Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

406

Іноді, переглядаючи стрічку новин «Вконтакте», я натикаюся на таку креативну рекламу, що просто не можу втриматися від того, щоб клікнути по посиланню. У такі моменти В мене в голові завжди виникає одне питання: «Ну як люди до цього додумуються? Це ж геніально!». Я захоплююся фантазією SMM-ників, які це придумали і, звичайно ж, роблю скріншоти їх рекламних постів для того, щоб орієнтуватися на них у своїй подальшій практиці. Останнім часом моя колекція креативної реклами «Вконтакте» непогано підросла, і я вирішила написати статтю на цю тему. Але не обмежуватися лише креативними прикладами, а зробити повний огляд прийомів, з допомогою яких можна залучити в свою групу передплатників, просунути захід або продати товари/послуги.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Примітка 1: У цьому матеріалі я буду розглядати тільки ті рекламні пости, які розміщуються в співтовариствах (цільових оголошень стосуватися не буду, оскільки це окрема тема для статті).

Примітка 2: Незважаючи на те, що всі подальші приклади будуть взяті з соціальної мережі «Вконтакте», їх можна сміливо використовувати і для інших соціальних мереж: Facebook, «Однокласники», Google+, Instagram і навіть Twitter, якщо ваше рекламне оголошення вкладеться в 140 символів.

Примітка 3: Деякі методи реклами, представлені в цьому пості, суперечать офіційним правилам «Вконтакте», але, незважаючи на це, я все одно додала їх огляд, щоб у читачів було повне уявлення про те, як можна просуватися в даній соціальній мережі. Повний текст правил ви можете прочитати тут і тут, а обговорення на тему покарання за порушення правил – тут. Зазвичай, навіть якщо ви розмістили пост, який порушує правила, покарання не слід негайно. Спочатку робиться попередження, а якщо ви його ігноруєте, то вже приймаються міри. У будь-якому випадку, перед тим як розміщувати якої б то ні було пост, я вам настійно рекомендую ознайомитися з правилами і всіма можливими випадками блокувань. Щоб потім не було жалю.

Оформлення постів

Переглядаючи стрічку новин «Вконтакте», користувачі в першу чергу звертають увагу на візуальний контент і, в тому випадку, якщо він їх зацікавив, починають читати текст. Цю особливість потрібно враховувати при плануванні реклами в цій соціальній мережі. Як це зробити? Скористайтесь наступними прийомами:

1. Картинки, які викликають емоції

Підберіть такі картинки, які будуть виділятися на фоні інших у стрічці новин та приковувати до себе вашу увагу. Сподіваюся, я нікого не шокують наступними фотографіями, але я просто не можу не привести їх у приклад! Ці картинки дійсно кидаються в очі. І неважливо, жінка ви чи чоловік. Прокручуючи стрічку новин, ви в будь-якому випадку затримайте на них свій погляд і як мінімум прочитаєте заголовок новини, що до них відноситься.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

При цьому зовсім необов’язково підбирати картинки з голими жінками. Їх я просто навела для прикладу. Підійдуть будь-які зображення, які виділяються на тлі інших новин в стрічці і викликають емоції: сміх, гнів, цікавість, жалість, захоплення і т. д. Спробуйте відкрити свої новини і простежити за тим, на яких зображеннях ви зупиняєте свій погляд. Впевнена, що дуже скоро ви виявите певну закономірність.

2. Картинки із зображенням того, про що мріє ЦА

Цей прийом часто використовують різні казино, букмекерські контори та инфобизнесмены. Про що мріє ЦА? Про те, щоб заробити легкі гроші і забезпечити собі комфортне життя. Саме тому на зображеннях до їх рекламним постам в 99% випадків зображені гроші, дорогі машини, одяг і красиві жінки. Подумайте, чого бажає ваша ЦА і зробіть цей кадр основним «гачком» вашої реклами. Тільки не використовуйте стокові зображення! Краще зробіть свою власну фотографію (нехай навіть на телефон), т. до. вона буде викликати більше довіри.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

