Гостьовий постинг перестав бути легальним? Нові рекомендації від Google

360

Контент-маркетологи знають напам’ять керівництва Google для веб-майстрів, включаючи розділ «Схеми обміну посиланнями». Це допомагає їм просувати проекти, не порушуючи правила найбільшої пошукової системи світу та уникаючи санкцій за маніпулювання пошуковою видачею.

Знаючи гайди Google, контент-маркетологи використовують кілька «білих» способів линкбилдинга, основними з яких залишаються створення корисного контенту, на який звичайно посилаються користувачі, а також гостьовий постинг або гостьовий блогінг. Ми розповідали про цьому способі у статті «37 приголомшливих таємниць гостьового блогінгу».

Гостьовий постинг — публікація контенту на сторонніх авторитетних майданчиках, головною метою якої є отримання зворотних посилань, залучення трафіку і підвищення впізнаваності бренду за рахунок збільшення охоплення аудиторії.

Проте в кінці липня поточного року Google в особі Метта Катса прокоментував існуючі популярні методи отримання зворотних посилань, після чого стало зрозуміло, що деякі раніше білі способи отримання зовнішніх посилань тепер втратили білизну. Зокрема, Мет Катс дав рекомендації при використанні гостьового блогінгу закривати прямі посилання атрибутом «nofollow». Буквально через кілька днів після цього оновився розділ «Схеми обміну посиланнями», де прямо вказується на неприпустимість публікації «посилань з текстом, оптимізованим для пошукових систем, розміщених у статтях, публікованих на сторонніх сайтах»

Невже контент-маркетологи втратили один з інструментів легального з точки зору пошукових систем линкбилдинга? Давайте розбиратися.

Не впадайте в крайності: паніка і заперечення проблеми шкодять

Інтернет-маркетологи розділилися на два табори в перші дні після оновлення визначення схем обміну посиланнями Google. Частина фахівців вважає, що нічого не сталося. Вони стверджують, що можна працювати «як раніше», не турбуючись про санкції з боку пошукових систем. Друга частина метається по офісах з криками «я ж казав!», обнуляючи все підряд посилання інструментом нейтралізації зворотних посилань від Гугла.

Істина, як завжди, знаходиться десь між двома таборами. Контент-маркетологи зможуть працювати «як раніше», якщо врахують нові вимоги Google. А для цього необхідно розібратися, що ж все-таки вимагає пошукова система. Спокійне вивчення визначення схем обміну посиланнями допоможе зробити це.

Основні положення визначення схем обміну посиланнями Google

Щоб проаналізувати вплив оновленого визначення схеми обміну посиланнями на линкблдинг, необхідно коротко ознайомитися з його змістом.

Пошукова система Google і її заслужений інженер і борець з пошуковим спамом Метт Каттс славляться своїм умінням складати відкриті списки вимог. Це не дивно, так як оптимізатори постійно знаходять нові способи обходу заборон і маніпулювання пошуковою видачею. Як тільки яка-небудь схема маніпуляції стає популярною, Google помічає її і оновлює алгоритми і правила.

До речі, це ще раз підкреслює переваги контент-маркетингу перед традиційним SEO. Поки оптимізатори шукають лазівки в алгоритмах пошукових систем, маркетологи фокусуються на створення корисного контенту, що забезпечує успіх у довгостроковій перспективі.

Отже, розділ «Схеми обміну посиланнями» містить список схем, участь в яких ставить сайт під загрозу санкцій з боку Google. Ось цей список:

  • Купівля та продаж посилань з метою впливу на показник PR сайтів.
  • Надмірна обмін посиланнями.
  • Публікація гостьових статей і постів на сторонніх ресурсах, в яких включаються анкор з ключовими словами.
  • Автоматичне створення посилань за допомогою програм.
  • Оголошення, посилання з яких впливають на PR.
  • Переоптімізірованниє прес-релізи.
  • Посилання, вбудовані віджети.
  • Спам на форумах.

Також у розділі «Схеми обміну посиланнями» сказано, що Google цінує природні зовнішні посилання. Пошукова система рекомендує маркетологам публікувати якісний і корисний контент, щоб отримувати такі лінки.

Ви ще сумніваєтеся в перспективах контент-маркетингу?

Про що говорить Google

Включення в список схем обміну посиланнями гостьових постів викликало найсильніші дискусії серед маркетологів. Тому даний пункт потребує докладного розгляду.

Звичайно, природні посилання, отримані завдяки високій якості контенту, завжди в ціні. Однак публікація хороших матеріалів далеко не завжди гарантує вам отримання зовнішніх лінків. Гостьовий блогінг існує саме тому. Він також передбачає отримання посилань з допомогою корисного контенту, що публікується на авторитетних сторонніх ресурсах.

Маркетологи, що уникають публікації гостьових постів після оновлення визначення схем обміну посиланнями, дмуть на воду. Адже у розділі «Схеми обміну посиланнями» прямо написано, що для отримання зовнішніх лінків необхідно публікувати хороший контент. При цьому Google прямо не забороняє публікувати матеріали на сторонніх ресурсах.

У статті «Як отримувати зовнішні посилання» ми розповідали про погляди Метта Каттса на лінки. Зокрема, пан Каттс не заперечує, що посилання відіграють важливу роль у просуванні сайтів. Він допускає, що ці посилання можна отримувати, думаючи про інтереси користувачів, а не про алгоритми пошукових систем. Хіба публікація гостьового поста не задовольняє інтереси користувача?

Також Метт Каттс стверджує, що для успішного просування проектів необхідно думати з точки зору маркетингу, а не пошукової оптимізації. У цьому випадку ви будете отримувати природні зовнішні посилання, які ніколи не стануть причиною санкцій з боку Google.

Що ж станеться з гостьовим постінгом

Гостьовий постинг буде існувати і приносити проектам нові якісні посилання. Зверніть увагу на наступну цитату з розділу «Схеми обміну посиланнями», в якій Google нібито визначає гостьовий блогінг поза законом: «Масштабна реклама з допомогою статей, чи коментарів з текстовими посиланнями, насиченими ключовими словами».

Звичайно ж, Метт Каттс і його колеги не пишуть, що означає «масштабна реклама». І не напишуть найближчим часом. Але адже кожен контент-маркетолог добре знає, що 10 якісних посилань краще 1000 спам-лінків, отриманих за допомогою систем просування статтями. Можна припустити, що визначення «масштабна реклама» відноситься до кампаніям, в ході яких оптимізатори генерують тисячі статей з допомогою рерайта або програмних засобів і публікують їх на линкопомойках.

Контент-маркетологи повинні бути розбірливими, публікуючи контент на сторонніх ресурсах. Думайте, куди ви віддаєте свій контент і будуть його читати живі люди. Адже ви доклали чималих зусиль, створюючи гостьові пости.

Отже, якщо ви правильно займаєтеся гостьовим постінгом, він залишиться корисним для ваших проектів і не стане причиною санкцій з боку пошукових систем. Щоб створювати хороший контент, необхідно докласти значних зусиль і витратити багато часу. Потім вам потрібно знайти авторитетні майданчики і домовитися з їх власниками про публікації матеріалів. А тепер подумайте, скільки часу і зусиль знадобиться, щоб Google порахував ваш гостьовий блогінг «масштабної рекламою за допомогою статей і коментарів»?

Адаптація матеріалу What Does google’s Link Schemes Update Mean for Guest Posting by Jon Ball.