Меми або серйозні публікації: як просуватися в Facebook після оновлення алгоритму

344

Починаючи з кінця минулого року і до цього дня багато бренди, просуваються в Facebook, відчувають сильні зміни в трафіку: хтось відзначає грандіозні падіння, хтось- злети. Алгоритм «Фейсбуку» наче зійшов з розуму. Якимось невідомим чином він визначає, наскільки якісна та чи інша сторінка, і дарує їй неймовірний охоплення, або зовсім позбавляє його. Нижче наведено графік, що відображає цілком типову на сьогоднішній день ситуацію. Бренд за 3-4 місяці втратив 60% свого трафіку. І так відбувається повсюдно.

Меми або серйозні публікації: як просуватися в Facebook після оновлення алгоритму

Звичайно, такі різкі падіння спостерігаються далеко не у всіх. Деякі бренди взагалі не помітили жодних змін, а інші потрапили в список щасливчиків, яким Facebook надав доступ до найширшому колу аудиторії.

Меми або серйозні публікації: як просуватися в Facebook після оновлення алгоритму

Чому це відбувається?

Напевно, ви вже в курсі, але для тих, хто не знає, повторимося. 2 грудня 2013 року Facebook оновив алгоритм новинної стрічки. З цього моменту він навчився «розуміти» інтереси користувача і виводити в його стрічку тільки найбільш важливі та актуальні матеріали. Вибірка здійснюється на основі кліків, лайків, розшарювання і коментарів.

«Наша мета – показувати цікавий контент правильним людям в правильний час. Так, щоб вони не пропустили ні одного поста, який був би для них важливий» – Facebook.

Звучить красиво і благородно, але чи дійсно їх мета зводиться до цього? Одне з найпопулярніших думок, гуляють по мережі, зводиться до того, що Facebook більше не бажає бути безкоштовною майданчиком для просування. Він дав дорогу великим і якісним брендам, а більш дрібних поставив у вкрай суворі умови: або ви створюєте якісний контент, або платіть за рекламу.

«Навіть якщо ви будете створювати якісний контент який втягує, це не означає, що всі ваші передплатники неодмінно його побачать. Це означає лише те, що їх кількість буде збільшуватися» – Брендон Маккормік, прес-секретар Facebook.

Після такої заяви маркетологи розгубилися – що мається на увазі під «якісним вовлекающим контентом»? Можна постити смішні картинки і проводити конкурси? Чи варто робити упор на текстові повідомлення або віддати перевагу повідомленнями з картинками? Давайте розбиратися.

«Створюйте якісний контент», – говорить Facebook. Але що це означає?

На своїй офіційній сторінці в розділі «Для брендів» Facebook опублікував список питань, які він рекомендує задавати собі перед публікацією чергового поста:

 • Цей контент актуальний та цікавий моєї аудиторії?
 • Цей контент взято з ресурсу, яким я довіряю?
 • Я б сам розшарив цей пост і порекомендував його своїм друзям?
 • Цей контент цікавий мені самому або я просто хочу, щоб він отримав широке розповсюдження і великий трафік? (Наприклад, пост з проханням лайкнути)
 • Я б сам назвав цей пост неякісним?
 • Якщо б я побачив цей контент у своїй стрічці, я б поскаржився на нього?

Ці питання можна взяти за основу, однак у всьому покладатися на них не варто. Щоб створювати якісний контент, в першу чергу, потрібно зрозуміти свою аудиторію. Ви знаєте, ким є ваші передплатники в «Фейсбуці» і чого вони хочуть? Як тільки ви це визначте, ви зможете створювати такий контент, який точно буде їм по душі.

А тепер перейдемо до більш конкретних технічних деталей.

Які типи контенту більш ефективні?

За останні кілька місяців Facebook не раз змінював свої вимоги до контенту. У цьому розділі ми зібрали всі останні новини, озвучені представниками даної соціальної мережі, і на основі цього зробили короткий огляд. Отже, який контент Facebook заохочує, а який – ні:

1. Меми

Не так давно Facebook заявив: «Скоро наш алгоритм навчиться розрізняти якісні статті від низькосортних мемів, завантажених з допомогою сторонніх сайтів». Після цього по мережі поповзли чутки, що меми використовувати категорично не можна.

Це не так. Меми використовувати можна! Та й з якого дива «Фейсбуку» забороняти їх? Вони веселі, утягують, і користувачам дійсно подобається ділитися ними зі своїми друзями. Ключова частина наведеного вище висловлювання – меми, завантажені з допомогою сторонніх сайтів». Це означає, що «Фейсбук» не проти мемів в принципі, а тільки проти тих, які завантажуються за допомогою інших хостів, типу troll-face.ru або comicsbook.

Меми або серйозні публікації: як просуватися в Facebook після оновлення алгоритму

Так що, продовжуйте постити меми, тільки стежте за тим, щоб вони мали відношення до вашого бренду і були дійсно смішними і цікавими. Більш того, робіть це на постійній основі. Раз-два на місяць – оптимально.

2. Текстові пости

Якщо ви ведете сторінку бренду, забудьте про публікацію простих текстових постів (без посилання і фото). Нещодавно Facebook дав чітко зрозуміти, що текстові пости на персональних сторінках користувачів і на сторінках брендів мають різний ефект. У першому випадку вони отримують більший охоплення, а в другому – навпаки. Тому якщо ви плануєте зробити оголошення або оновити статус, обов’язково супроводжуйте його яскравою картинкою.