3. Яскраві картинки з великим текстом

Більшість картинок «Вконтакте» мають або дрібну, або середню напис. При цьому не завжди добре підібрані кольори: дуже часто напис зливається з фоном і з-за цього не справляє потрібного ефекту. Якщо ви хочете, щоб ваше зображення привернуло увагу як можна більшої кількості людей, використовуйте велику напис і хороший контраст з фоном. Завдяки цим двом інгредієнтів ваша реклама не залишиться непоміченою.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

4. Картинки з приваблюючими увагу фразами

Уявіть: ви спокійно перегортаєте стрічку новин, і тут вам бац, заявляють прямо в лоб: «Твоя свідомість не буде колишнім!». Ваша реакція? Думаю, ви точно пробіжитеся поглядом по запису, щоб зрозуміти, у чому її суть, і стоїть вона вашої уваги. Спробуйте використовувати цей прийом у своїй рекламі. Придумайте фразу, яка змусить вашу цільову аудиторію хоча б на пару секунд припинити крутити коліщатко миші. В цьому випадку у вас буде шанс донести до неї своє основне повідомлення.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

5. Шість картинок з написами

Іноді одного зображення не вистачає, щоб донести до аудиторії потрібне повідомлення. В цьому випадку можна використовувати відразу декілька. Наприклад, шість, як показано на скріншоті нижче. На мій погляд, така кількість є оптимальною: у стрічці такий пост виглядає яскраво, акуратно, плюс до цього, шести картинок цілком вистачає, щоб розмістити на них якусь привабливу фразу (як на першому прикладі) або слова (як на другому). На першому зображенні автори розмістили надихаючу цитату, т. к. вони рекламують курси медитації, а на другому – основні переваги товару, плюс інформацію про те, що при замовленні клієнт отримає подарунок. В обох випадках місце на картинках використано правильно.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

До речі, кількість картинок при бажанні можна збільшити або зменшити. Для цього необхідно створити одне зображення і візуально розділити його на потрібну кількість комірок. Ось, наприклад, як виглядала б реклама навушників, якби на фото було 9 клітинок:

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

6. Стрілочка, що привертає увагу

Ще один класний прийом, який використовують SMM-маркетологи «Вконтакте» – це зображення зі стрілочками, які вказують на основний рекламний пост. Кожен раз, коли я бачу такі рекламні оголошення, я мимоволі дивлюся на той пост, на який вони вказують. Тому можу з впевненістю сказати – це дуже ефективний метод для залучення уваги!

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення
Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

7. Кілька посилань поспіль

Коли я вперше побачила рекламне оголошення з кількома однаковими посиланнями, то не зрозуміла, навіщо це зроблено. Потыкала по кожній з них, переконалася, що вони ведуть на одну і ту ж сторінку, і тут до мене дійшло! По-перше, кілька посилань поспіль кидаються в очі (саме тому я звернула на них увагу), а по-друге, викликають цікавість і, відповідно, отримують більше переходів. Додумалися б ви до такого прийому самостійно? Я – точно ні 🙂

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

8. Смайлики і символи

За допомогою смайликів і символів ви можете направити увагу користувачів на найважливіші частини вашого рекламного повідомлення і зробити так, щоб ваш пост виглядав красиво і професійно. Окличні знаки, стрілочки, вказівні пальці – все це привертає увагу. Смайлик «подарунок» відразу говорить користувачам, що їх чекає щось приємне. Коли бачимо «пальму» і «сонце», тут же розуміємо, що мова піде про відпочинок і щось приємне. Використовуйте смайли і символи у своєму рекламному оголошенні, але не перестарайтеся. Якщо смайлів буде занадто багато, і вони не будуть підходити за змістом вашого повідомлення, ви досягнете прямо протилежного ефекту.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Де взяти смайли і символи для соціальної мережі «Вконтакте»?

