Реклама у блогерів на YouTube: скільки коштує і у кого замовляти?

367

Звичайна контекстна реклама для YouTube не підійде, тому що у багатьох або варто AdBlock, або вони просто ігнорують її. Тому багато рекламодавці починають співпрацювати з блогерами, щоб ті вставляли рекламу в свої ролики.

Якщо блогер робить цікавий контент і аудиторія його поважає, ефект від реклами буде хороший. Особливо, якщо це нативка або якщо блогер говорить про продукт від себе. Рекламну вставку можуть перемотати.

В теорії все добре, але є фактори, які потрібно враховувати.

Як вибрати блогера

Рекламодавці, які вирішили співпрацювати з блогером, часто спираються на кількість передплатників і переглядів. Вибирають того, хто їм по кишені, а потім пропонують вставити ролик рекламу. Але потрібно враховувати ще й аудиторію. Для цього є дві причини:

 • Якщо вибрати неправильну аудиторію, у реклами не буде відгуку.
 • Якщо ви попросите блогера, який розповідає про фінансової грамотності, запросити людей у ваше казино, постраждає і ваша, і його репутація.
 • До речі, аудиторія майже завжди гостро реагує, якщо їх кумир починає розповідати про те, що їм не цікаво. Особливо, якщо він робить це за гроші.

  Зрозуміти, яка у блогера аудиторія по підлозі, віку, захоплень і добробуту, можна по контенту. Ивангая і Сашу Спілберг дивляться молодші підлітки. У Wylsacom і AcademeG аудиторія старше і багатше.

  Аудиторія – це ще не все

  Після того, як ви вибрали блогера з потрібною аудиторією і кількістю передплатників, потрібно задуматися, як він буде вас рекламувати.

  Якщо ви даєте готовий ролик-вставку, тут важливо, щоб він був грамотно поданий:

  • Якщо блогер скаже щось на кшталт «А зараз реклама», велика частина аудиторії просто проігнорує вставку.
  • Такий же ефект буде, якщо реклама буде в самому початку ролика.
  • Якщо вставка в кінці, є ризик, що рекламу взагалі не побачать, тому що не всі дивляться ролики до кінця.

  Якщо не вважати частині, в якій ви розробляєте ролик, зусилля мінімальні. Але іноді блогери відмовляються вставляти ваш варіант і хочуть зробити все самі. Тут починається найцікавіше, тому що різні блогери роблять це по-різному.

  Більшість рекламодавців цього не розуміє, тому що думає, що раз блогер зміг розкрутити себе, то зможе розкрутити і їх продукт. Але якщо копірайтер легко може продати чий продукт, але іноді може продати себе, то у блогерів все навпаки – вони продають себе, але не можуть вміло вставити чужу рекламу.

  Дружко

  Цей проект з’явився зовсім недавно – перший випуск вийшов 23 квітня. Всього за тиждень ролик набрав кілька мільйонів переглядів, а зараз, через 5 місяців, у нього вже 15 мільйонів.

  На каналі 2,9 мільйонів передплатників. Так швидко стати популярним цей канал зміг тому, що Дружко став людиною-мемом. Вставки з його передачі «Нез’ясовно, але факт» можна було побачити в кліпах багатьох інших блогерів.

  Ніяких особливих зусиль, щоб піднятися в топ, Сергію докладати не довелося – спрацювало «сарафанне радіо».

  Зараз канал вже не такий популярний, але ролики стабільно набирають мінімум 1 000 000 переглядів. Незважаючи на це, я вирішив почати саме з нього, щоб показати всю суть реклами на YouTube.

  Подивіться випуск №23 з 3:35. Навіть незважаючи на креативний спосіб почати рекламу, виглядає дешево. Однак побиті фрази працюють, тому що подано у вигляді стьобу. Прямо зараз, звичайно, ніхто не побіжить купувати процесори, але в голові залишився приємний осад.

  Реклама у блогерів на YouTube: скільки коштує і у кого замовляти?

  Микола Соболєв

  Займався багатьма проектами на YouTube, але справжня популярність прийшла після того, як він з’явився на «Першому» в передачі «Хай говорять». Зараз Микола набирає перегляди за рахунок того, що виступає в ролі мораліста. Хоча деякі блогери вважають його головним лицеміром YouTube.

  Він йде відразу після Дружко, тому що його реклама якраз і написана дуже дешево. Наприклад, в одному зі своїх роликів Микола назвав молочний напій крутейшим.Глядачі не люблять необґрунтовані чудові ступеня. Ще в таких справах важлива невербальна подача. Спробуйте вимкнути звук і визначити, у гарному чи поганому контексті він говорить про напої.

  Реклама у блогерів на YouTube: скільки коштує і у кого замовляти?

  Заплатити довелося серйозно – в одному з інтерв’ю він зізнався, що отримує за вставку від 300 до 500 тисяч рублів. Це при трьох з половиною мільйони передплатників.

