Контент-маркетинг або самореклама? Вибір за вами

443

Уявіть, ви – дівчина, і ви пішли на перше побачення з перспективним молодим людиною. Однак замість романтичного вечора і приємного спілкування провели цілу ніч, слухаючи розповіді вашого партнера про самому собі. Він не поставив вам жодного питання і жодного разу не поцікавився вашою думкою. На ваш погляд, він може розраховувати на друге побачення? Якщо він не самий цікавий (і, ймовірно, єдиний) людина на Землі, у нього майже немає шансів повторно вас побачити.

Так чому ж багато компанії і підприємці ведуть себе як ваш занадто балакучий і самозакоханий супутник? Вони створюють контент, в якому більше хвастощів і хвастощів, ніж корисною для споживачів інформації. Тому неважливо, перше це побачення або перший контакт з потенційними клієнтами, вам необхідно вибудувати двостороннє спілкування і бути готовим щось віддати для того, щоб щось отримати.

Ваш контент повинен спонукати до діалогу і провокувати бурхливі обговорення. Успішне досягнення цього залежить від великої кількості факторів, але двостороння комунікація є ядром для всіх стратегій взаємодії зі споживачами. Ваш бренд повинен навчитися віддавати і отримувати», щоб залучити споживачів в конверсійний сценарій і перетворити зацікавлених споживачів в постійних клієнтів.

Контент-маркетинг або самореклама? Вибір за вами

Надмірне вихваляння вбиває ROI

Більшість компаній бояться контенту, який прямо не говорить про їх продукти і послуги. Вони думають, що він ніяк не зможе вплинути на ліди або продажу і тільки буде рекламувати конкурентів.

Однак, використовуючи тільки промо-матеріали або рекламний контент, ви не зможете створити сильну контент-маркетингову стратегію. Продають матеріали потрібні в кінці конверсійного сценарію, коли клієнти вже майже готові купити. Тут ви вже можете посилити ваше повідомлення закликами з розряду «Подивися на мене», «Купи це» або «Прийми рішення зараз». Однак це тільки частина контент-маркетингової стратегії. Більшість підприємців цього не розуміють і намагаються відразу змусити споживачів прийняти складне для них рішення. У зв’язку з цим весь контент стає занадто «продають», здається рекламним оголошенням або відвертим хвастощами, а не вирішенням проблеми споживача.

Маркетологи, насамперед, повинні дивитися на воронку продажів для складання календарів публікації. Сайт або блог повинен мати повний цикл матеріалів для забезпечення кожного етапу конверсійного сценарію, проводячи споживачів від першого інтересу до покупки і прихильності.

Новини галузі, інфографіка, вебінари, блоги – це чудові інструменти для залучення читачів на фазі знайомства і вивчення вашої компанії. Тут вам також необхідно уникати самореклами, так як це може викликати відторгнення у споживачів.

Нав’язування послуг і товарів стало малоефективним

Як маркетолог, ви повинні бути дуже обережні. Ви більше не можете дзвонити у двері клієнтам і вивалювати їм на поріг ваші рекламні оголошення в надії, що відбудеться успішне залучення, і ви зробите продаж.

Коли чоловік хоче в чомусь розібратися, він звертається до експерта. Він не хоче у відповідь на свій запит, отримати серію рекламних повідомлень про те, з якою класною компанією йому пощастило познайомитися, і чому йому треба віддати всі гроші якомога швидше.

Використання продає або промо-контенту в самому початку взаємодії з клієнтом – один з найбільших помилок у контент-маркетингу. Ви не можете просто викидати будь-який контент і очікувати залучення людей. Ви помиляєтеся, якщо думаєте, що завести блог – це суть контент-маркетингу. Ви помиляєтеся, якщо думаєте, що рекламні повідомлення підходять для всіх каналів взаємодії з споживачами.

Якщо ваш блог щодня концентрується тільки на те, що ви нереально круті, навряд чи хтось захоче читати вас постійно. Якщо в рядку ви пишете: «5 кращих місць, які варто відвідати в Парижі», а в тексті інформація тільки про ваших турах і переваги покупки у вас – не сподівайтеся, що ви отримаєте зацікавлених клієнтів.

Ось вам сувора правда життя – ваш контент може не тільки залучати людей або залишати їх байдужими, але й дратувати, справляти негативне враження і знижувати довіру до вашого бренду і вашим продуктам.