У мене є три улюблені місця, якими я постійно користуюся в своїй роботі. Ось вони:

  • Piliapp. Головним достоїнством цього сервісу є те, що в ньому всі смайлики об’єднані в групи, і їх дуже легко скопіювати. Але найбільше мені подобається навіть не це, а той факт, що сервіс запам’ятовує ваші останні використані смайли. А це, як виявилося, дуже і дуже зручна функція.
Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення
  • Emoji Vk. Ще один каталог зі смайликами для «Вконтакте». Є розділ «Популярний» та «Актуальне» (якщо чесно, не знаю, в чому різниця), а навпроти кожного смайла прописаний символ, що його позначає.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Щоб використовувати смайл, необхідно скопіювати код, прибрати з нього нижнє підкреслення і вставити в свій пост.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення
  • Каталог символів. А ось тут зібрані виключно символи (якщо хто не знає, від смайлів вони відрізняються тим, що вони чорно-білі). Каталог хороший, є зручна розбивка за темами. На цьому, мабуть, все.
Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

9. Гифки

З недавнього часу всі гифки у стрічці новин «Вконтакте» програються автоматично (якщо, звичайно, користувач не зняв відповідну галочку в налаштуваннях), і це дає маркетологам ще одну можливість ефективної взаємодії з аудиторією. Адже що таке по суті гифка? Це шматочок якогось відео, переведений в інший формат. А відео завжди було ефективніше тексту. Особливо, якщо воно починає програватися автоматично.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення
Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

10. Відео

Відео «Вконтакте» не відтворюється автоматично, але це не означає, що треба тепер завжди віддавати перевагу гифкам. У відео є цілий ряд переваг перед гифкой: з допомогою відео ви можете піднести інформацію на більш якісному та розгорнутому вигляді – воно може містити слова і музику, мати більшу тривалість і більш високу якість зображення. Також за допомогою нього ви зможете показати харизму спікера або пояснити якесь складне поняття. З допомогою анімованого зображення це зробити навряд чи вдасться.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Подивіться на приклади зверху. Зліва рекламується реаліті-шоу, тому маркетологи просто прикріпили до посту один з його випусків, тому що цього цілком достатньо, щоб зацікавити цільову аудиторію. А на картинці праворуч – авторська програма по схудненню, і на відео, природно, виступає творець курсу. До речі, ця реклама мені дуже сподобалася. Після того як я перейшла по посиланню, я потрапила на сторінку цієї дівчини, і перше, що я побачила – це пропозиція почитати відгуки учасниць програми (усі відгуки позитивні і, як мені здалося, цілком реальні).

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

11. Зображення «до – після»

Покажіть користувачам, як покращиться їх життя після того, як вони виконають ваше цільове дію (підпишуться на розсилку, куплять продукт, замовлять послугу тощо). Використовуйте зображення «до – після», як це часто роблять паблики, присвячені схудненню або бодібілдингу.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

До речі, цей метод підходить не тільки сторінках, пов’язаних з роботою над тілом, але й багатьом іншим тематикам. Можна показати, як покращиться життя користувача після того, як він підпишеться на ваш паблік, пройде майстер-клас, скористається вашим продуктом або послугою. Загалом, придумати можна все, що завгодно. Було б бажання 🙂

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Реклама для залучення передплатників в групу

Цей розділ статті буде особливо актуальне для тих, хто тільки почав розвивати свою групу «Вконтакте» і хоче залучити до неї якісну цільову аудиторію. Як зацікавити користувачів підписатися на ваш паблік? Є багато цікавих способів:

12. Про що група

Найпростіший варіант залучити передплатників на свою сторінку – просто розповісти, про що вона. Якщо ви правильно виберіть групу для реклами, в якій буде ваша цільова аудиторія, і покладіть на свій пост привабливими картинками, то цей метод з великою часткою ймовірності дасть вам хороший приріст абонентів.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

До речі, така реклама працює навіть без тексту. Всю необхідну інформацію можна донести до користувачів за допомогою однієї єдиної картинки. Головне, ще раз повторюся, розмістити оголошення в групі, де є жива і активна цільова аудиторія.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

13. Любиш [щось]? Тоді підписуйся

А ось цей прийом взагалі представляє з себе готовий шаблон. Просто вставити свою фразу (що любить ваша цільова аудиторія?) і підберіть підходящу картинку. Здавалося б, все дуже просто, але іноді саме простота приносить найкращі результати. До того ж, така реклама дасть вам дуже хороших і якісних передплатників, т. к. ви чесно розповідаєте, чому присвячена ваша сторінка, і запрошуєте підписатися тільки тих користувачів, які дійсно зацікавлені у вашому контенті.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

