Чому ваш контент не працює: мій особистий кейс

353

Оскільки ви зайшли в цю статтю, можна сміливо припустити – ви розчарувалися в контент-маркетингу. Ймовірно, у свій час ви начиталися надихаючих статей та кейсів і почали активно використовувати цей метод – писати експертні матеріали, відповідати на запитання ваших потенційних клієнтів питання, стежити за смисловий унікальністю ваших текстів – але ось пройшло вже майже півроку, а результатів нема. І начебто б ви робили все правильно, в точності як радять гуру індустрії, але трафік так і не виріс, лідов не додалося, бюджет розтрачений вхолосту.

Чому ваш контент не працює: мій особистий кейс

Природно, перша думка, яка приходить після такого в голову – ефективність контент-маркетингу перебільшена і займатися їм більше не варто. Якщо так, якщо ви прийшли саме до такого висновку і плануєте в найближчому майбутньому відмовитися від цієї тактики просування, прошу, не поспішайте. Можливо, для досягнення очікуваних результатів, вам не вистачало лише однієї речі цієї статті.

Чому контент-маркетинг не приносить результатів?

Є дві глобальні причини.

Перша – ваш бізнес. Або, якщо бути точніше, неправильна оцінка його актуальності та перспектив. Наприклад, ви продаєте дорогі паперові блокноти, а ними сьогодні вже мало хто користується – у кожного другого в сумці лежить планшет; чи надаєте послуги з ремонту лампових телевізорів – ну це я так, утрирую, звичайно, але ви зрозуміли, що я маю на увазі. Також ваш контент-маркетинг може не працювати, тому що у вас невідповідна для нього тематика. Наприклад, сайти, присвячені одній послузі, яка потрібна тут і зараз, припустимо, замовлення таксі. В цьому випадку вам не потрібен контент-маркетинг. Достатньо буде невеликого сайту з короткими текстами і великим телефоном в шапці. Є ще кілька причин, обумовлених цим пунктом. Якщо цікаво, почитайте ось цей матеріал, там все докладно написано і навіть наведено невеликий кейс нашої компанії. У цій статті ми на них зупинятися не будемо. Сподіваюся, що з вашим бізнесом все в порядку.

Друга – якість опублікованого контенту. Як каже Денис Савельєв, головний експерт по контент-маркетингу в Росії, «якщо ваш контент-маркетинг не працює, значить ваш контент – це нікому не потрібне гівно». Згодна, звучить грубувато, зате в точку. 99% брендів не досягають успіху в контент-маркетингу саме з цієї причини. Вони починають створювати контент, так і не розібравшись до кінця, яким він повинен бути, щоб приносити результати.

У цій статті я розповім вам про те, якими принципами слід керуватися при створенні контенту для блогу, а також поділюся практичними порадами з пошуку ідей для контенту, якими я сама користуюся, коли придумую теми для «Текстерры».

Яким має бути контент?

У нашому блозі ми неодноразово писали про те, яким має бути контент, щоб він приносив трафік і лідів. Якщо ви пропустили ці матеріали, у вас є шанс прочитати їх зараз:

 • 7 ознак якісного контенту
 • Який контент сприймається людьми як корисний?
 • Ознаки працюючого і непрацюючого текстового контенту
 • 10 порад по створенню контенту, який люди будуть розшарювати

В них ви знайдете купу порад, і всі вони дійсно слушні і правильні. Однак на своєму особистому досвіді я зрозуміла, що з усіх них критично важливі лише наступні п’ять.

1. Поєднуйте між собою різні типи вмісту

Умовно весь контент можна розділити на три типи: контент, який генерує трафік, контент, який надає вам статус експерта і підводить до думки, що йому необхідний продукт, і останній – контент, який продає.

