Шість факторів успіху в SMM

405

За даними дослідження консалтингової компанії Tata Consultancy Services (TCS), 62% найбільш успішних в SMM роздрібних бізнес-проектів реалізують маркетингові кампанії в соціальних мережах з урахуванням їх ROI. Вони розраховують окупність інвестицій і добиваються позитивних значень цього показника. Завдяки цьому бізнес перетворює SMM в ефективний інструмент брендингу, збільшення охоплення аудиторії, розширення клієнтської бази та генерації лідів. Дослідження TCS визначило шість основних факторів успіху брендів у соціальних мережах. Враховуючи отримані дані, ви зможете значно збільшити результативність власних SMM-кампаній.

Шість факторів успіху в SMM

Практично кожен бізнес реалізує маркетингові кампанії в соціальних мережах. Підприємства створюють паблики і групи, публікують контент, приваблюють тим чи іншим способом передплатників. Однак далеко не всі проекти вимірюють ROI SMM-кампаній та їх окремих компонентів. Фактично, вони витрачають ресурси на різні види активності в соціальних мережах, не розуміючи їх значення для бізнесу і навіть не намагаючись зробити цього.

У третьому кварталі цього року консалтингова компанія TCS досліджувала SMM-кампанії брендів, що працюють в Європі, Північній і Латинській Америці та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Фахівці компанії визначили ключові фактори успіху в SMM. Використовуючи отримані в ході дослідження дані, ви підвищите окупність маркетингу в соціальних мережах і зробите свої SMM-кампанії більш ефективними.

Шість основних факторів успішного SMM перераховані нижче.

1. Транспарентність бізнесу

Цим терміном визначається відкритість організації, її готовність ділитися інформацією зі споживачами. В це поняття входить також здатність і бажання співробітників компанії особисто спілкуватися з клієнтами.

Наприклад, топ-менеджери двох третіх брендів зі списку Fortune 500, взагалі не мають акаунтів в соціальних мережах. Це зменшує відкритість бізнесу. У той час як активну участь відповідальних осіб і керівників компанії дискусіях в соціальних медіа показує аудиторії, що бренд цінує своїх клієнтів і прислухається до них.

За даними TCS, в середньому 30% брендів цінують думку соціальних фоловерів про компанію та її продукти. Для найбільш успішних в SMM брендів цей показник становить 89%.

Маркетинговий рада: бізнес повинен демонструвати в соціальних мережах відкритість і давати можливість споживачам висловлювати свою думку. Також компанія повинна прислухатися до думки своїх клієнтів.

2. Використання різних соціальних платформ

Успішні в SMM бренди використовують різні соціальні платформи. Зокрема, 66% SMM-лідерів ведуть корпоративний блог, а 65% мають спеціальні мобільні додатки для користувачів соціальних мереж. 47% успішних брендів мають канал на YouTube або інших відеохостингах.

Шість факторів успіху в SMM

У п’ятірку найбільш популярних серед глобальних брендів соціальних мереж входять Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube і Google+. Вітчизняним компаніям не можна забувати про популярність серед роздрібних клієнтів мережі «Вконтакте».

Маркетинговий порада: щоб досягти успіху в SMM, бренди повинні мати бізнес-сторінки в соціальних мережах, вести корпоративний блог і канал на YouTube.

3. Інвестиції в SMM

Просування в соціальних мережах вимагає інвестицій. Мова йде не тільки про гроші, але і про час і зусилля співробітників брендів. Успішні в SMM компанії також вкладають кошти в спеціальне ПО для роботи із соціальними медіа. Нарешті, бренди не шкодують коштів на отримання кваліфікованих консультацій експертів в області просування в соціальних мережах.

У 2013 році компанії, що взяли участь в дослідженні TCS, в середньому витратять на SMM 18,8 млн доларів кожна. При цьому найбільш успішні компанії витратять в цьому році 27,6 млн доларів кожна. Близько 37% респондентів витратять на просування в соціальних мережах менше 1 млн доларів. Близько 8% інвестують в SMM як мінімум 50 млн доларів.