14. Не підписуйтеся, якщо…

По суті це той же шаблон, що і в попередньому пункті, тільки звучить він трохи цікавіше. Замість того щоб заохочувати користувачів підписуватися на наш паблік, ми говоримо йому прямо протилежне: «Не підписуйся, якщо ти не володієш потрібними нам якостями». Звучить грубувато, чи не правда? Але в реальності такий метод може дати ще кращі результати, ніж якщо б ви просто перерахували свої переваги. Чому? Давайте розберемо на прикладі. Припустимо, у рекламі пабліка написано: «Паблік не для тупих. Не заходь, якщо не впевнений». Що думає користувач, коли бачить цю фразу? «Я розумний. У цьому паблике не буде дурних постів. Значить, мені там буде цікаво». Фішка в тому, що мало хто з людей вважає себе дурними 🙂 Тому ця реклама, швидше за все, принесла автору дуже багато підписок. Таким же чином можна розібрати всі інші приклади, але, думаю, ви цілком можете зробити це самостійно.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення
Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

15. [Сталося], а ти досі не підписаний…

Ще один хороший шаблон, який ви можете використовувати для реклами свого пабліка. У першій частині зазвичай йде фраза з займенником «я» (наприклад, «я за один день навчився робити лендінгем», «я знаю найдешевші способи подорожей» або «я можу взимку розвести вогнище з одного сірника»), але це зовсім необов’язково. Якщо ви подивіться на приклад праворуч, то помітите, що там використовується згадка того, що скоро вийде нова гра, а їх співтовариство як раз присвячена саме їй.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

До речі, ще більш гарні результати цей прийом може принести вам в тому випадку, якщо ви будете використовувати його разом з автоматичні відтворної гифкой. Як це робить, наприклад, співтовариство «Фитхакерша».

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

16. Підписався – дізнався

Зазвичай така реклама складається з двох частин: у першій йде фраза «підписався – дізнався», а в другій перераховуються найцікавіші факти, які користувач дізнається після того, як на вас підпишеться. Коли будете готувати такий пост, переконайтеся, що користувачі не будуть відчувати труднощі в читанні тексту і розумінні того, що зображено на картинках знизу.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

17. Звернення до ЦА

Хочете привернути увагу цільової аудиторії? Є один дуже ефективний спосіб, який допоможе вам зробити це. Почніть своє повідомлення з обігу. Наприклад, якщо ви рекламуєте співтовариство про рибалку, почніть свій текст з фрази: «Увага всім рибакам!». Для реклами сторінки про подорожі можна використовувати фразу: «Мандрівник? Тоді заходь до нас». Ця тактика дуже проста, але дійсно дає відмінні результати. При цьому, її можна використовувати не тільки для рекламування своєї групи, але і для продажу товарів/послуг (див. приклад зліва).

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

18. Рекомендація від імені адміна

Особисті рекомендації людей, до яких ми вже відчуваємо довіру, завжди був і буде одним з найбільш ефективних методів реклами. Саме тому SMM-щики активно використовують його у своїх рекламних оголошеннях. На скріншоті нижче ви можете побачити два приклади таких постів, але, як мені здається, їх можна було б зробити ще більш ефективними, якщо б рекомендація була більш детальної і особистої. Наприклад, можна було б написати щось подібне: «Вже півроку читаю цю групу. У повному захваті! Стільки класних ідей немає ні в одному співтоваристві, на які я підписаний. З недавнього, дуже сподобався лайфхак про те, як можна зробити проектор своїми руками. Загалом, рекомендую! Відмінна група!».

