8 факторів, які необхідно враховувати при створенні посадкової сторінки

289

Посадкова сторінка – це перша сторінка, яку бачать потенційні клієнти, переходячи по посиланню на ваш сайт. Саме вона формує у них перше враження про компанію і чинить вирішальний вплив на рівень конверсії. Інтернет-маркетологи знають про це і активно використовують цей інструмент в просуванні свого бізнесу. Однак у багатьох випадках вони не досягають очікуваних результатів. Чому?

Однією з головних причин цього стає те, що вони концентруються лише на зовнішньому вигляді посадкової сторінки в збиток іншим, не менш важливих факторів. Зрозуміло, нехтувати дизайном не можна, але і ставити його вище всього також не рекомендується. Адже для того щоб лэндинг виявився успішним, мало намалювати красиву картинку. Необхідно опрацювати його з усіх сторін, дотримуючись при цьому загальної стратегії.

Практика показує, що дизайн є важливим, але не вирішальним фактором для залучення клієнтів. Щоб переконатися в цьому, досить подивитися на блозі Сета Годіна, відомого американського письменника й оратора. Дизайн посадкової сторінки сайту складно назвати видатним. Тим не менш, автор отримує сотні коментарів від захопленої аудиторії.

Отже, які ж фактори, крім дизайну, варто враховувати при створенні ефективної посадкової сторінки? Давайте розглянемо основні з них.

1. Цільова аудиторія

Особливості вашої посадкової сторінки будуть прямо залежати від вашої цільової аудиторії (або купівельної персони). На кого спрямовані ваші маркетингові зусилля? До яких дій ви бажаєте їх підштовхнути? Це важливо знати. Адже ви не сядете в перший-ліпший автобус, не маючи уявлення про його маршрут, чи не так? Таким чином, не варто створювати посадкову сторінку, не розуміючи своїх потенційних клієнтів та їх потреб.

Як зрозуміти свою аудиторію? Для цього необхідно відповісти на наступні питання:

  • Як виглядає мій ідеальний клієнт?
  • Як виглядає той клієнт, який точно не захоче купити мою продукцію?
  • Що цікавить мою цільову аудиторію?
  • Яким чином мої потенційні клієнти знаходять мій контент: за допомогою пошукових систем, соціальних медіа або якого-небудь іншого маркетингового каналу?
  • Чи використовують вони для цього мобільні пристрої або стаціонарні комп’ютери?

Ці дані допоможуть вам намалювати в голові образ потенційного клієнта, що значно збільшить таргетованість вашого лэндинга і, як наслідок, його ефективність.

2. Продукт

Успіх вашого бізнесу значною мірою залежить від того, наскільки добре ви розбираєтеся в своєму продукті. Напевно, ви стикалися з продавцями, які хотіли продати вам товари, нічого не знаючи про їх переваги і реальні характеристики. Звичайно ж, ви розуміли, що їх головна мета – змусити вас розщедритися. Однак жодна нормальна людина не стане купувати «кота в мішку».

Те ж саме стосується і вашої посадкової сторінки. Тільки ваша щира впевненість в якості і користь свого продукту зможе переконати потенційних клієнтів зробити покупку. А це почуття можна придбати лише одним способом – добряче розібравшись у своєму продукті і вивчивши пропозиції конкурентів.

Як ви думаєте, чому багато людей купують одяг і косметику люксових брендів, незважаючи на їх захмарні ціни? Справа в тому, що дані компанії розбираються не тільки в ринку, на якому вони функціонують, але і в особливостях своєї продукції. Вони, насамперед, переконали себе в тому, що їх продукт, поза всяких сумнівів, перевершує свої аналоги. Тому їм нескладно переконати потенційних клієнтів у необхідності зробити покупку.

Висновок: ніколи не лінуйтеся розповідати потенційним клієнтам про переваги свого продукту, навіть якщо вам здається, що вони і так все про нього знають.

3. Проблема + Рішення

Ви повинні чітко розуміти, що хочете досягти з допомогою своєї посадкової сторінки. Це допоможе вам правильно сформулювати проблему ваших потенційних клієнтів і запропонувати їм краще рішення.

Припустимо, мета вашого лэндинга – продати нову модель легкого супертонкого мобільного телефону. Кому такий гаджет може знадобитися? Ймовірно, тим, хто втомився носити «цегла» в кишені джинсів і хоче придбати щось більш витончене. Ось і спливла проблема. Залишається тільки запропонувати її ефективне рішення.

Або ось ще приклад. Припустимо, ви хочете збільшити кількість передплатників на вашу розсилку, присвячену копірайтингу. Які проблеми можуть хвилювати людей, які потрапляють на такий лэндинг? Невміння писати комерційні тексти, незнання всіх тонкощів цієї професії. Значить, на це і потрібно робити основний упор.

На жаль, багато бізнесменів не заморочуються з приводу визначення проблеми своєї цільової аудиторії, а просто бездумно перераховують характеристики своєї продукції. Не допускайте їх помилок. Бийте прямо в ціль. Покажіть, чим ваш товар може бути корисний вашим потенційним клієнтам, і вони дадуть відповідь вам вдячністю.

4. Текст

Текст посадкової сторінки, перш за все, повинен бути достовірним. Не обманюйте своїх клієнтів, стримуйте свої обіцянки. Не варто пропонувати клієнтам безкоштовний продукт або послугу, а потім вимагати з них 1000 рублів на наступній сторінці. Уникайте хитрих маркетингових прийомів, на зразок реклами зі зникаючою принадою.

Другою важливою характеристикою тексту лэндинга повинна бути його лаконічність. Не треба вводити в ступор зайшли на сторінку користувачів довгими звивистими пропозиціями. Основна думка повідомлення повинна бути простою і доступною для розуміння.

Однією з найпоширеніших помилок творців тексту для лэндингов є те, що вони намагаються проявити недоречний креатив. В результаті відвідувач не може зрозуміти, що взагалі на цій сторінці йому пропонують, і дії, які від нього потрібні. Пам’ятайте: лэндинги не повинні пістрявити креативністю, вони повинні чітко описувати переваги певного пропозиції і вести до здійснення цільової дії.

5. Дизайн

І тільки зараз, коли були описані перші чотири фактори, можна переходити до дизайну. Отже, що потрібно враховувати при розробці цього важливого елемента лэндинга?

По-перше, те, що він повинен виглядати акуратно. Переповнена графічними елементами сторінка може просто збити з пантелику і перешкоджати розумінню її змісту. І тут вже, повірте, ніякої заклик до дії не врятує, навіть самий яскравий і спокусливий.

По-друге, нехай це для багатьох це прозвучить банально, але при розробці дизайну дуже важливо уникати картинок із загальнодоступних фотобанків і використовувати тільки якісні зображення. Інакше, ваша посадкова сторінка буде здаватися дешевою і ненадійною.

І, нарешті, по-третє, особливу увагу необхідно приділити заклику до дії. Кнопка із закликом повинна бути досить яскравою і помітною, оскільки саме вона визначає, чи зробить потенційний клієнт купівлю або проігнорує вашу пропозицію.

6. Заклик до дії

Заклик до дії повідомляє відвідувачам вашого сайту про можливості вчинити певні дії. До найпоширенішим закликів до дії відносяться: купівля товарів, отримання безкоштовних подарунків (наприклад, каталогів або електронних книг), запит більш докладної інформації, перегляд відео і т. д. Як правило, заклик до дії активізується при натисканні на спеціальну кнопку, яку він укладений.

Яким повинен бути заклик до дії?

У заклику до дії не повинно бути пихатих прикметників зі значенням переваги, наприклад: чудовий, найкращий, чудовий і т. д. З-за них створюється враження, що ви всіма правдами і неправдами намагаєтеся нав’язати покупцям свій продукт.

Інша груба помилка при створенні призову до дії – недостатня чесність. Ми про це вже говорили трохи вище, але дозвольте повторитися ще раз. Якщо ви пропонуєте відвідувачам сайту безкоштовний продукт, що ні в якому разі не вимагайте з них грошей на наступній сторінці. Таким чином, ви не тільки зірвете угоду, але і придбаєте незадоволеного клієнта, який не полінується розповісти всім про свій негативний досвід.

Крім того, ваш заклик до дії повинен бути помітним. Розташуйте його на видному місці, бажано в зоні «першого екрану». І постарайтеся не використовувати в ньому слово «відправити» – згідно з численними А/Б тестів, воно значно знижує рівень конверсії.

7. Результати

Ви повинні ретельно подумати над тим, до яких результатів ви прагнете. Мова йде про статистику. Завдяки зібраним даним, ви зможете з’ясувати, які методи працюють, а які – ні. Визначте для себе, яких результатів ви очікуєте від посадкової сторінки (наприклад, 5 якісних лідов при трафік 500 чоловік в день), потім порівняйте ці показники з реальними результатами, яких ви досягли. Якщо вони вас не влаштовують, то пора переглянути дизайн та інші аспекти вашого посадкової сторінки.

8. Соціальна значимість

Фраза про те, що гроші змушують обертатися світ, ніколи не була настільки актуальною, як зараз. Візьмемо, приміром, інтернет: він перетворився на подобу базарній площі, на якій можна придбати все що завгодно, при наявності тугого гаманця. Ви можете купити «лайки» у Фейсбуці, передплатників в Твіттері і навіть відгуки про вашу компанію. Але не поспішайте радіти, оскільки клієнти далеко не дурні: вони відразу відчувають фальш і нещирість. А це означає, що штучні «лайки» і липові відгуки можуть зіграти з вами злий жарт – клієнти перестануть вам довіряти.

Коли мова йде про відгуках, особливо важливо бути відвертими. Ніколи не хваліться тим, що заробляєте мільйони, коли насправді ледь зводимо кінці з кінцями. Рано чи пізно люди зрозуміють, що ви справжній шахрай, і обов’язково поділяться цим відкриттям зі своїми знайомими. Намагайтеся уникати брехні в будь-якій формі. Не робіть гучних заяв, якщо не здатні підтвердити їх реальними фактами.

Вже давно відомо, що народну любов неможливо купити. Її можна тільки заслужити — щирістю, працьовитістю і талантом. Взяти, приміром, канадського поп-співака Джастіна Бібера. Які б почуття ви відчували до нього – заздрість, симпатію чи неприязнь – факт залишається фактом: його прихильники (а якщо бути точніше, шанувальниці) просто без розуму від нього. Достатньо поглянути на будь-яку фотографію з його концертів. Подивіться на ці захоплені обличчя прихильниць: хіба такі емоції можна підробити?

Замість висновку

Прочитавши цю статтю, ви напевно зрозуміли, що дизайн посадкової сторінки та її контент-наповнення є однаково важливими. Тримайте в голові цей факт у процесі створення лэндинга. Як тільки ви завершили роботу, подивіться на свою посадкову сторінку неупередженим поглядом і чесно дайте відповідь на наступне питання: чи є вона достатньо переконливою? Якщо у вас виникли сумніви, постарайтеся проаналізувати свої помилки і зрозуміти, яким факторам ви не приділили належної уваги.