Просування вебінарів: 13 способів набрати аудиторію

404

Згадайте свій останній вебінар. Вас влаштувало кількість людей, що взяли в ньому участь? Якщо ви читаєте цю статтю, швидше за все, немає.

Просування вебінарів: 13 способів набрати аудиторію

Чому так виходить? Ви витрачаєте купу часу і сил на створення першокласної презентації, а в результаті її дивляться, в кращому випадку, три пенсіонера. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, це говорить тільки про одне: ви доклали недостатньо зусиль для просування свого вебінару.

Я вже чую ваші заперечення. Адже ви розповіли про своє вебінарі в соціальних мережах, відправили запрошення передплатникам по електронній пошті і навіть присвятили йому окремий пост у своєму блозі. Але цього, на жаль, недостатньо. Насправді, ви використовували тільки найпоширеніші методи для розкрутки свого вебінару, але насправді їх набагато більше! Давайте розглянемо способи, за допомогою яких ви можете запросити аудиторію і витягти з цього онлайн-події максимум користі.

1. Блог/веб-сайт

Звичайно, ви вже знаєте про те, що інформацію про майбутній вебінарі в першу чергу потрібно розмістити на своєму сайті або блозі. Не варто покладатися на автоматично згенеровані сторінки, які вам надасть вебінар-сервіс. Деякі з них обмежують обсяг простору, в якому ви можете розмістити біографію доповідачів, маркіровані списки, зображення і т. д.

Більш розумне рішення – створити окремий пост в своєму блозі і/або сторінку на своєму сайті, щоб повідомити про вашому найближчому вебінарі. Вам не обов’язково вдаватися в усі подробиці. Найголовніше – вказати тему вашого вебінару, дату і час його проведення, імена доповідачів, його вартість (якщо він буде платним), посилання на сторінку підписки, а також його головні переваги.

Сторінка підписки на вебінар обов’язково повинна бути оптимізована. Ось кілька вірних ознак того, що ваша сторінка підписки складена не зовсім вдало:

 • Форма реєстрації містить занадто багато полів. Чи Знали ви про те, що кожне додаткове поле в формі реєстрації на вебінар позбавляє вас 5% потенційних клієнтів? Тобто, додаючи 3 додаткових поля, ви відштовхуєте 15% людей. Звідси висновок: не запитуйте у потенційних передплатників занадто багато інформації. Залиште тільки два поля: ім’я та адресу електронної пошти.
 • На сторінці підписки є посилання на інші сторінки сайту. Якщо ви розміщуєте сторінку реєстрації на своєму сайті, подбайте про те, щоб вона була ізольованою і не містила жодних посилань на інші сторінки. Інакше, у відвідувачів вашого сайту виникне спокуса перейти з ним. І не факт, що вони до вас повернуться.
 • На сторінці підписки відсутні соціальні докази. Потенційні клієнти будуть довіряти вам більше, якщо ви надасте їм соціальні докази. Розмістіть на сторінці підписки позитивні відгуки про ваших попередніх вебінарах; інформацію про видатного фахівця, який запрошений на ваш захід; посилання на публікації у провідних ЗМІ, що характеризують вашу діяльність і т. д.
 • Розглянемо для прикладу анонс одного з вебінарів, представлених на сайті 500millionstrong.

  Просування вебінарів: 13 способів набрати аудиторію

  Найважливіша інформація на цій сторінці виділена жирним шрифтом: вебінар відбудеться у вівторок, 6-го квітня в 12 годин дня; кількість місць обмежена. У правому верхньому куті ми бачимо імена і фотографії спікерів. Тема вебінару вказана в заголовку величезними літерами («Стратегії просування в соціальних мережах – Нові проривні методи для побудови вашого бізнесу в інтернеті»). Форма реєстрації на вебінар знаходиться прямо під анонсом, що є досить зручним для відвідувачів сайту – не треба проходити по спеціальному посиланню, щоб пройти реєстрацію.

  Єдиний недолік цієї сторінки – відсутність соціальних доказів. Погодьтеся, інформація виглядала б більш переконливою при наявності відгуків клієнтів або експертів.

  2. Електронна пошта

  Іншим важливим елементом стратегії просування вебінару є надсилання запрошень своїм передплатникам електронною поштою. Компанія Spear Marketing присвятила цій темі спеціальну білу книгу (англійською мовою), яку можна безкоштовно отримати за наступним посиланням. Які ж рекомендації приводить її автор?