До першого типу контенту відносяться:

 • Пости з великою кількістю цінних рад (статті-списки). Приклад – Квінтесенція досвіду SMM-маркетологів: 70 статей, які зроблять з вас профі. 361 расшаріваніє.
 • Пости з глибокою обробкою теми (гайди). Приклад – Просування сайту з нульовим бюджетом: 65 кроків безкоштовного підкорення Топів. 586 розшарювання.
 • Пости з ексклюзивними порадами (про яких мало хто чув). Приклад – 7 безкоштовних і мало кому відомих інструментів для більш продуктивної роботи в інтернеті. 340 розшарювання.
 • Пости про недавно сталися події (ньюсджекинг). Приклад – «Магічні ворота» SEO закрилися. 314 розшарювання.
 • Провокаційні пости (що йдуть врозріз з думкою більшості). Приклад – Вбивці конверсії: 7 фраз, після яких користувачі йдуть з вашого сайту. 289 розшарювання.
 • Пости, що викликають сміх. Приклад – Життя контент-маркетолога в картинках. 173 розшарювання.
 • Як ви зрозуміли, весь цей контент об’єднує одне – його хочеться зберегти закладки або поділитися ним в соцмережах. І в принципі, на рішення про купівлю, він ніяк не впливає. Зате він виконує іншу, набагато більшу роль, ніж ви собі уявляєте. Він наводить на ваш сайт нову аудиторію і стає відправною точкою на шляху користувача з воронки продажів. Адже, зацікавившись одним матеріалом, користувач напевно піде вивчати інші і незабаром обов’язково наткнеться на другий тип вмісту:

 • Пости, які пояснюють, чому ваш продукт/послуга краще за інших. Приклад – Ринок SEO в епоху підозри.
 • Пости, які показують, що ви справжні професіонали своєї справи. Приклад – Про інтернет-маркетингу просто.
 • Пости, які підводять до думки у тому, що йому потрібен ваш продукт/послуга. Приклад – Адаптивний дизайн як інструмент SEO.
 • І нехай після їх прочитання у людини не виникне спонтанного рішення про покупку. Це зовсім не страшно. Один і той же користувач може місяцями споживати ці два типи контенту, перш ніж він вирішить перейти до наступного. І це нормально. Що складніший і дорожчий продукт, тим довше буде тривати його роздуми. Але основної мети ви вже досягли – ви залучили користувача на свій сайт, познайомили його зі своїм брендом, показали, що ви є експертом в своїй області, розповіли йому, у чому переваги вашого продукту, і на прикладі показали його ефективність. Тепер залишається тільки чекати, поки той зважиться, перейде в самий кращий розділ вашого сайту «Товари»/«Послуги» (третій тип контенту) і зробить фінальний крок – оформить замовлення або зв’яжеться з вашим менеджером.

  Разом ці три типи контенту працюють просто чудово. І доказ тому – наш власний блог.

  2. Створюйте контент, яким хочеться поділитися

  Всіх інтернет-маркетологів хвилює одне і те ж питання. Як створити такий контент, який будуть розшарювати? Насправді, все до банальності просто. При пошуку ідей важливо тримати в голові лише одне питання: «А я б сам розшарив цей пост, якби був його цільовою аудиторією?». Прошу, не смійтеся над простотою цієї ради. Він реально працює. Коли я почала задавати собі це питання, кількість розшарювання у моїх матеріалів збільшилася в рази.

  Може бути, зараз я скажу не дуже приємну для усвідомлення річ, але ваш контент-маркетинг не працює, швидше за все, з цієї причини. Більшість копірайтерів, особливо фрілансери, пишуть контент тільки для того, щоб його написати. Просто відпрацьовують знаки. Вони навчилися розгортати одну невелику думка або рада на ціле простирадло тексту і вважають себе пречудовими фахівцями. Знаєте, що я вам скажу? Такі копірайтери марні. Як би добре вони не писали і які б гарні метафори не вигадували. «Вода» нікому не потрібна. Людям потрібна корисна інформація. І чим більше її концентрація в статті, тим більше шансів того, що її захочуть розшарити. Тому ви повинні створювати такі матеріали, в яких просто море корисностей. Ще раз повторюся, МОРЕ. Не один якийсь корисний рада, розкачаний на цілу статтю, а КУПА корисних порад. Щоб людині захотілося зберегти цей матеріал для себе, щоб у майбутньому реалізувати наведені в ньому ідеї на практиці.

  До речі, кумедно, але в більшості випадків такі статті толком і не читають, просто расшарівать в соцмережах. Якось у нас був матеріал на «Текстерре» про Google Analytics, збірник з 50 корисних порад. Так ось, там в половині статті були випадково неправильно проставлені посилання. Стаття набрала велику кількість розшарювання. І лише через тиждень нам написав якийсь дуже уважний читач і вказав на проблему. Тому висновок: статті-списки – це бомба, використовуйте їх без всяких сумнівів. А якщо сумніви все ще є, подивіться на наступні матеріали з нашого блогу:

  • 96 забійних ідей контенту для соціальних мереж – 207 розшарювання.
  • 50 найбільш злісних помилок веб-копірайтерів – 135 розшарювання.
  • Як збільшити трафік: 60 способів, які підірвуть ваш відвідуваність – 145 розшарювання.