  Ивангай

  Починав з того, що просто копіював все, що робив PewDiePie. Але потім у його вмісті з’явився зрушення в бік індивідуальності. А почалася його популярність з пісні задрота.

  У своїх роликах Ивангай в основному грає, робить щось на спір або відповідає на запитання передплатників. Для залучення нової аудиторії іноді з’являється в роликах інших блогерів.

  Основний тип реклами – нативки (продакт-плейсмент). Вставляє їх Ивангай вміло, тому глядачі не завжди розуміють, платять йому за це. Зрозуміло, працює така реклама добре, хоча і коштує дорого – в минулому році за нативку потрібно було платити від мільйона рублів.

  Реклама у блогерів на YouTube: скільки коштує і у кого замовляти?

  Інший вид реклами на його каналі – опису до ролика. Не наважуюся судити, як вона працює, тому що описи рідко хто читає.

  Ось один з його недавніх роликів, в якому є нативна реклама. По суті, весь ролик – одна реклама. Але на перший погляд незрозуміло, чи оплачена вона.

  Саша Спілберг

  В розкрутку Саші Спілберг було вкладено багато грошей, хоча інші блогери в основному розкручуються завдяки сарафанке. Вона, як і Ивангай, вставляє нативну рекламу в свої ролики. Робить це так собі (мова про нативки, а не кліп), але це тільки частина біди.

  Рекламуючи морозиво, вона знялася в кліпі, і стала вставляти продукт майже в усі свої ролики. Аудиторія Саші – діти, тому правильний вибір товару. Але від такого мелькання навіть морозиво може набриднути.

  Реклама у блогерів на YouTube: скільки коштує і у кого замовляти?

  Коли один товар зустрічається в декількох роликах, це не так страшно, як колись в одному ролику багато товарів. В цей п’ятихвилинному ролик вона вставила 2 продакт-плейсменту, рекламу готелю і рекламу свого мерчу.

  Сыендук

  Якщо хочете замовити рекламу у цього блогера, знайте – її обшукають до кінця. Подача настільки креативна, що аудиторія дивиться рекламу заради неї самої.

  Наприклад, серія роликів про сервіс кэшбеков. Подивившись один епізод, людина захоче подивитися другий і третій. Чим більше він дивиться, тим вище шанс покупки. У другому ролику навіть описується, як працюють кэшбеки – закривається заперечення про ризики.

  Реклама у блогерів на YouTube: скільки коштує і у кого замовляти?

  Поперечний

  Спробувати повторити креатив Сыендука спробував Поперечний. Він зняв рекламу для банку. Вийшло добре. Але в кінці ролика блогер сказав, що зловжив довірою передплатників, присвятивши цілий ролик однієї тільки рекламі.

  Зроблено це було в зверхній манері по відношенню до рекламодавця, тому довіра справді похитнулося. Ось так одна фраза сильно зіпсувала ефект.

  Є у нього і випадки, коли реклама вставлена грамотно. У ролику «Поп-культура» він їздить по храму на гироскутере. Виглядає це ефектно. В кінці він подякував магазин, в якому купив гироскутер і сказав, що в описі є посилання.

  Реклама у блогерів на YouTube: скільки коштує і у кого замовляти?

  Wylsacom

  Має 4 мільйона передплатників, займається оглядами та новинами зі світу техніки. Аудиторія може собі дозволити купувати дорогу техніку, тому краще каналу для реклами не знайдеш.

  Приємна особливість його оглядів – чесність. Рекламуючи iPhone, він прямо говорить, що нічого принципово нового не додали, а лише збільшили дисплей. Це хороша стратегія, тому що вона приваблює глядачів.

  Уявіть, що ви подивилися два ролика про тетріс. У першому вам кажуть, що це інноваційний винахід, яке переверне світ. У нього немає недоліків – лише переваги.

  З другого ви дізнаєтеся, що через пару годин у тетрису починаються проблеми зі звуком. Але ж перший блогер сказав, що такого бути не може. Всі колонки виготовлені з інноваційного матеріалу за інноваційною технологією.

  Припустимо, ви подивилися тільки перший ролик. Ви пішли в магазин і купили собі новенький тетріс. Через пару годин зіпсувався звук. Зайшовши на форуми, ви дізналися, що така проблема поголовно у всіх. Яка ваша реакція? Правильно – ви більше ніколи не будете нічого купувати у виробника.

  Якщо ж ви дивилися другий ролик, то ви заздалегідь знали, на що йдете. Тому можете купити і перший тетріс і другий.

  Відразу обмовлюся, що продукцію компанії Apple купують через бренду, а не з-за ефективності хвалебного підходу.

  Без чесності в жанрі оглядів робити нічого.

  Реклама у блогерів на YouTube: скільки коштує і у кого замовляти?

  Аудиторія ніколи не буде довго сидіти на каналі у того, хто тільки хвалить продукт. Пара негативних коментарів буде достатньо, щоб зіпсувати авторитет автора.