 • Продавайте захід, а не свій продукт

  Єдина мета вашого запрошення листа – спонукати передплатників зареєструватися на ваш вебінар. Тому не варто перевантажувати текст листа перерахуванням характеристик свого продукту.

  Ви повинні розповідати про його переваги в контексті самого заходу. Наприклад, замість фрази «Наше ПО скорочує час розробки сайтів на 50%» краще сказати наступне: «беріть участь у нашому безкоштовному вебінарі ви дізнаєтеся, як скоротити час розробки сайтів на 50%».

 • Напишіть правильний заголовок і підзаголовок

  Заголовок і підзаголовок є вкрай важливими елементами вашого листа, оскільки одержувач бачить їх у першу чергу, відкриваючи ваше запрошення. Включіть в них наступну інформацію:

 • Що це за захід? (назва або опис);
 • Коли воно буде проходити? (дата і час);
 • Чому його варто відвідати? (основні переваги);
 • Як можна зареєструватися? (посилання на форму реєстрації).
 • Для наочності наведемо приклад:

  Просування вебінарів: 13 способів набрати аудиторію

  Як ви могли помітити, в заголовку листа вказана інформація першорядної важливості: час, дата, назва вебінару і його основна перевага. Глянувши на нього, людина відразу зрозуміє, чи варто йому відвідувати цей захід. Посилання на сторінку реєстрації розміщена прямо під заголовком.

 • Не включайте зайву інформацію в перший параграф

  Багато організатори вебінарів включають в перший параграф опис комерційних умов або трендів, які обґрунтовують важливість їх заходи. Наприклад:

  «Багато IT — менеджери стурбовані тим, як підвищити продуктивність веб-додатків, оскільки…»

  Подібні фрази захаращують ваш лист і знижують цінність більш важливої інформації, розташованої нижче. Тому перестаньте ходити навколо – відразу переходьте до суті:

  «У ході нашого вебінару ви дізнаєтеся про те, як підвищити продуктивність ваших веб-додатків на 300%»

 • Вкажіть 3-4 основних переваги вашого вебінару у маркірованому списку

  Припустимо, що одержувач прочитав ваш заголовок, підзаголовок і перший параграф. Тепер ви повинні розповісти йому більш детально про цінність вашої пропозиції. Для цієї мети відмінно підійде маркірований список, оскільки він відразу кидається в очі. Не забувайте про те, що ви повинні перераховувати переваги свого вебінару, а не продукту, який ви бажаєте продати.

  Подивіться, як це зробила компанія Hubspot при організації вебінару на тему «Як використовувати контент для просування комерційних сайтів»:

  Просування вебінарів: 13 способів набрати аудиторію

  Як бачите, у маркірованому списку відсутня реклама будь-яких програм або додатків, здатних підвищити продажі за допомогою вмісту. Автор листа просто розповідає про користь, яку принесе даний вебінар всім учасникам.

 • Включіть в свій лист фотографії доповідачів та коротку інформацію про них

  За рахунок даних елементів, ваш лист набуде більш особистісний характер, а сам захід здасться більш реальним, а, значить, привабливим, для потенційних учасників.

  Просування вебінарів: 13 способів набрати аудиторію
 • Будьте обережні з графікою

  Не варто використовувати занадто багато графічних елементів, оскільки вони будуть перевантажувати лист. Досить включити в нього фотографії спікерів, а також, при бажанні, зображення безкоштовного подарунка, яким ви нагородіть своїх передплатників в обмін на реєстрацію. Які картинки ви не включили в свій лист, вони обов’язково повинні бути пов’язані з тематикою вашого вебінару.

  Не забувайте також про те, що спам-фільтри не особливо шанують листи, що містять багато графіки. Тому намагайтеся використовувати їх тільки за необхідності. Не варто використовувати занадто великі зображення – вони будуть заважати сприйняттю продає тексту.

 • Ваш заклик до дії повинен впадати в очі

  Ні в якому разі не вмикайте посилання на сторінку реєстрації в кінці листа, адже читач може так і не дійти до неї. Ваш заклик до дії повинен розташовуватися на самому видному місці. Бажано оформити його у вигляді кнопки і розмістити в основній частині листа, а також у бічному полі (при його наявності). Не забудьте виділити кнопку реєстрації яскравим кольором, який гармонує із загальним дизайном листи.

