Як назвати це нове SEO?

349

Ми знаходимося в цікавій точці розвитку ринку пошукового маркетингу (серйозна перетрушування видачі поки тільки по деяким комерційним тематиками вже почалася після офіційного оголошення Яндексом 11 березня 2014 року, що посилальне ранжування перестало працювати). Для тих, хто має лише загальне уявлення про історію та сьогодення пошукової оптимізації, відкривається краєвид ринку, оповитий туманом: які методи прийшли на зміну традиційному просування? Мало що можна розгледіти і зрозуміти. Класичне SEO (а до нього ми відносимо методи, що базуються на маніпуляціях, пов’язаних, насамперед, із закупівлею посилань) схлопнулось, і багатьом учасникам ринку (в основному, на клієнтській стороні) не зовсім ясно, що саме йому протистоїть.

Але якщо це не зовсім ясно багатьом власникам сайтів, то професіоналам очевидно: на зміну маніпуляціям прийшли чесні методи просування, засновані на якісному поліпшенні сайтів за всіма параметрами. І так – це нове SEO дорожче бюджетам, ніж закупівля посилань.

Більшість професіоналів сходяться в розумінні, що саме гряде (точніше, вже настав після скасування Яндексом посилального ранжирування), не сходяться тільки у відношенні до цього нового і в тому, як тепер називати те, що раніше позначалося поняттям SEO. А питання термінології дуже важливий. Адже ясно ж, що Яндекс вбив класичне SEO, немає сенсу користуватися визначенням, яке асоціюється з минулою епохою легких результатів, одержуваних шляхом маніпулятивних дій, які були можливі із-за недосконалості пошукової системи, сьогодні шагнувшей далеко вперед. Це віджиле своє визначення тільки вводить в оману.

Як назвати це нове SEO?

Кажуть, це контент-маркетинг вбив SEO…

Давайте перш за все визначимо, за які запити зараз і найближчим часом розгорнеться серйозна боротьба між інтернет-агентствами, які працюють на ринку пошукового просування.

Швидше за все, це будуть наступні пошукові запити:

 • Контент-маркетинг
 • Комплексне інтернет-просування
 • Комплексний інтернет-маркетинг

Який з них найбільш точно виражає суть нових методів пошукового просування? (ми говоримо «нові» – але тут треба зробити ремарку: звичайно ж, вони далеко не нові, Яндекс вже давно закликав оптимізаторів використовувати їх у своїй роботі, вони завжди були загальновідомі, єдине, що змінилося – зникли 50 посилальних факторів ранжирування, було 800, залишилося 750 факторів).

Підходить на цю роль «контент-маркетинг»? Термін, який сьогодні став дуже популярний в рунеті. Термін зі своєю історією – на заході він широко використовується останні 4-5 років, а в Росії на весь голос і на кожному розі про нього заговорили, мабуть, тільки з 2013 року.

Ми використовуємо його з 2011-го. І знаєте, до певного моменту нам здавалося, що він дійсно відображає саму суть відмінностей нових методів просування від класичних. Глобальна фішка нового SEO – це контент. Внесемо ясність, так як цей момент дуже важливий – в традиційному SEO-тексти теж багато значили, завдяки ключам в текстах пошуковику повідомлялося, яким запитам релевантна сторінка, тобто в першу чергу на початку нульових важливі були ключі, а якість текстів не мало великого значення до певного часу; все почало змінюватися, коли пошуковики взяли курс на вдосконалення розуміння семантики веб-сторінок. Чим краще «розуміли» пошукові системи сенс тексту, тим більше зростала роль якості текстового контенту, і зараз має сенс створювати тільки дуже хороший контент – іншого просто не працює.

Так, контент (не тільки текстовий) – це фундамент поступу, але не він один має значення. Не можна, наприклад, істотно поліпшити конверсію тільки за рахунок тексту.

Погоду формує комплекс заходів:

 • робота над створенням і промоутированием вмісту
 • робота над юзабіліті і дизайном
 • робота над підвищенням рівня довіри до сайту
 • І з цієї точки зору, термін «контент-маркетинг», підкреслює, що сучасний маркетинг в Мережі ведеться саме за допомогою контенту, але не педалирующий, що важливий саме комплекс заходів, спрямованих на поліпшення сайту, – цей термін не цілком відбиває дійсне положення речей.

  А ось «комплексний інтернет-маркетинг» і «комплексне просування сайту – куди ближче до суті. Особливо перший, так як в ньому прочитується одне з глобальних відмінностей нового SEO від класичного, а саме –

  Нове SEO – це насамперед маркетинг

  Маркетинг орієнтований на людей, на вивчення їх сприйняття змін на сайті, їх відгуку на контент, на те, як вони оцінюють юзабіліті сайту – будь-яка дрібниця гідна того, щоб проаналізувати ставлення цільової аудиторії до неї, адже в підсумку саме сукупність всіх цих деталей, з яких зітканий ваш сайт, має вирішальне значення. Чим більше уваги ви приділяєте вдосконалення того, що раніше всім здавалося дрібницями, тим більшу віддачу ви отримуєте. Сьогодні зростання трафіку немислимий без уваги до дрібниць.

  Ми вважаємо, що не варто ламати голову, якщо вже існує чудово відображає суть нового SEO термін – «пошуковий маркетинг» (Search engine marketing). Це поняття включає все, що потрібно для чіткого позначення методів нового SEO. Пошуковий маркетинг – це і є комплекс заходів, спрямованих на збільшення цільової аудиторії сайту, абсолютно всі дії, метою яких є зростання трафіку, вписуються в це поняття.

  І найприємніше: у всьому звичної абревіатурі доведеться замінити тільки одну букву: не SEO (Search engine optimization), а ЅЕМ (Search engine marketing).

  Читайте також:

  • Прогноз: що буде з ринком пошукового маркетингу після скасування посилального ранжирування для комерційних запитів
  • В очікуванні скасування посилального
  • Як правильно оптимізувати контент для сайтів