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

19. Питання на картинках

Цей тип реклами хороший тим, що користувачі відразу розуміють, який контент публікується в групі, і вирішують, чи варто їм підписуватися чи ні. Як і в попередніх пунктах, бажано, щоб питання викликали велику цікавість, а сама рекламна запис розміщувалася в тих групах, де є ваша цільова аудиторія.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

20. 99 з 100 людей пропустять це

Я не знаю, наскільки ефективна така реклама зараз, але, коли я вперше побачила картинку з таким написом, я тут же прочитала текст посту. Це дуже простий прийом з психології: коли вам кажуть, що більшість людей щось не зроблять (з негативним підтекстом) – не звернуть уваги на що-то, не зможуть вирішити задачу, не зрозуміють підступу і т. д. – ви ж думаєте: «Ну я-то не такий як всі!» і робите те, що від вас очікують маркетологи.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

21. Палимо тему

Вираз «палити тему» означає ділитися чимось реально корисним і унікальним, якимось лайфхаком, про який ще мало хто знає і яким мало хто користується. Тому коли користувач бачить в пості цю фразу, то відразу розуміє, що в ньому буде щось цікаве, корисне і ексклюзивне, і починає читати цей пост. Ви теж можете використовувати цей вислів у своєму рекламному оголошенні, правда, в цьому випадку вам дійсно потрібно буде поділитися з аудиторією небудь рідкісної інформацією, інакше ваш пост навряд чи буде мати ефект.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

22. Інтрига

Іноді з допомогою однієї єдиної фрази можна викликати таке сильне цікавість, що користувач просто не зможе втриматися від того, щоб клікнути по посиланню. Якщо вам вдасться придумати таку фразу і доповнити її відповідним зображенням, ви з великою часткою ймовірності отримаєте багато переходів. Ну, а якщо фраза буде недостатньо цікавою або незрозумілою, даремно витратите свої рекламні гроші. Тому тут дуже важливо дотримати грань.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

23. Чат в телефоні

Якийсь час назад «Вконтакте» були дуже популярні пости з чатами з мобільних телефонів (може бути і зараз вони популярні, але в моїй стрічці новин вони вже практично не зустрічаються): смішні діалоги між батьками і дітьми, хлопцем і дівчиною і т. д. І тут же цей прийом запозичили маркетологи. Вони маскують своє рекламне повідомлення під картинку з чатом, а користувачі читають його, оскільки думають, що це чергова жарт смішний діалог. Зараз така реклама взагалі не привертає мою увагу, але її досі використовують. Можливо, вона працює. У будь-якому випадку, кожен описаний прийом треба пробувати конкретно на своїй практиці, оскільки для різних сторінок і груп будуть працювати різні тактики.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

24. Натисни на смайлик

Ще один популярний формат реклами «Вконтакте» полягає в наступному: користувачеві пропонують натиснути на смайлик і підписатися на групу або перейти до цікавого посаді. Чесно кажучи, я досі не можу з упевненістю сказати, в чому фішка цієї реклами. Єдине припущення, яке у мене є, полягає в тому, що користувачі втомилися від звичайних посилань, і посилання у вигляді смайликів привертають їхню увагу і отримують більше переходів. Але у своїй практиці я цього методу не використовувала, тому судити про його ефективності, на жаль, не можу.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

25. Просто репост

Якщо у вас дуже цікавий і якісний контент, ви можете не витрачати час на вигадування реклами, а просто використовувати репост свого запису. Користувачі, яким сподобається ваша публікація, самі перейдуть у ваш паблік і підпишуться на нього, якщо у них виникне бажання. Правда, не розраховуйте, що цей метод принесе вам велику кількість нових передплатників – якщо не закликати користувачів виконати потрібну дію, багато з них навіть не подумають це зробити.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

26. Чесна розповідь про своє паблике

Користувачі «Контакту» бачать багато реклами у своїх стрічках і вже звикли до того, що SMM-маркетологи всіма правдами і неправдами намагаються заманити їх у свої паблики. Тому якщо ви хочете виділитися на тлі всіх цих креативників, просто розкажіть аудиторії, про що ваш паблік і чим він буде їй корисним. Тільки робіть це від власного обличчя і з якомога більшою кількістю подробиць і особистих деталей, щоб викликати довіру у вашої аудиторії. P. S. На жаль, другого прикладу до цього пункту мені не вдалося знайти, але, думаю, і одного буде цілком достатньо, щоб зрозуміти сенс того, як це робиться.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Хитрі способи залучення передплатників

Ну, ось ми і дісталися до самого цікавого розділу цієї статті. Способи, які тут описані, на мій погляд, є дуже незвичайними та оригінальними. Чесно скажу, я не знаю, наскільки вони ефективні, але те, що вони привертають увагу і змушують перейти по посиланню – це факт. Так що, надихайтеся і тестуйте їх у своїй практиці.

