Ще один «вбивця Google»: шість способів підготуватися до запуску сервісу Graph Search Facebook

292

На початку поточного року Facebook запустив бета-версію нового сервісу Graph Search — соціальний пошук для користувачів найбільшої мережевої майданчики в світі. На думку розробників, він змінить звички багатьох людей. Інтернет-користувачі частіше шукати інформацію за рекомендаціями і нотаток своїх друзів у Facebook, відмовляючись від традиційних пошуковиків.

Отже, Graph Search — сервіс, що дозволяє власникам акаунтів в Facebook шукати контент за допомогою соціальних зв’язків. Новий пошуковик аналізує дані, опубліковані або схвалені друзями та друзями друзів автора запиту. В даний час Facebook запустив бета-версію Graph Search для англомовних клієнтів, однак найближчим часом сервіс стане доступним для всіх користувачів.

Контент-маркетологи отримають новий інструмент просування проектів, коли соціальний пошук почне повноцінно працювати. Вони розширять коло потенційних клієнтів, якщо забезпечать присутність свого контенту в результатах видачі Graph Search для максимальної кількості користувачів Facebook.

Як бренди та агентства зможуть використовувати новий сервіс в маркетингових цілях? Щоб відповісти на це питання, необхідно розібратися з функціональністю Graph Search.

Що може соціальний пошук

Інструмент Graph Search дозволяє користувачам Facebook шукати контент, релевантний конкретним запитам і соціального оточення. Соціальний пошук тримається на чотирьох китах: людях, фотографіях, місцях і інтересах. Комбінуючи пошукові запити, клієнти Facebook можуть знайти потрібні дані в цих категоріях. Які запити доступні англомовним користувачам бета-версії соціального пошуку?

 • В категорії «Люди» можна використовувати такі запити: «хто з друзів живе в моєму місті», «кому подобається те, що подобається мені», «друзі, яким подобається футбол в Нью-Йорку» і т. п.
 • В категорії «Фотографії» можна шукати контент за допомогою таких фраз: «фото моїх друзів в Лос-Анджелесі», «фото на морі», «фото, які мені подобаються» та інші.
 • Категорія «Місця» дозволяє користуватися наступними запитами: «ресторани в Лос-Анджелесі», «ресторани, сподобалися моїм друзям в Нью-Йорку», «країни, в яких бували мої друзі» і т. п.
 • Категорія «Інтереси» передбачає використання відповідних запитів: «музика, яка подобається моїм друзям», «фільми, які сподобалися людям, які люблять такі фільми, як я» (цікаво, як розробники навчили Graph Search не сходити з розуму від таких запитів), «книги, прочитані моїми родичами», «ТВ-шоу, зазначені моїми друзями» та інші подібні.

Сервіс Graph Search індексує вміст, формуючи видачу як за його релевантності запиту, так і по вазі зв’язків між конкретними користувачами. Чим сильніше зв’язок між автором запиту і особою, що опублікувало або відзначили контент, тим вище ймовірність демонстрації даного контенту на сторінці видачі. З-за цього розробники поспішили назвати Graph Search «вбивцею Google», припускаючи більш високу ефективність соціального пошуку порівняно з традиційними пошуковими технологіями. Звичайно, такі припущення передчасні, адже Graph Search ще навіть не почав повноцінно працювати.

Крім цього, на результати видачі впливає популярність контенту серед друзів користувача. Наприклад, якщо більшість френдів автора запиту відзначили групи «Руки вгору!» в якості улюбленого виконавця, соціальний пошук покаже її назву на першому місці у відповідь на фразу «музика, яка подобається моїм друзям».

Соціальний пошук відображає у видачі контент, доступний всім користувачам Facebook або соответвующему колі друзів. При цьому приватні публікації не включаються в результати пошуку.

Що означає поява сервісу Graph Search для контент-маркетингу

Соціальний пошук формує результати видачі на базі персональних зв’язків і уподобань користувача. Це повинно змусити бренди подвоїти зусилля, спрямовані на розширення аудиторії та побудову взаємин з потенційними і реальними клієнтами.

