Як підвищити ефективність SEO-кампанії з допомогою інструментів для веб-майстрів Google

305

Найбільша в світі пошукова система Google забезпечує користувачам доступ до низки зручних інструментів пошукової оптимізації. В першу чергу, мова йде про сервіс Google Analytics, який допомагає навіть починаючим фахівцям оцінювати маркетингові кампанії і збільшувати відвідуваність ресурсів. Інструменти для веб-майстрів — ще один сервіс, за допомогою якого просунуті контент-маркетологи збільшують ефективність SEO-кампаній.

У цій статті ви знайдете інформацію про використання інструментів для веб-майстрів. Представлені дані допоможуть вам на практиці збільшити ефективність просування ресурсів.

Інструменти для веб-майстрів Google: коротка теорія

Інструменти для веб-майстрів Google — один із ключових ресурсів для контент-маркетологів, які роблять ставку на природний пошуковий трафік. Щоб оцінити потенціал цього сервісу, необхідно зрозуміти, для чого він служить. Набір інструментів дає можливість стежити за списком проіндексованих сторінок, зовнішніми і внутрішніми посиланнями, найбільш популярними пошуковими запитами та іншими критеріями, що дозволяють оцінювати хід SEO-кампанії.

Інструменти для веб-майстрів допомагають маркетологам подивитися на сайт очима пошукової системи Google.

Маркетологи, що використовують інструменти для веб-майстрів, зменшують імовірність виникнення серйозних пошукових проблем. Сторінки їх ресурсів рідше залишаються непроиндексированными або випадають з індексу. Вони займають більш високі позиції за обраними ключовими запитами, а також демонструють позитивну динаміку у видачі. Досвідчені маркетологи вирішують й інші складні завдання за допомогою набору інструментів, про що піде мова нижче.

Щоб почати працювати з інструментами для веб-майстрів, вам достатньо увійти в систему за допомогою облікового запису Google. Після цього ви зможете додати свій сайт і оцінити його з точки зору пошукової системи.

Як підвищити ефективність SEO-кампанії з допомогою інструментів для веб-майстрів Google

Щоб додати сайт в систему, підтвердіть, що є його власником. Для цього вам необхідно розмістити HTML-файл на сервері. Також ви можете скористатися альтернативними способами підтвердження — додайте метатег на головну сторінку ресурсу, скористайтесь обліковим записом Google Analytics, якщо код відстеження вже встановлений на вашому сайті, скористайтесь диспетчером тегів Google або підтвердіть власність через акаунт у системі провайдера доменних імен. Зазвичай дані про індексацію сайту відображаються протягом 48 годин з моменту верифікації.

Які функції необхідно використовувати в першу чергу

Ви можете користуватися інструментами для веб-майстрів відразу після підтвердження сайту. Скористайтесь меню «Допомога — Довідковий центр», якщо вам необхідна інструкція по роботі з системою.

Як підвищити ефективність SEO-кампанії з допомогою інструментів для веб-майстрів Google

Як зазначалося вище, інструменти для веб-майстрів — це система, що дозволяє відслідковувати різні метрики. Інформація про проіндексованих сторінках, зовнішніх і внутрішніх посиланнях і запитах, генеруючих трафік, відноситься до ключових даними, які ви можете отримати в системі.

Використовуючи ці та інші дані, ви зможете скласти план підвищення ефективності SEO-кампанії. А панель для веб-майстрів залишиться ключовим інструментом реалізації та моніторингу успішності цього плану.

Вивчайте пошукові запити

Увійдіть в меню «Пошуковий трафік — Пошукові запити», щоб визначити, які посадочні ключі генерують трафік на ваш сайт. Навіщо потрібні додаткові інструменти, якщо подібна інформація є в Google Analytics? Справа в тому, що дані, доступні за допомогою інструментів для веб-майстрів і Analytics, відрізняються. Інформація, яку ви отримуєте за допомогою інструментів для веб-майстрів, є більш цілісною.