  На YouTube людям нічого не варто висловити свою думку. І нічого не варто дізнатися чуже. У цьому одна з основних відмінностей інтернету від телебачення – ви бачите не тільки те, що вам показують.

  Правда хороша для будь-якого браузера:

  • Бьютиблогеры;
  • Ігрові огляди;
  • Огляди техніки;
  • Огляди автомобілів і так далі.

  Тому протиставляти когось Wylsacom’у не буду. Без чесності вони просто не стають популярними.

  Telblog.net

  Контент на цьому каналі був різний, але зараз в основному роблять топи. Реклама – вставки на початку, середині або кінці ролика. Використовується вже заготовлений рекламний ролик, тому багато чого залежить від самого рекламодавця.

  Але якою б цікавою ви не підготували вставку, велика частина аудиторії все одно її пропустить.

  Реклама у блогерів на YouTube: скільки коштує і у кого замовляти?

  З таким форматом просто не можна якось зіпсувати рекламу, тому наводити приклади з іншими блогерами, хто заробляє на вставках, сенсу немає.

  Скільки коштує реклама у відомих YouTube-блогерів

  А зараз давайте подивимося, які розцінки у блогерів. Ця таблиця далеко не повна. З якимись блогерами вдалося зв’язатися, якісь публікують прайс-листи. Суть в тому, щоб ви зрозуміли масштаби ринку.

  У деяких блогерів колонка з категорією продуктів порожня. Це тому, що власник каналу береться практично за всі види реклами. Так як контент на каналах найчастіше розважальний, реклама від цього не страждає.

  Назва каналу

  Типи реклами

  Вартість (рублів)

  Категорія продуктів

  Ивангай

  Лайки і коментарі

  3 000 за лайк,

  4 000 за лайк і коментар

  Комп’ютерні ігри, техніка

  Повноцінні рекламні ролики

  За рекламу Lenovo йому заплатили 75 000 $

  Нативна реклама

  1 000 000

  Nemagia (Nemagia-life)

  Графічна заставка з закадровим голосом, лайк, коментар, реклама в кінці ролика, окремі рекламні ролики, інтеграція

  Від 1 500 до 2 500 за лайк до 200 000 за заставку. Для деяких послуг ціна договірна

  Like Nastya

  Тільки нативна реклама

  Від 300 000

  Дитячі товари

  telblog.net

  Вставки

  10 900

  SnailKick

  Вставки на початку і кінці, інтеграції

  Від 25 000 до 90 000 за вставки і від 100 000 за інтеграцію

  Всі, крім: «піраміди, будь-які фінансові структури; сайти з «дешевими» ігровими акаунтами; сайти накрутки і «просування» в мережі; сервери по: майнкрафту, дта та іншої лабуде — загалом, будь-які сумнівні починання. Ні за які гроші»

  Юрій Хованський

  Ексклюзив

  350 000

  Все, включаючи нелегальні товари кшталт пірамід

  Інтеграція

  30 000

  Вставки

  20 000

  Rakamakafo

  Ексклюзив

  500 000

  Інтеграція

  300 000

  Вставки

  300 000

  Стримерша Каріна

  Ексклюзив

  312 000

  Інтеграція

  240 000

  Вставки

  168 000

  Що якщо

  Інтеграція

  300 000

  Вставки

  150 000

  Anny May

  Ексклюзив

  400 000

  Інтеграція

  250 000

  Згадка

  100 000

  Вставки

  200 000

  Топлес

  Ексклюзив

  500 000

  Інтеграція

  300 000

  Wylsacom

  Ексклюзив

  950 000

  Гаджети і супутні товари

  Інтеграція

  500 000

  Вставки

  200 000

  Ютубер

  Інтеграція

  80 000

  Курси по заробітку і саморозвитку

  Згадка

  30 000

  OmskoeTV

  Ексклюзив

  100 000

  Інтеграція

  30 000

  Вставки

  30 000

  Анастасія Шпагіна

  Ексклюзив

  350 000

  Косметика, розваги

  Інтеграція

  200 000

  Вставки

  150 000

  Вас може здивувати, що хтось готовий платити кілька тисяч за один лайк. Справа в тому, що на каналах показуються всі вподобані власнику ролики, і кожен, хто зайде на канал Ивангая, може побачити там ролики інших блогерів. Тому лайки ютуберов купують.

  Висновок

  Всіх не обозришь, тому вам доведеться самим вирішувати, кому пропонувати рекламу. Щоб було простіше, ось питання, які потрібно задати собі:

 • Авторитетний чи блогер?
 • Виглядає його реклама чесною?
 • Креативна реклама?
 • Не налаштовує чи блогер аудиторію проти рекламодавця?
 • Якщо це продакт-плейсмент, не лізе зі всіх щілин?
 • І не забудьте подивитися хоча б пару роликів, перед тим як пропонувати комусь співпрацю.

  Чи працювали ви коли-небудь з блогерами? Якщо так, яка була віддача? Пишіть в коментарях. Ми порівняємо результати, знайдемо помилки і зробимо маркетинговий світ краще.