Pinterest vs. Google+: поле битви — візуальний контент

299

Ви без праці назвете основний тренд розвитку соціальних мереж, актуальний сьогодні, якщо користуєтеся деякими з них або професійно займаєтеся SMM. Створення умов для публікації, шерінгу та обговорення візуального контенту є основним напрямком, над яким працюють розробники соціальних медіа.

Фотографії, відео, інфографіка та інші типи візуального контенту частіше проглядаються, отримують найбільше «лайків» і репостов. Не секрет, чому це відбувається. Кількість інформації в інтернеті постійно зростає. Користувачі не встигають споживати зростаючі обсяги даних. Тому вони приділяють все менше уваги кожної конкретної одиниці контенту, з’являється в стрічці новин.

Візуальний контент виграє в даній ситуації. І тому є дві причини. По-перше, він більш ефективно привертає увагу аудиторії, а по-друге, легше засвоюється. Як ми писали в одній з наших минулих статей, присвячених сервісу Pinterest, людина сприймає візуальну інформацію в десятки тисяч разів швидше вербальної. Це дає можливість доносити потрібну інформацію до аудиторії навіть в сьогоднішніх умовах.

Соціальні мережі знають про переваги візуального контенту і підтверджують це своїми вчинками: Facebook купив Instagram за 1 млрд доларів, а Twitter – додаток для створення і публікації коротких відеороликів Vine. Феноменальне зростання популярності Pinterest також не дивує, так як попит на сервіси для роботи з візуальним контентом народжує пропозицію.

Pinterest і Google+

Люди воліють отримувати інформацію за допомогою фото, відео, інфографіки та презентацій. Тому не дивуйтеся, що середня тривалість візиту користувача Pinterest у січні 2012 року становила 97 хвилин. Оцініть цей приголомшливий показник в порівнянні. Середня тривалість візиту користувач Google+ у той же період становила якихось 3,3 хвилини.

Очевидно, Google не хоче відставати від конкурентів. Тому багато останні зміни функціональності цієї соціальної мережі є кроком назустріч користувачам, що бажають працювати з візуальним контентом. Більш того, деякі оновлення можна дипломатично назвати прямим відповіддю Pinterest.

У зв’язку з цим контент-маркетологи стикаються з проблемою вибору між Google+ і Pinterest. Яку з двох схожих майданчиків вибрати для реалізації маркетингових кампаній? Відповідь на це питання залежить від багатьох суб’єктивних і об’єктивних факторів. До перших належать особисті уподобання, переконання і досвід маркетолога. До других слід віднести тип вашого бізнесу, переваги цільової аудиторії, а також її демографічний склад.

Нижче ви знайдете аналіз основних факторів, що впливають на вибір між Pinterest і Google+. Якщо ви хочете заощадити час і отримати швидку відповідь, ось він — використовуйте обидві соціальні мережі одночасно. А щоб зрозуміти, чому це варто робити, читайте далі.

Листівки в моді

Макети Google+ та Pinterest нагадують один одного. Кожен пост на цих майданчиках оформляється у вигляді листівки чи картки, на якій знайдеться місце як для фотографії, так і для підписів. Такий підхід до створення макета став стандартним для багатьох сайтів і додатків, особливо якщо вони мають відношення до Android або Google.

Pinterest vs. Google+: поле битви — візуальний контент

Популярність даного підходу визначається його зручністю і універсальністю. Користувачі мають можливість швидко переглядати публікації, оформлені у вигляді карток, і вибирати цікаві пости.

Макет Pinterest має п’ять колонок, а макет Google+ дві або три колонки залежно від дозволу екрану. Користувачі Google+ можуть вибрати відображення стрічки в одну колонку за допомогою меню «Ще — Відображення стрічки». Однак у цьому випадку екран виглядає порожнім.

Отже, Google+ став схожий на Pinterest завдяки оформленню постів у вигляді листівок. За задумом розробників, це повинно підвищити кількість переглядів постів і середню тривалість візиту користувачів. Можливість публікувати повнорозмірне фото і посилання замість картинки в режимі попереднього також зацікавить маркетологів. Повнорозмірна фотографія робить публікацію візуально привабливою, що полегшує брендам завдання залучення уваги аудиторії.

Можливості для бізнесу

Соціальні мережі створювалися для спілкування, а не для маркетингу. Тому не дивно, що Google+ та Pinterest спочатку не дозволяли компаніям відкривати корпоративні сторінки.

