Як написати про те, в чому ви зовсім не розбираєтеся

366

В ідеальному світі копірайтери пишуть виключно на теми, в яких собаку з’їли. В реальному світі фахівцям частіше доводиться писати на теми, в яких вони взагалі не розбираються. Але це ще півбіди. Найстрашніше починається, коли копірайтеру доводиться писати на тему, в якій він не розбирається і яка йому зовсім нецікава.

Як написати про те, в чому ви зовсім не розбираєтеся

Є теми, на які неможливо писати на експертному рівні без спеціальної підготовки. Наприклад, якщо ви не лікар, не пишіть статті на медичну тематику, цільовою аудиторією яких є лікарі. Ваш стеля — науково-популярні публікації, призначені для обивателя. Щоб вони не загрожували здоров’ю читачів, вам доведеться витратити багато часу на підготовку. Хочете ще приклад? Якщо ви не гросмейстер, не пишіть про эндшпильной техніці Магнуса Карлсена.

Інші теми даються легко будь-якій людині зі шкільною освітою. Ймовірно, вам не доведеться витрачати багато часу на підготовку статті «Як обрізати садові дерева». Досить відкопати на книжковій полиці «Енциклопедію господаря» і взяти інтерв’ю у експерта. До речі, відмінний привід зателефонувати дідусеві, йому буде приємно.

Читайте також: 10 прийомів для авторів, які мають намір писати краще

Професійні копірайтери регулярно пишуть шикарні статті на складні і прості теми, в яких не розбираються. Для цього вони виходять із зони комфорту і вивчають інформацію, якої не цікавляться в повсякденному житті. Також вони вивчають цільову аудиторію і її потреби. Як вони це роблять, описано нижче. Огляд умовно складається з двох частин. З першої ви дізнаєтесь, де шукати необхідні дані. Друга допоможе вам подолати бар’єр, що заважає ефективно працювати з інформацією і глибоко занурюватися в тему. Мова йде про відсутність інтересу до теми.

До речі, якщо ви регулярно пишете статті і активно користуєтеся інтернетом, сміливо пропускайте першу частину. У ній описані банальні і очевидні речі, цікаві тільки новачкам. Переходьте відразу до опису психологічних трюків, які допомагають працювати з нецікавими темами. Зрештою, якщо ви впораєтеся з собою, то напевно знайдете зручні і відповідні способи пошуку та обробки інформації.

Як шукати інформацію

Для підготовки статті вам знадобиться вивчити інформацію, представлену на тематичних галузевих сайтах і довідкових ресурсах, приділити увагу блогосфері, форумів і соціальних мереж, а також поцікавитися думкою експертів.

Шукаємо інформацію на сайтах, в блогах і на форумах

У вас є доступ до пошукачів? Приступайте до роботи. Якщо ви зовсім не володієте темою, почніть з понятійного апарату. Наприклад, якщо ви пишете статтю на тему «Як торгувати бінарними опціонами», знайдіть визначення цього інструменту.

Як написати про те, в чому ви зовсім не розбираєтеся
Читайте також: 7 способів написати забійний вступний абзац

Розібравшись з базовими поняттями, приступайте до вивчення прикладної інформації. Виберіть найбільш інформативні статті по темі, подивіться відеоогляди, встановіть торговельну платформу і спробуйте провести кілька операцій на демо-рахунку.

Як написати про те, в чому ви зовсім не розбираєтеся

Володієте іноземною мовою? Плюс 100 балів в карму.

Як написати про те, в чому ви зовсім не розбираєтеся

Деякі теми активно висвітлюються в блогосфері. Щоб швидко знайти інформативні пости, скористайтеся пошуком по блогах Google або «Яндекс». Зверніть увагу, «Яндекс» дозволяє гнучко налаштовувати області пошуку.

Як написати про те, в чому ви зовсім не розбираєтеся

Зверніть увагу, на галузевих форумах і в коментарях до постів в блогах ви можете знайти критику, яка буває дуже корисною при вивченні теми.

Шукаємо інформацію в соціальних мережах

Стараннями користувачів і SMM-менеджерів ви можете знайти корисну інформацію практично в кожній соціальній мережі. В першу чергу приділіть увагу Facebook і «Вконтакте», так як у цих мережах можна знайти не тільки посилання на корисні матеріали, але і активні тематичні групи з живими дискусіями. Також шукайте інформацію в Google+, Twitter, LinkedIn і інших мережах.

Спробуйте пошук по хэштегам. Так ви знайдете популярні спільноти та анонси статей на тему, що вас цікавить.

Як написати про те, в чому ви зовсім не розбираєтеся
Читайте також: Освітній контент: механізм створення лояльного користувача

Зверніть увагу, основною цінністю в соціальних мережах є коментарі та дискусії. Щоб знайти самі популярні в соцмережах публікації на цікаву для вас тему, скористайтеся сервісом BuzzSumo. Просто введіть у пошуковий рядок зацікавив вас термін.

Як написати про те, в чому ви зовсім не розбираєтеся

Отримуємо експертна думка

По-перше, експертну думку можна і потрібно отримати у процесі спілкування з замовником. Корисну інформацію про це можна знайти у статті «Як готувати матеріали на промислову тематику».