  Зверніть увагу: це не просто статті. Це статті, нашпиговані корисними порадами. Краще їх в інтернеті поки немає. Є статті про 10 способах просування в Facebook, є статті про 20 помилки копірайтерів. Ми зібрали всі поради, які тільки можливо. Це техніка створення контенту настільки ефективна, що їй навіть дали назву – техніка «хмарочос».

  3. Не бійтеся рекламувати своїх конкурентів

  Ще один висновок, до якого я прийшла за час роботи над блогом «Текстерры», – не потрібно боятися згадувати в своїх статтях сайти-конкуренти. Подивіться на найпопулярніші статті нашого блогу:

  • ТОП-80 експертів з видобутку трафіку – 440 розшарювання.
  • 200 самих расшариваемых постів з інтернет-маркетингу в рунеті – 635 розшарювання.
  • Квінтесенція досвіду SMM-маркетологів: 70 статей, які зроблять з вас профі – 361 расшаріваніє.

  Такі статті привертають величезну купу трафіку. І зовсім неважливо, що ми цими статтями просуваємо конкурентів. Тому що всі розшарювання, які ми отримаємо, будуть вести саме на наш сайт. Люди будуть вивчати цей матеріал, кликати по посиланнях, напрацьовувати нам відмінні поведінкові, читати інші наші матеріали і т. д. тобто в будь-якому разі ми залишаємося у виграші.

  4. Нарощуйте аудиторію в соцмережах

  Для успішного просування сайту необхідно нарощувати аудиторію в соцмережах. Розумієте, тут така штука – без соцмереж багато трафіку не отримати. Навіть якщо ви будете створювати класний контент, якщо у вас не буде аудиторії в соцмережах, його ніхто не побачить. Так, ви будете отримувати пошуковий трафік, але цього мало. Щоб максимально прискорити процес свого просування, потрібно зареєструватися у всіх популярних соцмережах і активно нарощувати в них аудиторію. Способів, з допомогою яких це можна зробити мільйон. Більшість з них я описала у статті «Повний покроковий гайд по просуванню сторінки в Facebook». Не дивіться, що у назві стоїть Facebook, ці поради чудово підійдуть і для «Вконтакте» та інших соцмереж.

  5. Не розраховуйте на свою фантазію – крадіть

  Кажуть, ідеї можна знайти скрізь. Навіть заходячи в автобус або в магазин, вас може осінити. Так, згодна. Але якщо чесно, з вами таке часто трапляється? Ось ви йдете в магазин і невже ви і справді думаєте про роботу? Мені здається, ви думаєте про те, як би не забути купити яйця або хліб. Тому моя порада така: не розраховуйте на свою фантазію і натхнення. Ідеї треба шукати і запозичувати. Якщо не знаєте, з чого почати, ось вам на допомогу відмінна стаття: «Про що писати в блозі, коли писати не про що: 99 контент-ідей».

  Ще одне чудове місце для пошуку ідей: ваші закладки. Ви повинні знайти і додати в закладки всі якісні зарубіжні сайти вашої тематики і стежити за тим, що вони публікують. У мене в закладках за «Текстерре» штук 50 кращих сайтів з інтернет-маркетингу. І мінімум раз в тиждень я переглядаю їх всі і дивлюся, що нового вони опублікували.

  Друге місце (справжнє джерело ідей) – сервіс BuzzSumo. Сенс його полягає в наступному: ви вводите запит, і сервіс шукає найбільш часто расшариваемые статті за цим запитом. Докладно про те, як він працює, ми писали в статті про 500 кращих інструментів для комплексного просування сайтів. Так, тут повторюватися не буду.

  Ось до таких висновків прийшла за рік роботи над блогом «Текстерры». Сподіваюся, вони виявилися вам корисні.

  До речі, якщо ви хочете отримувати корисні практичні поради та лайфхаки з інтернет-маркетингу, рекомендую підписатися на нашу розсилку. Підписатися.