27. Продовження в джерелі

Один з моїх найулюбленіших прийомів! У рекламному пості дається невелика частина інформації, а інша частина доступна по посиланню. Користувачеві стає цікаво, він переходить у ваш паблік і, якщо ваш контент йому сподобається, то він, швидше за все, на вас підпишеться. По своєму досвіду можу сказати, що цей прийом дуже дієвий, т. к. я сама неодноразово підписувалась на сторінки, на які я потрапляла з такого оголошення.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Правда, якщо ви будете використовувати цей спосіб, вам потрібно дотримуватися важливе правило – після переходу за посиланням дійсно має бути продовження історії. Якщо продовження не буде (а так роблять досить багато паблики), або воно буде не таким, як припускав користувач, то у нього це викличе негатив, і на вашу сторінку підписуватися не буде, навіть якщо у вас суперський контент.

28. Продовження в джерелі (скандальні оповідання)

Напевно, найпоширеніший тип рекламних оголошень, які мені зустрічаються у стрічці, – це пости скандального характеру з посиланням на «Продовження в джерелі». Така реклама викликає страшний інтерес у величезної кількості користувачів, і вони клацають за посиланням, щоб задовольнити свою цікавість. Від минулого пункту вона відрізняється тим, що тут йде розрахунок на потяг людини до скандальних історій, в той час як у минулому прикладі користувачів заманюють корисною інформацією.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

29. Продовження в джерелі + весела картинка

Ще один різновид скандальних постів з продовженням у джерелі. Тільки тут до них ще додається забавна картинка з закликом лайкнути або зробити репост. Щоб зрозуміти, в чому сенс, подивіться на приклади нижче.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Перша частина посту закликає нас перейти в паблік і дізнатися продовження історії, але такі пости ніхто не лайкает і не репостит, т. к. кінцівка історії невідома. Але SMM-щики придумали, як вирішити це питання – вони просто додали до цього посту другу частину, більш прикольну і веселу, і попросили користувачів якось на неї відреагувати. У результаті не тільки Ваня Ургант і милий песик отримали лайки і репости, але і Ленін з жахливими тортурами. Тобто весь рекламний пост отримав більший охоплення.

30. Продовження в джерелі (загадки)

Продовжуємо серію постів з посиланням на джерело. Але в цей раз в якості «заманухи» використовуються не скандальні історії, а нешкідливі задачки і головоломки. Дуже багатьом людям подобається розгадувати загадки, особливо, якщо вони важкі і мало хто може їх вирішити. У користувачів відразу включається азарт і починає грати почуття власної унікальності («ніхто не може, а я зможу!»), тому такі пости теж виявляються дуже ефективними.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

31. Перерахування ID

На скріншотах нижче в тексті рекламного оголошення перераховуються id сторінок, і у користувача складається враження, що якщо вони натиснуть на ці посилання, то потраплять на саму страшну сторінку «Вконтакте» або на сторінку, яка ламає логіку дівчаток. Але насправді цього не відбувається. Всі ці id ведуть на одну єдину групу.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Присутній тут елемент обману? Частково. Будуть люди, які перейшли по посиланню, ставати передплатниками вашої групи? Може бути. У будь-якому випадку, прийом дуже незвичайний і вартий того, щоб на нього звернули увагу.

32. Опитування

Ще один хитрий спосіб отримати переходи в групу. З першого погляду, рекламний пост являє собою опитування. Але як тільки ти натискаєш на будь-який з варіантів відповіді, розумієш, що тебе просто заманили на сторінку пабліка. Сам по собі опитування складається з смайликів (код ⚪) та посилань. Всі посилання, природно, ведуть на одну і ту ж групу.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

33. Вибери рік народження/вік

За схожим принципом працює і ця реклама. Тільки тут користувачам пропонується вибрати свій рік народження або вік. Після того, як людина натискає за посиланням, він потрапляє на сторінку пабліка.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Також як і в одному з попередніх пунктів, цей прийом часто використовують разом з цікавою або веселою картинкою і закликом поставити лайк або зробити репост. Два приклади таких постів:

