Чи можна повернути сайт з того світу?

291

В середині літа компанія Groupon провела цікавий експеримент. У його ході маркетологи компанії видалили свій сайт з індексу Google. За результатами досвіду вони встановили, що близько 60 % прямого трафіку насправді є природним пошуковим трафіком. Експерти компанії MOZ засумнівалися в результатах дослідження колег. Вони видалили з індексу один зі своїх сайтів, щоб знайти достовірні відповіді на наступні питання:

 • Як швидко Google видаляє сайт з індексу?
 • Існує пряма кореляція між падінням органічного і прямого трафіку?
 • Чи можна повернути сайт в індекс і як швидко це відбувається?

Про результати експерименту читайте нижче.

Чи можна повернути сайт з того світу?

Як повністю видалити сайт з індексу Google

Самий простий, швидкий і надійний спосіб видалення сайту — інструмент «Видалення застарілого контенту» в панелі веб-майстрів. Цей метод має важливе перевага: ви можете повернути ресурс індекс з мінімальним ризиком втратити частину URL на тривалий термін. Інші способи деиндексации, наприклад, використання команди noindex у файлі robots.txt не можна назвати швидкими. Ви будете чекати видалення ресурсу протягом декількох тижнів або місяців. Крім того, якщо ви вирішите повернути сайт з пошукового небуття, очікування повторної індексації також займе кілька місяців.

Чи можна повернути сайт з того світу?

Компанія MOZ скористалася інструментом, щоб видалити із індексу свій сайт Followerwonk. Посилання на сайт стали зникати з результатів видачі протягом 2 годин після оформлення запиту. Дані про ресурси є в різних дата-центрах пошукача, розосереджених по всій планеті. Тому роботи не можуть миттєво видалити всі відомості про сайт з індексу.

У ході експерименту фахівці MOZ звернули увагу на цікавий факт. Природний пошуковий трафік почав скорочуватися через дві години після оформлення запиту. Однак він не впав до нуля.

Прямий vs. органічний трафік

Як зазначалося вище, маркетологи Groupon в ході свого експерименту відзначили, що втрачаючи органічний трафік, вони також втрачають значну частину прямих відвідувань. Це відбивається на ілюстрації:

Чи можна повернути сайт з того світу?

На підставі цих даних експерти Groupon зробили висновок, що близько 60 % прямого трафіку насправді є природним пошуковим трафіком.

У свою чергу, фахівці MOZ не встановили явної залежності між падінням пошукового і прямого трафіку. В ході експерименту вони зафіксували падіння органічного трафіку на ресурс Followerwonk. Однак число прямих відвідувань змінювалося незначно.

Чи можна повернути сайт з того світу?

Щоб розібратися з протиріччям, фахівці MOZ зв’язалися з колегами з Groupon. Виявилося, Groupon зафіксував різке падіння прямий відвідуваності сторінок з довгими URL.

Чи можна повернути сайт з того світу?

Сайт Followerwonk приваблює левову частку прямого трафіку на головну сторінку. Тому експериментатори MOZ просто не отримали достатнього обсягу даних, щоб зафіксувати статистично значиме падіння прямих відвідувань. Для сторінок з довгим URL, які вдалося відстежити результати виявилися неоднозначними.

Чи можна повернути сайт з того світу?

Фахівці MOZ не підтвердили пряму кореляцію між падінням органічного і прямого трафіку. Однак результати експерименту Groupon не можна ігнорувати, так як MOZ не довів і відсутність кореляції між органічними і прямими відвідинами.

Ймовірно, системи аналітики фіксують деяку частину органічного трафіку в якості прямого. Це пов’язано з налаштуваннями браузерів, операційних систем і користувацькими налаштуваннями конфіденційності, які заважають чітко класифікувати відвідування.

Повернення сайту в індекс

Через 2 години після початку експерименту фахівці MOZ відмінили запит на видалення сайту. Через кілька годин після цього відвідуваність сайту відновилася до норми.

Чи можна повернути сайт з того світу?

Ймовірно, Google не довелося повторно індексувати сайт, так як з моменту подачі на видалення до її скасування пройшло мало часу. Пошуковик встиг видалити близько 300 000 посилань на Followerwonk з видачі всього лише за 2 години. Проте він швидко повернув ці посилання видачу. Це означає, що за заявкою Google не видаляє інформацію про індексацію ресурсу, а просто приховує посилання на нього в SERP. Повна деіндексація відбувається пізніше.

Що буде, якщо продовжити період клінічної пошукової смерті

Чи можна повернути сайт з того світу?

Експерименти з сайтами Groupon і Followerwonk тривали кілька годин. Однак фахівці MOZ захотіли відстежити долю сайту, який опиниться поза індексу на тривалий період часу. Відчайдушні експериментатори не переконали керівництво дати добро на тривале перебування поза індексу корпоративних проектів. Тому для тіста використовувався особистий блог одного із співробітників, який, ймовірно, часто запізнювався на роботу і косо дивився на начальство.

Маркетологи подали заявку на видалення блогу з індексу. Посилання на нього зникли з видачі протягом кількох годин. Заявка на скасування деиндексации була подана через майже три дні. Як і в попередніх експериментах, все URL повернулися в індекс протягом кількох годин. Зміни відвідуваності сайту-коматозника можна побачити на ілюстрації:

Чи можна повернути сайт з того світу?

Оскільки URL повернулися на видачу протягом декількох годин після скасування заявки, можна зробити висновок, що Google не виконував повторне сканування сайту. Пошуковик видалив посилання на ресурс з видачі, зберігши відомості про індексацію.

Експерти MOZ припустили, що Google видаляє результати індексування сайту через кілька тижнів після подачі заявки. У цьому випадку може знадобитися повторна індексація ресурсу. Однак фахівці не зважилися перевірити цю гіпотезу на практиці, так як їхній колега не захотів наражати свій блог настільки небезпечного випробуванню.

З того світу повертаються

За підсумками експериментів фахівці MOZ зробили наступні висновки:

 • Деяка частка органічного трафіку фіксується в якості прямого з технічних причин. Однак експериментальних доказів прямої кореляції між падінням природного пошукового і прямого трафіку немає.
 • Якщо ви випадково подали заявку на деиндексацию сайту, нічого страшного не станеться. Якщо ви скасуєте заявку протягом декількох днів, відвідуваність ресурсу швидко відновиться.
 • Ви зіткнетеся з проблемами, якщо не скасуєте заявку протягом декількох тижнів. Швидше за все, пошуковику доведеться повторно індексувати ваш сайт, а вам доведеться чекати його включення в індекс. Це припущення не підтверджено експериментом.
 • Використані матеріали We Removed a Major Website from Google Search, for Science by Cyrus Shepard і Experiment Shows Up To 60% Of Direct» Traffic Is Actually Organic Search by Gene McKenna.

  Читайте також:

  • Як збільшити трафік: 60 способів, які підірвуть ваш відвідуваність
  • 38 найважливіших фактів з нового керівництва Google для асесорів
  • Як досягти очікуваного результату в просуванні за максимально короткий термін?