  Показовим є наступний приклад:

  Просування вебінарів: 13 способів набрати аудиторію

  Погодьтеся, що у даному листі, просто неможливо не помітити фразу «Реєстрація», адже вона повторюється три рази: в заголовку в першому абзаці та в кінці листа. Вдалим є і вибір синього кольору для кнопки реєстрації, оскільки він вписується в обрану колірну гаму.

 • Увімкніть позитивні відгуки про ваших попередніх вебінарах

  Соціальні докази повинні бути не тільки на вашому сайті, але і в самому запрошенні листі. Тому відгуки людей, які брали участь у попередніх вебінарах, припадуть дуже до речі. Вам не обов’язково повідомляти їх імена – досить вказати їх посада і назва компанії, в якій вони працюють.

  Позитивні коментарі зроблять ваш захід більш цінним в очах потенційних учасників. Вони переконаються в тому, що ваші вебінари принесли користь реальним людям зі схожими проблемами, і, не роздумуючи, перейдуть за посиланням на сторінку реєстрації.

 • Запропонуйте учасникам вебінару спеціальний бонус

  Якщо ви запропонуєте своїм адресатам певний бонус (наприклад, безкоштовну електронну книгу) в обмін на участь у вашому вебінарі, у них буде більше стимулу бути присутнім на вашому заході. Даний бонус обов’язково повинен бути пов’язаний з тематикою самого вебінару.

  Ви також можете вказати у листі, що бонус отримають лише перші 50-100 осіб, що пройшли реєстрацію. Таким чином, ваші передплатники поквапляться, щоб не втратити цінну пропозицію.

  Як правило, інформація про бонуси вказується в бічному полі або в кінці листа, як у наступному прикладі:

  Просування вебінарів: 13 способів набрати аудиторію
 • Тестуйте різні варіанти рядки теми

  Кожна аудиторія індивідуальна, тому складно сформулювати чіткі правила, застосовні до рядку теми. Але є один універсальний принцип, який актуальний у всіх ситуаціях: рядок теми не повинна містити більше 40 знаків. Логіка проста: одержувачі листи, як правило, бачать тільки перші 40 знаків у назві вхідних повідомлень.

  Рядок теми повинна повідомляти або тематику вебінару, наприклад: («Безкоштовний вебінар: Краще методи стимулювання продажів»), або його переваги («Безкоштовний вебінар: Скоротіть витрати на віддалений доступ на 30%»). Ваш вибір буде залежати від того, наскільки популярна тематика вашого вебінару. Якщо вона у всіх на слуху, то ви можете зупинитися на першому варіанті. Якщо ж вона менш розкручена, то виберіть другий варіант.

  Проте критерій популярності тематики вельми умовний. Тому не забувайте проводити спліт-тестування, щоб підібрати найбільш оптимальний варіант рядка теми.

 • Отже, ми розглянули основні вимоги до структури запрошення листи. Іншим, не менш важливим фактором є періодичність розсилки. Ви повинні відправити запрошення своїм передплатникам, щонайменше, три рази: за два тижні, за тиждень і за один день до початку вебінару. Повторні листи використовуються в якості нагадування, щоб ваша аудиторія не випадково забула про майбутній захід. Тільки не слід виявляти зайву наполегливість, інакше це обернеться масовими відписками.

  3. Соціальні медіа

  В соціальних медіа ховається ціле море можливостей для просування вашого вебінару. Публікуйте відповідні пости в Twitter, ВКонтакте, Facebook, LinkedIn, Google+ та інших соціальних майданчиках. Майте на увазі, що це потрібно зробити не один раз, а кілька разів, адже ваше повідомлення може загубитися серед сотень інших оновлень в стрічці:

  Просування вебінарів: 13 способів набрати аудиторію

  До початку нашого вебінару «Пошук і використання аудіо — та відеоресурсів» залишився всього один день! Докладніше: jiscdigitalmedia.ac.uk/surgery/

  Якщо ваші передплатники проявлять інтерес до вебінару, вони обов’язково поділяться цією новиною зі своїми друзями та знайомими, а, значить, допоможуть вам привернути увагу аудиторії більшого масштабу.

  Ви також можете просувати свій вебінар в різних групах, в яких ви числитеся. Тільки обов’язково переконайтеся в тому, що в даному співтоваристві допускається публікація рекламних матеріалів, інакше вас можуть забанити. Не забувайте також про те, що ви повинні бути активним учасником цієї групи, якого знають і визнають всі інші. Якщо ви почнете просувати свій вебінар, ледве вступивши в групу, то ніхто не стане сприймати ваші повідомлення серйозно.