3. Пости з лінками

Facebook не вітає використання простих лінків в тексті. Про це він розповів в одному з недавніх постів в Newsroom.

Меми або серйозні публікації: як просуватися в Facebook після оновлення алгоритму

Якщо ви хочете запостити лінк на якийсь контент, ви повинні використовувати кнопку розшарювання на сайті або дочекатися, поки лінк перетвориться на повноцінний пост (завантажиться картинка і короткий опис). Якщо ви завантажуєте зображення, переконайтеся, що її розмір становить не менше 560 x 292 px.

Меми або серйозні публікації: як просуватися в Facebook після оновлення алгоритму

4. Заклики до дії

Не просіть аудиторію «лайкнути», «розшарити» або «прокоментувати» ваші пости. Facebook проти того, щоб бренди створювали взаємодія таким способом. Взаємодія повинно виникати природно, не за наказом, а тому, що опублікований контент привертає увагу і викликає інтерес. Що ж стосується інших закликів до дії, типу «прочитайте», «клікніть», «збережіть», «купіть» тощо, на жаль, Facebook про це замовчує.

Інші важливі зміни «Фейсбука»

1. Популярні пости «виштовхуються» на початок стрічки

Story натикаючись – таку назву отримало нове зміна в алгоритмі «Фейсбуку». Сенс його полягає в тому, що посади, які користуються популярністю у користувачів (отримують коментарі і лайки), потрапляють в самий верх стрічки, незалежно від того, наскільки вони старі.

Меми або серйозні публікації: як просуватися в Facebook після оновлення алгоритму

За словами «Фейсбуку», це зміна допоможе користувачам бачити всі цікаві новини, які вони могли випадково пропустити.

2. У тренді

Ще однією особливістю нової «Фейсбуку» стало те, що тепер він показує користувачеві найактуальніші теми, які можуть його зацікавити. Ця функція називається «В тренді» (Trending). На жаль, поки вона працює тільки в декількох країнах (Америці, Великобританії, Канаді, Індії і Австралії), але, за запевненнями «Фейсбуку, скоро добереться і до інших країн, в тому числі і до Росії.

Меми або серйозні публікації: як просуватися в Facebook після оновлення алгоритму

3. Новинні статті

Згідно з недавнім дослідженням, яке провів Facebook, користувачі хочуть бачити у своїх стрічках більше якісного контенту. У зв’язку з цим було вирішено збільшити кількість серйозних матеріалів в стрічках користувачів.

Facebook стверджує, що хоче допомогти користувачам бути в курсі останніх новин, тому додає в їх стрічку лінки на якісні статті про актуальні події.

Чому вони так піклуються про нас? Може бути, тому що Facebook намагається змістити Twitter і стати головним новинним ресурсом серед соціальних мереж? Дуже схоже на те.

4. Рекламні новини

Рекламна новина — це повідомлення від ваших друзів про їх взаємодіях зі сторінкою, додатком або заходом, сплачений компанією або окремою людиною, щоб збільшити ймовірність його перегляду іншими людьми. Виглядає вона так:

Меми або серйозні публікації: як просуватися в Facebook після оновлення алгоритму

Поки ви ще можете спостерігати подібні рекомендації в правій частині екрана. Однак незабаром, 9 квітня 2014 року, вони перестануть існувати. C чим пов’язане це рішення? Швидше за все, з тим, що в 2013 році на Facebook подали судовий позов на 20 млн. доларів, що звинувачує соціальну мережу у використанні особистих даних користувачів.

При цьому щодо реклами нічого не зміниться. В листопаді 2013 Facebook заявив, що рекламні пости будуть ґрунтуватися на ваших уподобаннях. Так що, будьте обережні, що ви лайкаете і коментуєте. Facebook стежить за вами!

І все ж, як тепер просуватися у Facebook?

Коли ви закінчите читати цю статтю, хто знає, може, Facebook знову змінить свої правила, і все, про що ми тут говорили, стане неактуальним. Моя головна порада інтернет-маркетологам – стежте за змінами і розвивайтеся разом з «Фейсбуці». Створюйте контент, яким хочеться поділитися. Цікавий, спрямований на цільову аудиторію, достовірний і інформативний. А в додаток до цього, робіть ще ось що:

 • Тестуйте різні типи постів і дивіться, які з них працюють краще.
 • Не випрошуйте лайки, шеринги і коментарі.
 • Не використовуйте сильні заклики до дії – користувачі хочуть самі приймати рішення.
 • Намагайтеся збільшити взаємодію. Якщо люди вам пишуть, відповідайте їм. Слухайте своїх користувачів.
 • Збирайте статистику і намагайтеся зробити з цього висновки. Чому один пост отримав більше лайків, ніж інший? Він цікавіше або має більш яскравий заголовок? Намагайтеся викладати ті матеріали, які цікаві вашим користувачам.
 • Регулярно постите нові матеріали. Не робіть занадто великих перерв.
 • Розважайтеся! Створення утягує контенту – це вкрай захоплююче заняття. Не забувайте про це.

Ну ось і все. Вдалого вам просування!

До речі, підписатися на нашу групу в Facebook ви можете, перейшовши за цим посиланням. Там цікаво, рекомендую!

Адаптація матеріалу Keeping Up With the Facebook Algorithm, Surviving Facebook’s Algorithm Change, Facebook’s newsroom.

Читайте також:

 • 8 харизматичних способів залучити користувачів facebook’а у взаємодію з вашим брендом
 • Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google