Десять речей, які допоможуть вам зробити стрибок вище голови

472

 • Робіть те, чого ніколи не робили раніше. Ви звикли діяти звичними методами: їздити на роботу одним і тим же маршрутом, використовувати перевірені прийоми при вирішенні завдань і т. д. Терміново міняйте підхід. Банальний приклад: уявіть собі журналіста, який ніколи не жартував у своїх статтях. Але очевидний факт полягає в тому, що люди емоційно жвавіше сприймають текст, у якому є гумор. Висновок простий: журналісту терміново потрібно вчитися писати з гумором. Не вірте тим, хто стверджує, що навчитися цьому не можна. Можна. Якщо дуже хочеться, і якщо витратити на вдосконалення цього навику достатню кількість часу. Більшість геніальних музикантів створили свої найвідоміші шедеври тільки після десяти років занять музикою. Великі геніальні бізнеси теж створюються не за один день. Словом, починайте жартувати, поки не пізно. Через десять років у вас буде виходити іскрометно.
 • Не бійтеся негативних емоцій і криз. Ви думаєте, що, не звертаючи уваги на погані новини, критику, сумніви в собі, ви підвищуєте свій ентузіазм і стаєте більш ефективними? Ви помиляєтеся. Так, позитивний емоційний фон сприяє результативній роботі. Але без криз та їх подолання ви ніколи не підніметеся на рівень вище. Так і будете виконувати свої обов’язки, не краще і не гірше, ніж завжди. Бажання піти в зону комфорту зрозуміло і виправдано. Але не для тих, хто задумав стрибок вище голови.
 • Будьте впертим честолюбцем. Не соромтеся цього. Тільки такі домагаються успіху.
 • Пам’ятайте про свою мету, як би не змінювалися обставини. Наполегливо йдіть до неї. Життя обов’язково запропонує кілька стежок, по яких йти легше, світліше і приємніше в даний момент. Знайдіть в собі сили ігнорувати легкі шляхи. Їх не буває, якщо ви йдете до мети.
 • Вдумливо ставитеся до того, що робите. При щоденному виконанні знайомої роботи є ризик почати все робити за шаблоном, без включення креативної функції. Це відхід в зону комфорту, що, як ви вже, певно, зрозуміли, є самим вірним способом ніколи не стрибнути вище голови. Середній виконавець робить найбільш комфортним для нього способом. Видатні підходять до справи вдумливо й вимогливо.
 • Наполегливо працюйте. Видатними людьми не народжуються, ними стають. Як? Шлях один – багато і наполегливо працювати.
 • Не будьте задоволені собою. Якщо ви повністю задоволені результатами своєї діяльності, з вами щось не так. Чесно, якщо людину не мучить думка, що можна було б зробити краще, він просто не здатний розвиватися. Тільки коли ви дійсно зробили все, що могли, скажіть собі: цей проект завершений.
 • Ставитеся до того, що ви робите, з крайньої любов’ю. Вас може не задовольняти результат вашої діяльності, але ви не можете не любити те, чим займаєтеся. Без відданості своїй справі немає мотивації його виконувати.
 • Не робіть роботу тільки заради того, щоб отримати позитивну оцінку оточуючих. Уявіть ідеальний результат вашої праці і прагнете до нього. Типова ситуація: ви тільки що здали проект, над яким працювали останні два місяці. Не досипали ночей. Палили, як Шерлок Холмс, до посиніння. Ваш організм до кінця другого місяця на 80% став складатися з кави, а не з води. В годину ікс ви чекаєте оцінки вашого керівника: вам дуже хочеться, щоб вас похвалили. Цілком людське бажання. Але якщо ви приступили до роботи тільки тому, що чекали похвали, вас, швидше за все, знайдуть за що покритикувати. При такому підході людина не може мислити самостійно, сам закриває для себе безмежне безліч шляхів, по яким міг би піти за рішення своєї задачі. Ідеальний результат – ось що повинно бути в вашій голові все це час.
 • Навчіться адекватно оцінювати плоди своєї праці самостійно. Насправді це дуже важко. Для цього треба стати на інший рівень розуміння проблеми. Пояснити, в чому складність, легше всього на прикладі роботи письменника. Уявіть: ви письменник і тільки що закінчили роботу над романом. Яка ваша головна емоція? Швидше за все, ви перебуваєте в ейфорії, вважаючи, що написали геніальна праця. Ось тут стоп. Абсолютно всі професійні письменники, знаючи про цю ейфорії, що настає після точки в романі, відкладають свій твір на якийсь термін, щоб повернутися до нього пізніше і тверезо оцінити написане. Емоції відходять, приходить розуміння, які фрагменти гарні, а які вимагають доопрацювання. Він вже на іншому рівні – він оцінює твір очима читача, а не як автор зсередини. Словом, оцінюйте ваша праця тільки після того, як ви вже піднялися на рівень вище.
 • Десять речей, які допоможуть вам зробити стрибок вище голови

  Просто зробіть це

  Вам здається, так багато речей у цьому світі заважають здійснити стрибок вище голови, і одна з основних – людина такий, який він є, він просто не в силах змінитися, стати кимось іншим. Це не так. Подумайте ось над таким фактом: клітини людського організму повністю оновлюються за сім років. Через кожне семиріччя ви людина. Чому ж ви мислите по-старому? Тільки тому, що встановлюєте собі межі, за межі яких, за вашим розумінням, вийти неможливо.

  Насправді кордонів немає. Ми самі обмежуємо свої можливості, визначаючи наше місце в житті, вищу планку свого заробітку, рівень комфорту, віримо в те, що людина з IQ 120 не зможе домогтися такого ж успіху, що людина з IQ 150. Є наукові дані, які це спростовують. Правда така: «зайві» 30 балів, теоретично складові величезну різницю між 120 і 150, не ведуть до поліпшення якості виконуваної праці. Тобто суперрозумний і просто розумний будуть робити свою роботу, в принципі, однаково. Що ж головне в цьому довгому і важкому життєвому забігу до успіху, стрибати вище голови?

  Льюїс Терман, психолог Стенфордського університету, в 1921 році почав вести довгострокове дослідження, в ході якого спостерігав за обдарованими дітьми, які народилися в період між 1900 і 1925 рр. У дослідженні брали участь 1500 дітей, обрали їх на підставі тесту IQ. Дослідження, розпочате Терманом, стало одним з найтриваліших – протягом 90 років вчені збирали величезний масив даних щодо розвитку особистості, вивчаючи життя учасників, їх поведінку в сім’ї, успіхи в університеті, їх здібності, рух по кар’єрних сходах і т. д. Висновки були наступними: головними факторами, що визначають успішність людини в своїй справі, є наполегливість і честолюбство. Дослідники очікували, що люди з рівнем інтелекту вище 135 доб’ються небувалого успіху. Так, вони стали хорошими адвокатами, директорами компаній, сумлінними професіоналами, але приголомшливих результатів ніхто з них не домігся. І, навпаки, люди з більш низьким IQ, але володіють вищезгаданими особистісними якостями і з дитинства знають, ким хочуть стати, змогли добитися в житті куди більш вражаючих результатів.

  Розрив шаблону – ось що таке стрибок вище голови. Будьте наполегливі у своєму бажанні вийти за рамки стандарту, мислити ширше, ніж дозволяють вам встановлені вами ж межі, яких – як ви вже знаєте – не існує.

  Читайте також інші статті цього автора:

  • Співробітники компанії: офісний планктон або команда мрії?
  • Дії, актуальні тут і зараз
  • Кращі топ-менеджери