Шість факторів успіху в SMM

Маркетинговий порада: щоб отримати реальний і вимірний результат просування в соціальних мережах, інвестуйте в це напрям маркетингу.

4. Наявність команди, відповідальної за SMM

Найбільш успішні в SMM бренди мають у штаті співробітників, відповідальних за роботу в соціальних мережах. Майже половина брендів реалізує SMM-кампанії централізовано, при цьому фахівці по роботі з соціальними мережами знаходяться в головному офісі. Близько 22% компаній мають експертів в області SMM в штаті кожного регіонального підрозділу.

Третина респондентів, що взяли участь в дослідженні TCS, мають в штаті не менше 10 співробітників-фуллтаймеров, відповідальних за SMM. 17% брендів мають у штаті понад 100 таких фахівців. У середньому, успішні в SMM компанії мають у штаті 56 фахівців, що працюють з соціальними мережами.

Маркетинговий рада: плануючи штатний розпис на наступний рік, передбачте посаду експерта по роботі з соціальними мережами. Це збільшить ефективність ваших SMM-кампаній.

5. Залучення співробітників з непрофільних відділів до спілкування в соціальних медіа

Вище зазначалося, що успішні в SMM бренди мають в штаті фахівців, відповідальних виключно за просування в соціальних мережах. Незважаючи на це, провідні компанії залучають до спілкування в соціальних мережах експертів інших відділів.

Критично важливо, щоб фолловери бренду в соціальних мережах мали можливість звернутися до маркетологів, фахівців з підтримки споживачів і продавців. Однак спілкування з представниками інших відділів також допомагає користувачам отримувати важливу інформацію.

Наприклад, 16% брендів стимулюють своїх HR-менеджерів активно спілкуватися в соціальних мережах. Більш детальна інформація вказана на ілюстрації.

Шість факторів успіху в SMM

Маркетинговий рада: попросіть всіх співробітників вашої компанії підтримувати SMM-заходу. Такою підтримкою можуть стати відповіді на профільні питання, публікація інформації або перепис і «лайки».

6. Вимірювання окупності SMM-кампаній

56% респондентів, що взяли участь в дослідженні TCS, стежать за ROI SMM-кампаній. При цьому найбільш успішні в SMM бренди обов’язково вимірюють ефективність просування в соціальних мережах.

Майже 40% роздрібних компаній домагаються позитивного ROI маркетингових кампаній в соціальних мережах. Майже кожна п’ята компанія має негативний ROI. При цьому 44% компаній не вимірюють ефективність інвестицій в SMM.

Шість факторів успіху в SMM

Маркетинговий рада: вимірюйте окупність інвестицій в SMM. Це дозволить збільшити ефективність маркетингових кампаній.

Що потрібно, щоб успішно просувати бізнес в соціальних медіа

Успіх SMM-кампаній залежить від готовності вашого бізнесу спілкуватися із споживачами у соціальних мережах. Тільки транспарентні організації успішно залучають передплатників і формують лояльні співтовариства. Бренди, які домагаються успіху в соціальних мережах, мають в штаті відповідальних за SMM фахівців і стимулюють працівників непрофільних відділів брати участь в маркетингових кампаніях.

Готовність інвестувати в SMM і вимірювати ефективність маркетингових зусиль відноситься до критично важливих чинників успіху. Майже дві третіх брендів, успішно реалізують SMM-кампанії, вимірюють ROI і добиваються позитивних значень цього показника. До 2015 року успішний бренд буде витрачати в середньому близько 32,5 млн доларів на просування бізнесу в соціальних мережах.

А скільки витрачаєте на SMM ви?

Адаптація матеріалу 7 Social Media Success Factors by Heidi Cohen.

Статті по темі:

  • Як створювати виральный контент для соціальних мереж: 7 порад
  • 7 найнебезпечніших помилок про соціальних медіа
  • Яка соціальна мережа краще підходить для B2B-маркетингу