  У деяких соціальних мережах, наприклад, ВКонтакте, є спеціальна функція – створити захід. Для цього потрібно вибрати розділ «Мої групи», і в правому верхньому куті ви побачите посилання «Створити спільноту». Натисніть на неї, і перед вами з’явиться нове вікно. У ньому потрібно вказати назву вашої вебінару і вибрати останній пункт «Захід», а потім натиснути на кнопку «Створити спільноту». Далі, вам потрібно буде заповнити основні поля форми: опис заходу, час і місце проведення вебінару, адресу вашого веб-сайту і т. д. Збережіть всі налаштування, і сторінка вашого вебінару готова! Як тільки на ваш захід підпишеться кілька людей, ваша сторінка буде виглядати наступним чином:

  Просування вебінарів: 13 способів набрати аудиторію

  4. Форуми

  Якщо ви зареєстровані на сайті Google Groups, спеціалізованих форумах або інших онлайн-спільнотах, ви можете скористатися цими майданчиками для поширення інформації про свою вебінарі:

  Просування вебінарів: 13 способів набрати аудиторію

  Як і у випадку з групами в соціальних мережах, обов’язково читайте правила співтовариства, перш ніж розміщувати в них вміст рекламного характеру. У деяких з них діють досить жорсткі правила щодо самореклами. Якщо ви порушите, то вас можуть виключити з групи.

  5. Подкасти

  Якщо ви займаєтеся подкастингом на регулярній основі, ви можете повідомити своїх постійних слухачів про майбутній вебінарі. Зрозуміло, цю інформацію потрібно повторити кілька разів в різних випусках, щоб донести її до всієї вашої аудиторії.

  Оптимальна тривалість подкасту, присвяченого вебінару – дві-три хвилини. Якщо він буде дуже довгим, то ваші слухачі занудьгують. Представтеся, розкажіть пару слів про свою діяльність, повідомте назва вебінару, дату і час його проведення, а також основні питання, які будуть розглянуті в ході заходу.

  Якщо дана різновид блогінгу вам в дивину, можете скористатися допомогою своїх знайомих і друзів, які вже досягли успіху в даній сфері. Надайте їм інформацію про ваш майбутній вебінарі і попросіть їх зачитати її «в ефірі».

  Пройдіть по цьому посиланню, щоб прослухати подкаст, присвячений вебінару «Мислимо позитивно і отримуємо, що хочемо».

  6. Відеоролики

  Якщо ви віддаєте перевагу мультимедійний формат, ви можете створити короткий відеоролик, щоб інформувати свою аудиторію про найближчому вебінарі. Поряд з головною інформацією про вашому вебінарі (назва, дата, час), ви повинні розповісти про головну «фішку» даного заходу і про користь, яку вона може принести всім учасникам.

  Ви навіть можете показати своїм глядачам частину контенту, який буде демонструватися під час вебінару, наприклад, деякі слайди вашої презентації. Навіть такий побіжний огляд допоможе їм переконатися у важливості майбутньої події.

  Припустимо, ви вже зняли свій рекламний ролик і завантажили його на YouTube. Наступний крок – його просування. Опублікуйте його на своєму сайті, блозі і всіх соціальних мережах, щоб його переглянуло як можна більшу кількість людей. Постарайтеся створити якісний і змістовний відеоконтент. Швидше за все, вам вистачить однієї хвилини, щоб повідомити всі важливі відомості про себе і майбутній захід. Плюс до цього, ви можете записати факти і цифри на маркерної дошки, щоб глядачам було легше запам’ятати її.

  7. Візуальні засоби

  Ми живемо в епоху візуального маркетингу, тому різноманітні наочні засоби – відмінний спосіб замовити слівце про ваш онлайн-семінарі. Створюйте фірмові емблеми, інфографіку та інші ілюстрації, щоб привернути увагу вашої аудиторії і спонукати її до участі у вашому вебінарі.

  Поширюйте свої зображення в Pinterest, Facebook та інших соціальних мережах, додаючи до них посилання на вашу сторінку підписки.