Як підвищити ефективність SEO-кампанії з допомогою інструментів для веб-майстрів Google

Google Analytics показує, які ключові слова дали вам трафік і який його обсяг. Інструменти для веб-майстрів дають вам додаткові можливості. Вони дозволяють оцінити співвідношення показів і кліків по тому чи іншому ключу. Також система демонструє, яке місце займає ресурс за запитом у видачі Google. Це допомагає вам оцінювати потенційний трафік, який забезпечать ключові слова у майбутньому.

Меню «Ключові слова у змісті» містить п’ять індикаторів:

  • Запит. Цей індикатор дає вам знати, за яким ключовим фразам можна знайти ваш ресурс в Google. Вивчення запитів — найпростіший спосіб оцінки ефективності маркетингової кампанії. Наприклад, якщо ви хочете, щоб користувачі знаходили ресурс за запитом «послуги стоматолога в Краснодарі», але цей ключ не відображається у відповідному розділі інструментів для веб-майстрів, вважайте кампанію неефективною. Зверніть увагу, відображення ключової фрази в розділі «Запит» означає, що ваш сайт присутній у видачі Google. Це не означає, що ключ генерує трафік. Даний розділ допоможе вам визначити релевантні запити, з допомогою яких ви можете отримати трафік, приклавши певні зусилля.
  • Покази. Цей розділ показує, скільки користувачів пошукової системи бачило посилання на ваш сайт у видачі по конкретному запиту. Використовуйте цю метрику, щоб оцінити значимість тих чи інших запитів для вашого ресурсу.
  • Кліки. Даний індикатор демонструє, скільки людей перейшло на ваш сайт зі сторінки пошукової видачі.
  • CTR. Ця метрика визначає клікабельність посилання на ваш сайт в пошуковій видачі. Вона виражається у відсотках і показує частку користувачів, які перейшли на сайт зі сторінки видачі. Наприклад, якщо число показів по гіпотетичному запитом «замовити таксі в Смоленську» дорівнює 100, а кількість кліків дорівнює двом, показник CTR за даним запитом дорівнює 2%.
Показник CTR належить до найважливіших метрик ефективності маркетингової кампанії. Ваш сайт не отримує трафік, якщо клікабельність посилань у видачі залишається низькою. У цьому випадку постарайтеся виправити ситуацію. Зробіть контент відповідної сторінки більш відповідним запитом. Виправте заголовок — він повинен одночасно привертати увагу користувача і підтверджувати відповідність сторінки його потребам. Приділіть увагу мета-тег Description, який формує сніппет в пошуковій видачі. Він повинен так чи інакше закликати користувача перейти на сайт. Також оцініть сторінку видачі по обраному запитом. Можливо, клікабельність вашого посилання зменшується через контекстної реклами конкурентів.
  • Середня позиція. Цей показник дозволяє визначити, яке місце займає ваш сайт у видачі з того чи іншого запиту. Чим вище позиція ресурсу у видачі, тим більше трафіку він отримує. Пам’ятайте про це, оцінюючи ефективність маркетингової кампанії.

Оцінюйте позиції ресурсу в динаміці

Якщо ви змінили підхід до оптимізації та маркетингову стратегію деякий час назад і хочете оцінити результати даних нововведень, скористайтесь меню «Зі зміною». Відповідна кнопка знаходиться в розділі «Пошуковий трафік — пошукові запити». Функція «Зі зміною» дозволяє оцінити як поточні метрики SEO-кампанії, розглянуті вище, так і їх динаміку.

Оцінка динаміки показників допоможе вам у різних ситуаціях. Як зазначалося вище, вона дозволяє оцінювати результати різних змін у маркетинговій стратегії. Також ви можете визначити, як вплинули оновлення пошукових алгоритмів на позиції ресурсу. Постійне відстеження динаміки позицій сайту — кращий спосіб адаптації маркетингової кампанії до вимог Google і ринку.

Оцінюйте позиції в розрізі окремих ключових запитів

Щоб оцінити позиції ресурсу за конкретним пошуковим запитам, клікніть на зацікавив вас ключ в розділі «Пошуковий трафік — пошукові запити». У меню «Відомості про запит» ви побачите, які сторінки сайту ранжуються в пошуковій видачі по обраному ключу. Ця інформація дозволить вам оцінити ефективність розвитку ресурсу.