Ви можете отримати потрібну інформацію, попросивши клієнта скласти ТЗ або заповнити бриф. Ще краще, якщо ви поговорите з клієнтом особисто. Вам потрібно витягнути з замовника якомога більше потрібних даних. Використовуйте для цього методи і інструменти, які здаються вам придатними.

По-друге, ви можете взяти інтерв’ю у відомого галузевого експерта. Підготуватися до бесіди вам допоможуть 17 рад. Пообіцяйте експерту процитувати його в публікації або послатися на його ресурс.

По-третє, якщо у вас працює Google, для отримання експертного висновку можна скористатися результатами чужої праці.

Як написати про те, в чому ви зовсім не розбираєтеся

Щоб ефективно використовувати описані джерела даних, вам потрібно зосередитися на роботі. Це складно зробити, якщо тема складна і нецікава.

Як подолати відсутність інтересу до теми

Повірте, якщо ви будете готувати статтю на цікаву особисто вам тему, ви легко знайдете необхідну інформацію. А якщо тема здається вам нудною, то замість вивчення інформації ви будете думати про вчорашній футбольний матч, сьогоднішньому вечері і завтрашньому вихідному.

Читайте також: 50 найбільш злісних помилок веб-копірайтерів

Психологи активно вивчають емоції, до яких відноситься інтерес, потреби і мотивацію. Але вони досі не створили універсального рецепту, який допоміг би легко долати відсутність інтересу до діяльності. Тому вам доведеться розбиратися з собою самостійно. У цій нелегкій справі вам допоможуть наступні рекомендації:

  • Увімкніть режим професіонала. Ви доросла людина, що відповідає за якість виробленого продукту. Вам не подобається писати? Запишіться на курси крою та шиття, стати програмістом, йдіть у депутати. Займайтеся тим, що вам подобається.
  • Мотивуйте себе. Згадайте, навіщо ви пишете статті. Щоб заробляти гроші? Добре, але цього мало. Щоб самовиражатися, отримувати визнання і відгук аудиторії? Відмінно. Щоб сіяти розумне, добре, вічне? Чудово.
  • Слідкуйте за своєю мотивацією. Вона повинна бути спрямована на досягнення успіху. Якщо ви хочете розібратися в темі і написати статтю, щоб залучати трафік і клієнтів, отримати сто «лайків» і стимулювати дискусію, це вдала мотивація. Якщо ви вивчаєте тему і пишіть статтю, щоб вас не звільнили і взагалі від вас відчепилися, це погана мотивація. Працюйте над собою або поміняйте сферу діяльності.
  • Послухайте мотивуючу лекцію або прочитайте мотивуючу книгу.
  • Відвідайте тренінг особистісного зростання. Після цього відвідайте тренінг особистої ефективності. Не змінюйте порядок, будинок починають будувати з фундаменту, а з даху.
  • Використовуйте помідорний тайм-менеджмент. Цей метод допомагає боротися з прокрастинацією і відсутністю інтересу до теми. Ви можете зосередитися на вивченні нудних бінарних опціонів на 25 хвилин? Відмінно. Потім зробіть перерву на 5 або 10 хвилин і знову забудьте про все, крім опціонів, на 25 хвилин. Робочі відрізки в даній техніці позначаються помідорами. Потренувавшись, ви будете знати, скільки «помідорів» вам знадобиться для виконання того чи іншого завдання. Використовуйте розширення для браузерів або веб-додатки для контролю часу.

Як написати про те, в чому ви зовсім не розбираєтеся
  • Слідкуйте за локусом контролю. Якщо ви погано написали статтю з-за того, що замовник не надав вам вичерпну інформацію, у вас екстернальний локус контролю. Якщо ви пояснюєте провал тим, що сачковали і не встигли зібрати потрібну інформацію, у вас інтернальний локус контролю. Здогадуєтеся, який локус мають успішні фахівці?

  • Використовуйте будь-які інші трюки, техніки і методи, що допомагають зосередитися на роботі і ефективно обробляти інформацію. Пообіцяйте собі величезний торт на вихідних, вимкніть телефон, примусити замовкнути колег, подумайте, що ви зможете довше повалятися на дивані, якщо впораєтеся зі статтею швидко. Стежте, щоб можливість піти з роботи раніше або цукерки не ставали вашим головним мотивом. Використовуйте їх в якості доповнення до самовираження і бажанням сіяти розумне.

Як бачите, з відсутністю інтересу можете впоратися тільки ви. Працюйте над собою і не шукайте чарівних інструментів. Ви станете краще тільки завдяки зусиллям.

Щоб писати статті…

… коли ви не розбираєтеся в темі, вам потрібно навчитися цікавитися нудними питаннями. Якщо ви вмієте зосереджуватися на відомостях, які особисто вам нецікаві, то пошук необхідної інформації — це справа техніки. У цьому випадку ви легко складете портрет цільової аудиторії і дізнаєтеся її потреби, а також знайдете інформаційні способи їх задоволення.

Читайте також: З фірми по гайці – копірайтеру компресор, або Як готувати матеріали на промислову тематику