За матеріалами дослідження, проведеного Netline Corporation, відверта самореклама – це причина 43% відмов серед опитаних споживачів. Цю цифру перевищує лише відсоток завищених вимог для скачування – 50%.

Що таке завищені вимоги? Зробіть лендінгем, запропонуйте вашим клієнтам безкоштовну книгу і зробіть точку захоплення з 20 полями для заповнення інформації про клієнта. (Хлопці з Netline зробили щось подібне, що, щонайменше, дивно). Подивіться на її відсоток конверсії – на кількість людей, які все ж завантажили цю книгу, вказавши свій поштову адресу, дівоче прізвище матері та номер кредитки. Та зробіть висновок, що не треба ускладнювати вашим клієнтам життя в гонитві за отриманням персональної інформації.

Зрозумійте, контент-маркетинг — це не самореклама. Це створення довіри. Це демонстрація експертності і переваги на ринку. Це допомога вашим споживачам, надання корисної і важливої інформації, вирішення їх проблем, відповіді на їх питання.

Якщо ваш блог наповнений описом продуктів, саморекламою або продають повідомленнями, вам необхідно переглянути свій план публікацій (якщо такий є). Як можна швидше. Тому що, чим довше ви продовжуєте, тим більше споживачів від вас йде.

І крім публікації промо-контенту, який, безсумнівно, допомагає закривати угоди, є ще важливі цілі, які також необхідно тримати в голові. Наприклад:

  • Покращувати SEO і залучати більше органічного трафіку
  • Збільшувати залучення (час перебування на сайті, кількість відвіданих сторінок і ін)
  • Залучати/плекати лідов
  • Покращувати довіру і прихильність покупців
  • Досягти лідерства на ринку і в думках споживачів

Припустимо, вам потрібно залучити трафік, стати лідером на ринку, довести свою експертність і збільшити передплатну базу (до речі, кінцевою метою все одно залишається продаж продуктів і сервісів). У такому випадку ви можете доповнити ваші промо — і рекламні матеріали новинними оглядами по вашій ніші, а також циклом статей, які вирішують ключові проблеми споживачів у цій галузі. Ці матеріали дозволять вашим споживачам бути в курсі кращих пропозицій в декількох цінових сегментах. Споживачі зможуть отримати уявлення про ключові переваги ваших продуктів в порівнянні з іншими продуктами і послугами на ринку. Спочатку корисна інформація, а потім вони вже будуть готові вивчати пропозицію.

І ви завжди повинні говорити правду. У цьому перевага контент-маркетингу. Ви не приховуєте, що є інші хороші продукти на вашому ринку. Деякі їх характеристики краще, деякі коштують дешевше. Однак у ваших продуктів і послуг є унікальні переваги, які роблять ваш продукт дуже корисним і дуже бажаним для споживачів. Дозвольте споживачам самим вирішувати, не нав’язуючи їм вибір і не навантажуючи зайвими продають нав’язливими посланнями. Так ви заробляєте довіру.

Якщо ви не дасте корисну інформацію вашим споживачам, її дасть хтось інший. Не бійтеся говорити про себе і свої досягнення і товарах, однак, пам’ятайте, що ніхто не любить одностороннього спілкування. Не намагайтеся обдурити споживачів, видаючи рекламний контент за інформативний. Не намагайтеся запхати продає модуль в кінці інформаційного огляду. Читачі – не дурні, вони все зрозуміють, а ви втратите довіру.

Замість цього, збудуйте гармонійні відносини, засновані на балансі між отриманням і підданням. Будьте тим «класним хлопцем з першого побачення» і запропонуйте вашим споживачам те, від чого вони отримають вигоду або користь.

Готові змінити свою стратегію сьогодні?

Почніть думати стратегічно, публікувати контент, який надихає, розважає та інформує вашу аудиторію. Якщо ви зможете включити корисний контент у вашу контент-маркетингову стратегію, з плином часу ви зможете завоювати або повернути довіру ваших споживачів. Довіра, яке дає якісні ліди і продажу.

Так що, зараз самий відповідний момент для того, щоб зупинити відкритий самопіар.

На старт! Увага! Марш приносити користь!

Матеріали по темі:

  • Що таке контент-маркетинг
  • Контент-маркетинг — еволюція SEO? (Інфографіка)
  • Покращуємо ваш рекламний текст: 20 ознак текстів для інтернет-сайту