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

34. Натисни на посилання, і буде тобі щастя

А ось цей прийом я б сама ніколи не стала використовувати, оскільки, на мій погляд, це не зовсім чесно і красиво по відношенню до користувачів. Але в даний огляд не включити його я не могла, оскільки він дійсно оригінальний і, швидше за все, приносить непогані результати. Суть його полягає в наступному: ви даєте посилання на свій паблік і говорите користувачам, що, якщо вони клікнуть по ній (або підпишуться на паблік), з ними станеться щось дуже хороше або погане. А оскільки багато людей мають податливою психікою і вірять у такого роду «передбачення», вони воліють зробити те, про що їх просять, щоб перестрахуватися.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

35. Сторінка відомої особистості

Чоловік, який це придумав, – просто геній! Упевнена, цей пост отримав дуже велику кількість переходів, оскільки всім цікаво, яку групу створив син Павла Дурова. І навіть ті, хто знає, що у Павла немає сина, напевно перейшли по посиланню, щоб задовольнити свою цікавість. Я не знаю, як людям приходять такі ідеї в голову, але це дуже розумно і креативно. Навіть незважаючи на те, що тут є обман.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

36. Шок! Сенсація! Суперунікальний метод!

Єдина група «Вконтакте», приголомшливий секрет схуднення, суперунікальний метод підвищення IQ і т. д. Всі ці фрази викликають огиду у контент-маркетологів, т. к. вони звучать надто гучно і зухвало, але незважаючи на це, вони безперечно мають вплив на певний контингент людей. Тому цей прийом займає своє законне місце в нашому огляді, а використовувати його чи ні, вирішувати вам.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення
Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Реклама для продажу товарів/послуг

Останній розділ цієї статті буде присвячений рекламі товарів і послуг. Тут буде дуже мало креативу, т. к. мета цих постів – продаж, і тут дуже важливо, щоб користувач відразу зрозумів, що йому пропонують, і щоб у нього з’явилася хоч якась довіра до компанії, яка рекламує йому свої товари або послуги. Але незважаючи на це, я вам настійно рекомендую дочитати цю статтю до кінця, оскільки в останньому пункті вас чекає дуже прикольний і незвичайний рекламний пост. Та й до того ж, всі прийоми, описані в цьому матеріалі, можна комбінувати між собою, і для продажу послуг, наприклад, використовувати ідеї з попередніх розділів.

37. Найважливіша інформація на картинці

Ви пропонуєте свій продукт або послуги безкоштовно? Обов’язково вкажіть цей факт на зображенні до свого рекламного посту. Як я вже неодноразово говорила в цій статті, більшість користувачів «Контакту» не читають текст, а просто дивляться картинки. Тому фраза про те, що вони можуть отримати щось безкоштовно, написана на картинці, може привернути їх увагу та викликати бажання дізнатися подробиці.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Те ж саме стосується і різного роду заходів. Користувачі повинні відразу бачити найважливішу інформацію на картинці: назва, тематика, місце і час проведення. Це дасть їм можливість оцінити, чи цікаво їм це подія і, якщо так, чи зможуть вони його в цей день відвідати.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

38. Хороші фотографії

Оскільки у користувача в інтернеті немає можливості подивитися вживу ваш продукт, він приймає рішення про купівлю, грунтуючись на фотографіях. Покажіть свій товар зі всіх ракурсів, щоб ваші потенційні клієнти могли оцінити його і зрозуміти, чи варто за нього платити гроші. Використовуйте тільки якісні фотографії та зроблені в одному стилі, інакше ваш продукт не буде викликати довіри.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення
Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

39. Опис сервісу

Рекламуєте якийсь сервіс? Просто розкажіть, у чому він полягає, і, якщо це можливо, покажіть на фото, як він працює. Наприклад, якщо ви рекламуєте магазин толстовок, в якому є конструктор для створення свого власного дизайну, зробіть скріншот його інтерфейсу, аби користувачі оцінили її зручність і у випадку зацікавленості вирішили спробувати.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

