Що очікує фріланс-копірайтинг в 2016 році: 6 головних трендів

291

Фріланс-копірайтер – це одна з найбільш перспективних професій сучасності. Якщо ви задіяні у даній сфері, то можете зітхнути з полегшенням: безробіття найближчим часом вам точно не загрожує. Якщо ж ви ще не стали «вільним» копірайтером, ще не пізно це зробити. В даний час фріланс-копірайтинг надає цілу джерело можливостей – як для новачків, так і для більш досвідчених фахівців.

Можливо, багато хто з вас заперечать, стверджуючи, що копірайтерів зараз і так греблю гати і, при такій високій конкуренції, практично неможливо знайти гідну роботу. Тим не менш, все у ваших руках. Ви можете спеціалізуватися в певній ніші, встановлювати свої тарифи, створювати унікальні пропозиції та розширювати свій бізнес з допомогою колег по цеху.

Якщо ви все ще вважаєте, що фріланс-копірайтинг – це марне заняття, пропонуємо вам ознайомитися з основними тенденціями розвитку даної галузі в наступному році. Сподіваємося, що вони зможуть розвіяти всі ваші сумніви з приводу затребуваності даної професії.

1. Контент-маркетинг підвищить попит на фріланс-копірайтерів

Практично в кожній статті, присвяченій контент-маркетингу, повідомляється, що дана сфера розвивається семимильними кроками. Ніколи раніше компанії не вкладали в контент-маркетинг стільки коштів, як зараз. Вам потрібні докази? Досить поглянути на статистику, що стосується витрат на контент-маркетинг в США:

Примітка: На жаль, аналогічну статистику для Росії знайти не вдалося. Однак навіть сліпим видно, що вітчизняна індустрія активно рухається в цьому напрямку.

  • 54% B2B-маркетологів планують збільшити свої інвестиції в контент-маркетинг в найближчому році;
  • 33% B2B-маркетингового бюджету витрачається на контент-маркетинг;
  • Компанії, що мають у своєму штаті не менше 10 співробітників, відводять 42% свого маркетингового бюджету на контент-маркетинг;
  • Компанії, що мають у своєму штаті понад 1000 співробітників, відводять 24% свого маркетингового бюджету на контент-маркетинг.

Примітним є той факт, що багато компаній користуються послугами фріланс-копірайтерів, щоб відповідати попиту:

  • 1% B2B-маркетологів повністю передають створення контенту на зовнішній підряд, а 43% — одночасно користуються послугами штатних співробітників і сторонніх виконавців для створення контенту.
  • 65% великих компаній передають створення контенту на зовнішній підряд (джерело: TopRank Marketing).

2. Професійні SEO-копірайтери стануть більш затребуваними

Якщо ви займаєтеся фріланс-копірайтингом, ви повинні знати хоча б основи пошукової оптимізації. Чому? Справа в тому, що користувачі інтернету знаходять інформацію саме за ключовими словами. Тому замовники шукають копірайтерів, які вміють писати не просто якісні тексти, а контент, здатний поліпшити позиції їх сайтів/блогів в пошукових результатах.

У першу чергу, вам необхідно вивчити наступні питання, що стосуються SEO: як здійснювати пошук за ключовим словами, що таке «довгохвості» ключові слова, як писати тематичний контент, яким чином зміна алгоритмів пошуку Google впливає на пошукові результати і т. д. Попит на SEO-фахівців різної категорії продовжує стрімко зростати, а, отже, підвищується і їхня зарплата.

3. Підвищиться попит на копірайтерів, які пишуть для соціальних медіа

З виникненням соціальних медіа, з’явилася потреба в копірайтерах, що спеціалізуються в даній сфері. Що ж таке SM-копірайтинг? Його головна мета полягає в тому, щоб зробити контент максимально популярним у соціальних майданчиках, на зразок Твіттер, Фейсбук, ВКонтакте і т. д. Іншими словами, показником якості ваших текстів, в даному випадку, є величезна кількість «лайків», «репостов» та «ретвітів».

Чим же SM-копірайтинг відрізняється від SEO? Справа в тому, що SEO-контент з технічної точки зору, написаний для пошукових систем (щоб вони змогли з легкістю його знайти). Успішність SEO залежить від правильно підібраних ключових слів. Що ж стосується SM-контенту, він призначений для користувачів соціальних медіа. Ефективність контенту в соціальних мережах в значній мірі залежить від якості ваших заголовків. Якщо вони не привернуть увагу потенційних читачів, вони не стануть кликати на ваші пости і розшарювати їх на теренах соціальних мереж.

4. Контент-стратеги будуть нарозхват

Контент-маркетинг гостро потребує копірайтерах, здатних об’єднувати повномасштабні контент-маркетингові стратегії. Як тільки компанії починають повністю інтегрувати контент-маркетинг в свій загальний маркетинговий план, виникає потреба в тому, щоб зробити його більш систематизованим. В даному випадку вам не обійтися без допомоги контент-стратегів – копірайтерів, які можуть планувати контент заздалегідь: за кілька днів, тижнів і місяців.

5. Зросте популярність контенту, виданого самостійно

Якщо ви остаточно вирішили стати індивідуальним підприємцем, то самостійне видання контенту може стати для вас ще одним прибутковим джерелом доходу в 2014 році. У даній сфері спостерігається справжній бум, тому попереду ціле море можливостей для мотивованих фріланс-копірайтерів.

Якщо дане твердження здається вам недостатньо переконливим, то погляньте на наступні цифри: в США кількість книг, що видаються самими авторами, зросла на 287% в період з 2006 по 2011 рік (джерело: The Guardian). Основна перевага самостійного видання контенту (зокрема, електронних книг) полягає в тому, що ви більше не залежите від клієнтів: навіть якщо у вашій компанії буде «затишшя», ви все одно зможете заробляти пристойні гроші, працюючи на себе.

За рахунок самостійного видавництва також збільшилася кількість «домашніх» фахівців відповідних профілів: гострайтеров, редакторів електронних книг, ілюстраторів електронних книг, фахівців з форматування електронних книг і т. д.

6. З’явиться більше замовлень від інших фріланс-копірайтерів

Багато професійні копірайтери починають розуміти, що одна голова – добре, а дві – краще. Стаючи авторитетами у своїй галузі, вони не встигають виконувати весь обсяг роботи, тому звертаються за допомогою до інших копірайтерам. Подібна співпраця є вигідною для обох сторін. У копірайтера, який віддає замовлення іншим, звільняється величезна кількість часу, який він може присвятити своїм особистим справам або подальшого розвитку своїх навичок. А копірайтери, які отримують замовлення, набувають нове джерело доходу і можливість збагатити свій досвід.

Фріланс-копірайтинг чекає світле майбутнє

Як бачите, багато що говорить про те, що фріланс-копірайтер – це професія, яка точно не втратить свою актуальність найближчим часом. Ви можете спеціалізуватися на якійсь одній ніші, наприклад, стати копірайтером в соціальних медіа або вибрати кілька напрямків. У будь-якому випадку, у вас повинен бути величезний багаж знань у різних галузях, інакше ви не зможете створювати якісний і затребуваний контент. Крім того, ви повинні бути готові до наполегливої праці і постійного розвитку, щоб не відставати від своїх конкурентів. Якщо подібні перспективи вас не лякають, то сміливо стаєте фріланс-копірайтером. Якщо ж ви працюєте в цій сфері вже не перший рік, не зупиняйтеся на досягнутому: постійно тримаєте руку на пульсі.

Удачі вам в цій нелегкій, але шалено цікавий і прибутковій справі!

Переклад і адаптація матеріалу Юванды Блек.