«Відомості про запит» дають вам знати, вірну чи сторінку відображає Google у видачі у відповідь на введення конкретного ключа. Також цей розділ показує вам зв’язки між запитом і контентом на різних сторінках. Дана інформація допомагає внести потрібні зміни і підвищити ефективність пошукового маркетингу.

Наприклад, ви плануєте, що користувачі потраплять на сторінку оформлення замовлення за запитом «замовити піцу у Воронежі». Якщо вони замість сторінки оформлення замовлення потрапляють в розділ «Про компанію», де читають про вашої місії і багаторічному досвіді доставки піци, це говорить про неефективність розвитку ресурсу. Вам необхідно зрозуміти, чому Google вважає сторінку «Про компанії» більш релевантною відповідним запитом порівняно зі сторінкою оформлення замовлення. Ймовірно, вам доведеться змінити контент даних розділів ресурсу.

Шукайте можливості за допомогою меню «Найпопулярніші сторінки»

За допомогою інструментів для веб-майстрів ви можете дізнатися, які сторінки ресурсу отримують більше всього показів і кліків. Для цього скористайтесь меню «Найпопулярніші сторінки» у розділі «Пошуковий трафік — пошукові запити».

Як підвищити ефективність SEO-кампанії з допомогою інструментів для веб-майстрів Google

В даному розділі ви знайдете нові ідеї підвищення ефективності маркетингової кампанії. Наприклад, ви можете помітити сторінку з високим CTR, яка займає позицію у другому десятку видачі. Неважко зрозуміти, що висновок цієї сторінки в топ-10 значно збільшить трафік на ваш сайт. Написавши кілька гостьових постів і отримавши посилання з авторитетних ресурсів, ви вирішите поставлене завдання.

Розділ «Популярні сторінки» допоможе вам зрозуміти переваги і потреби аудиторії. Ви можете использьзовать отримані дані, щоб створити додаткові розділи сайту.

Статистика для автора

Розділ «Лабораторія» інструментів для веб-майстрів призначений для тестування нових функцій. За його результатами частина представлених тут інструментів увійде в стандартний набір для веб-майстрів.

Розділ «Статистика для автора» заслуговує уваги, так як він дозволяє відстежувати результативність ваших гостьових постів. Для цього вам необхідно підтвердити авторство, зв’язавши гостьові публікації зі своїм аккаунтом Google+. У статті про крадіжку контенту ми розповідали, як зробити це.

Ваша фотографія і посилання на профіль Google+ буде відображатися в сніппеті після підтвердження авторства. Це дозволить аудиторії швидко знайти інші матеріали, які ви написали.

Для чого ще потрібна «Статистика для автора» маркетологам? Раніше ви могли оцінювати ефективність гостьового блогінгу тільки по трафіку, який приносили вам посилання, проставлені в гостьових постах. Також ви могли побічно вимірювати результативність гостьових постів за впливом зовнішніх посилань на позиції сайту у видачі. «Статистика для автора» дозволяє вам дізнатися, скільки чоловік побачило вашу статтю і дізналося про вас і вашої компанії.

Висновок

Інструменти для веб-майстрів Google відкривають маркетологам доступ до інформації, необхідної для оцінки та підвищення ефективності SEO-кампаній. Унікальна особливість набору інструментів полягає у можливості оцінювати потенціал генерації трафіку за допомогою конкретних ключових запитів. Також ви можете слідкувати за позиціями вашого ресурсу по тим чи іншим запитам в динаміці. Це можна робити завдяки розділу «Пошуковий трафік».

Розділ «Статистика для автора» допомагає стежити за ефективністю гостьових постів. Ви можете використовувати його, щоб вибирати найбільш результативні з точки зору гостьового блогінгу майданчики.

В інструментах для веб-майстрів є й інші розділи, які не увійшли у даний огляд. Можливо, у вас є успішний досвід їх використання? Будь ласка, розкажіть у коментарях, як ви використовуєте набір інструментів Google.

Адаптація матеріалу How to Use Google Webmaster Tools to Maximize Your SEO Campaign by Lorna DeMers.