розкрутки проектів стають частиною історії. Наприклад, незважаючи на констатацію смерті SEO, олдскульные сеошники рунета все ще продовжують працювати. Така поспішність пояснюється бажанням маркетологів бути на крок попереду ринку. Вони ховають старі технології, наприклад, SEO, і формують нові тренди. Ставка на контент як основу маркетингових кампаній стала одним з таких трендів. Контент-маркетинг, що входить маркетинг або inbound marketing стає мейнстрімом в буржунете і найближчим часом стане головною маркетинговою технологією в рунеті.

Але поважають себе маркетологи не залишаються частиною натовпу. Вони вже сьогодні заглядають в недалеке майбутнє, коли контент-маркетинг помре, контент позбудеться титулу короля, а цифровим маркетингом будуть правити технології майбутнього. Можлива смерть контент-маркетингу, коли контент буде повалений з престолу і які технології займуть його місце? Давайте розбиратися.

Хто стане новим королем цифрового маркетингу після смерті вмісту

Інтерактивні сервіси — перший претендент на престол

У 1996 році аспіранти Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін створили пошукову систему Google. До 2004 року частка Google на глобальному пошуковому ринку склала 85%.

У 2004 році студент Гарвардського університету Марк Цукерберг створив Facebook. В 2012 році число користувачів цієї соціальної мережі перевищила позначку 1 млрд. Facebook і Google вирішують різні завдання, але мають багато спільного. Наприклад, ці проекти досягли феноменального успіху практично без маркетингу в цілому і без контент-маркетингу зокрема.

Зверніть увагу на рейтинг ресурсів, що мають найбільше вхідних посилань. Сайти, що входять в топ-5, є сервісами або інструментами. Facebook, Twitter, Google, YouTube, WordPress домоглися успіху, не використовуючи контент-маркетинг. Вони запропонували користувачам щось більше, ніж контент. Інноваційні програмні рішення дозволили аудиторії взаємодіяти один з одним і з контентом і перетворили Facebook і Google інтерактивні ресурси.

Згадайте ще один проект-важковаговик — Amazon. Це не тільки кращий інтернет-магазин в світі. Сайт Amazon обійшов Google і зайняв перше місце в списку ресурсів, з яких користувачі починають споживче подорож. В 90-е Amazon був одним з багатьох інтернет-магазинів. Потім творці навчили ресурс рекомендувати користувачам підходящі продукти і дали клієнтам можливість знайомитися з думкою покупців про те чи іншому товарі. Amazon став найбільш прибутковим e-commerce проектом, не використовуючи традиційний контент-маркетинг.

Додатки близькі до отримання влади

Майбутнє інтернету і цифрового маркетингу — це ресурси інструменти та ресурси-сервіси. Ця тенденція з’явилася і реалізувалася в епоху десктопів і лептопів. Вона багаторазово посилюється в епоху мобільних гаджетів — планшетних ПК, смартфонів і надягають девайсів.

За даними агентства веб-аналітики Flurry, користувачі мобільних гаджетів витрачають 80% часу на роботу з програмами. Тільки 20% часу вони витрачають на споживання контенту з допомогою веб-браузера. Ще раз зверніть увагу, власники мобільних гаджетів витрачають тільки 20% часу на контент, створення якого забирає у контент-маркетологів 100% робочого і 50% власного часу.

Хто стане новим королем цифрового маркетингу після смерті вмісту

За інформацією Flurry і comScore, в 2011 році користувачі вже витрачали більше часу на роботу з мобільними додатками, ніж на інтернет-серфінг за допомогою браузерів, включаючи оглядачі для стаціонарних ПК.

Хто стане новим королем цифрового маркетингу після смерті вмісту

Інтернет не вмре, незважаючи на стрімке зростання частки мобільного трафіку. Однак спеціалізовані програми будуть домінуючим каналом поширення і споживання контенту.

Соціальні мережі та форуми також претендують на трон

Вище сказано, що власники мобільних гаджетів витрачають 80% часу онлайн на роботу з програмами. Левова частка його йде на ігри та інші розваги. Користувачі також багато працюють з додатками соціальних мереж.

Хто стане новим королем цифрового маркетингу після смерті вмісту

Скажете, ігри і спілкування в соціальних мережах не мають відношення до цифрового маркетингу? За даними дослідницької компанії Edison Research, у 2012 році 65% американських користувачів соціальних мереж хоча б раз в тиждень читали онлайн-дискусії у тематичних спільнотах і на форумах. При цьому тільки 54% користувачів читали блоги.

Соціальні мережі та форуми дозволяють аудиторії взаємодіяти один з одним. Це дає їм велику перевагу в боротьбі за титул короля цифрового маркетингу, який стане вакантним у разі смерті контенту.

Сервіси для створення контенту мають шанс отримати корону

Отже, програми, соціальні мережі і форуми претендують на титул короля цифрового маркетингу завдяки інтерактивності. Вони дозволяють користувачам взаємодіяти один з одним і з контентом. Однак є дещо, що аудиторія любить більше інтеракції. Це створення контенту. Недарма сервіси YouTube, WordPress і Blogger входять в число лідерів за кількістю одержуваних вхідних посилань.

Популярність сервісів для створення контенту легко підтвердити за допомогою наступного прикладу. Ви напевно знайомі з ресурсами, що дозволяють створювати та публікувати електронні листівки, мотиватори та демотиватори.

Хто стане новим королем цифрового маркетингу після смерті вмісту

Someecards отримує близько 100 млн переглядів за місяць, Imgur може похвалитися 70 млн унікальних відвідувачів в місяць. За даними сервісу статистики Liveinternet.ru кількість переглядів сайту Motivators.ru перевищує 500 тис. в місяць.

Зверніть увагу, ви можете відредагувати фотографію і додати напис за допомогою MS Paint або інших графічних редакторів. Проте ресурси типу Someecards і Motivators все одно отримують сотні тисяч переглядів і відвідувачів в місяць. Інтернет-користувачі буквально накидаються на сервіси, що дозволяють створювати контент і ділитися ним з друзями в соціальних мережах. А ключем до популярності подібних ресурсів є простота їх використання.

Так хто ж отримає скіпетр і державу

У перші десятиліття існування інтернет представляв собою безліч статичних сайтів, що містять контент. Інтеракція користувачів з ресурсами обмежувалася переходами зі сторінки на сторінку. Сьогодні соціальні мережі, форуми, сервіси і мобільні додатки дозволяють аудиторії створювати та публікувати контент самостійно, а також взаємодіяти один з одним і з брендами. Інтернет став динамічним.

Чи означає це, що контент втрачає статус короля цифрового маркетингу, а його місце посідають програми та соціальні ресурси? Немає.

Аудиторія потребує інформації, а інтернет залишається найбільш зручним каналом її поширення. Власники стаціонарних ПК, мобільних, надягають, імплантованих (в перспективі) девайсів виходять в Мережу, щоб отримати або передати контент. Вони можуть робити це за допомогою браузера, програми, інтернет-месенджера, форуму, чату в соціальній мережі або інших засобів.

Можна однозначно стверджувати, що ці кошти будуть змінюватися і вдосконалюватися. Також можна припустити, що роль інтерактивних ресурсів значно зросте. Але вони залишаться засобами або інструментами споживання, передачі чи створення контенту. Який, у свою чергу, залишиться королем.

Адаптація матеріалу Why Apps Will Dethrone Content as King of Digital Marketing by Pratik Dholakiya.

Читайте також:

  • Що таке контент-маркетинг
  • Яким буде контент-маркетинг в 2014 році
  • Внутрішній і зовнішній контент-маркетинг: кейс texterra.ru