Компанія Google швидко виправила цей недолік, як тільки її соціальний сервіс почав перетворюватися із звичайної соціальної мережі у хаб, за допомогою якого користувачі отримували доступ до інших сервісів компанії. Pinterest не став довго залишатися в стороні, дозволивши брендам реєструвати бізнес-аккаунти в листопаді 2012. Після цього схожість сервісів збільшилася ще сильніше.

Аудиторія Google+ та Pinterest може взаємодіяти з брендами одним з двох способів. По-перше, читачі можуть зайти на бізнес-сторінку і вибрати їх цікавлять посади. По-друге, вони мають можливість підписатись на публікації брендів і читати їх у своїй стрічці новин.

Соціальна мережа Pinterest спочатку замислювалася як сервісу для роботи з візуальним контентом. Розробники Google+ витратили багато часу, щоб просто зрозуміти, що саме вони хочуть створити. Численні експерименти і помилки, наприклад, невдачі з Google Buzz і Google Wave, підтверджують це. Але ці помилки, схоже, допомогли розробникам Google+ знайти потрібні рішення.

Де закінчується Pinterest і починається Google+

Соціальні мережі Google+ та Pinterest мають багато спільного, але також вони мають і багато відмінностей. Аудиторія цих майданчиків не збігається, що робить ці ресурси несхожими один на одного з точки зору контент-маркетологів.

Pinterest — це переважно жіночий сайт, так як жінки у віці від 18 до 34 років становлять близько 83% його користувачів. Дизайн, мода і декор є найбільш популярними тематиками публікацій на даному ресурсі. Google+ — переважно чоловічий сайт. Чоловіки становлять близько 60% аудиторії цього ресурсу, а самою популярною тематикою публікацій тут є технології.

Ця різниця може стати вирішальною при виборі соціальній мережі для контент-маркетингу, якщо ваш бізнес працює в типово чоловічий або типово жіночої галузі. Наприклад, якщо ви продаєте одяг haute couture, то вибір ресурсу для вас очевидна. Але не поспішайте поки списувати з рахунків «чоловічий» ресурс Google+.

Як зазначалося вище, Google+ зробив роботу з візуальним контентом більш зручною. З травня 2013 року ви можете завантажувати повнорозмірні фото, а також користуватися деякими додатковими функціями, яких немає в Pinterest. Наприклад, автоулучшение дозволяє регулювати контрастність та яскравість зображення, а також розпізнавати обличчя і видаляти з них відблиски. А функція Auto Awesome дозволяє створювати анімаційні зображення.

Можливо, функції автоулучшения фотографій або створення анімації здадуться вам марними з точки зору контент-маркетингу. Однак справа не в них, а в загальному напрямку розвитку Google+. Ця соціальна мережа приділяє багато уваги зручності роботи з візуальним контентом, вона інтегрована з іншими популярними сервісами Google, включаючи Gmail, «Диск», «Календар» та інші, а репости та «+1» впливають на ранжирування сайтів, згаданих у постах.

Тому не варто недооцінювати цей сервіс, навіть якщо цільова аудиторія вашого бізнесу воліє Pinterest. Жінки у віці від 18 до 34, становлять чотири п’ятих від загального числа користувачів Pinterest, можуть стати ядром аудиторії Google+ швидше, ніж ви думаєте.

Підіб’ємо підсумки

Соціальні мережі розвивають можливості роботи з візуальним контентом, намагаючись задовольнити потреби аудиторії. Вони пропонують користувачам схожу функціональність. Це особливо помітно на прикладі Google+ і Pinterest.

Вибираючи майданчик для контент-маркетингу, керуйтеся уподобаннями вашої аудиторії. Однак не поспішайте відмовлятися від Pinterest, якщо вашими потенційними клієнтами є чоловіки. Також не поспішайте закривати бізнес-аккаунт в Google+, якщо більшість ваших покупців — жінки.

Як зазначалося вище, одночасна робота з Pinterest і Google+ є оптимальним вибором сьогодні. Дані ресурси швидко розвиваються і незабаром можуть стати універсальними соціальними мережами, однаково популярними серед чоловіків і жінок, підлітків і бізнесменів, маркетологів і споживачів.

Адаптація матеріалу Pinterest vs. Google+: it’s All About the Visuals by Vishal Pindoriya.