Як дізнатися, що прийшла пора розширювати штат?

302

Керувати малим бізнесом – дуже непросто, і ви це знаєте. Керівник повинен мати терпіння, неймовірні організаційні навички і добре ладити з людьми. Але найважче – зрозуміти, коли прийшов час найняти помічників, щоб впоратися з вашою повсякденною рутиною.

Наймання нових людей – це інвестиції у ваш бізнес. Ви будете платити зарплату своїм співробітникам, а також внески в пенсійний фонд та інші податки з власної кишені. Натомість ви отримаєте розвиток вашого бізнесу, особливо якщо біля керма вашої компанії будуть стояти досвідчені фахівці. Тільки от як же дізнатися, що час справді прийшов?

Вам шкода, що в добі всього 24 години

Вам здається, що 24 години на добу – це дуже мало? Ваш робочий день постійно закінчується стопкою «справ на завтра», яка ніколи не стає менше? Ви берете роботу додому, стираючи межі між особистим життям і роботою? Якщо так, то це явна ознака того, що вам потрібна допомога у кримінальних справах. Елементарна секретарка, відповідає на дзвінки і сортирующая кореспонденцію, може значно полегшити ваше життя. Якщо вам здається, що робочий день стає все коротше і коротше, пора наймати помічників.

Як дізнатися, що прийшла пора розширювати штат?

Знижується якість обслуговування клієнтів

Обслуговування клієнтів – одна з найскладніших складових успішного бізнесу, але при цьому одна з найважливіших. Якщо брак співробітників знижує якість обслуговування клієнтів, то, значить, настав час, щоб задуматися про набір персоналу. Клієнтів не можна залишати без підтримки, але малий бізнес дуже часто стикається з цією проблемою через брак людей і часу. Додаткові працівники забезпечать увагою кожного клієнта.

Ви платите понаднормові

Якщо ви оплачуєте надурочний час тим співробітникам, які у вас вже є, то це виходить вам дорожче, ніж зарплата нового співробітника, який допоможе розподілити робоче навантаження більш рівномірно. Понаднормова робота оплачується за підвищеною ставкою і може стати серйозною статтею витрат вашого бюджету.

Ваш персонал не ходить у відпустку

Ваші співробітники відмовляються йти у відпустку, тому що вони відчувають почуття провини, залишаючи вас з купою невиконаної роботи? Співробітник, який жертвує своєю відпусткою на благо розвитку компанії, може здаватися лояльним альтруїстом, але насправді це може вилитися в почуття образи і негативні емоції. Переконайтеся, що ваші люди йдуть у відпустку з легким серцем. Якщо вони перевантажені роботою, додаткові руки можуть їм допомогти.

Ваші співробітники ухиляються від роботи

Ваших співробітників підкосила епідемія хитрощі? Вони регулярно телефонують вранці і кажуть, що погано себе почувають? Сильний стрес, безсоння і напружена робота і справді можуть стати причиною хвороби. Отлынивающие працівники можуть стати ознакою того, що їм потрібна допомога на роботі.

З’явилися скарги на умови праці

Скарги з боку ваших співробітників – це важливий ознака кадрової проблеми. Природно, ви хочете, щоб ваші співробітники були щасливі, оточені турботою і увагою. При цьому було б дивно просити їх більше працювати, щоб компенсувати недолік робочих рук.

Як дізнатися, що прийшла пора розширювати штат?

Ваш бізнес швидко зростає

Ваші продажі і виробництво нещодавно почали швидко збільшуватися? Замовлення від клієнтів валяться з такою швидкістю, що ви не встигаєте їх виконувати? Багато власників малого бізнесу вагаються, чи варто їм наймати нових співробітників, щоб допомогти впоратися зі зростаючою хвилею замовлень, тому що бояться «наврочити» такий поворот подій. Не варто робити цю помилку. Якщо ваш бізнес виріс, необхідно залучати нові робочі руки, щоб задовольняти зростаючий попит. А от якщо ви цього не зробите, тоді ваш зріст точно піде на спад, тому що ви ризикуєте понизити якість обслуговування клієнтів.

Ви розриватися на частини

Подивіться з боку на свій стиль роботи, і ви зможете зрозуміти, чи дійсно вам потрібні нові співробітники. Відчуваєте, що ваша увага розпорошується на численні завдання? Намагаєтеся впоратися одночасно з дуже багатьма проблемами своєї компанії? Ви Можете повністю віддатися процесу вирішення кожної з цих проблем, чи розриватися на частини, не встигаючи доробити все до кінця? У другому випадку ви знаєте вихід із становища.

Ви приділяєте занадто багато уваги дрібницям

Як власник власного бізнесу, ви повинні мати можливість зосередитися на залученні нових клієнтів, розробці нових ідей і рішень для розвитку бізнесу. А якщо ви не можете відірватися від телефону, пояснюючи клієнтам, куди подівся кур’єр, працює третю зміну без перепочинку, то такої можливості вам не світить. Нові працівники можуть взяти на себе вирішення цих щоденних питань, звільняючи ваш час і увагу для глобальних речей. Коли у вас з’явиться більше часу, щоб зосередитися на загальній картині, ваш бізнес почне зростати.

Ваш бізнес занадто повільно зростає

Багато підприємці роблять помилку, відкладаючи наймання персоналу до моменту, поки бізнес не почне рости, і продовжують виконувати всю роботу самі. Насправді ж, додатковий персонал може спровокувати довгоочікуваний сплеск росту малого бізнесу, так як нові співробітники звільнять ваш час для вирішення нових завдань і дозволять зосередитися на більш важливих речах.

Ваше завдання як керівника – розширити охоплення аудиторії, забезпечити високу якість обслуговування, а також генерувати нові ідеї. А замість цього ви витрачаєте свій час на спроби зрозуміти, чому ваша постійна клієнтка Марія Василівна останнім часом стала засмучуватися і більше не відповідає на ваші дзвінки, і в результаті з’ясовуєте, що це просто ваш кур’єр Вася на дванадцятій годині роботи в запарці переплутав адреси доставки та який день привозить замовлення не їй, а її сусідки.

Як дізнатися, що прийшла пора розширювати штат?

Так що навіть якщо індикатор розвитку вашого бізнесу понуро топчеться на одному місці, вам варто повірити в успіх і найняти помічників. Розглядайте цей процес як інвестиції в світле майбутнє. «Приміряйте» всі ці ситуації на свій власний бізнес – можливо, вам відкриються очі на багато проблем, яких ви не помічали раніше, і ідея залучити додаткові робочі руки здасться вам цілком доречною.

До речі, якщо у вас так мало вільного часу, що ви встигли лише пропустити цю статтю по діагоналі, то знайте – так, пора вже прийшла.

Кілька статей по темі:

  • Десять речей, які допоможуть вам зробити стрибок вище голови
  • Ефект ореолу: чому ви так погано розбираєтеся в людях
  • Чому так важлива ступінь задоволеності ваших підлеглих і як її підвищити