Компанії повинні стимулювати користувачів здійснювати дії, що збільшують ймовірність відображення маркетингового вмісту в результатах видачі для максимальної кількості людей. До таких дій належать «лайки», шеринги і коментарі на сторінці бренду. Крім цього, такими діями є публікації і перепостинг контенту, пов’язаного з брендом або продуктом.

Таким чином, бізнес повинен створювати та публікувати контент, який буде схвалений і розтиражований аудиторією.

Шість прийомів, які допоможуть брендам скористатися перевагами соціального пошуку

Сервіс Graph Search доступний в бета-версії, як зазначалося вище, але незабаром він почне працювати повноцінно. Бізнес може вже сьогодні адаптувати свій контент-маркетинг до появи нового інструменту. Скористайтесь наступними прийомами, щоб зробити це:

 • Публікуйте якісний контент, робіть це регулярно і часто. Включіть в редакційний календар матеріали різного формату, включаючи тексти, фотографії, відео, інфографіку. Це необхідно для розширення охоплення аудиторії. Зверніть увагу, контент слід публікувати безпосередньо на сайті Facebook, щоб він відображався в результатах пошуку. Тому не обмежуйтеся посиланнями на відео на YouTube або на фотографії в Instagram.
 • Вмикайте релевантні ключові слова, опис вмісту. Враховуйте особливості лексикону вашої цільової аудиторії. Можливо, ваші потенційні клієнти шукають не тільки фотографії, але і фото або навіть «прикольні фотки».
 • Включайте в опису релевантні географічні назви. Це зробить ваш контент специфічним пошуковими запитами типу «ресторани в Лос-Анджелесі».
 • Вказуйте адреси та контактну інформацію, якщо ваш контент пов’язаний з конкретними об’єктами. Наприклад, розповідаючи про хорошому магазині, допоможіть аудиторії знайти його адресу і телефон.
 • Подумайте, що може мотивувати аудиторію підписуватися на оновлення вашої сторінки або тиражувати ваш контент. Чим більше активних фоловерів ви маєте, тим вище ймовірність відображення вашого контенту у видачі соціального пошуку. До речі, почитати про способи активізації фоловерів можна в одній з наших попередніх публікацій.
 • Переконайтеся, що розділ «Про нас» сторінки вашого бренду в Facebook містить релевантну інформацію, включаючи назву компанії та її продуктів.
 • Таким чином, щоб скористатися можливостями сервісу Graph Search, вам необхідно регулярно публікувати корисний і цікавий аудиторії контент. Крім цього, вам слід включати до опису ключові фрази. Нарешті, постійне розширення аудиторії та її активізація також належать до факторів успішної роботи з соціальним пошуком.

  Контент-маркетинг і соціальний пошук: обійдеться без крові, але підходи зміняться

  Початок повноцінної роботи сервісу Graph Search збільшить і без того високу значимість соціальних сигналів для успішного контент-маркетингу. Розширюючи аудиторію і збільшуючи чисельність передплатників, а також публікуючи корисний контент, ви можете вже сьогодні подбати про представленості сторінки вашого бренду в результатах видачі соціального пошуку.

  Сервіс Graph Search навряд чи стане «вбивцею Google» навіть у разі значного успіху. Однак він заслуговує уваги контент-маркетологів хоча б з-за популярності Facebook. Крім того, зацікавленість розробників найбільшої соціальної мережі в світі новим інструментом підтверджує тенденцію соціалізації та персоналізації пошукових технологій. Той же Google враховує особисті переваги користувача, а також сигнали з Facebook, Twitter і Google+, формуючи сторінку видачі. «Яндекс» впровадив алгоритм «Калінінград», основною характеристикою якого є персоналізація видачі.

  Таким чином, підготувавшись до початку повноцінної роботи Graph Search, ви адаптуєте свою контент-маркетингову стратегію до актуальними ринковими трендами.