40. Результати роботи

Якщо ви пропонуєте послугу, то хорошим способом реклами буде показати те, яких результатів добиваються ті люди, які вже стали вашими клієнтами. Тут можна використовувати вже відомий нам прийом «до – після», а можна просто зробити фотографії, на яких видно результати вашої роботи.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

41. Відеоогляд продукту

Відео дозволяє донести до користувача значно більший обсяг інформації і в набагато менший відрізок часу, ніж текст. Про це я вже говорила самому початку статті, а зараз додам лише те, що для продажу товарів цей формат контенту особливо важливий. З допомогою відео ви можете показати свій товар з різних ракурсів, пояснити, як він працює, і які приносить результати. Звичайно, все це можна донести і з допомогою тексту, але хто буде читати таку «простирадло»? А ось відео подивляться багато.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

42. Вигідні ціни

Ваша компанія може похвалитися низькими цінами? Чи ви пропонуєте знижки на конкретний вид товару? В обох випадках ви повинні неодмінно розповісти про це своїй цільовій аудиторії, оскільки для багатьох користувачів вигідні ціни – це головний стимул до здійснення покупки.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення
Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

43. Особиста історія

Особиста історія, написана анонімним користувачем, може мати більш сильний вплив на аудиторію, ніж пряма реклама. Якщо ви будете давати рекламу у такому стилі, переконайтеся, що ваша історія написана простою мовою, з невеликими помилками, загалом, так, як якщо б це писав реальний людина, яка спробувала ваш продукт. Не обмежуйте себе кількістю знаків: ваша розповідь може бути дуже довгим, оскільки в ньому має бути багато подробиць і деталей. Подивіться на приклади нижче. Текст дуже багато, але ті, кому цікавий ваш товар або послуга, швидше за все, дочитають до кінця. Адже це реальний відгук такого користувача, як вони, і йому можна вірити.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

44. Знаменитість з вашим продуктом

Відома особа, зображена на фото з вашим продуктом, – потужне соціальне доказ. Тому, якщо у вас є такий контент, вважайте, що ви на півдорозі до успіху. Адже якщо вже знаменитість використовує ваш товар, то він напевно якісний, модний, ефективний і т. д. принаймні, так думають більшість користувачів.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

45. Реклама з опитуванням

Бачили коли-небудь рекламні пости з опитуванням? Знаєте, навіщо вони потрібні? Адже мета рекламного оголошення – отримати перехід по посиланню, а не зібрати статистику, вірно? Відповідь дуже проста: творці рекламного оголошення накручують результати опитування, щоб у користувачів склалося враження, що їх продукт реально стоїть і цікавий. Зробити це дуже просто, а ефект може перевершити всі ваші очікування.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

46. Тест

Цей приклад я спеціально залишила наостанок, т. к. на мій погляд, він дуже цікавий і оригінальний. Користувачам пропонується пройти тест, щоб дізнатися, куди їм краще всього відправитися в подорож.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Після натискання на картинку, з’являються питання з варіантами відповідей:

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Сторінки з питаннями зроблені за допомогою wiki-розмітки. Кожен варіант відповіді кликабелен. Після того як ви відповісте на всі 4 питання, ви потрапляєте на сторінку з результатами.

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Після натискання на кнопку «Почати подорож», користувача перекидає на сайт, на якому він може вибрати й купити квитки на літак або поїзд (в залежності від його відповідей).

Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення

Дуже якісна і цікава реклама! Я не знаю, які результати вона принесла її творцям, але я пройшла тест із задоволенням і, як маркетолог, оцінила оригінальність і якість виконання цієї ідеї.

Висновок

У цьому матеріалі я привела більше 100 прикладів рекламних постів з соціальної мережі «Вконтакте». З цією інформацією ви зможете створити ефективне рекламне оголошення, навіть якщо до цього моменту ви ніколи не цікавилися маркетингом або SMM. Всі прийоми можна комбінувати між собою, щоб досягти ще більшої ефективності. Подумайте, чого хоче ваша цільова аудиторія, що для неї важливо і на що б вона точно звернула увагу, і вперед! Пробуйте, експериментуйте і не забудьте поділитися цією статтею зі своїми друзями 😉