  На сайті ACS Webinars представлено не одне, а навіть кілька зображень, присвячених майбутнім вебінару, і всі вони оформлені у вигляді слайдів:

  Просування вебінарів: 13 способів набрати аудиторію

  8. Флаєри

  Багато маркетологи вважають флаєри безнадійно застарілим засобом поширення реклами. Тим не менш, вони можуть послужити вам хорошу службу, особливо, якщо ваш вебінар розрахований на місцеву аудиторію.

  Створіть якісну рекламну листівку, яка містить детальну інформацію про вашому вебінарі і посилання на ваш сайт, профілі в соціальних мережах і сторінку підписки. Потім роздрукуйте достатню кількість примірників і почніть поширювати їх у торгових центрах, супермаркетах, центрах відпочинку та інших багатолюдних місцях.

  Просування вебінарів: 13 способів набрати аудиторію

  9. Партнери і компаньйони

  Зверніться до своїх стратегічних партнерів і компаньйонам, щоб отримати допомогу у розкрутці вашого вебінару. Якщо ви співпрацюєте з авторитетними компаніями, які користуються загальною довірою, то у вас більше шансів залучити величезну аудиторію.

  Наприкінці заходу не забудьте віддати належне своїм партнерам, указавши їх імена і контакти. Це особливо важливо в тих випадках, коли ви презентуєте платний оффер.

  10. Календар заходів

  У багатьох газетах, журналах, на сайтах і блогах публікується безкоштовний календар майбутніх заходів на кожен місяць (наприклад, концерти, семінари, конференції тощо). В першу чергу, з’ясуйте, які ЗМІ і сайти, що розміщують подібні календарі, користуються популярністю у вашої цільової аудиторії. І вже потім дізнавайтеся, що необхідно зробити, щоб опублікувати в них інформацію про вашому вебінарі.

  Наприклад, якщо ваші потенційні клієнти – це бізнесмени, то напевно їх зацікавить наступний сайт, в якому вказано розклад вебінарів, які належать до сфері B2B:

  Просування вебінарів: 13 способів набрати аудиторію

  11. Безкоштовний вебінар в якості подяки

  Якщо ви звертаєтеся до своїх передплатників з якою-небудь проханням (наприклад, взяти участь в опитуванні, поширити інформацію про розпродаж і т. д.), ви можете запропонувати їм безкоштовний участь у вашому вебінарі у якості подарунка. Це відмінний спосіб висловити подяку своєї аудиторії і вивести ваші відносини на новий рівень.

  12. Період запуску нового продукту

  Ви можете скористатися загальним ажіотажем, який панує під час запуску нового продукту, щоб залучити більшу кількість людей на свій вебінар.

  Вебінари також допоможуть вам сегментувати свою аудиторію. Наприклад, якщо хтось з ваших передплатників подасть заявку на участь у вебінарі з певної теми, ви будете знати про те, що його зацікавлять наступні рекламні розсилки про нові продукти та послуги, що відносяться до даної сфери.

  13. Допомога запрошеного доповідача

  Якщо ви запросили будь-якого спеціаліста на свій вебінар у якості гостя, ви можете ввічливо попросити його допомогти вам у його просуванні.

  При цьому не перегинайте палицю. Запрошені доповідачі і так багато для вас роблять: вони жертвують своїм особистим часом, який вони могли б присвятити іншим, не менш важливих справ.

  Вимагаючи від них занадто багато, ви можете зовсім позбутися їх допомоги. Тому сприймайте їх сприяння у розкрутці вашого вебінару не як їх прямий обов’язок, а як приємний і несподіваний бонус.

  В маркетингу, як на війні – всі засоби хороші

  Вебінар – це один із самих передових інструментів інтернет-маркетингу. Завдяки йому ви зможете збільшити кількість передплатників, підвищити авторитет в очах потенційних клієнтів і зміцнити відносини зі своєю аудиторією.

  Ми розглянули більше дюжини методів, здатних привернути увагу численної аудиторії до ваших вебінару. Бажано використовувати всі вищеперелічені кошти або хоча б більшу їх частину, щоб досягти максимальних результатів. Також ви можете придумати якісь свої методи просування. Головне, щоб вони не були протизаконними і не порушували правила, прийняті в інтернет-співтоваристві (наприклад, не поширювали спам).

  Адаптація матеріалу Бет Хайден 13 Ways to Attract More Webinar Attendees.

  Читайте також:

  • Як створювати забійні презентації і успішно виступати перед аудиторією
  • Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу
  • Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість